Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    Vannak területek, ahol nem csak, hogy kiváltható, hanem jobb megoldás az iPados egy notinál. Első plusz, hogy instant-on a gép.
    Az egyik ilyen terület a stúdiózás. Air2 iPadom van, mióta megjelent. Még bírja.. Mivel van rajta teljes értékű DAW, több féle is, Akár a soksávos (24) felvétel se gond. Én Auria pro-t használok, többféle interfésszel, de a Cubase is egyre jobb.. FabFilter, Virsyn és egyéb profi effektekkel. Az iPad előnye, hogy csendes, üzembiztos, kitartó. A másik, hogy a minőségi audioszoftverek a pc-s, Maces változatokhoz képest töredékáron kaphatók, digitális hangszerek hasonlóan. Pld. a Ravenscroft275 zongoramodul hibátlan stúdióminőséget, játszhatóságot nyújt, akár profiknak is 12ezresért. Pc-re 250 dodo és nüansznyival jobb.
    Az IOS rendszerébe beépülő AUM és Audiobus rendszere az audio-midi routolás kérdését abszolút rugalmasan képes megoldani. egy felületen nagyon kis késeltetéssekkel.
    Az Air2 teljesítménye elég, hogy egy 24 sávon felvett nagyzenekari felvételt sávonként eq-zak, dinamikázzak, csoportokat képezzek, automatizáljak, zengessek 60-70%-os cpu és 10%-os háttértár terheléssel. Ja és mindezt szabványosan ki tudom exportálni Pro-Toolsba, Samplitude-ba... Ez pc-n kábé i5-nél hasonló. A pro és többiek még bikábbak.
    Vagy futhat rajta hang-fény keverő vezérlés, hangszerpark, midi kontroller.
    Nagyon élvezem, hogy jól artikulálva majdnem hibátlanul diktálhatok szöveget, bármelyik csevegő appba, szövegszerkesztőbe. A beépített szövegfelolvasó is nagyon hasznos a tanulásban. Távvezérlésre a nagyon gyors, fluid Jump desktopot vettem meg IOS-re. Pc-re meg ingyenes a kliens. Zenebejátszásra is ezt használom.
    Előny még, hogy a családi megosztásban (legtöbbször) 5 gépen futhatnak az egyszer megvett appok. Képet is gyakran szerkesztek iPadon, mivel biztonságosan megítélhető a fényelés, színtónus. Nem is kell feltétlenül Lightroom. ACDSee Pro egész korrekt.
    Irodai produkcióban nem mindenható és ezt nem is erőltetem.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák