Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vehement69

    senior tag

    ez a cikk arra volt jó, hogy a húsvéti szünetben is garantáltan pörögjenek a klikkek. már rég nem itt tartunk, már most sikeres az iPad, mindenhol kedvezők a kritikák. persze, az első valóban lényeges felhasználói visszajelzések a kulcs ahhoz, hogy később is sikeres legyen a termék, de végre eljöhet a tabletek korszaka, ahol is az iPad lesz 'A', és én is a bemutató utáni csalódottságom után már úgy gondolom, ez a kifejezés legszűkebb értelmében egyszerű, de nagyszerű termék. az érintésre kifejlesztett platform megvolt, minek újat fejleszteni, van egy jól bejáratott design, az első széria persze küzd hiányosságokkal de azt adagolni fogják, olcsó, szép, gyors, személyre szabható a sokezer alkalmazásnak köszönhetően és így tovább. az meg hogy drága csak azért jön elő itt is mert a sok korlátolt (merthogy inkább ti vagytok azok, mint az iPad) hülyegyerek 3 szót tud megjegyezni az Apple-lel kapcsolatban (korlátozott, drága, sznob), valójában ha megnézzük az Amazon Kindle kezdőárát, vagy megnézzük hogy 100000 forintból (itthon persze inkább 140k) mi mást tudsz venni, ez nem a legroszabb vétel. aki meg netbookon komoly munkát akar végezni - hát, az komolyTALAN :) egy normális 12-13-stb laptopot soha nem fog kiváltani egy ilyen eszköz, viszont egy netbookkal szemben versenyképes lehet. az meg hogy folyamatosan kézben kell tartani, hát barátaim ha már valamit fikázunk, akkor előtte legalább tájékozódjunk, mindenkinek ajánlom figyelmébe: iPad. majd nézelődjetek a kiegészítőknél. nem mindenre ez a legalkalmasabb ez tény, viszont otthonra egy netezős gép helyett sokkal többet ad. az IPS panel meg egy olyan dolog, hogy most e-ink, vagy ez.. válasszátok az e-inket. netbookon meg nem fogok olvasni, aki ilyenre költ pénzt az igazán gazdag, lévén a netbook kategória kínálata megjelenése lényegében a használhatóságához képest túlárazott, szarul összeszerelt vackokból áll. vagy ha tényleg jót veszel, abból meg kijön egy normálisabb gép, amit munkára is lehet használni. az iPad-del együtt jövő szolgáltatások viszont verhetetlenek. meg hát úgy néz ki az érintésérzékeny rendszerek felé nyit a kicsit állóvíz IT világ, szóval lehet hogy ez is a jövő. majd amikor kijön egy W7-es tablet az persze jó lesz mindenkinek, meg amikor kicsit ez, kicsit az hajaz az iPadre az szükségszerű evolúció, egy-két kisebb akadás sem baj, mert van rajta úesbé bemenet (továbbra is ajánlom a fenti linknél a kiegészítők átnézését), stb. Flash? hát én flash nélkül netezek, mert Macre SZARul van megírva a Flash, ez elég égő, viszont reklámokon kívül egyszer érzem hiányát, és ez a megadeth.com, másnak lehet több ilyen van, de én amilyen oldalakat látogatok azoknál csak a reklámokat tiltja le (hát ez tényleg megrengeti a földet), a nagyobb újságok is állnak át az iPadnek köszönhetően html5-re, youtube van integrálva (mellesleg ugye ott is van html5), közösségi oldalak se nagyon hiányolják.. szóval nem olyan halott ez az ügy, mint sokan be akarnák állítani, viszont az is tény, hogy nem mindenkinek való. de szerintem senkinél sem kopogtat Steve, hogy veddmámeg ezt a górdzsösz eméjzing terméket, meg sehol sem mondták hogy mostantól mindenkinek kell egy iPad. nekem kell. remélem lesz is rá keret :) lehet át is költöznék a notimról rá, és akkor tök jól elkülönülne a munka és az otthoni netezgetés, kíváncsi volnék milyen egy ilyenen könyvet olvasni (szerintem egyébként ez egy nagy becsapás, sokat olvasok monitort nekem nem fáj a szemem tőle, de mégiscsak más egy könyvillatú könyv, mint egy kütyü), filmet meg max akkor nézek rajta ha utazok, arra ott van a TV de ezt senki sem mondta hogy ez a fő profil :). youtubera is tök optimális ez a méret, lévén ott nem a minőség a lényeg és ekkora kijelzőn még valahogy mutatnak a szarrá tömörített videók. tehát ha véggigondoljuk, egész jól kitalált egy kis kütyüt kapunk megint, az Appletől megszokott elegáns köntösben, gyors működés+user experience garantált. persze nem ütött nagyot, mert ilyen már volt külön-külön, csak egyben még nem. egyszerű, mégis nagyszerű.

    szerk: aki meg még mindig ott tart, hogy szerinte egy IT eszközzel lehet menőzni/ezt rója fel másoknak, az meg egyszerűen az elmúlt pár évben nem mozdult el a gépe elől :DDD bár az tény, hogy elsők közt valami újat megvenni mindig 'nagy szám', de mondjuk 1 hónap múlva már ez is csak egy lesz a sok közül, és abban az egy hónapban is pár szemüveges ápolatlan faszkalapon kívül senki sem nézi ki a kezedből (jó, pár dakota még igen :D ) a cuccodat. de ez meg ugyanúgy érvényes bármi másra is..

    [ Szerkesztve ]

    I am cancer in your bones

Új hozzászólás Aktív témák