Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz keIdor #37 üzenetére

    én nem vagyok "nagymagyar", de szeretek itt élni... megtehetném, hogy németországba elmozdulok, mert nyelvvizsga/diploma is van... sógorom bátyja meg infós cégnél van elég magas beosztásban... szerintem 99%, hogy tudna intézkedni az érdekemben... de még ha sz@r is, szeretek itt élni... nem úszunk a pénzben, de a részletek kifizetése után szokott maradni még erre-arra... nem vagyok nagyravágyó, mert hiába keresnék ott jóval többet, ha másik oldalról legalább annyit veszítenék...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Eastman #44 üzenetére

    itt vannak a rokonok, ismerősök, munkahely is itt van... (nem a legjobb, de lehetne sokkal rosszabb is és aránylag jól fizet... meg stabilnak tűnik) sokminden ide köt, ami miatt szeretnék is ittmaradni... kecskemét meg szerencsére nem olyan balhés hely, hogy menekülnöm kelljen...

    meg "mellesleg": szeretem a jó halászlét, a pacalt, töltöttkáposztát, lecsót, gulyáslevest, palacsintát, jó pálinkát, a balatont és itt élnek a legszebb nők is :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Dany007 #47 üzenetére

    hehe... délutáni menü nálam is pizza... tegnap vettem mirelit pizzát, amit fel fogok tuningolni: alapból sonkás pizza, de rakok még rá hagymát, kolbászt, olivát meg rengeteg sajtot :) meg esetleg ami még van a hűtőben... jó kaja lesz :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz fordfairlane #81 üzenetére

    ezt én is több helyről hallottam a(z öntelt) franciákról, hogy nem képesek angolul megszólalni... :(

    egyébként javítottam a magyar statisztikát, miközben ma sétáltam hazafelé a melóból... egy 40körüli anyuka meg a 16körüli lánya leszólítottak, mert az egyik iskolát keresték... illedelmesen elmondtam nekik... mosolyogtak... megköszönték :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz fordfairlane #84 üzenetére

    asszonynak mondtam korábban, hogy akárhova vet minket a sors, ne aggódjon: kaját és sört vagy 10nyelven tudok kérni :DD

    de tényleg a franciákról sok ilyet hallottam... (soha nem jártam ott egyébként, csak ausztriában meg a németeknél, de onnan nagyon kellemes élményeim vannak)

    sógorom az oroszokról mesélt még szépeket... volt kinn párszor még 15-20éve... mondta, hogy egyszer éhes volt, alig kajált egyik nap és bement egy kocsmába, hogy rákészül a kajára 1kis vodkával... kért 1vodkát... a pultos méregette rendesen, mert látta rajta, hogy nem odavalósi és a vizespoharat lendületből megöntötte vodkával... (merthogy ő így méri) volt vagy 1-1.5dl a pohárból simán... sógoromat azért nem kell félteni... én is ittam már vele párszor és tudom milyen... legurította helyből az egészet... a pultos csak nézett és onnantól "jóbarát" lett :)) de hasonló sztorim van 1másik ismerősről is... ő külföldre ment melózni... olajfúrótoronyra... tengerre... főleg oroszokkal dolgozott... első estéje úgy indult, hogy leültették "ivánék", hogy akkor megisszák a pertut, mert náluk ez a szokás... 1.5-2dl vodkát kiöntöttek neki... a srác fogta, legyűrte... aztán mondta, hogy nálunk meg magyaroknál olyan szokás van, hogy: "három a magyar igazság" :) ezzel nagyon belopta magát a szívükbe és meg is szerették azonnal...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Dany007 #93 üzenetére

    amire mindig szükség lesz:
    kocsma: alkoholisták és játékgépfüggők mindig lesznek... morális okokból képtelen lennék kocsmát nyitni, de ez más kérdés...
    sírásók: az emberek folyamatosan elhullanak... sírt meg általábannem markolóval szoktak ásni...
    építészmérnökök: az emberek igénylik a jobbnál jobb lakásokat/házakat... ezekre is szükség lesz...

    van ezeken kívül is még több tucat olyan szakma, amire mindig szükség lesz... :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Csemike #95 üzenetére

    nem akarok csúnyát mondani, de te hol dolgozol pesten diplomásként bruttó 126ért? :Y én vidéken, diplomásként nettóban(!) többet kapok (nem felvágásként mondom, a gépészek alapból jóval többet kaptak/kapnak, mint én) mellesleg volt évfolyamtársaim évekkel ezelőtt pesten többről indultak, mint amennyin én most állok...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Csemike #97 üzenetére

    basszus... ez nagyon durva :( vagyis inkább: szomorú :(

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz McKane #105 üzenetére

    egyik ismerőssel pár éve összefutottam a kocsmában... biosfrissítés kellett neki... mondtam neki 6-8 sörrel a fejemben, hogy 2perc alatt megcsinálom neki ingyé'... :) meg is csináltam... aztán megittunk még pár sört... (fizetség gyanánt) vicc, hogy milyen árakon csinálják ezt a "melót" boltban...
    ...csak megkértem flashelés közben, hogy imádkozzon, ne legyen közben áramszünet :DD

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz puttputt #108 üzenetére

    b@szki, de tényleg... falun laktam 22évig... 1700fő körüli község... nem volt pofám pénzt kérni soha senkitől... volt, hogy egyik srác hívott esőben, hogy segítség kellene neki... mondtam: "ha eljössz értem, megyek" (tudni kell, hogy akkor "szolgálati kocsiként" egy 300as amg mercit kapott), jött is 5percen belül... meghajtottuk rendesen a gépet... :DD aztán ennyi... de tényleg vagy több tucatszor segítettem szívességből... volt olyan figura is, aki rendesen bennevolt az alvilágban... (ült is, lehet, most is hűsöl épp... ) aztán később előre köszönt mindig, ha látott... kicsit fura érzés volt, főleg, hogy tudtam, kivel mit csinált, aki kicseszett vele... :B témázok... kicsit benyomtam...

    on: hogy témához visszakanyarodjak... ez a baj itt magyarországon, hogy sokan sz@rnak a másikra... ez hazavágja az emberek morálját... a tegnapi eset (hogy útbaigazítottam anyukát és lányát, amikor épp fel voltam qrva agyilag rendesen) nekem is jól esett... örömmel töltött el, hogy segíthettem... sokkal jobban éreztem utána magam... nem érdekelt, hogy milyen g*cik voltak velem 1-2órával korábban... ez hiányzik az országból... meg kellene mindenkivel nézetni a "jövő kezdete" c. filmet és talán sokan máshogy gondolkoznának... nem jó mentalitás az, hogy: "miért legyek más... 1ember nem számít", igenis számít... ide csak a káosz-elméletet tudnám "idézni": "egy pillangó szárnycsapása akár orkánt idézhet elő a föld túlsó oldalán"

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák