Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ujoimro

    tag

    válasz moonman #93 üzenetére

    Kíváncsi voltam, hogy előkerül-e. Az apple Leopard "UNIX compliant" ami gyakorlatban azt jelenti hogy sokkal több nem-windows (nem kizárólag windowsra fejlesztett) program fut rajta, mint a windows-on.

    nyilván érvényesíti azt
    ezzel csak az a gond, hogy a monopólium ellenes törvény tiltja, úgy európában, mint az egyesült államokban, kanadában és ausztráliában. Természetesen nem a "pénzvilág" törvényei, hanem az Állam törvényei.

    választható default lesz Office-ban
    remélem, hogy a Microsoft Office-ra gondolsz, nem az Open Office-ra, az iWorks-re a Lotus Notes-ra, a Google Docs-ra,....
    Ha így van ezt te tudod jobban, de én utoljára azt olvastam, hogy csak valami választható (export)-import plugin készül majd hozzá. Ha valóban minden eladott office-ba bekerül utólagosan is (mert ugye nem minden programot cserélnek le rögtön ha új verzió jön), akkor részemről rendben van.

    telepíts fel mást, ha nem jön be. nem egészen látom, hol van itt elnyomás.
    szerencsére az európai monopólium ellenes bizotság és az USA bíróság is látta, ezért kötelezték a microsoftot hogy értékesítsen IE-nélküli windowsot is.

    Ezen kívül a microsoft-tot jogerősen elítélték monopóliummal való visszaélésért a MS vs. Netscape perben. Sajnos az ítélethozatalra már akkora kárt okozott a MS, hogy azt nem lehetett helyrehozni (a Netscape csődbe ment). Máig nem értem hogy úszta meg a MS.

    Senki sem állítja, hogy az Apple angyal szárnyakkal. De ha befolyásról van szó, azt mindenképp meg kell említeni, hogy az IE évekig default volt a MacOS-en is.

Új hozzászólás Aktív témák