Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    Micsoda gond... Ha Windows 7 lenne a rendszer és nem a 8.1,akkor még oké is a dolog. Viszont a 8.1 az közvetlen a Windows 10 elődje és kb olyan sikeres volt az egész 8. X széria mint a Vista...

    Előbb vagy utóbb a belakott Windows 8.1 is megér az újra telepítésre, és akkor már nem jobb egy korszerűbb OS?

    Megjegyzem a Windows 10, sikeres rendszer, a többség szereti.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz King Unique #39 üzenetére

    Hol az ellentmondás? A 8.x is egy jó rendszer volt, más kérdés, hogy a felhasználók jelentős része a kezdőképernyőtől behányt, és emiatt gazdasági értelemben, nem volt sikeres annyira mint a 7. Azért mondtam a megértem a Windows 7-hez való ragaszkodást, mert az az új XP, és mint olyan, tövényszerű, hogy sokan görcsösen kapaszkodnak a hetedik évében járó rendszerhez. Megjegyzem, én a Vista idején is remekül el voltam vele, miután rájöttem, hogy nForce 4 alaplapra (ASUS A8N-SLI) miként kell az SP1-et majd az SP2-őt feltelepíteni.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz King Unique #84 üzenetére

    A 7-esre még külön volt az MSE, amiből előbb vagy utóbb kapott az ember újabb verziót, az MS a 8.0-t már egyáltalán nem támogatja, és most nem néztem utána, de a 8.1-nek is úgy rémlik, hogy hamar harangoznak, ráadásul pont az egyik biztonsági komponense van elhanyagolva, a Windows Defender.

    A Windows 7 esetében a megértem dolgot lehet szimbolikusan is venni, mert kb annyira fogadom el, mint az XP jelenséget. Régi rendszer, ami a 8-10 éves gépekre még felmegy (említhetném itt a szomszédom ASUS A7V8X-X LAN alaplapját), de a Windows 8.x és így a Windows 10 sem megy fel rá.

    Másik példa anyum gépén (ASUS A8N-SLI) 64-bites Windows XP, Vista, 7 OEM verziók voltak. utóbbit, beváltottuk egy 32-bites Windows 10-re.

    Windows 7 esetében, telepítés után - mivel SP0 lemez van nálunk - 1 óra az SP1, és még utána jön 3-4 óra WU sok újraindítással, és több száz frissítéssel. A végére lesz egy "friss" rendszer, elhalni hagyott IE 11-gyel, ami ugyan frissített, de szinte minden része elavult.

    Szerencsére a Windows 10-ből a 32-bites felment rá, a 2 magos proci is elég neki, a gépben 3 GB RAM van, plusz egy 256 MB VRAM-os 3850-es VGA, a rendszer roppant gyors korához képest, mert SSD is van alatta, és ha az alaplap még bírja pár évig, akkor még sokáig jó lesz. Megjegyzem az alaplap is elmúlt 10 éves, mert 2005 december 31-én lett vásárolva.

    A 8.1 sem kapja meg a Edge böngészőt, és a DX12-őt sem, a Windows 7 meg pláne nem. Ugyanakkor a Windows 7 start menüje, és a Windows 10-é sokkal jobban hasonlít egymásra mint a Windows 8.1-é. Egyébként a Windows 10-ben is be lehet tudtommal kapcsolni a kezdőképernyőt aki azt szeretné.

    Táblagépből is mindig azért veszek Nexus-t, mert a Google arra nyújtja a legtovább a legfrissebb Android rendszerét.

    [ Szerkesztve ]

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Narxis #92 üzenetére

    1. Sosem torrentezek
    2. egy friss Windows 10 telepítés, sokkal kevesebb helyet foglal a 60 GB-os SSD-n, mint felfrissített Windows 7 lemezkarbantartózás után
    3. Nagyjából 6 évvel lesz tovább támogatva a Windows 10 mint a Windows 7
    4. Fontos az MS fiók, ha véletlen újra kellene telepíteni a Windows-t, mivel anyumnál teljesen csak az alap programok vannak, rengeteg időt meg lehet takarítani vele
    5. Előbbiből következik, hogy teljes szinkronban van az otthoni gépén a fiók, mint az itteni gépemen
    6. Azon a gépen is én vagyok a rendszergazda, és az MS fiók által nyújtotta kényelemről nem mondanék le
    7. Az Edge nem egy nagy pukkanás, de az IE 11 onnantól halott, hogy nem lesz belőle 12, előbb utóbb eljut majd az IE 9 szintjére, aztán meg az alá
    8. Bár az Edge jelenlegi formájában nem éppen komfort böngésző, de még lehet belőle idővel akár jó is
    9. Eljön majd az az idő is, amikor ugyanúgy ,mint az IE6 esetében, az IE 11-gyel sem lehet majd bejelentkezni bizonyos weboldalakra. Még évek kérdése, de meg fog történni.
    10. Ameddig foltozgatják rendben van, de az IE 9-nek 2017-ben megszűnik a Vistáéval együtt a támogatása, és az IE 11 is addig marad ilyen szempontból talpon, ameddig a Windows 7, azaz 2020-ig.
    11. Ki akar 2020-ban is még IE 11-wet használni, ha addig megjelenik 40 sok Chrome + Firefox változat?

  • #41133696

    törölt tag

    válasz MtHq #97 üzenetére

    Nos az a helyzet, hogy kb a Vista óta (mikor megjelent a védett mód), az IE egyre inkább előtérbe került, aztán volt, hogy az Opera lett kiszorítva, aztán a Chrome-mal versenyzett, egymást előzgették évekig nálam, a Firefox meg a futottak még kategória volt. Aztán Windows 8.x-nél az Operából egy moddolt Chrome lett, az IE 11 lett az elsődleges böngészőm, a Chrome a másodlagos és a Firefox a harmadlagos.

    Most az a helyzet, hogy a Firefox az elsődleges, a Chrome a másodlagos, az Edge meg a futott még kategória, és Opera meg az sem, mert nincs fent PC-n, csak táblagépen, de ott is csak dísznek :D

    A Windows 10-et nem régen újratelepítettem, mert Acronis True Image HD mentésem nagyon régi volt, és rámjött a Flash-telenítési roham, Firefox alatt nincs flash, egy angol leírás szerint jártam el, a Flash ki lett operálva az Edge-ből is, a baj az volt, hogy a pár héttel későbbi Windows Update bebizonyította, hogy ez egy végleges hiba volt, és inkább újrahúztam, mintsem a majdnem 1 hónapos True Image HD-t állítottam volna vissza. Azóta sűrűbben csinálok vele mentést, és mindig akkor törlöm az azt megelőzőt, ha minden szuperál már napok óta :D

    [ Szerkesztve ]

  • #41133696

    törölt tag

    válasz fairi #100 üzenetére

    Esetünkben is így volt az anyum gépén. Le is írtam a Windows 10 topicban, az oka az volt, hogy 2 magos Athlon 64 X2 4200+ nem támogatott olyan CPU utasításkészleteket, amit a 64-bites Windows 10 megkövetelt volna. Ezért is lett 32 bites :D

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #40553216 #102 üzenetére

    Na ez az akármeddig dolog, elég érdekes a vállalat kommunikációjában.

    Vegyük anyum gépét példának ami korából fakadóan kikoszorúzta a Windows XP - t, jó eséllyel megteszi a Vistaval is, de még lehet a Windows 7 - et is túléli. Sőt abból a szempontból már meg is tette a két utóbbi esetében, hogy már egyik sincs rajta használva, hanem helyettük a legújabb a Windows 10.

    Az új OS - nél azt látjuk, hogy jönnek az újabb és újabb buildek, amiből arra is lehet következtetni, hogy eljön az az idő (Windows 8 0-ról 8.1-re váltásnál meg is történt), hogy a régebbi build majd felmegy, az újabb meg már nem.

    Olyan környezetben, ahol 10+ évig van használva egy gép, pl hazai KKV, ez gond.

    ...

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #40553216 #119 üzenetére

    Előbb vagy utóbb változtatni kell szerintem is. Addig ameddig nem követelnek meg újabb biztonsági vagy egyéb CPU utasításkészleteket addig megy is ez a szekér, de előbb-utóbb meg kell lépniük.

    Most is vannak olyanok, amelyeket ha bevezetnének szigorításként (most fejből mondjuk a TPM-et, mert ugye jó az, ha valaki ellopja az adathordozót, nem tud róla adatot lopni) nem hogy a régebbi alaplapok, de még az újak közül is az olcsóbbak, de még a középkategóriásak is kiesnének, magyarán csak azt a követelményt támasztó Windows verzió talán minden tizedikre tudna települni. Az én jelenlegi gépem is kiesne :D

    Régen azért volt jobb, mert megvásároltál egy XP-t, Vistát, Windows 7-et, az ment a régebbi eszközök jelentős részén. Persze XP-nél volt az SSD alignálásos mizéria, de azt át lehetett hidalni, nem az XP telepítőjével kellett particionálni.

    A Windows 8.1-gyel az volt a bajom, hogy ott egy adott Windows főverzión belül vezették be a szigorítást, ha Windows 9-nek hívják, és 2-3 évvel később jön, akkor nem fordulhatott volna elő az, hogy valaki megvásárolta a 8.0-t a régi gépére, aztán a 8.1 re már nem tudott frissíteni, a 8.0 támogatás meg 2 év múlva lejárt.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Dr.FantastiK #126 üzenetére

    Azt a Kaspersky megoldotta nálam :D Mondjuk nekem nem volt bajom Agnitum mellett a Defenderrel, csak a kis orosz bedőlt, a nagy orosz meg jött egy 2 éves licenccel.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Dave™ #93 üzenetére

    Persze ez igaz a DX12 muternak sem kell nyilván. A 3850 DX10.1-et tud, meg HD videót, ez viszont bőven elég Neki.

    Az új Office ajánlót, meg mindig törlöm, két klikk a Start menüben.

Új hozzászólás Aktív témák