Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz rudi #42 üzenetére

    Viszont a temérdek beszámolót elolvasva, lehet hogy inkább te voltál a kivétel, mint mások :) Csak mert a cikket olvasva nekem úgy jött le hogy általános hibákról írsz, amik viszont másoknál nem (feltűnően) jött elő, tehát elégedettebb volt az átlag beszámolóíró, mint te :) Vagy annak tűnt legalábbis :)
    Mindegy, az biztos hogy jó ha egy ilyen eszköz lehetőleg testreszabható, elvégre ebben mindenkinek fontos hogy pontosan legyen beállítva a rendszer (nem csak optikailag, hanem kalibráció szinten is, szoftverben is), illetve kíváncsi leszek mit csinálnak majd a szemüvegesek számára (ez az A és B lencse szerintem kevés lenne egy nemzetközi debütáláshoz, pláne hogy ennyire megemelték a minőségi szintet máshol). Egy jó megoldással viszont instant elővásárlás lesz (sőt ha nem annyira tökéletes, részemről várhatóan akkor is :) )

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • neilszab

    őstag

    válasz rudi #42 üzenetére

    Ez sajnos így van, sem a szemeink elhelyezkedése, sem a szemgolyónk nem egyformák, és a teljesen tökéletes eredményhez valószínűleg mindenkinek külön egyénileg kéne gyártani Rift-et, akárcsak szemüveget.
    Vannak ugyan benne hardveres és szoftveres állítási lehetőségek is a finomhangolásra, de nyilván van akinek mázlija lesz, van akinek meg kevésbé, hogy menyire passzol az egyéni paramétereihez a tömeg gyártott Rift.

    Akinek meg rossz a szeme, az egy külön csavar, mert akkor szemüvegben, vagy kontakt lencsében kell használnia, ami tovább bolondíthat a képleten. Sajnos ez már tényleg az optikus szakma mélységeit érinti, ahhoz meg egyáltalán nem értek, így inkább nem is firtatom :B, inkább csak helyeselek :K

    Viszont biztos lesznek mod-ok, upgrade-ek... van aki már egyénre gyártott lencséket árul a Rift-hez... lehet be kéne szállnia a buliba az Ofotért-nek... :D

    [ Szerkesztve ]

    Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

  • Menthirist

    veterán

    válasz rudi #43 üzenetére

    Amúgy kihagytunk még egy aspektust, mégpedig a szem és az agy alkalmazkodóképessége (bár ez lehet hogy csak folyamatos használat esetén működik). Amikor ugyanis legutóbb megvettem a szemüvegem, a szemész egy másik fajta lencsét ajánlott (nem tudom, talán másik fajta hordósságot említett). Felvettem, és bántóan éles volt minden. Mondtam neki, de azt mondta majd megszokom rövid úton, és így is lett. Eleinte kissé fájdította a fejem, mára már viszont hozzászoktam, és elképesztően élesen látok vele. Viszont ha most leveszem, rosszabbul látok mint eddig, bár az is javul egy kis idő múlva, meg amúgyis szemüveges vagyok már vagy 20 éve, szóval tudom hogy nem látok élesen nélküle :)
    Szóval azért az agy szerintem elég tág határokon belül tud idomulni látás téren is, csak szokni kell. Erre pedig a 10 perces teszt vagy az egy órás bérelt szemüveg nem feltétlen elég.

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • SellSword

    csendes tag

    válasz rudi #51 üzenetére

    Óh, én azt hittem van benne kamera/szemszkenner, így akkor ez egyelőre nem aktuális kérdés.

    Igen, persze az összes videó alá lehet tenni szuggeráló képeket és ami villog az epilepsziát is okozhat, így a tv, mozi, játékok is.
    De én most arra gondoltam, hogy valaki szándékosan belerak olyan tartalmat (villogást, erős fényt stb.) ami a felhasználó számára nem várt tényező. Ennél fogva kivált valami káros egészségügyi hatást.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák