Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz neilszab #29 üzenetére

    Ebben abszolút nincs objektív igazad, szubjektív igazad lehet. Lehet, hogy szubjektíven te olyan jónak látod az éleslátási szögtartományodban mint a normál környezetet, de én szubjektíven biztosan nem. Nekem fixen előre nézve is életlen volt olyan területen, ahol az agyam a 3x éves látási tapasztalatok alapján éles képet várt. Tegnap konzultáltam szemorvossal, szerinte azért lehet ez így, mert a lencse nem elég jó, illetve nincs olyan, hogy univerzálisan beilleszted és mindenkinek jó lesz egy optikai leképező rendszer.

    A dolog lényege, hogy a szemüvegekbe használt mára eléggé kiforrott lencséknek van egy optikai középpontja, annak környékén egy négyzetcentiméternél kisebb területen torzítanak a specifikációjuk szerint. Valós példával élve csak ezen a pici részen torzít 2 dioptriát a 2 dioptriás szemüveg. Amikor a szemüveget csinálják a szakszerű látszerészek, akkor előre nézve, pontosan a szembogaradra, az éleslátási területedre illesztik a lencse optikai középpontját. Ha ez az illesztés csak 2-3 millimétert félrecsúszik (rosszul jelölte be a látszerész), akkor nem lesz jó a szemüveg. Akinek erős, 4-5 dioptria fölötti és elég széles szemüvege van, az kipróbálhatja ezt az effektust úgy, hogy oldalra pillant (tehát oldalra fordítja a szemgolyója középső, éles látási zónáját) a szemüvegében, nagy valószínűséggel ott már nem lesz éles, amit lát, mert a lencse már nem a specifikált dioptriájának megfelelően torzít a szélén.

    És akkor térjünk vissza a Rifthez, hogy hol vannak a problémaforrások a doki szerint. Alapvető, hogy fix a két lencse fizikai távolsága, ergo vízszintes tengelyen több millimétert veszíthetsz. A Rift súlya és sokrétű rögzítése miatt nem tuti a függőleges irány pontos személyre állítása sem. A harmadik faktor pedig az, hogy nem tudjuk pontosan, hogy a Rift lencséi milyen messze vannak a szemtől, ha ez nagyobb mint az átlagos szemüvegnél akkor sokkal kisebb látószög tartományt fed le a lencse "éles" része. És van még egy faktor, amit én tennék hozzá, nem tudhatjuk, hogy milyen minőségű lencsét és milyen szakértelemmel csiszoltak bele a konkrét Rift modellekbe, ha a kijelzőnél sem vették a fáradságot a telefon érintőpaneljének leszedésére. Persze, azért valószínű, hogy profi csiszológéppel korrekt, széria szemüveglencséket tettek be, mert másképp nem igazán kivitelezhető a dolog.

    Mindezeket összefoglalva, a szemész doki pontosan azokat a jellegzetességeket vázolta fel, amiket én tapasztaltam (nem elég széles tartományban éles), de mondta azt is, hogy akinek történetesen pont jó a beépített lencse szemtávolsága, mélyebben/kijjebb ülnek a szemei az arcában, annak nem kell ezt tapasztalnia.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák