Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz modeller #57 üzenetére

    Eleg sok cad ws van nalunk es egy darab ilyen igeny nem volt meg a felhasznaloktol. Mukodnek, teszik a dolgukat, ha renderelnek arra van kulon szerver mogotte joval nagyobb eroforrassal.

    Maradjunk a foteltudomanynal, a VNC meg minden, csak nem biztonsagos. A vpro meg semmiben nem kulonbozik egy ilotol vagy egy drac-tol, ugyanugy kell neki kulon subnet ha rendesen akarod uzemeltetni.

    Ha egy OS szintu hiba van, arra ott van a jo pc support minden site-on aki azert van, hogy odacsattogjon, es HW-t csereljen, mert jellemzoen hw csere kell egy os halalanal. Egy rendesen uzemeltetett infran nincs olyan, hogy veletlenul nem indul el barmi miatt.

    WS-t nem fogok tavolrol ki-be kapcsolgatni, az a user dolga.

    "És akkor hol vagyunk még a hardver szintű tűzfal kezelésétől és a komolyabb dolgoktól." - itt jon ki a foteltudomany :)

    Az alapveto igenyeid eddig kimerultek a penzkidobasban...

    [ Szerkesztve ]

    Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz modeller #62 üzenetére

    Koszonom a VNC-s kiigazitast, bevallom le voltam maradva vele kapcsolatban.

    "1. Miért kéne külön subnet Hardveres tűzfallal tudod szabályozni ki férhessen hozzá, akár 802.1X-el." - redundancia, ha te meg az FW-nel vagy leragadva akkor (amibol van 2 darab a site-on ami uzemel)

    "Hogyne, csak az lehet. És nyilván 24 órában ott van, hogy odacsattogjon, ha mégiscsak szoftver szintű a probléma. Elvégre akinek nincs 24 órás felügyelete, annak nem is lehet workstation-je." - nem tudtam, hogy egy ws-t a user 24/7ben hasznal, ilyen munkaeroert siman kapalozna minden munkaltato.

    "Bocsánat, de LOL. Még szerveren csak-csak, de hogy a userek által piszkált workstation-ökön ne történhessen szoftveres hiba, az a vicc kategória." - Rendesen kene GPO-t meg UAC-ot konfiguralni, nalunk nem vagjak agyon a gepet.

    "Értem, esetleg be is kéne tiltani, mert neked nincs rá szükséged a CAD-es workstation-ökkel és mint már megtudtuk ez az egyetlen workstation felhasználási terület :)" - szalmabab erveles, nem allitottam hogy be kene tiltani, ahogy azt sem hogy csak CAD allomasok vannak nalunk. Tanulj meg ervelni mielott leallsz vitatkozni es a szarkazmust se eroltesd mert csak hulyet csinalsz magadbol...

    Az uzemeltetesrol es annak koltsegeirol meg tanulj meg egy kicsit.

    Kopi: Frissites szempontjabol csak az kritikus, ami rebootot ker, a tobbi mehet barmikor. A modern vasak birjak es mielott nekiallsz hapogni a letfontossagu appjaid miatt, nem fogja leloni egy jol konfiguralt sccm.

    [ Szerkesztve ]

    Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz modeller #68 üzenetére

    Az hogy mi van, es mi az ideális és költséghatékony megoldás sajnos két külön dolog. Túl sok dzsunkacéget lattam már botcsinálta adminokkal megáldva talicskával boritanák ki a pénzt az ablakon. Plusz nem egy standardizálást lattam ahol a beolvadt admin erőltette a hülyeségeit.

    "Azért térjünk már vissza a földre, workstation-ökről beszélünk. Ha beszarik az oprendszer és még a hálózat is elmegy, akkor igyjárás van. " - mert ha a user akinek a k okos suppirt full admin jogot adott es csinal egy szép loopot, akkor a k okos support feldughatja a vpro-jat. Ha mar ennyire aggódunk a userert akit lustak vagyunk korlátozni akkor legyen mögötte bolondbiztos rendszer, ne arra verjük már, hogy de jó rá tudok menni a gépedre ha épp nem küldtél szet körülötte mindent.

    De legyen, én vagyok a tapasztalatlan ;)

    [ Szerkesztve ]

    Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Új hozzászólás Aktív témák