Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    A munkaügyi központ szart se ér. Bemenni és végigállni a sort is totál fölösleges.

    Én is voltam munkanélküli még októbertől decemberig... Hát katasztrófa ami itthon megy.

    Hajnali 6:30-kor (!) értem oda a munkaügyi központhoz! Ami mellesleg 8 kor nyit. És már akkor egy 30-40es embertömeg állt sorba! Kb mint tescoban csúcsforgalom idején.

    Mikor bejutottam persze engem is teletömtek kismillió fölösleges papírral. És a csaj kerek-perec megmondta, hogy ők munkát nem fognak tudni adni, arra ne is számítsak.
    De hogy mehetek támogatott továbbképzésre... Na jó mondom nézzük... Építész technikus vagyok és informatikai mérnökasszisztens...
    Na vajon milyen tanfolyamra menjek? Eladó - pénztárosi? Boltvezetői? Ruhaipari munkás valami? Felszolgáló? Többre nem emlékszem... Hát mi a szart kezdjek én ezekkel...?:S

    Szal a munkaügyi központ lószart se ér. Pusztán formaság. Amit szintén a mi pénzünkből fizetnek. Segélyezik a kisebbséget, eltartják az ország szenny embereit azt kész. Mert mondjuk abból a havi először 25, aztán 45 ezer Ft.-ból sokra nem megyek az is biztos!

    Na mind1, csak ezt most kiadtam magamból :)

    Fontos a jó kapcsolat. Az alapján tudsz a legjobban elhelyezkedni. A másik, amit már szintén ajánlottak, ha teheted, szedj össze egy kis pénzt, mind1, hogyan (törvényesen), és Go Anglia... Válság van, kevés munkahely, de még így is több esélyed van ott kinn.

  • Dany007

    veterán

    válasz NoLF #23 üzenetére

    "a 4-es metró szükségességének eldöntése szintén nem a ti, vagy az én dolgom. nyilvánvalóan nem azért építik, mert nem kell."

    Na igen, ez tény. De felháborító amik ott mennek. És már túlléptek pár határt. Amit a mi pénzünkből finanszíroznak természetesen.
    Nem akarok bunkónak tűnni :) de az a 4-es metró a ~ 10 milliós lakosságból talán ha 1 milliót érint közvetlenül. Ugye a ~ 2 milliós Pesten hányan mennek tömegk. és hányan kocsival... V.színű, hogy a mostani autósok nem fognak váltani csak azért mert lesz még egy metro. Bár szerintem én már annak is örülni fogok, ha megérem az átadását.
    És itt csak ezzel van a gond. A határidők szokás szerint évekkel (!) eltolódnak, a költségek pedig nem ritkán a duplájára nőnek. Mindezt azért, mert nyílt titok, hogy minden cég minden céget és vezetőt megken. A közbeszerzések 25-inkább 35%-a zsebbe megy el. És igen, mindezt a mi pénzünkből fizetik. Na így már tényleg dühítő az egész.

  • Dany007

    veterán

    válasz NoLF #27 üzenetére

    "a magyar ember egyik sajátja, hogy panaszkodik, sír-rí, és csodálkozik hogy semmi nem történik."

    Ez sajnos így igaz. De van másik oldal is.
    Az az ország szégyene, leginkább a vezetőké, hogy nem képes olyan gazdaságot teremteni, ahol az átlag ember képes a saját szakmájában dolgozni. Azért külföldön ez nem teljesen így van. Tudom ez közhely de akkoris. Elég szégyen, ha egy felsőfokú végzettségű embernek szart kell lapátolnia, mert az adott ország nem képes a szakmájára megfelelő munkahelyeket teremteni. És a vezetők szégyene nem a melósé, ne értsd félre.

    "ezért bevállaltam 1, aztán még 1 mellékes melót. novemberben meg összesen 4 melóm volt, és közben fősulira is járok levelezőn."

    Na erről beszélek. Ez a durva. Maximális tiszteletem, amiért ezt képes voltál / vagy végigcsinálni! De most komolyan!
    Viszont én ilyen életet köszönöm szépen, de nem kérek. Akkor inkább pusztuljak éhen :) 4 meló, meg suli, meg 4 órányi alvás mellet mikor éltél? Az minden csak nem élet. ja hogy majd egyszer jobb lesz talán... Hát igen, megvan rá a lehetőség. Csak sokan vannak, akik egész életükben ezt csinálják.

    Én is tudom milyen. Dolgoztam én apám mellett asztalos segédmunkásként. Napi 12 óra átlagban, a legszutykosabb melókat kaptuk. Ha nem túlóráztál akkor mehettél a fenében. Sokszor még szombaton is be kellett menni. Így túlórákkal kaptam havi 85- esetleg 90 et.
    Tudom én is mi a munka, de látom szegény apámat, és én azt az életvitelt el akarom kerülni.
    A munka azért van, hogy meg tudd vele szerezni azt az anyagi javat, ami segítségével tudsz élni, úgy élni, ahogy esetleg szeretnél. Nem pedig fordítva, azért élsz, hogy dolgozhass.

  • Dany007

    veterán

    válasz mephi666 #38 üzenetére

    Az a gond, illetve a helyzet, hogy nem a nagy magyarság az oka, hogy itt tart az ország. Nem a magyarok hibája, csupán a vezetőké. Legfőképpen a vezetőké. Bár lehet, hogy nekik is megvan a tipikus magyar mentalitásuk, ami vezetői pozícióval egybekötve katasztrófa...
    =/ Én, ha tehetném és lehetőség is lenne elmennék szó nélkül...
    Csak azért mert ide születtem nem hagynám ki a jobb élet lehetőségét, elvégre csak egy van belőle.

  • Dany007

    veterán

    válasz keIdor #41 üzenetére

    Szerintem a nyelv adta könnyedség. Esetleg a berögzült szokások, megszokások... Stb...
    Úgy konkrétat én se tudok, és én is kíváncsi lennék a válaszra.
    Talán itthon nem szólnak meg ha az utcán eldobod a csikket :) Passz...

  • Dany007

    veterán

    válasz mephi666 #45 üzenetére

    Igen, a kaját én se hagynám : )
    De végülis a rokonokon kívül minden mást meg lehet oldani kint is.

    Főleg, hogy most mocsok éhes vagyok... Rendeltem már egy Huszár pizzát, de még nem jött meg... Tejfölös alap+lila hagyma+szalonna+sajt+dupla kolbász+erőspaprika (az a zöld)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz concret_hp #51 üzenetére

    "lehet olyan dolgot kéne tanulni amire igény van és nem azt várni, hogy majd "teremtenek" olyan munkát amit el tud végezni a munkaerő... :U"

    Aham, és te ezt el tudod dönteni előre, mielőtt beiratkoznál, hogy arra az adott melóra vajon mekkora igény merül majd fel 5-6 esetleg 7 év múlva?
    Akkor gondolom ezt a Vg. válságot is előre láttad... :)
    Btw, azt akarom mondani csak, hogy pl a számítástechnika igen keresett szakma volt, talán még ma is az. Mégse jött össze. Nem csak nekem sok sok másik volt társamnak sem.
    Hidd el, a mai világban az elhelyezkedés már messze nem csak attól függ, hogy az általad tanult szakma mennyire kelendő. Lásd pl. informatika.

    "aminek a mértékét nyílván csökkenteni fogja a metro."

    Ennyire azért ne legyél naív... :U Ehhez masszív benzináremelés és masszív BKV bérletár csökkenés kellene... Esetleg.
    Nemtom volt-e már autód, vagy jártál-e rendszeresen Pesten, én jártam tömegközlekedéssel is sokat, meg az utóbbi időben autóval sokat.
    Hát felőlem aztán lehet 4-es 5-ös metró is, nem cserélném le az autóval. Inkább ülök a dugóban, hallgatom a rádiót, mint a mocskos gusztustalan cigányokkal, kéregetőkkel, hajléktalan csöves gusztustalan emberekkel egy légtérben kelljen utaznom! Mindezt ősrégi kommunista színvonalon. Mert persze vannak légkondis buszok, csak épp nem használják. Van kombinó, de csak pár darab. A többi átlagéletkora 20-30 év... Köszönöm inkább nem...
    Ezt mondjuk nem személy szerint neked címezve írom, szal ne vedd magadra, csak most jutott eszembe, és leírtam.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz concret_hp #56 üzenetére

    Na igen. Csak a gond az, hogy a számtechben is nagyot változott a felvevőpiac.
    Amíg régen egy rendszergazda úgymond nagy dolog volt... Manapság minden 2. kocka be tudná tölteni a szerepet.
    Ahogy én észrevettem a legjobban a programozókat keresik... Ilyen olyan amolyan...
    Erre anno még nem gondoltam, és nem is igazán vagyok oda érte... Sajnos.

    "tekintve, hogy 2004ben kezdem a bme infót"

    hehe, akkor tudod jól miről beszélek ;)
    Most végzel ezek szerint?
    Na igen, mondjuk a BME-n végezni elég szép teljesítmény. Már a neve miatt is. Grat hozzá.
    De mindenkinek erre sajnos nincs lehetősége. Még akkor sem ha a tudása megvan hozzá, elvégre a létszám is korlátozott.

  • Dany007

    veterán

    válasz concret_hp #62 üzenetére

    Pontosan erről van szó. Hogy anno ez még nem így volt... Egy windows telepítés varázslatnak tűnt... Nem beszélve arról, aki tudta mi az az ISA slot, meg Ip cím, meg ilyenek...
    Ma már ezzel szinte minden fiatal főleg aki érdeklődik a szakma iránt tisztában van. Ergo kereslet ugyan akad rá, de túl nagy a kínálat.
    És mivel a programozás úgy kompletten jóval nehezebb, mint gombokat nyomogatni a windowsban, vagy dosban anno, vagy linuxon stb.. ezért rájuk mindig is nagyobb volt a kereslet mivel kisebb volt a kínálat... Őket jobban meg is fizették, anno és most is.

  • Dany007

    veterán

    válasz concret_hp #69 üzenetére

    "me' sokkal kevésbé volt elterjedt"

    Hát erről beszélek én is :) Akkor még ért valamit. Ma már lófene se...

    "nextet kell nyomni, max floppit kellett cserélni régebben"
    Én ezért nem értem a mai napig, hogy van még aki kifizet 12 ezret egy Xp telepítésért :D

  • Dany007

    veterán

    válasz concret_hp #75 üzenetére

    De ugyan arról beszélünk, csak még egy kicsit félre :)

    Igen, 10 éve se az volt a gond, hogy nextet kellett nyomni.
    Egy telepítésben kb 2% az, amihez kell egy kis szakmai tudás 98%-ban next...
    De az akkori átlagembereknek (mintha oly régen lett volna...:) ) a sz.gép elég nagy dolog volt. Leginkább munkahelyeken, vagy tehetősebb családokban volt. És nagyon drágán. Ergo senki nem akarta elbénázni.
    Lehet h a nexteket meg tudta volna nyomni angol tudás nélkül is, de beállítani, hogy CD-ről bootoljon, na az már nem ment volna. Vagy akár partícionálni vagy hasonló...
    Szal ~ 98-ban mit tudta az átlag ember, hogy mi az a driver CD. Vagy ha elment a kép, akkor vitte egyből a Monitort szervízbe, ahelyett, hogy megigazította volna a VGA-t. Vagy hasonló...
    Szal érted mire gondolok?

    Aztán persze elterjedtek a sz.gépek, boldog boldogtalannak lett, elterjedt az internet, és máris minden 2. ember ért hozzá olyan szinten, mint anno egy átlag rendszergazda értett.

    Csak azt akarom mondani, hogy régen szükség volt az általános számítástechnikai ismeretekre is informatikai területen (nem word excellre gondolok).
    Manapság meg már inkább a specializálódás megy. Vagy nem így van?
    Gondlom a te szakodon is specializálódsz valamire. Vagy rendszermérnök, vagy programozó, vagy akármi más.
    De arra az általános informatikára, amit anno a legtöbb helyen tanítottak már így konkrétan nincs szükség, mert azt már egy titkárnő is tudja, vagy kellene tudnia.

    Persze ezt egyénileg lehetett volna fejleszteni. Ez tény. El el lehetett volna menni speckó tanfolyamra. Csak programozást, vagy CISCO-t tanulni és így tovább.

  • Dany007

    veterán

    válasz concret_hp #75 üzenetére

    Na, csak hogy tisztábban lássuk a dolgot, az egész abból indult ki, hogy szerintem:

    nem olyan egyszerű 18 esetleg már 14 éves fejjel olyan szakmát választani, ami majd egyszer 5-6-7 év múlva is versenyképes lesz, mint amilyen lazán azt Te leírtad :)

    Példának hoztam fel a számtechet. Akkoriban egy sima rendszergazdai tanfolyam után, az ember elmehetett egy iskolába, vagy egy kisebb céghez rendszergazdának havi 80-90 ért, ami 10 éve egész jó fizetés volt. Igaz ma is megkapnak ennyit, de az már a felét se éri.
    Azóta már jóval specifikusabb tudás kell ehhez. A szimpla rendszergazdára alig van szükség. Vagy csak nagy több száz gépes cégeknél, meg persze linuxnál, mert azért ahhoz még mindig kell a tudás.

    Te igazad van, hogy tudatosan kell / kellene pályát választani, csak azért az nem olyan egyszerű 'gyerekfejjel'.

  • Dany007

    veterán

    válasz concret_hp #92 üzenetére

    Azt ne mond, hogy 10-15 évvel ezelőtt, 14-18 éves fejjel ennyire előreláttad ezt a szintű fejlődést, inkább a sebességét? :U
    Persze tudom, muszáj kötekedni..

  • Dany007

    veterán

    válasz mephi666 #94 üzenetére

    Teljesen igazad van. Egyértelmű, hogy vannak olyan szakmák, amikre mindig szükség lesz.
    Bár nem hinném, hogy valaki is 14 évesen a sírásásról, vagy egy kocsmáról ábrándozik :)

    Sokszor felvetődött már, hogy egy 14 éves gyerek, el tudja-e dönteni, hogy milyen szakmában szeretne dolgozni egyáltalán. Mert ugye mostanában sokan azt mondják, hogy az a legjobb, ha eleve egy szakosított iskolában kezdi el tanulni a szakmát. Értem ez alatt pl a gazdasági szki-t, vagy informatikai szki-t, esetleg építész szki-t. Könnyebben bekerül majd az egyetemre stb...
    De még egy 18 éves gyerek is gyerek, nemhogy 14 évesen... Tudom magamról is, hogy mennyi hypom volt annak idején. Hol ez akartam lenni, hol az... Az ismeretek függvényében változott.

    Az építészetről vannak saját tapasztalataim is, mivel építész technikusként végeztem. Tehát szki-ba jártam, az általános tantárgyak mellett 5-6 szakmai tárgyam is volt a 4 év alatt. Majd még 1 év a technikusi. Aztán amikor 5. évben megtudtam, hogy végülis mi minden kell ahhoz, hogy tervezhessek, akkor elment a kedvem az egésztől. Reálisan nézve az egészet 27-30 éves korom alatt nem lett volna rendes állásom a szakmában. (ha gondolod részletezem h miért)

    Szal nem azt mondtam én se, hogy nincs olyan szakma, vagy szakirány, amire mindig szükség lesz, de ilyen könnyelműen nem lehet ezt kijelenteni, hogy olyan szakmát tanuljon az ember, ahol biztosan el tud majd helyezkedni 10 év múlva és biztosan jó fizetést is fog kapni....

    @#105) McKane: bizony, én is kb ekkorát néztem. Ismerőssel próbálkoztunk egyszer összedolgozni, mert annyi gépe volt, hogy nem volt rá ideje.... És mondom mit kell csinálni? Hát csak Xp-t telepíteni... Mondom és az mért éri meg nekem? : D Aszondja mert elfelezzük azt a 12 ezret amennyit elkér érte. Nem akartam elhinni, hogy van aki kifizet érte ennyit... És mégis. ráadásul annyi, hogy egyedül nem is bírta.
    Persze ismerősöknek, haveroknak nekem se lenne pofám pénzt kérni érte. De ő 'elvileg' hivatalos szervizként működött :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Móci #116 üzenetére

    Ott a pont.
    Annak a posztnak a betöltése nem kis felelőséggel jár. Nem csak kitanulni kell, meg eljutni addig, hanem ha már ott van az ember, akkor tenni is kell valamit. Olyat, ami az ország érdekeit szolgálja. Ezért az a nagy pénz.
    Ettől függetlenül ha valamit elkúrnak akkor azt mi fizetjük meg és nem ők. Egy miniszter meg se érzi azokat a szankciókat - amiket reform néven próbálnak eladni - amiket kivet annak érdekében, hogy valahogy helyrehozza a saját vagy elődje hibáit.
    Így innen nézve viszont már sok az a fizetés.

    És a dolog bizony nem úgy működik, ahogy a pirosak mondják / mondták: dolgozzuk, dolgozzunk keményebben.
    Az ország irányítása - legyen az bármely terület - nem olyan, mint egy házépítés. Hogyha keményen dolgozik a melós éjjel-nappal akkor előbb-utóbb úgyis felépül a ház.
    Itt tartalom is kell. Dolgozunk dolgozunk, de ha szart se ér az amin dolgozunk?

    A tervező mérnök is hiába melózik 2 hónapot egy alaprajzon ha az egész szart se ér mert balfasz hozzá! Dolgozhat rajta még 2 hónapot akkor se lesz jobb.

    Országot meg lehet váltani egy hét alatt is. Csak olyan megoldások / ötletek kellenek, amik megoldják a problémákat és nem újabbakat teremtenek. Aztán, hogy ez csettintésre jön vagy 3 havi kemény "munkával" az tökmind1. Az eredmény a lényeg.

    Na, gyerünk barátaim, tegyük a dolgunkat!

    ;]

  • Dany007

    veterán

    válasz Crystalheart #119 üzenetére

    (na látod ezért kell a jó irányítás! Aki megvan fizetve még se a szó szoros értelmében melózik :) Úgy hívják művezető =)

  • Dany007

    veterán

    válasz Crystalheart #123 üzenetére

    Jókor válaszolsz, már azt se tudom mit írtam : P De jobb később, mint soha.

    A helyzet az, hogy az a rész, amiről beszéltem elég necces. Mert ugye, elvégeztem a technikusit 19 évesen. Utána jönne az egyetem. Ami ugye legalább 6 évet venne el. Nem vagyok olyan egoista, hogy kijelentsem, én 5 év alatt elvégezném.
    Na, de ha sikerül is elvégezni 6 év alatt, akkor utána egy tervezői továbbképzést (már nemtom minek nevezte a tanárunk) kell elvégezni. Ez 1-2 év. Ha mindez megvan, akkor kamarai tagságot kell szerezni. Ha ez is megvan, na akkor kezdhet el az ember dolgozni a szakmában. Ha ezt összeszámoljuk, akkor jön ki, hogy mire elkezdhetnék dolgozni, lettem volna ~ 27 éves. De akkor még nincs munkám. Kezdődne az álláskeresési kálvária. Megjósolhatatlan, hogy mennyi időt venne igénybe. De még akkor is csak egy tapasztalatlan kezdő kis senki lennék, messze nem 180-as fizetéssel.

    Az a bizonyos állásom most sincs meg, de megoldom magamnak, hogy legyen pénz. Mert meglehet, de ez az egyetlen oka is, hogy még itt dolgozok, már vagy 4. éve lassan. Ez idő alatt megismertem pár embert. Építettem a kapcsolatokat úgymond. Ajánlott 2 cégvezető is állást, de egyik se adta volna még meg azt a bizonyos pénzt, amiért elmennék : ) Jóval többet ajánlottak, mint a mostani, meg jobb körülményeket is, de mégse volt elég, hogy megérje nekem.
    Szal ez idő alatt legalább volt pénzem. Egyrészt a munkámból, másrészt a 'plusz' munkáimból, amihez kell, hogy itt dolgozzak. Sohase volt problémám, igaz még a családommal lakok. Viszont legalább van mit felmutatni. Nem sok, de legalább van. Az elmúlt 7-8 hónapban annyi pénzt költöttem el csak magamra és barátnőmre, mint amennyit egy egyszerű melós egész évben keres. Mindeközben a volt osztálytársaknak - akik közül még 2-3 küzd az egyetemmel - 2Gb ram megvétele súlyos problémát okoz. Dolgoznak ők 7végén, de az lószar, és elmegy az alap szükségletekre.
    Ők most kezdenek rájönni arra, hogy itt vannak 24-26 évesen (van nálam idősebb, fiatalabb) és nincs semmijük. Egy csajt nem tudnak elhívni vacsorázni, mert külön spórolni kéne rá stb...
    El se tudom képzelni, hogy egyetem alatt a diákmunkás pénzből mit csináltam volna 27 éves koromig...

    Hja, fejlődésre lehetőség itt sincs a cégnél. Nem foglalkoznak ilyesmivel. Ezért is keresem a kapcsolatokat, és a jobb munkahelyet. De amíg ez nem éri meg nekem anyagilag, addig nincs értelme elmenni innen.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Crystalheart #125 üzenetére

    Na ja, ez egyéni döntés. Kinek, hogy.
    Nálunk pl az a helyzet, hogy az évek alatt szüleim keresete annyira nem fejlődött, hogy mostmár az én segítségem nélkül nem is biztos, hogy kijönnének havonta. Ergo, nem, hogy segíteni nem tudtak volna, még nekem kellett volna nekik segíteni. Egyetem mellett diákmunkával ez meg nemtom, hogy lett volna kivitelezhető.
    Hja, margarinos kenyér és víz. Hát mások az igényeink : ) Én szeretek elmenni nyaralni néha néha, esetleg 1-1 kirándulás 7végén. Vacsora. Imax. Esetleg valami hobby. Ami pénzbe kerül legtöbbször...

    Az a gond, hogy még az egyetem se tuti. Egyrészt a hallottak alapján messze nem mindig adja a kellő tudást. Másrészt meg ha sikerül egy diplomát szerezni, az még nem jelenit azt, hogy van jólfizető állás. A kapcsolatépítést már ott el kell kezdeni. Ha egyáltalán van rá lehetőség. Szal sehogy se egyszerű. Én elkezdtem időben. Van már tapasztalatom, kapcsolatom, pénzem... Persze ez még mind nem elég. Jókor kell lenni a jó helyen :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Crystalheart #127 üzenetére

    Uhf. Már értem. Szal csak megélnél, de amíg nem muszáj te se eszel csak kenyeret és vizet.
    Btw ettől még nem vagyok önző. Egy kicsit így hangzott.
    Az, hogy elmész egyszer egy étterembe nem önzőség. Mint mondtam, én mindettől függetlenül tudok segíteni a szüleimnek. Gyakran megesik, hogy kölcsönkérnek vagy hasonló. Múltkor anyám tönkrement telefonja helyett is vettem neki egy másikat.
    Szal pont azt az összhangot próbálom / próbáltam megtalálni, ami egy jó életszínvonal és az értelmetlen költekezés között van. De kuporgatni sem akarok. Elvégre most vagyok 'fiatal', még nincs gyerekem se, szüleimmel lakom, így amíg még van lehetőségem, addig kiélvezem. Későbbmár ha lesz lakás (házról nem is álmodok), gyerek stb, akkor már úgyis minden pénz arra fog elmenni.
    Szal persze, hogy első a család, de ha az már rendben van, akkor jöhet a saját életminőség javítása.
    Amúgy nem olyan nagy dolog elmenni nyaralni, vagy eljárni néha szórakozni, 1-1 kirándulás vagy hasonló. Csak az emberek kissé be lettek zárkózva. Mindenki inkább 130 centis lcd-t vesz, aztán otthon kuporogva fizeti vissza a kölcsönöket. A három másik kölcsön mellett.
    Sokan egyszerre akarnak mindent. Kocsit, tévét, sz.gépet stb... Így nem megy.

    Hát, a gazdaság meg olyan amilyen. Sztem a vak is látja, hogy már csak a hitelekből élünk.
    Sokszor beszéltük már, és sz.tem egyet is értünk.
    Én is azt vallom, hogy a keresletet kellene / kellett volna élénkíteni, nem pedig minden pénzt a bankoknak adni. De hát ez van : )
    Uzsgyi fől, és próbáld érvényesíteni az elképzeléseidet.
    /nem te mondtad régebben, hogy politikai pályára pályázol? :) Vagy csak poén volt?/

Új hozzászólás Aktív témák