Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szlac77

    csendes tag

    A 400W nagyon relatív, értelmetlen vele kapcsolatban feltenni a "mire elég...?" kérdést: nem mindegy, hogy egy adott konfiguráció melyik feszültségeken (3,3V; 5V; 12V) igényel nagy teljesítményt.
    Példa a régi Cooler Master (400W, passzív PFC) tápom, ami 12V-on csak 19A-t tud névleg. Ez elég volt C2D 6750 OC + 8800GTS512 OC, de Athlon II 630 OC + 8800 OC esetére is, anélkül, hogy gyanús fagyások keletkeztek volna. 3D-nél viszont búgott kissé. Azután egy új játék úgy beterhelte, hogy a tápot a túlterhelésvédelme lekapcsolta, ami akkor durva "fagyásnak" tűnt. Azután elkezdtem stabilitást tesztelgetni, a hiba reprodukálását az OCCT-vel sikerült elérni: GPU teszt esetén az 1 perc fesz. és egyéb megfigyelési idő lejárta után azonnal, tehát amint izzasztani kezdte volna a GPU-t, táp lekapcs. Ismételt próbálkozással eredmény ugyanez. Pedig a konnektoros fogyasztásmérő csak 410W körüli maximumot jelzett, ami ugye felvett AC, nem pedig a névleges DC - ként leadott teljesítmény.
    Kicsit visszavett CPU OC-vel azután gond nélkül ment az a játék és a konnektorból 260-270W volt a konfig max felvétele.
    Értelemszerű, hogy ezek után tápot cserél az ember, mert a 8800-nál komolyabb fogyasztású kártya elől sem zárkózom el, ha majd lecserélem. (a jelenlegi árán az 580/6970 kissé röhejes teljesítményt nyújt, úgy 50000 Ft-nyit; míg a 8800-as GTS (G92) a maga idejében bizony verte a csúcs 8800GTX-et is, egy kis piszkálás után).
    Aki kíváncsi arra, elég-e a tápja és meri vállalni a következményeket, ha olcsó hús kategóriájú tápot vett (gyk: saját felelősségre!), annak ajánlom az OCCT 'power supply' üzemmódját (ahol is a konfigom, ami üresben 110W körül eszik, játéknál ugye max 260W körül, laza 370W-ot kért a konnektorból - hja, ezzel a 30-50W-al ehet kevesebbet az új táp, annak ellenére, hogy feljebb emeltem a CPU órajelét).

    400W valódi teljesítmény - általánosítva - arra elég, hogy névleges feszültségeken egy közepes szintű egykártyás konfig elketyegjen.

    PÜ, ha lehet, mert nem vagyok ph-függő (kapok e-mail értesítőt). Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák