Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    válasz E.Kaufmann #144 üzenetére

    Ne a tesztben keresd a hibát. A tesztem az volt, hogy ugyanazon az UHD tévén néztem FHD és UHD forrásból ugyanazon filmet. Nincs interpoláció meg képjavító csodák, mivel PC-ről játszottam le. FHD-nál sem látszanak a képpontok. Bőven nem. A kép UHD-nál viszont sokkal élesebb, részletesebb. Első ránézésre csak ennyit észlelsz. Ha pedig elkezded megkeresgélni, hogy mi lehet a különbség, akkor pl. ilyen apróságok, mint hogy a homogén felületek teljesen homogénnak is látszanak, míg a mintás felületek (pl fa) mintái teljes részletességükben látszanak, mint a valóságban. De ezeket úgysem keresgéli az ember filmnézésnél, ami a lényeg, hogy sokkal élesebb és élethűbb a kép. Természetesen ez a teszt így önmagában nem lenne reprezentatív, hiszen, az FHD bluray rip (10giga) és az UHD bluray rip (60giga) minősége sem ismert pontosan, viszont mivel ugyanezt tapasztaltam számos más esetben is (pl már egy 4K youtube videónál is ugyanígy látszik), így bátran megosztom ezen véleményemet, miszerint az UHD sokkal szebb, mint az FHD, és nagyon várom már a 8K-t, mert feltételezem, az is sokkal-sokkal szebb lesz, mint az UHD.

    Elhiszem, hogy létezik olyan, aki nem látja, (vagy másként fogalmazok: ) nem érzi, a különbséget egyes felbontások között, de szerintem ilyen esetben nem feltétlenül a technológiában kell keresni a hibát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák