Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Champipi

    senior tag

    Ez a "minél nagyob a táp annál jobb" ugyan olyan legenda, mint a minél több a cache a vinyóban annál gyorsabb.

    Emlékszem, amikor a MagicComp-ba (Bp, Bajcsy út) benetem 1 éve és vinyó után érdeklődtem, akkor a valszeg szakmunkásból frissen kijött bajszos csákó kezdte nagy vehemenciával magyarázni, hogy vegyem a 32 MB cache-es vinyót, mert az sokkal gyorsabb, mint a 16 MB cache-es.

    Na mára kiderült, hogy a kis puruttyának nem volt igaza, csak habzó szájjal nyomatta a hülyeségét. Mondtam neki, hogy ott van előtte a gép, mutasson egy tesztet, ahol kijött az, hogy a 32 MB cache gyorsabb, és mennyivel gyorsabb a 16 MB cache-nél egy 400-500 MBos vinyó esetén. Ő meg csak hajtogatta, hogy "gyorsabb az, gyorsabb az hidd el". Aztán most már a tomshardveren meg itt a prohardveren is volt asszem teszt és alig gyorsabb egy hajszállal, már ha egyátalán gyorsabb.

    Szóval ezért jó a prohardver, mert tudományosan közelíti meg a városi legendákat, és tényekkel, mérésekkel táamsztja alá az álláspontját.

Új hozzászólás Aktív témák