Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz Dragon3000 #61 üzenetére

    160MHz csatorna széleséggel 5GHz-en, amiből kettő fér el max. És ez egy 2x2-es, azaz a teljes 5GHz spektumot csak 1db kliens használta. Tehát ezt úgy lehet elérni, hogy senki az ég világon nincs a közelben, semmilyen zavarjel és pár méteres távolságon belül vagy. A 2. kliens felcsatlakozásakor pedig búcsút intesz ennek a sebeségnek.
    Azt hozzátenném, hogy a kapcsolati sebessége 1699-volt, lehet ez gyorsabb is egy 4 antennás klienssel, ha létezik olyan.

    Én pl. 400-at se tudok kipréselni 2m-en("kicsi" 2x4x4-es AP-val), mert van 5 csatlakozott eszköz és jó pár 5GHz-s AP a környéken, 40-es csatornával a leggyorsabb, 160-on a 100-at se éri el. Ha lekapcsolok mindent és csak a környező AP-k zavarnak akkor érem el a 700-at(80-on). Tudna ez 1733-at egy süketszobában, csak hát a világ nem molyan csöndes.

    Igen lehet 800+, mert tudja a szabvány, de valós használatban már nem elérhető.

  • vicze

    félisten

    válasz Dragon3000 #63 üzenetére

    Nem tudod hogy a másik szoba mit jelent?
    Ez nem így működik 2.4-en se lehet semmi, meg a környéken se.

    "Valakinek az a valós használat, hogy csak egy eszköznek kell wifi"
    Elég pontosan tudom, hogy mik a valós lehetőségek ez a munkám.
    Ha számodra az normális, hogy 50e-t költesz azért, hogy 5m-es távolságban meglegyen a +60-80MBit, es kevésbé legyen stabil mint a 80Mhz-s sáv 866-on, mit a ISP által adott router is tud simán.
    Amit nekem itthon van teljesen elmebeteg, és over the top, semmi köze a valós felhasználáshoz, ahogy annak se, hogy wifi-n 1 eszközt használsz csak és csak közvetlen közelről. Kb. ha közé állsz 800 alá esik.

Új hozzászólás Aktív témák