Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • makkmarce

    őstag

    válasz Busterftw #152 üzenetére

    a 4800 és a 4900 közt a különbség, hogy 200mhz-t emeltek rajta, ezzel megnőtt a fogyasztás, simán csak kapott egy kis overclockot. (látod, az amd is tud fogyasztás emeléssel gyorsítani)
    Mivel a 4800U bőven elég ahhoz, hogy helyre tegye az intelt, nemigazán értem a problémádat.
    A legjobbat a legjobbal, vagy most addig keresgélünk, míg nem találunk hasonlót.
    Ember, 45% van a két CPU közt, ez nem az, hogy jajj, 5%, de gyorsan találok valamit, ami hasonló.

    "Jah jah oké ha te mondod 10x akkor oké."
    nem, ezt az intel mondja, csak te nekik se hiszel, csak a tévképzeteidnek

    okoskodhatsz napestig, attól még a cégek eldöntötték mit minek hívnak, mivel nem vagyok cégjogász, és te sem vagy az, el kell fogadni a cégek és szervezetek döntését. Amennyiben ez nem tetszik, velük vitatkozz.

    "Egy node jobb perf/watt számait arra is használhatják a gyártók, hogy a peak fogyasztás ne csökkenjen, sőt."
    ezért növelték meg 25%-al a fogyasztást.
    Ha TSMC szintű 7nm-t tudnának, akkor közel fele lenne a fogyasztásuk (ahogy az AM4 nem 500 wattot, hanem 280-at enged maximum, és így is belefér az AMD-nek egy 16 magos 5950X).

    "Majd ha az Alder Lake megjelent "
    Ez úgy fog kinézni, hogy a +2-300 wattért kapsz majd valami sebességet(ebben jobb, mint az FX, mert ott hiába tolták meg, lassúúú maradt, de nagyon). Ezzel a DIY szektorba lehet villogni, ahogy a bemutatókon az 1kw-os hűtővel, de munkára/mobilnak/servernek használni már kicsit költséges mulattság lesz ez így.
    A helyzet az, hogy mind a gyártástechnológia, mind a chiplet design hiánya nagyon fájó az intelnek. Ahogy béna kacsa volt AMD-nél az FX sorozat, úgy lett béna kacsa most az intel jelenlegi szériája, amit leginkább a fogyasztás egekbe emelésével tudnak kompenzálni.

    "Ezek azt támasztják alá amit én mondtam."
    ha ezek úgy működnének, ahogy te elképzeled, akkor nem kellett volna az intelnek saját nevezéktant készítenie, de mivel nem így működnek, ezért kellett.
    Komolyan vetesd fel magad az intel marketingosztályára, mert 100%, hogy te tudod jól, és ők a hülyék.

    okoskodom, tehát vagyok

Új hozzászólás Aktív témák