Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    válasz DeathAdder #198 üzenetére

    Egy család tagommal pont az beszéltük nem csak az a gond hogy drága, hanem hogy a Technika folyton fejlődik. És elöbb-utobb oda jut az ember kénytelen lesz megint fejleszteni, meg hát a 3 év garancia is csak azt garantálja az alatt az idő alatt nincs gond ha megdőglik.

    De egy 1200 dollár/euros kártyánál ha 5 év után megpusztul azért az már elég nagy pénz kidobás. Hiszen nagy hőtermelés miatt benne van a paklíba hogy a degradáció is korábban jön el. Valahogy a nagy hőtermelő kártyák nem élnek olyan hosszú távokat.

    HD5970, GTX590 Igen, ezek maguk idejébe voltak a szörny gpuk extrém árral fogyasztással.
    Csak akkor azért volt megfizethető áron GTX 570/HD 5870 meg ahogy írtad a HD 6950 esetén is volt opció bios mód hogy nagyobb kártya teljesítményével működjön.
    De még emlékszem a 3 magos AMD procikat is lehetett unlockolni 4 magosra. :K
    Most rákerestem a Phenom X3-at lehetett így mázlival ugradelni, és volt egy 4 magos proci a 3 magos árán. Valahogy élhetőbb volt a régi informatika világa, most kicsit minden eldurvult.

    Azért a mai világban az igazi hogy nem olyan gyorsan avulnak a dolgok mint régen, azért egy Ryzen 5 3600/I7-8700 még mindig elég minden játékra ha megfelelő GPU van mellete.

    Nekem is volt anno egy I5-3470 ami azért elég sokáig minden címet szépen futatott, aztán utána cseréltem miután már kezdett előjönni a cpu bottleneck sok helyen. :(
    2018 után volt hogy már nem igazán álta meg a helyét mindenhol.

    De változik a világ, majd alkalmazkodunk! :)
    Itt a fő gond hogy a 4080 ireálisan drága a 4090 alatt, mert a 1200 euro+áfa stb.
    Magyar piacon 1500 euroval lazán lehet számítani, és kizárolag gamingra nem feltétlen kell ilyen kártyát fen tartani.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák