Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sztikac

    őstag

    válasz Dany007 #57 üzenetére

    Amíg régen egy rendszergazda úgymond nagy dolog volt... Manapság minden 2. kocka be tudná tölteni a szerepet.
    amire te gondolsz azt nem rendszergazdának hívják. azt hiszem erre a "hozzáértőszomszédpistike" a találó kifejezés.

    [ Szerkesztve ]

  • gamerkiller

    senior tag

    válasz Csemike #100 üzenetére

    Hja, nem úgy értettem..:D Bocs.:D

    Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

  • Voyage

    aktív tag

    válasz gamerkiller #98 üzenetére

    Nana, azért annyira nem. :)
    Vannak rokonaim badenben, anyuka egy nemzetközi botlhálózat(schlecker) helyi központjának a vezetője, havi 2400euró a nettója, apuka bécsben dolgozik, darus kamionnal, havi durván 2000 eurót keres, de ott egy kenyér nem 100ft, hanem 3-4 euró, ott a havi áramszámla nem 25.000, hanem 300euró, a havi gázszámla nem 97.000, hanem 600euró, stb....
    Most a mi itthoni költségeimet, az ő otthoni költségeikhez hasonlítottam, hasonló házban lakunk, hasonló környéken.
    Csak az a különbség, hogy mikor ők oda költöztek panelból, szép-tiszta környék volt, és most is az, mikor mi ideköltöztünk panelból, szép, elit környék volt, most az utcában lakó 100emberből durván 20-30 cig..., egy utcával feljebb kb 50cig, egy utcával lejjebb durván megint 40 cig..., ebből felének audi, merga, bmw, vagy pócvágen áll az udvarba, itt a sarkon a kocsma, egész nap ott vannak, és persze segélyért állnak sorba.
    Mikor kisebb voltam, azért vertek meg, mert el mertem menni a házuk előtt(pár éve volt, mikor kb 12-13 voltam, ők meg durván 10-en voltak...).
    Angolul gügyögök vmennyit, ezt nemsokára kezdem intenzíven feljavítani, használható szintre, valami normális szakma kellene, nem sima infó programozói(pláne, hogy úgy utálom a programozást, ahogy csak lehet, és nem is értek hozzá, egy weboldalt php-ban nem tudok összedobni, nemhogy egy programot megírni), hanem pl egy autó villamossági mérnöki végzettség mondjuk, normális angol, közepes német, go ki németország, vmelyik autógyár. :U
    Szüleim anno diplomáciában dolgoztak, jól kerestek, most édesapám 2 diplomával, több beszélt nyelvel, 58 évesen, 38 év munkaviszony után munkát keres, semmit nem talál, apeh-nél dolgozott, aktakukacként, havi 120-ért, édesanyám sajnos csak érettségivel beszélt nyelvek nélkül, rendőrségen, aktakukacként durván 70-et keres, erre itt egy hatalmas ház, 4 éve hirdetjük, 1 ukrán nézte meg, az is tovább lépett, mert a havi gázszámla 100k, víz-áram stb még 100k, és egyenlőre többek a számlák, mint a bevétel, úgyis, ha 17fok van télen bent...

    Tudom, nagyon off, de kijött belőlem, sorry. :B
    Közbe cégek sírnak, hogy nincs olcsó munkaerő, fél évig kerestem nyári diákmunkát, mert még ugye tanulok, nagynehezen havi 40 nettóért 8 órát ülök egy cégnél, törvények szerint kell megfogalmazni szövegeket, amit elolvas a góré, majd kidobja, hogy kezd újra a durván 20 oldal A4-es lapnyi rizsát... :(((

    Ha nem jön össze, hogy tudják fizetni az egyetemet, és nem sikerül az autó villamossági gépész mérnöki diploma, megyek kamionosnak, több mint a semmi, nem vagyok itthon annyit, nincs akkora kiadás, számla, és többet tudok félretenni... :U

    [ Szerkesztve ]

    http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

  • fekeandras

    őstag

    válasz Dany007 #29 üzenetére

    " A munka azért van, hogy meg tudd vele szerezni azt az anyagi javat, ami segítségével tudsz élni, úgy élni, ahogy esetleg szeretnél. Nem pedig fordítva, azért élsz, hogy dolgozhass "

    Ezzel maximálisan egyetértek! :K

    Az nem élet, hogy az ember felkel hajnalban elindul 100km-re munkába mert a lakóhelyén semmi munka, utazik 2órát lehúz 8-10-12órát, hazautazik 2órát.Másnap kezdődik elölről minden.Minden tiszteletem azoké akik ezt képesek/hajlandóak csinálni de én nem csinálnám az biztos.

    A másik: nekem jelenleg sincs bejelentett munkám de eszemben sincs bemenni regisztráltatni magamat a "munkanélkülibe".Teljesen felesleges.Elpocsékolt idő a bejárkálás.Voltam már regisztrált munkanélküli és pályakezdő munkanélküli is.Az ég világon semmire sem mentem vele.Bejárkáltam a nyakukra volt, hogy hetente többször is.Sem munkát nem tudtak ajánlani (pedig nekem nem derogál a segédmunka sem, ha kell megragadom a lapátot) sem valami képzési lehetőséget. Bár ez ebben a formában nem igaz mert könnyűgépkezelőire jelentkeztem mivel egy ismerősön keresztül be tudtam volna kerülni a Linde-hez melózni.Persze mikor elindult a tanfolyam a harmadik alkalom után szóltak, hogy sajnos nem támogatja a munkaügyi központ a képzésemet de továbbra is szívesen látnak a képzésen önerős formában.Hát persze majd munkanélküliként előrántok a zsebemből 85k -t egy tanfolyamra... :W Csak a jó neveltetésem tartott vissza tőle, hogy ne küldjem el őket a jó k. anyjukba... Mint kiderült sajnos nem voltam eléggé "rászorult" :U
    Aztán egy ott dolgozó ismerős mesélte, hogy a "rászorultabbak" csak az elméleti képzésre jártak be mert csak arra kaptak valami pénzt a gyakorlatot már 10ből 7en hanyagolták.Be sem fejezte a képzést a csoport 2/3-a.És az ilyen emberek miatt nem mehettem és.Ez 2003ban volt.Nem hiszem, hogy azóta sokat változott volna a rendszer.Ennyit a Kalocsai és Bajai munkaügyi központról. :C :(((

    Ha valamit el akar érni az ember ne legyenek illúziói.Senki nem fogja támogatni a céljai elérésében, senkitől nem számíthat segítségre.Az életben csakis magadra esetleg a családodra számíthatsz.Azokra az állami szervek akiknek a feladata lenne a "segítség nyújtás" magasról tesznek rá mi lesz veled vagy velem.Itt tartunk 2009ben.Magyarország én így nem szeretlek...

  • McKane

    senior tag

    válasz Dany007 #72 üzenetére

    bocs,hogy most reagálok rá.. :DDD

    12 000ft-ot egy XP installért??? a kutyamindenit. :DD én meg ingyen szoktam :Y
    persze csakis legális windows,ezt hozzá kell tennem,mielött kiraknának innen.. :DD

  • mephi666

    nagyúr

    válasz McKane #105 üzenetére

    egyik ismerőssel pár éve összefutottam a kocsmában... biosfrissítés kellett neki... mondtam neki 6-8 sörrel a fejemben, hogy 2perc alatt megcsinálom neki ingyé'... :) meg is csináltam... aztán megittunk még pár sört... (fizetség gyanánt) vicc, hogy milyen árakon csinálják ezt a "melót" boltban...
    ...csak megkértem flashelés közben, hogy imádkozzon, ne legyen közben áramszünet :DD

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • gamerkiller

    senior tag

    válasz mephi666 #106 üzenetére

    én 2500-ért szoktam windows-t telepíteni :D

    Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

  • puttputt

    őstag

    válasz mephi666 #106 üzenetére

    Ja, hát én is szoktam apró-cseprő webes munkákat ingyé', söré' hugyé' (hogyé'? :D ) meg kézfogásé' csinálni...
    (Sajnos, én sem vagyok mindig egy "adóbehajtó" típus... /néha azért muszáj :U )
    Az áldott jóságunk fog minket a nyomorba dönteni, az. :D

    :LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

  • mephi666

    nagyúr

    válasz puttputt #108 üzenetére

    b@szki, de tényleg... falun laktam 22évig... 1700fő körüli község... nem volt pofám pénzt kérni soha senkitől... volt, hogy egyik srác hívott esőben, hogy segítség kellene neki... mondtam: "ha eljössz értem, megyek" (tudni kell, hogy akkor "szolgálati kocsiként" egy 300as amg mercit kapott), jött is 5percen belül... meghajtottuk rendesen a gépet... :DD aztán ennyi... de tényleg vagy több tucatszor segítettem szívességből... volt olyan figura is, aki rendesen bennevolt az alvilágban... (ült is, lehet, most is hűsöl épp... ) aztán később előre köszönt mindig, ha látott... kicsit fura érzés volt, főleg, hogy tudtam, kivel mit csinált, aki kicseszett vele... :B témázok... kicsit benyomtam...

    on: hogy témához visszakanyarodjak... ez a baj itt magyarországon, hogy sokan sz@rnak a másikra... ez hazavágja az emberek morálját... a tegnapi eset (hogy útbaigazítottam anyukát és lányát, amikor épp fel voltam qrva agyilag rendesen) nekem is jól esett... örömmel töltött el, hogy segíthettem... sokkal jobban éreztem utána magam... nem érdekelt, hogy milyen g*cik voltak velem 1-2órával korábban... ez hiányzik az országból... meg kellene mindenkivel nézetni a "jövő kezdete" c. filmet és talán sokan máshogy gondolkoznának... nem jó mentalitás az, hogy: "miért legyek más... 1ember nem számít", igenis számít... ide csak a káosz-elméletet tudnám "idézni": "egy pillangó szárnycsapása akár orkánt idézhet elő a föld túlsó oldalán"

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Dany007

    veterán

    válasz mephi666 #94 üzenetére

    Teljesen igazad van. Egyértelmű, hogy vannak olyan szakmák, amikre mindig szükség lesz.
    Bár nem hinném, hogy valaki is 14 évesen a sírásásról, vagy egy kocsmáról ábrándozik :)

    Sokszor felvetődött már, hogy egy 14 éves gyerek, el tudja-e dönteni, hogy milyen szakmában szeretne dolgozni egyáltalán. Mert ugye mostanában sokan azt mondják, hogy az a legjobb, ha eleve egy szakosított iskolában kezdi el tanulni a szakmát. Értem ez alatt pl a gazdasági szki-t, vagy informatikai szki-t, esetleg építész szki-t. Könnyebben bekerül majd az egyetemre stb...
    De még egy 18 éves gyerek is gyerek, nemhogy 14 évesen... Tudom magamról is, hogy mennyi hypom volt annak idején. Hol ez akartam lenni, hol az... Az ismeretek függvényében változott.

    Az építészetről vannak saját tapasztalataim is, mivel építész technikusként végeztem. Tehát szki-ba jártam, az általános tantárgyak mellett 5-6 szakmai tárgyam is volt a 4 év alatt. Majd még 1 év a technikusi. Aztán amikor 5. évben megtudtam, hogy végülis mi minden kell ahhoz, hogy tervezhessek, akkor elment a kedvem az egésztől. Reálisan nézve az egészet 27-30 éves korom alatt nem lett volna rendes állásom a szakmában. (ha gondolod részletezem h miért)

    Szal nem azt mondtam én se, hogy nincs olyan szakma, vagy szakirány, amire mindig szükség lesz, de ilyen könnyelműen nem lehet ezt kijelenteni, hogy olyan szakmát tanuljon az ember, ahol biztosan el tud majd helyezkedni 10 év múlva és biztosan jó fizetést is fog kapni....

    @#105) McKane: bizony, én is kb ekkorát néztem. Ismerőssel próbálkoztunk egyszer összedolgozni, mert annyi gépe volt, hogy nem volt rá ideje.... És mondom mit kell csinálni? Hát csak Xp-t telepíteni... Mondom és az mért éri meg nekem? : D Aszondja mert elfelezzük azt a 12 ezret amennyit elkér érte. Nem akartam elhinni, hogy van aki kifizet érte ennyit... És mégis. ráadásul annyi, hogy egyedül nem is bírta.
    Persze ismerősöknek, haveroknak nekem se lenne pofám pénzt kérni érte. De ő 'elvileg' hivatalos szervizként működött :)

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz Dany007 #110 üzenetére

    12 ezer ft nem is vészes érte, itt pl simán felszámoljuk érte a mérnökóradíjat. Az most kb 12ezer ft/ óra, és csont nélkül kiszámlázzuk a 4-5 órát. Persze előtte felvilágosítjuk az ügyfelet, hogy ennyibe fog kerülni. De nincs mese, más is ennyiért csinálja, az esetek többségében kifizetik :)

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • Móci

    addikt

    Pár előző postra: gondolkodtam vállalkozáson is, azaz állatokon, de az is sok pénz, befektetés. Na meg akkor nem árt otthon lenni egész nap, ha olyan a tartott állatsereg.
    Egyenlőre még puhatolózok, hogy mi is érné meg jelenleg, de lassan meg lesz az elképzelés, csak a pénzt kell rá összeszedni.
    Jelenleg magunknak, s majd pár leendő vevőnek tartok nyulakat, kutyát is szeretnék tenyészteni, ott egy jó szuka hiányzik már...
    Amúgy majdnem lettem én is sírásó, de elaludtam, így nem mentem be 'állásinterjúra'. :D

    "...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz gamerkiller #98 üzenetére

    "Na. Bécsben egy legalja takarítónő keres pont kétszer ennyit."

    (Elhiszed, hogy itthon sem ritka az olyan? :D Akármilyen kis órabérrel is számolod, a magántakarítónők, bejárónők elég jó pénzeket is össze rudnak szedni innen-onnan. De pl. egy juhász is, ha órabéres a meló. 200 Ft/órával - ami nagyon tré -, is kb. 100 ezret kap.)

  • Eastman

    őstag

    válasz Móci #112 üzenetére

    :D

    Látom életművészekből itt sincs hiány.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • rep3at

    őstag

    válasz Eastman #114 üzenetére

    Nem szeretem ha valaki azért szidja a minisztert mert sokat keres ,,mi persze minimálbéren élünk" jelmondattal. Biztos azért lesz valaki miniszter hogy annyit keressen mint egy sormunkás. Tanulni kell, kapcsolatokat kiépíteni (igen, ez utóbbi fontosabb) és máris a segged alatt van a főnöki szék. Ja és a kreativitás sem hátrány!

    Forward thinking. كرر

  • Móci

    addikt

    válasz rep3at #115 üzenetére

    Csak szerintem a miniszternek ennyi pénzért felelőssége is van. No meg kötelessége.
    Nem a saját zsebe, meg az üzleti partnerei felé. Nem, nem. Hanem felénk.
    Úgy nem kevés a pénz. Másképpen sok.
    Legalábbis az én meglátásom szerint.

    "...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz rep3at #115 üzenetére

    Arról nem is szólva, hogy minél kisebb a politikusok és egyéb fontos, de fizetett emberkék fizetése/vagyona, annál nagyobb a korrupció lehetősége.

  • Dany007

    veterán

    válasz Móci #116 üzenetére

    Ott a pont.
    Annak a posztnak a betöltése nem kis felelőséggel jár. Nem csak kitanulni kell, meg eljutni addig, hanem ha már ott van az ember, akkor tenni is kell valamit. Olyat, ami az ország érdekeit szolgálja. Ezért az a nagy pénz.
    Ettől függetlenül ha valamit elkúrnak akkor azt mi fizetjük meg és nem ők. Egy miniszter meg se érzi azokat a szankciókat - amiket reform néven próbálnak eladni - amiket kivet annak érdekében, hogy valahogy helyrehozza a saját vagy elődje hibáit.
    Így innen nézve viszont már sok az a fizetés.

    És a dolog bizony nem úgy működik, ahogy a pirosak mondják / mondták: dolgozzuk, dolgozzunk keményebben.
    Az ország irányítása - legyen az bármely terület - nem olyan, mint egy házépítés. Hogyha keményen dolgozik a melós éjjel-nappal akkor előbb-utóbb úgyis felépül a ház.
    Itt tartalom is kell. Dolgozunk dolgozunk, de ha szart se ér az amin dolgozunk?

    A tervező mérnök is hiába melózik 2 hónapot egy alaprajzon ha az egész szart se ér mert balfasz hozzá! Dolgozhat rajta még 2 hónapot akkor se lesz jobb.

    Országot meg lehet váltani egy hét alatt is. Csak olyan megoldások / ötletek kellenek, amik megoldják a problémákat és nem újabbakat teremtenek. Aztán, hogy ez csettintésre jön vagy 3 havi kemény "munkával" az tökmind1. Az eredmény a lényeg.

    Na, gyerünk barátaim, tegyük a dolgunkat!

    ;]

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Dany007 #118 üzenetére

    (Te nem láttad még a mi házunkat. ;] Képzelheted, olyan állapotban van, mint az ország. Elkezdték csinálni még picigyerek-koromban, most úgy kb. harmadkész, és elég rosszul rakták össze a részeges, lazsálós "munkások", akik ráadásul szerintem dupla pénzt is kértek el.)

  • Dany007

    veterán

    válasz Crystalheart #119 üzenetére

    (na látod ezért kell a jó irányítás! Aki megvan fizetve még se a szó szoros értelmében melózik :) Úgy hívják művezető =)

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Dany007 #120 üzenetére

    Itt a szomszédban egyetlenegy darab munkás építi megbízásból a 11×8-as alapterületű házat. Egy-másfél hete kezdte a falakat húzni, most a kétszintes házban a tető szintjénél tart. És esküszöm, minden tégla között egyenlő táv van, mindenhol derékszög, meg még boltívet is tud, behalás. Egyetlen ember. Na, miért ilyen drága a sok állami beruházás? Nem megfelelő szakemberrel csinálják. A mi házunk meg 15 éve itt áll, és reped a téglája. eddig 20 milla ment bele... és nem ma. Mert egy brigádot, egy egész részeges brigádot kellett pénzelni.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz gamerkiller #70 üzenetére

    "Persze, biztosan létezik ilyen magyar is mint te" - Ez a térképetnézős-megszólítós sztori elég viszonylagos, és egyáltalán nem biztos, hogy pozitív. Amúgy elárulom, én Pesten egyfolytában a térképet néztem, míg egyetemre jártam, és az erősen rocker kinézetem ellenére többen is fölajánlották a segítségüket, amit nem győztem elutasítani. Igazból csak az időmet húzták. :D Aszondod, Ausztriában 80% az arány? :D Te jó ég, ott megrohamozzák az embert, vagy mi? Szerintem itthon ez nem bunkóság, hanem racionalitás kérdése. A térképet néző ember azért néz térképet, mert valszeg el tud magától is igazodni, aki meg mégsem igazodik el, az KÉRDEZ. (Hogy nyugaton többen beszélik az angolt, így jobb eséllyel értetjük meg magunkat, azon meg igazán nem kell csodálkozni, itt kommunizmus volt 20 évvel ezelőttig.)

    Meg azt ne mondjátok már, hogy ti bármerre mentek, itthon mindenki bunkó veletek. Én egy lepukkant rokkernek nézek általában ki, a hosszú töredezett hajammal meg a bőrszerelésemmel, fél év alatt mégis ha egyetlen modortalan középkorú nővel találkoztam - de még az is útbaigazított, gyanítom, rossz napja lehetett -, mindenki más a végletekig segítőkész és kedves volt. Vidéken meg perszehogy, főleg Vácon.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Dany007 #110 üzenetére

    "Reálisan nézve az egészet 27-30 éves korom alatt nem lett volna rendes állásom a szakmában." - 27-30 éves. Hmm, most van rá kilátás? :D Mármint a rendes állásra addig, egy legalább 180-200-as fizetéssel. (Elmondom, nagynéném pénztárosként kezdte, és most már 31 éves boltvezető a Sparnál, 180 nettós fizetéssel. A legtöbb munkakörnél gané melóval kell kezdeni, de ha látják rajtad az elszántságot, meg a vezetői készséget, azzal ha jól tudsz másokat ugráltatni, akkor hamar jobb helyed lehet. Itthon is.)

    Igaz, az építőiparnak most kissé betett a válság és lassult a tempó, de aki művészi szinten műveli az építkezést (az ilyeneket keresik föl a gazdagok a villáikhoz) mindig menő munka. Művészet a kulcsszó, bár a modern korban alig találkozni vele az építészetben, nem úgy, mint még száz éve.

  • Dany007

    veterán

    válasz Crystalheart #123 üzenetére

    Jókor válaszolsz, már azt se tudom mit írtam : P De jobb később, mint soha.

    A helyzet az, hogy az a rész, amiről beszéltem elég necces. Mert ugye, elvégeztem a technikusit 19 évesen. Utána jönne az egyetem. Ami ugye legalább 6 évet venne el. Nem vagyok olyan egoista, hogy kijelentsem, én 5 év alatt elvégezném.
    Na, de ha sikerül is elvégezni 6 év alatt, akkor utána egy tervezői továbbképzést (már nemtom minek nevezte a tanárunk) kell elvégezni. Ez 1-2 év. Ha mindez megvan, akkor kamarai tagságot kell szerezni. Ha ez is megvan, na akkor kezdhet el az ember dolgozni a szakmában. Ha ezt összeszámoljuk, akkor jön ki, hogy mire elkezdhetnék dolgozni, lettem volna ~ 27 éves. De akkor még nincs munkám. Kezdődne az álláskeresési kálvária. Megjósolhatatlan, hogy mennyi időt venne igénybe. De még akkor is csak egy tapasztalatlan kezdő kis senki lennék, messze nem 180-as fizetéssel.

    Az a bizonyos állásom most sincs meg, de megoldom magamnak, hogy legyen pénz. Mert meglehet, de ez az egyetlen oka is, hogy még itt dolgozok, már vagy 4. éve lassan. Ez idő alatt megismertem pár embert. Építettem a kapcsolatokat úgymond. Ajánlott 2 cégvezető is állást, de egyik se adta volna még meg azt a bizonyos pénzt, amiért elmennék : ) Jóval többet ajánlottak, mint a mostani, meg jobb körülményeket is, de mégse volt elég, hogy megérje nekem.
    Szal ez idő alatt legalább volt pénzem. Egyrészt a munkámból, másrészt a 'plusz' munkáimból, amihez kell, hogy itt dolgozzak. Sohase volt problémám, igaz még a családommal lakok. Viszont legalább van mit felmutatni. Nem sok, de legalább van. Az elmúlt 7-8 hónapban annyi pénzt költöttem el csak magamra és barátnőmre, mint amennyit egy egyszerű melós egész évben keres. Mindeközben a volt osztálytársaknak - akik közül még 2-3 küzd az egyetemmel - 2Gb ram megvétele súlyos problémát okoz. Dolgoznak ők 7végén, de az lószar, és elmegy az alap szükségletekre.
    Ők most kezdenek rájönni arra, hogy itt vannak 24-26 évesen (van nálam idősebb, fiatalabb) és nincs semmijük. Egy csajt nem tudnak elhívni vacsorázni, mert külön spórolni kéne rá stb...
    El se tudom képzelni, hogy egyetem alatt a diákmunkás pénzből mit csináltam volna 27 éves koromig...

    Hja, fejlődésre lehetőség itt sincs a cégnél. Nem foglalkoznak ilyesmivel. Ezért is keresem a kapcsolatokat, és a jobb munkahelyet. De amíg ez nem éri meg nekem anyagilag, addig nincs értelme elmenni innen.

    [ Szerkesztve ]

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Dany007 #124 üzenetére

    (Most tekintettem csak át a topikot. :D)

    Ha jól számolom, és a terveim is bejönnek és fölvesznek jövőre a suliba, akkor én is 27 évesen fogok "kiszabadulni", ez ilyen, nincs abban min csodálkozni. Legföljebb nem szórakozik az ember, úgysem az a lét értelme... :\ Magam elvagyok margarinos kenyéren és vízen is.

    Igazság szerint a középiskolát kellene úgy megreformálni, hogy az érettségiig eljutva már annyi ismerete legyen a szakiskolába járónak, mint mondjuk két-három év egyetem után, ha jól tanul.

  • Dany007

    veterán

    válasz Crystalheart #125 üzenetére

    Na ja, ez egyéni döntés. Kinek, hogy.
    Nálunk pl az a helyzet, hogy az évek alatt szüleim keresete annyira nem fejlődött, hogy mostmár az én segítségem nélkül nem is biztos, hogy kijönnének havonta. Ergo, nem, hogy segíteni nem tudtak volna, még nekem kellett volna nekik segíteni. Egyetem mellett diákmunkával ez meg nemtom, hogy lett volna kivitelezhető.
    Hja, margarinos kenyér és víz. Hát mások az igényeink : ) Én szeretek elmenni nyaralni néha néha, esetleg 1-1 kirándulás 7végén. Vacsora. Imax. Esetleg valami hobby. Ami pénzbe kerül legtöbbször...

    Az a gond, hogy még az egyetem se tuti. Egyrészt a hallottak alapján messze nem mindig adja a kellő tudást. Másrészt meg ha sikerül egy diplomát szerezni, az még nem jelenit azt, hogy van jólfizető állás. A kapcsolatépítést már ott el kell kezdeni. Ha egyáltalán van rá lehetőség. Szal sehogy se egyszerű. Én elkezdtem időben. Van már tapasztalatom, kapcsolatom, pénzem... Persze ez még mind nem elég. Jókor kell lenni a jó helyen :)

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Dany007 #126 üzenetére

    "Hát mások az igényeink : ) Én szeretek elmenni nyaralni néha néha, esetleg 1-1 kirándulás 7végén. Vacsora. Imax. Esetleg valami hobby. Ami pénzbe kerül legtöbbször..."

    Hát hallod, azért én sem ezt eszem, csak mondom, elvolnék ezen is, ha minden kötél szakadna. De azért az IMAX, nyaralás, étterem meg effélék az nálunk olyan luxus, amiben még sosem volt részem, de igazán nem is vágyom rájuk. Ha lesz rá fölös pénzem, tuti nem fogom sajnálni rá, de azért a családom iránt érzett felelősségem nagyobb, mint az önzőségem... De a kirándulás csak egy vonatjegybe kerül, hobbiként pedig azt csinálom, amit a jövőben szakmámnak szeretnék, hát az is ingyen van. :) Mindebben csak az a bökkenő, hogy nagyon sokan először a szórakozásról mondanak le, ha csökken az életszínvonaluk, és az hagyján, hogy nem biztos, hogy olyan jól bírják a puritanizmust, mint én, de ezzel romlik a kereskedelem forgalma, élénkítésre szorul. Ezért kellene az államnak élénkítenie. A probléma, hogy a mostani osztogatott pénzt árérzékeny társadalmi körökben osztják szét - mert ugye tudjuk, az, hogy x összeget kifizetnek segélynek, még nem jelent valódi pénzköltést az államnak, a vagyon még az országban marad. Optimális gazdaság esetén minél több pénzt tudnak elosztani, idővel annál több is folyik be az államkasszába. A kereskedelmünk viszont nagyon kiszolgáltatottá vált az elmúlt húsz évben, és a legtöbb olcsó termék megvételével csupán külföldi cégek bevételét növeljük, az államét csak az áfával. (A nagyon lecsúszott rétegekre pedig, akik a legtöbb támogatást kapják, az is jellemző, hogy ha lehet, megpróbálják az áfát is kikerülni. Lehet falupiacra gondolni, egyéb illegális kereskedelemre, de ne feledjük, hogy ott vannak a nagykereskedések is, ahova csak egy vállalkozói kell...) Nyilvánvaló, hogy egyrészt a kereskedelmet kellene rendbe tennünk, hogy míg a hazai termékek képesek ellátni a hazai piacot, ne kelljen importálni - erre úgyis rá kell majd állni a fuvarozás jelentős drágulásával -, és akkor nem csorogna annyi pénz külföldre a termékek révén; másrészt a hitelezési szokásokon kellene változtatni, az emberek fejébe kellene verni az alapvető elveket még az iskolában; harmadrészt, mint mondottam, az államnak sokkal jelentősebben be kellene szállnia a piac forgásába. Állami tulajdonú versenyeztető cégek kellenek, akik helyreteszik a piaci szintet, mindamellett profitot is termelhetnek. Iránymutatást adhatnának a piaci tendenciákra, betölthetnék a piaci réseket. Az államnak volna hozzá kerete, és még csak csődbe sem mehet. (Az állami cégek csak a kommunizmusban működésképtelenek, nyugaton ma is bevett gyakorlat ez!) És ami az egyik legfontosabb, értelmes, termelő munkát adhatnának a munkanélküliek tömegének. Mert azt ne feledjük, hogy ma itthon hatalmas, nem ritkán képzett vagy jól képezhető ember-erőforrás van. Szükséges persze a nagy mobilitás is, ezért a főbb vasútvonalakat itthon is gyorsvasúttá kellene alakítani, és meg kell teremteni újra a vasúti gyűrűt is, amit Trianonkor levagdostak.. Ekkor nem volna az sem gond, ha valaki pl. Pécsen élne, de Budapestre járna dolgozni, mert egy óra volna az út, kibírható. (Messze többet értek volna vele, mint egy új metróval meg völgyhidakkal. Japánban már évtizedekkel ezelőtt fölismerték ezt a helyzetet.)

    Ah, és még sorolhatnám. Az ország most úgy van, mint egy család, ami az utolsó tartalékait éli föl. Még forog-forog, de begyűrűzik a dolog, a kötelező számlák, nincs már hová spórolni, és egyszer csak elfogy. Vagy már el is fogyott, hiszen talán csak a hitelünket éljük föl...

    Erről jut eszembe, mi a gond itthon? Nincs pénzbeli tőkénk, ezért nem tudunk mit tenni. Régen ezt hogyan ellensúlyozták? A szellemi tőkére helyezték a hangsúlyt. Ma sem volna más megoldás, és nem is lesz, az életszínvonal és az igények növekedésével gyárak kitelepülnek keletre - ahol még évtizedekig tuti éhbérért dolgoztatnak -, a termelőegységeket fölszámolják. Meg kell tanulnunk a körzet agyának lenni - tervezés, kultúra, idegenforgalom, szolgáltatások.

  • Dany007

    veterán

    válasz Crystalheart #127 üzenetére

    Uhf. Már értem. Szal csak megélnél, de amíg nem muszáj te se eszel csak kenyeret és vizet.
    Btw ettől még nem vagyok önző. Egy kicsit így hangzott.
    Az, hogy elmész egyszer egy étterembe nem önzőség. Mint mondtam, én mindettől függetlenül tudok segíteni a szüleimnek. Gyakran megesik, hogy kölcsönkérnek vagy hasonló. Múltkor anyám tönkrement telefonja helyett is vettem neki egy másikat.
    Szal pont azt az összhangot próbálom / próbáltam megtalálni, ami egy jó életszínvonal és az értelmetlen költekezés között van. De kuporgatni sem akarok. Elvégre most vagyok 'fiatal', még nincs gyerekem se, szüleimmel lakom, így amíg még van lehetőségem, addig kiélvezem. Későbbmár ha lesz lakás (házról nem is álmodok), gyerek stb, akkor már úgyis minden pénz arra fog elmenni.
    Szal persze, hogy első a család, de ha az már rendben van, akkor jöhet a saját életminőség javítása.
    Amúgy nem olyan nagy dolog elmenni nyaralni, vagy eljárni néha szórakozni, 1-1 kirándulás vagy hasonló. Csak az emberek kissé be lettek zárkózva. Mindenki inkább 130 centis lcd-t vesz, aztán otthon kuporogva fizeti vissza a kölcsönöket. A három másik kölcsön mellett.
    Sokan egyszerre akarnak mindent. Kocsit, tévét, sz.gépet stb... Így nem megy.

    Hát, a gazdaság meg olyan amilyen. Sztem a vak is látja, hogy már csak a hitelekből élünk.
    Sokszor beszéltük már, és sz.tem egyet is értünk.
    Én is azt vallom, hogy a keresletet kellene / kellett volna élénkíteni, nem pedig minden pénzt a bankoknak adni. De hát ez van : )
    Uzsgyi fől, és próbáld érvényesíteni az elképzeléseidet.
    /nem te mondtad régebben, hogy politikai pályára pályázol? :) Vagy csak poén volt?/

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Dany007 #128 üzenetére

    Én mondtam, és komolyan gondoltam. :D De csak miután filmet is rendeztem - előbb népszerűnek és pénzesnek kell lenni, különben bebuktam.

    Nem mondtam, hogy te önző lennél, én csak a saját esetemről beszéltem. Nekem van egy rakat testvérem, akikért felelősséggel tartozom, közülük kettő még igen kicsi. :)

  • hejesírásó

    senior tag

    igaz, valóban ritka a korrekt, tisztességes fejvadász cég. 8 éve dolgozom, vagy tucat állásom volt már mert korábban csak projekt munkákat csináltam. Igazi interjuh veterán vagyok.

    Normális bánásmódra nem szabad számítani :(((

    Álláskeresőnek lenni olyan mint otthontalan, néma, mostohagyereknek lenni a sivatagban.
    -nem találod a helyed
    -reményed idővel elhalványodik mint a menzás vécé tükre
    -senki sem ért meg
    -egyedül érzed magad
    -ki vagy szolgáltatva
    -mások döntésétöl függ a sorsod, amire van ráhatásod, de ha a csillagok nincsenek jó helyen szenvedésed végtelen

    "sokan teljesen ingyen tehetik le."
    mármint h a cég fizeti nekik?

    [ Szerkesztve ]

  • Móci

    addikt

    válasz hejesírásó #130 üzenetére

    Cég? Az állam fizeti szerintem... ;)

    "...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

  • hejesírásó

    senior tag

    válasz Móci #131 üzenetére

    ja hogy te a munkanélküliek ingyé sulijára gondoltál...azt hittem arra amikor a cég fizeti.

Új hozzászólás Aktív témák