Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz NoLF #27 üzenetére

    "a magyar ember egyik sajátja, hogy panaszkodik, sír-rí, és csodálkozik hogy semmi nem történik."

    Ez sajnos így igaz. De van másik oldal is.
    Az az ország szégyene, leginkább a vezetőké, hogy nem képes olyan gazdaságot teremteni, ahol az átlag ember képes a saját szakmájában dolgozni. Azért külföldön ez nem teljesen így van. Tudom ez közhely de akkoris. Elég szégyen, ha egy felsőfokú végzettségű embernek szart kell lapátolnia, mert az adott ország nem képes a szakmájára megfelelő munkahelyeket teremteni. És a vezetők szégyene nem a melósé, ne értsd félre.

    "ezért bevállaltam 1, aztán még 1 mellékes melót. novemberben meg összesen 4 melóm volt, és közben fősulira is járok levelezőn."

    Na erről beszélek. Ez a durva. Maximális tiszteletem, amiért ezt képes voltál / vagy végigcsinálni! De most komolyan!
    Viszont én ilyen életet köszönöm szépen, de nem kérek. Akkor inkább pusztuljak éhen :) 4 meló, meg suli, meg 4 órányi alvás mellet mikor éltél? Az minden csak nem élet. ja hogy majd egyszer jobb lesz talán... Hát igen, megvan rá a lehetőség. Csak sokan vannak, akik egész életükben ezt csinálják.

    Én is tudom milyen. Dolgoztam én apám mellett asztalos segédmunkásként. Napi 12 óra átlagban, a legszutykosabb melókat kaptuk. Ha nem túlóráztál akkor mehettél a fenében. Sokszor még szombaton is be kellett menni. Így túlórákkal kaptam havi 85- esetleg 90 et.
    Tudom én is mi a munka, de látom szegény apámat, és én azt az életvitelt el akarom kerülni.
    A munka azért van, hogy meg tudd vele szerezni azt az anyagi javat, ami segítségével tudsz élni, úgy élni, ahogy esetleg szeretnél. Nem pedig fordítva, azért élsz, hogy dolgozhass.

Új hozzászólás Aktív témák