Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ukornel

    aktív tag

    Érdekes dolog az, hogy tartunk az egy gyártóhoz kötött megoldástól, mert az úgymond drága - mégis, most a a szabványos, bejáratott, több gyártó által támogatott memóriák ára szökött fel "rambusi magasságokba". Több gyártó nem mindig és föltétlenül jelent versenyt... :-(

    Nagy igény lenne a memória sávszélesség növekedésére. A DDR(1,2,3) története során kb 3,5-4 évente tudta azt megduplázni. A CPU számítási teljesítmény növekedése ennél gyorsabb volt (sacc 3 évente duplázódott), ezért, hogy ne legyen szűk keresztmetszet, az Intel a csúcsszegmensben 3, majd 4 csatornával töltötte ki a teljesítmény hézagot; a GPUk fejlődése pedig még a CPU-kénál is gyorsabb (2-2,5 évente duplázódás), ott a memóriabusz szélességének növelésén túl a GDDR5 bevezetésével kellett áthidalni a szakadékot.
    A pillanatnyi helyzet, hogy jönnek a "gyorsított processzorok": GPU-szerű számítókapacitás CPU-foglalatba (AMD APUk, Intel Knights Landing, nVidia Denver), és ezek mellé technikailag nem igazán illeszthető a GDDR5. A DDR4 sem lesz jó megoldás, mert a lassú, fokozatos órajelnövelés nem tud lépést tartani a compute erő ugrásszerű növekedésével.

    Itt egy-két éven belül valami teljesen új memóriára technológiára való áttérésre lenne szükség; valami ahhoz hasonlóra, mint amilyeneket pl a Rambus kapcsán olvashattunk korábban (XDR2, DRSL).
    Igen, lehet mondani, hogy Rambus=drága, de a közönséges DDR3@2133 is aranyárban van! Ha már sokat fizetek, legyen valami hozadéka is.
    Talán ez a hír feljogosít arra a reményre, hogy egy nagy gyártó végre akarja és tudja is használni a Rambus szabadalmait.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák