Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Manci

    tag

    válasz evy0107 #416 üzenetére

    Persze :)

    Menü - Beállítások - Alk. beállítások - Helymeghatározás - Helymeghatár. módok

    Kiegészített GPS - felmegy netre és erős netes rásegítéssel pontosítja, gyorsítja magát a helymeghatározást
    Beépített GPS - a teló saját, beépített GPS-e
    Bluetooth GPS - értelem szerűen külső, telóval párosított BT-os GPS
    Wi-Fi/Hálózat - Ugyan az, mint a "Kiegészített GPS", csak lehetőség esetén Wi-Fi vel is, vagy csak azzal megy fel netre
    Hálózatalapú - A könyékeden lévő fizikai adó-vevő antennákkal elég nagy pontatlansággal (100m - 5 km, stb...) háromszögeléssel besegít a helymeghatározásban. Minden egyes pozíció kérésnél 1 csatlakozás/bejelentkezés erejéig felmegy a netre és a legkisebb adatforgalmat fel is számítja.

    A Telenor-nál előfizetés nélkü 13 Ft/10kB. Így 1 nyamvadt Mb 1331 Ft !!!! 10 Mb / 2 Mb-es neteléréssel szó szerint pillanatok alatt nagyon komoly telefonszámlát lehet csinálni...

    Mivel nekem nincsen net-előfizetésem, bluetoothos GPS-em, és értelem szerűen nem lehetek állandóan egy ingyenes vagy bármilyen más WLAN/WiFi mellett, CSAK a beépített GPS-em van kipipálva. A telefonon az OVI Maps - Beállítások - Internet - Kapcsolatnál Offline-ra kell netti (hogy még véletlenül se menjen fel netre, bár 1X-2X még így is beszívtam).

    Kb. 3 hónapja használom a telefont napi rendszerességgel, próbálgatom mennyire megbízható, gyors, pontos simán a saját beépített GPS-e az OVI Maps-szal. Pár helyen a térkép pontatlan, rossz, sokszor nem találja meg a műholdakat és néha picit késik is.
    DE!
    Az esetek többségében még így is viszonylag gyorsan talál jelet (3-20 sec), van, amikor azonnal is, és teljesen ingyenes a program/térkép, ami azért teljes mértékben használható és nem mellesleg le is lehet cserélni mondjuk bármi más ingyenes vagy feltört program/térképre (Ndrive).

    Természetesen csodát nem kell a Beépített GPS + OVI Maps-tól várni, egy komolyabb 30-50 rugós, tényleges céleszközt nem lehet vele pótolni, de szerintem nem is ez a cél, a használhatón van a hangsúly.
    Pont olyan, mint az N8 - C7 mizéria az idióta fényképezőjével: Tényleg "JÓ" képet akarsz? VEGYÉL egy fényképező gépet!!!

    A minimális memória különbségeket,
    HDMI csatlakozót,
    kamerát,
    külsőjét leszámítva a 2 telefon között LÉNYEGI KÜLÖNBSÉG NINCSEN!

    Üdv

    Aha. De. Igen.

  • Manci

    tag

    válasz evy0107 #435 üzenetére

    Az előretelepített "gyári" Office-szal Nekem teljes mértékben semmi gondom nem volt, ettől függetlenül felraktam az újabbat ami szintén ingyenes (pld OVI-ban is), viszont egyenlőre csak angol nyelven van. Első indításnál, 1X regisztrálni kell egy bármilyen e-mail címmel /én valódit adtam meg/, otthon tettem meg WiFi-ről, azóta nem megy fel netre és használható. Ennyi

    De az előre telepített Office (ami magyar is) sem akart 1X sem felmenni a netre...

    Aha. De. Igen.

Új hozzászólás Aktív témák