Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Döglött Róka #58 üzenetére

    "Eleg sok cad ws van nalunk es egy darab ilyen igeny nem volt meg a felhasznaloktol."

    Nem is az én igényem, mint CAD felhasználnó, hanem az adminsiztrációs oldalé.

    "WS-t nem fogok tavolrol ki-be kapcsolgatni, az a user dolga."

    Kivéve, ha hétvégére van ütemezve a frissítés, update bizonyos létfontosságú programok számára, amit munkaidőben nem lehet cserélni.

  • modeller

    aktív tag

    válasz Döglött Róka #58 üzenetére

    "Eleg sok cad ws van nalunk es egy darab ilyen igeny nem volt meg a felhasznaloktol."

    A cad ws-ekkel jól le is fedted a teljes ws piacot. Ja nem... :)

    "Maradjunk a foteltudomanynal, a VNC meg minden, csak nem biztonsagos."

    Mondom, hogy utána kéne nézni, mielőtt ilyen nagy kijelentéseket teszel.
    1. ez a VNC, nem az a VNC, csak legegyszerűbben VNC Plus-al tudsz felmenni a KVM-re, de ez egy másik protokoll, sima VNC-vel nem tudod használni.
    2. ez a VNC ugyanúgy certificate alapú hitelesítést és titkositást használ mint a többi vPro feature
    3. SCCM beépülővel is tudod kezelni

    Akkor ezek után fejtsd ki légyszi ezt a "minden csak nem biztonságos" kijelentésedet. Az intelnek és multinacionális vállalatoknak megfelel a biztonsága, de én szivesen meghallgatom az ellenérveidet.

    "A vpro meg semmiben nem kulonbozik egy ilotol vagy egy drac-tol, ugyanugy kell neki kulon subnet ha rendesen akarod uzemeltetni."

    1. Miért kéne külön subnet Hardveres tűzfallal tudod szabályozni ki férhessen hozzá, akár 802.1X-el.
    2. Ha kell, az miért olyan nagy baj?
    3. Igen, jó hogy észrevetted, a vPro az ILO-knak a workstation szintű megfelelője.

    "Ha egy OS szintu hiba van, arra ott van a jo pc support minden site-on aki azert van, hogy odacsattogjon, es HW-t csereljen"

    Hogyne, csak az lehet. És nyilván 24 órában ott van, hogy odacsattogjon, ha mégiscsak szoftver szintű a probléma. Elvégre akinek nincs 24 órás felügyelete, annak nem is lehet workstation-je.

    "Egy rendesen uzemeltetett infran nincs olyan, hogy veletlenul nem indul el barmi miatt."

    Bocsánat, de LOL. Még szerveren csak-csak, de hogy a userek által piszkált workstation-ökön ne történhessen szoftveres hiba, az a vicc kategória.

    "WS-t nem fogok tavolrol ki-be kapcsolgatni, az a user dolga."

    Értem, esetleg be is kéne tiltani, mert neked nincs rá szükséged a CAD-es workstation-ökkel és mint már megtudtuk ez az egyetlen workstation felhasználási terület :)
    (halkan súgom, hogy mifelénk remote dolgoznak a userek workstation-ön és van amelyik csak éjszakánként kapcsolja be otthonról amikor kedve van hozzá)

    "itt jon ki a foteltudomany "

    Azt látom :)

  • ronroli

    tag

    válasz Döglött Róka #58 üzenetére

    "WS-t nem fogok tavolrol ki-be kapcsolgatni, az a user dolga."

    Bizony félművelt vagy a témában. Nem sértésnek írom, hanem ténynek.
    Egyes helyeken alap, hogy távolról kapcsolgatják a géped és ez nem nagy szám, régóta működő dolog. A többi hagyjuk, aki látott már ilyet, annak nem kell semmit magyarázni.

    Még egyszer: nem személyeskedésnek szántam, a hozzászólók jelentős részének a ws olyan fogalom (az külön téma, hogy kinek mi a ws, de néhány paraméter azért elég meghatározó), mint szűz fiúnak a "milyen lehet a p..a". Nincs ezzel gond (illetve ezen az oldalon khm...), de teljesen fölösleges itt győzködni azt, akinek a hozzászólásából egyértelmű, hogy nem volt igazán érintett a témában.

    peace

    szerk:
    a többi hsz-ed sem piskóta, már értem: rudiék álnéven írnak és röhögnek, ahogy rápörgünk a gumicsontra

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák