Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ezek

    tag

    válasz oalex #549 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy a dokumentációban feltüntetett hőmérsékleti értékek mindig szándékosan alacsonyabbak a tényleges tűrésnél. Könnyen lehet, hogy az a 45 fok valós körülmények között 55-60. Ettől még lehet, hogy valóban lesznek gondok nyáron bizonyos területeken, de ez majd kiderül.

    A céleszközös dologgal arra célzok, hogy az iPad nem kívánja tudni azt, amit egy notebook tud. Tehát nem egy olcsóbb, 500 dolláros, kompromisszumokkal teli notebookot szorongatsz, hanem egy kifejezetten tartalomfogyasztásra szánt valamit.

    Szerintem azért a netbookok anyaghasználata, összeszerelési minősége és az iPad kivitelezése között van különbség. A szemétre való meghatározás szerintem sokkal inkább erre vonatkozik. (Egyes netbookok minősége valóban katasztrofális, persze maga a kijelentés ettől még túlzó és fellengzős, de Jobs már csak ilyen :) )

    [ Szerkesztve ]

  • oalex

    senior tag

    válasz Sanyix #550 üzenetére

    kezdeném a végén.

    ez is benne van, ahogy te is teszed :) tudod ez olyan mint mikor visszanyal a fagyi XD

    Mind a két vita amit volt azt más (biker) kezdeményezte (belekötött a számítógépbe és belekötött az aláírásomba) olvass vissza.

    ok értem tehát a fenti mondat még is igaz szerinted, hiszen a számítógéphez kell egy megjelenítő hogy menjél vele valamire ;] sőt még kábelek is kellenek hozzá

    az is jó, ha egy papírra lyukakat út (mint az első számítógép a világon), nem csak a képernyő lehet megjelenítő de az infót maga produkálja.

    De sikerül már nagyon óvodás szinte levinni a vitát, mert már előre látom a következő mondatodat "akkor az asztali pc sem számítógép ha nincs rá kötve egy monitor?"

    "ezaz dobjuk ki a routereket minek az? használjunk hub-ot, a routerből kapott szűrt tcp/ip adatcsomagok nem useful-ok"

    Nem a tőle kapót információk miatt hasznos a router, hanem a funkciója miatt. És a funkcióját le is írtad, szűr tcp/ip adatcsomagokat, wifi-t sugároz, stb.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz ezek #551 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy a dokumentációban feltüntetett hőmérsékleti értékek mindig szándékosan alacsonyabbak a tényleges tűrésnél.

    Nem a készülék hőbírási határ érték a 45"C, hanem az amikor a kikapcsolás aktiválódik. szóval lehet, hogy a készülék bírna 60'C (amiben szinte biztos vagyok, különbem felrobban ha valaki egy nyári napon a kocsiba hagyja). Hogy jobban értsd, ha 45"C lesz a hő a belsejében, akkor hiába bír többet, lekapcsolja magát, azaz használhatatlannál válik átmenetileg.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz oalex #541 üzenetére

    Azért szerintem sebesség miatt ez édeskevés, ezért én nem nevezném simán számítógépnek. (most a régi gépeket ne vegyük bele) Esetleg mini számítógép vagy számítógép szerű.

    Amúgy helyesen az idézet így szól:

    "egy számítógéphez képest ezen
    - nem "desktop" és nem "server" oprendszer fut
    "

    [ Szerkesztve ]

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • ezek

    tag

    válasz oalex #553 üzenetére

    Értettem elsőre is köszi :)
    A második hivatkozások a 35 fokot nevezi meg, a lekapcsolás felső határának, ami ugye a dokumentációban megadott tűrés felső értéke, ezt kevertem a 45 fokkal.
    Egyébként az iPhone dokumentációjában is a 32 - 95 F (0 - 35 C) szerepel, mint biztonságos tartomány, az iPad meg ha jól tudom még kevesebb hőt termel (nem vagyok ebben biztos), meg a méretes alu váz is sokat elvezet. Tehát ahol az iPhone megy ott az iPadnek is menni kell elvileg.

    Ezért fogadom kételkedve az ilyen híreket... :S

    [ Szerkesztve ]

  • oalex

    senior tag

    válasz ezek #555 üzenetére

    Szerintem a 2 db és nagyobb akku miatt a ipad termeli a több hőt.
    Akku a töltésnél a és a kisülésnél adnak ne hőt. Ezzel a gonddal szembesült az Apple és ezért van az, hogy az ipad használat közben nem is tudja tölteni magát, csak szinten tartani. Ha fel akarja tölteni az ember, akkor ki kell kapcsolni. De hát 10+ óra működési időt kapunk cserébe, valamit valamiért.

    Tehát ahol az iPhone megy ott az iPadnek is menni kell elvileg.

    Elsőre én is ezt gondoltam, de aztán megjelent a sok fórumos panasz. Nem olvastam soha sehol, hogy valaki kiment az iphone-al az utcára és 10-20perc után az leállította magát a hőség miatt. Ezzel szemben az ipad-nál meg ilyen jelenségekkel szembesülnek a tulajok. Valahol fentebb linkelte a moonman az egyik erre vonatkozó report-ott. Pedig még csak tavasz van (az USában is) és csak 1 hete jelenet meg.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz zoltanz #554 üzenetére

    Azért szerintem sebesség miatt ez édeskevés, ezért én nem nevezném simán számítógépnek. (most a régi gépeket ne vegyük bele) Esetleg mini számítógép vagy számítógép szerű.

    A sebesség egyáltalán nem kritérium ahhoz, hogy valami számítógép gyűjtőszó alá essen. Nem is tudnál rá határt szabni, hogy honnan kezdődik a lassú vagy a gyors, mivel a technológia folyamatosan fejlődik.

    "Amúgy helyesen az idézet így szól:
    "egy számítógéphez képest ezen
    - nem "desktop" és nem "server" oprendszer fut"
    "

    Igen pont azt idéztem, csak egyszerűsítve. Akárhogyan olvasom, az jön le, hogy egy kizáró alapnak sorolta fel az OS típusát a számítógép kategóriából. Te máshogy látod?
    A harmadik sort miszerint "nem lehet rá tetszés szerinti kompatibilis programot telepíteni," már azért sem idéztem, mert az még ennél is nagyobb hülyeség és úgy nem igaz ahogy van, de lehet hogy most azzal is kiegészítem az aláírást. Nem is tudom mire gondolt. Te igen? Mivel köztudott, hogy lehet az Ipad-ra is (mint minden más számítógépre) telepíteni kompatibilis programot.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • ezek

    tag

    válasz oalex #556 üzenetére

    Na igen, ez valóban érdekes. Nincs kizárva, hogy elszámították magukat, gondolván, hogy úgy is zárt térben használják majd a készüléket, fotelban ülve, vagy repülőn stb. Ha valós a probléma és az iPadek mindegyike érintett, akkor a kérdés az, hogy lehetséges-e szoftveresen orvosolni a lekapcsolási szint eltolásával (már, ha van még tűrés a gépben).

    "Ha fel akarja tölteni az ember, akkor ki kell kapcsolni."
    Csak készenlétbe kell tenni ha jól tudom.

  • Ulkesh

    őstag

    válasz oalex #556 üzenetére

    "ezért van az, hogy az ipad használat közben nem is tudja tölteni magát, csak szinten tartani."

    Nem, a nagy képernyő és gyorsabb hardver miatt van nagyobb áramfelvétele a készüléknek, ezért egy sima USB-be dugva csak szinten tud maradni a töltés (bár gyanítom, hogy egy izmosabb játéknál még ez sem megy neki). Ellenben konnektorból, pár nagyobb áramot leadó USB csatlakozóból, vagy külső tápot használó USB HUB-ból használat mellett is feltöltődik.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • oalex

    senior tag

    válasz ezek #558 üzenetére

    Csak készenlétbe kell tenni ha jól tudom.
    Igen jól tudod, én mondtam rosszúl. Köszönöm.

    Ha a googlin rá keresel a "ipad overheating", akkor a találatok is élkepesztőek. Bár mint mindig, biztos van köztük kamuzó anti-apple-es is. Azok nem elegek hogy mesterségesen generáljanak egy problémát. Mivel, ha csak "hater" háborúról van szó, akkor azok mindenféle, sokkal random-abb hibákat sorolnának. A jelek szerint pedig 2 dologra vannak kiélezve a reklamációk (wifi és hő türés).

    Itt van egy tipikus izésedet egy "önjelölt Apple béta tester"-től (így hívok mindenkit aki előre rendelte ezt a csodát anélkül hogy várt volna hogy többen vissza jelezzenek).

    "I just returned my iPad. It kept overheating and turned out to be unusable in even moderate weather.
    I live in New York, and in the last 5 days, only 1 day was around 85 degrees… My iPad overheated 8 times in 5 days. I really feel bad for everyone in the south and mid-west, as they must really be having trouble.
    Hopefully Apple will deal with this better than they are doing with the wifi issues. The website tells me to move my iPad closer to the router… that type of meaningless support is both condescending and cowardly of apple. They should admit that they are having issues rather than denying them.
    I spoke to a “mac genious” before returning the product, and was told that the issue was non-existant and that they people on the apple forum were lying. They offered me a replacement, which I was smart enough to decline. "

    Az a vicc, hogy szemben a magyar törvényekkel, ott ha jól tudom, nincs semmilyen álami szintű szabályozás, hanem minden cég maga dönti el, hogy milyen a csere szabatosságot nyújt. Apple/ipad-nál 14 napon belül viheted vissza viszont ára 10% ki kell fizetned ha elégedetlenségből vissza akarod adni, vagy ha hibára hivatkozol akkor egy az egyben csere. Úgy nevezet "rest-stocking fee". Cége válogatja, sok olyan cég van ott is ami 30nap díjmentes pénz visszafizetési garanciát vállal.

    Amúgy itt vannak a hőtermelők :DDD

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz oalex #557 üzenetére

    nem lehet rá tetszés szerinti kompatibilis programot telepíteni,

    Hát ez az én képzelőerőm határát is súrolja, de szerintem inkább azt gondolta, hogy kevés program van hozzá az előre telepítetteken és az App Store -on kívűl? :U

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • oalex

    senior tag

    válasz Ulkesh #559 üzenetére

    A nagy képernyő és gyorsabb hardver miatt van nagyobb áramfelvétele a készüléknek

    Tényleg. teljesen igazad van. Erre nem is gondoltam pedig logikus. USB 500mA kevés lehet. Bár nem a HW (CPU, mem) hanem kizárólag a nagy képernyő miatt. Mivel a HD2 1GHz snapdragonnal tud tölteni USBről használat közben.

    Amúgy kíváncsi lennék az akku kapacitásra, mert abból vissza lehetne számolni, hogy kb. mekkora lehet a üzem közbeni fogyasztása ha 10-11 órát bír. Nincs valami infó-d erről?

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz zoltanz #561 üzenetére

    de szerintem inkább azt gondolta, hogy kevés program van hozzá az előre telepítetteken és az App Store -on kívűl?

    Az sem állná meg a helyét, mivel az csak idő kérdése (pikk-pakk lesz több 10e app a store-ban), úgy hogy azt sem vehetjük alapnak mint számítógépből kizáró okot, még ha igaz is lenne hogy attól számítógép valami, hogy egynél több program van hozzá (de persze ez sem igaz).

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • biker

    nagyúr

    válasz zoltanz #561 üzenetére

    nem lehet rá tetszés szerinti kompatibilis programot telepíteni,
    Hát ez az én képzelőerőm határát is súrolja, de szerintem inkább azt gondolta, hogy kevés program van hozzá az előre telepítetteken és az App Store -on kívűl?

    nem, én pontosan tudom, mire gondoltam...
    (itt csupa olyannal beszélgetünk, akinek se ipodja, se iphoneja, se ipadja?)

    CSAK olyan program telepíthető rá, amit az apple sdk-val írtak, azt az apple leellenőrizte, nem sérti a 60oldalas apple sdk feltételeit, és felkerül az appstoreba, és csak és kizárólag onnan tölthető le, és telepíthető fel arról a számítógépről, amivel "authorized" kapcsolatban van. nincs rá texteditor (pl html php szerkesztéshez), nincs rá ftp kliens, nincs rá nagyon sok minden csak azért, mert az sérti az apple szemét.

    ez nálam kimeríti a "nem lehet rá tetszés szerinti kompatibilis programot telepíteni" tárgykörét.

    ennél még a windows mobile programok is szabadabbak.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz oalex #557 üzenetére

    lásd #564, és megérted, hogy nem hülyeség, csak annak, aki nem tudja, miről ír napok óta :(

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • oalex

    senior tag

    válasz biker #565 üzenetére

    Sajnos még mindig az (mármint, hogy hülyeség), mert nem attól nem számítógép valami, hogy csak ellenorzott/szabályozott forrásból lehet rá programot telepíteni.

    Computer sajátos definíciója részedről várható még? :B :B :DDD

    Csodálóm, hogy még mindig felbukkansz a témával kapcsolatosan, azután, hogy így lejárattad magad.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • biker

    nagyúr

    válasz oalex #545 üzenetére

    Szerintem az "gerinctelen" ahogyan vitázol, még mindig nem voltál képes egy definíciót írni a számítógépre. Csak jobbról balról próbálsz kötözködni. Nem jelent számodra semmit, ha az idézet szakirodalmakon kívül itt eddig mindenki aki hozzá szólt ugyan azt igazolta?

    az a baj, te nem érted, ha igaz az állítás, hogy 500USD alatt minden számítógép használhatatlan sz.r, akkor ez az állítás igaz minden olyan 500USD alatti termékre, mint router, dvd recorder, TV, DVB set top box, és sorolhatnám, ha tartjuk a te állításodat, szemben azzal, hogy én nem tekintem ezeket számítógépnek, habár definíció szerint annak tekintendő

    Az pedig a legkevésbé sem releváns, hogy mi az anyanyelved, az idézet szabályai angolban is ugyanazok, idézni szóról szóra, a kihagyást pedig köztes ... jellel jelölik, ehhez képest te se nem szóról szóra idéztél, se nem jelölted a kihagyásokat minden 2. szó után, és nem is kérted a nevem megjelentetéséhez az engedélyt úgy, hogy az itteni 200.000 tag azt akarom-e lássa, hogy így írok, mert hát ez egy idézet, biztos én írtam.

    ennyi, téma lezárva, minden további ignorálva.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • oalex

    senior tag

    válasz biker #567 üzenetére

    ennyi, téma lezárva, minden további ignorálva.

    Persze, ezt már mintha korábban is írtad nem :DDD :DDD .. Már magaddal is szembe még, nem csak velem. hajrá :B

    az a baj, te nem érted, ha igaz az állítás, hogy 500USD alatt minden számítógép használhatatlan sz.r, akkor ez az állítás igaz minden olyan 500USD alatti termékre, mint router, dvd recorder, TV, DVB set top box, és sorolhatnám, ha tartjuk a te állításodat, szemben azzal, hogy én nem tekintem ezeket számítógépnek, habár definíció szerint annak tekintendő

    Nem az én állításom, hanem eg idézet volt Jobs-tól. És csak te nem érted, hogy miért számítógép egy ipad és miért nem az egy TV. Részvétem.

    Jellemző, hogy csak a néhány (kényelmes) részére reagálsz a felvetéseimnek.

    hogy az itteni 200.000 tag azt akarom-e lássa, hogy így írok,

    Na és az nem zavar, hogy az a 200.000 tag mit gondol a fenti megnyilvánulásaidról, problémás felfogásodról és értelmezési nehézségeidről. Sajnos már késő.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • ezek

    tag

    válasz oalex #560 üzenetére

    Mondjuk egy okos lejárató kampány a bolha elefánttá szteroidozásával vihető véghez. Tehát a tényleges panaszosok számának mesterséges szaporításával. Az Apple termékek hibái egyébként is mindig nagyobb figyelmet kapnak (sokan meg is szeretnék lovagolni az egy-egy termék körüli felhajtást, pl. szétverem az iPadem az utcán egy baseballütővel, mert youtubeon sokan megnézik majd...).

    Mindettől függetlenül valószínűnek tartom a túlmelegedési problémát, csak a dolog súlyossága nem mindegy. Előb-utóbb megkapjuk a válaszokat is :)

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz biker #564 üzenetére

    "ez nálam kimeríti a "nem lehet rá tetszés szerinti kompatibilis programot telepíteni" tárgykörét."

    Ez dekódolva így hangzik akkor:
    nem lehet rá tetszés szerinti kompatibilis programot telepíteni, mert hiányoznak egyes területekről fontos szoftverek. (de attól még nincs kizárva, hogy lesz, illetve lehet rá írni ilyeneket.)

    Más
    A sebesség persze, hogy mindig változik, de vannak minimumok ami miatt egy szintet hozni kell sztem. Pl nemtudom egy Ipad mennyire erős 3D ablakezelés, asztal terén, mert nincs VRAM benne, pedig ma alap. :U

    [ Szerkesztve ]

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • biker

    nagyúr

    válasz zoltanz #570 üzenetére

    nem lehet rá tetszés szerinti kompatibilis programot telepíteni, mert hiányoznak egyes területekről fontos szoftverek. (de attól még nincs kizárva, hogy lesz, illetve lehet rá írni ilyeneket.)

    nem, a sok megoldás(protokoll) jelenleg tiltott, így csak jb után cydiából érhető el.
    több oldalon taglalja az apple, mit lehet, és mit nem.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • sanp

    tag

    válasz zoltanz #570 üzenetére

    Egyáltalán nincs benne ablakkezelés, és virtuális memóriát sem használ csak a fizikai ramot, ezek kulcskövetelmények voltak a kívánt sebesség eléréséhez.

    [ Szerkesztve ]

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz sanp #572 üzenetére

    Miért nincs ablakkezelő benne, mert nem látszik? :D
    VRAM Video RAM -ra gondolok most.

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • oalex

    senior tag

    válasz ezek #569 üzenetére

    Mondjuk egy okos lejárató kampány a bolha elefánttá szteroidozásával vihető véghez.

    Hát, ilyet leginkább az Apple szokót csinálni, tudod: "I'm a Mac, I'm a PC..."

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • joey04

    titán

    Lehet sikeres az iPad?

    Az első nap több mint 1 millió iPad szoftvert töltöttek le, mára pedig túllépték a 3,5 milliót is.

    Az első nap 300.000 ipad-et adtunk el,mai napig 450.000-t

    válasz: igen, lehet! :R

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • sanp

    tag

    Bejelentették az iPhoneOS 4.0-át, jelenleg is folyik az esemény:

    itt vannak az új feature-ok

    Lesz multitask, nincs több fika e téren, meg még egy rakás újítás.
    Ez nyilván azt jelenti hogy nagyon sok minden átkerül az iPad-be is, mivel ugyanaz a rendszer.

  • Ulkesh

    őstag

    válasz biker #564 üzenetére

    "nincs rá texteditor (pl html php szerkesztéshez), nincs rá ftp kliens"

    Jobb példákat is mondhattál volna, mert ezek vannak :D

    De egyébként bármilyen alkalmazás fejleszthető rá, max. nem az App Store-ba kerül, hanem a Cydia Store-ba.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz oalex #574 üzenetére

    Azért a francia robbanó iPhone-ok sem voltak rosszak, mint lejáratókampány.

    Mióta minden országban a helyi fogyasztóvédelmi hatóság folytat vizsgálatot az ilyen esetekben, azóta érdekes módon egyetlen "baleset" sem történt.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • sanp

    tag

    válasz zoltanz #573 üzenetére

    Van benne ablakkezelő persze, de arra gondoltam hogy nincs benne hagyományos értelemben vett ablakkezelés, nem rajzol ki egymás fölé különböző futó alkalmazásokat, kivéve a notification üzenetek, ezáltal is sokat spórol.
    Persze, tudom a Video Ramra goldoltál, csak külön említettem meg hogy nincs swap kezelés benne, mindennek el kell férnie a fizikai ramban.

  • oalex

    senior tag

    válasz sanp #576 üzenetére

    Hát elégé újra definiálták a multitaskot. Persze szó szerint kimeríti, de erősen korlátolt hogy mi futhat párhuzamosan.

    Nem tudom, hogy a iphone rajongok hogy vannak vele, de ...
    iMultitask (light)
    iBooks
    iMappák
    iAd
    iGameCenter

    nem hiszem hogy izgalmas dolgok még a számotokra sem. Szóljatok ha tévedek?

    És hogy ne legyünk ennyire off, ipad-ra csak télen lesz 4.0 :Y

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • sanp

    tag

    válasz oalex #580 üzenetére

    Nálam a killer feature az a Mail.app thread kezelése lesz, Gmail módra, ezt már nagyon régen vártam, elég butácska volt eddig a program.
    Nálam nem lesz multitask de eddig sem hiányzott, de szerintem a most kitalált megoldás a legjobb amit egy ilyen készüléken meg lehet valósítani. Remélem az azért 3g-n is megy majd hogy ha kilépek egy appból akkor elmenti annak állapotát és visszalépve ugyanonnan folytathatom.
    A többi kevésbé érdekes, talán még a Game Center egy jó húzás

  • Ulkesh

    őstag

    válasz oalex #580 üzenetére

    Én úgy vagyok vele, hogy nagyon tetszik a multitask megoldásuk.
    Az alkalmazás szépen le lesz jegelve a háttérben, nem fogyaszt aksit, a lényegi szál meg (voip, audio, navigáció stb.) meg egy külön fut tovább minimális rendszerterheléssel.

    Így kell ezt csinálni.

    --

    Tegnap beszélgettem egy Maemo-s userrel, aki dicsekedett, hogy milyen szuper az N900, mert teljesértékű multitask van benne és a Skype kezelés egyenrangú a normál hívásokkal.
    Mire megkérdeztem, hogy szuper, de akkor miért nem látom soha Skype-on? Mire a válasz az volt, hogy kikapcsolta a funkciót, mert akkor fél nap alatt csontra lemerül a készülék.

    Nekem ezek szerint a Push Notifications is ezerszer jobb megoldás, mert napi 24 órában elérhető vagyok MSN-en és Skype-on úgy, hogy ez alig 6-8%-al több fogyasztást jelent az akkunál :D

    Az a baj, hogy sok gyártó nem akarja megérteni, hogy egy mobil rendszert teljesen máshogy kell megközelíteni, mint egy desktop OS-t, itt sokkal fontosabb a kisebb fogyasztás, mint az, hogy minden alkalmazás fusson háttérben teljesen feleslegesen.
    Erre a MS is rájött már és egy az iPhoneOS 4.0-ban most bemutatott megoldáson dolgoznak ők is.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • oalex

    senior tag

    válasz Ulkesh #582 üzenetére

    Én úgy vagyok vele, hogy nagyon tetszik a multitask megoldásuk.
    Az alkalmazás szépen le lesz jegelve a háttérben, nem fogyaszt aksit, a lényegi szál meg (voip, audio, navigáció stb.) meg egy külön fut tovább minimális rendszerterheléssel.

    Ezek szerint 3GS-ed van, mert ügye csak arra lesz multitask. (csak mert ezt az előbb lefelejtettem).
    Nem néztem sok statisztikát, de talán 3G-ből van a legtöbb a piacon/a felhasználók kezében (ez csak egy érzés). Gondolom részben ezeknek a zsebébe szeretne újra bele nyúlni steve, hogy vegyenek már maguknak GS-t mert megérdemlik. :P

    A fogyasztás kontra multitask illetően egyet értünk. egy telefonnál az engem sem izgatna annyira, bár nem volt még nálam tartósan iphone. Azonban már egy pc/netbook/tablet (ipad) részemről elengedhetetlen lenne. Nem tudnám elképzelni, hogy egy excel táblát be kéne csuknom, hogy meg nézek valamit a netten.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • Ulkesh

    őstag

    válasz oalex #583 üzenetére

    "Ezek szerint 3GS-ed van, mert ügye csak arra lesz multitask. (csak mert ezt az előbb lefelejtettem)."

    A régebbi modellek kevés memóriája nem igazán alkalmas ilyen megoldásokra (mikor azokat fejlesztették szóba sem került még a multitask, mint lehetőség).

    A 50-60 mega mint szabad memória egy WinMo felhasználó szemében elegendő a multitaszkra, hisz sokáig voltak piacon olyan készülékek, amikben még ennyi sem volt szabadon, viszont az iPhone Os nincs limitálva, mint a WinMo, így nincs olyan, hogy max. 32 process és process-enként max. 32 MB memória, itt akár egyetlen process is megkaphatja az összes erőforrást, ha arra van szüksége, így ezt ismerve teljesen érthető, hogy nem adják ki ezekre a készülékekre, mert igazából nem lenne jól használható.

    "Nem néztem sok statisztikát, de talán 3G-ből van a legtöbb a piacon/a felhasználók kezében (ez csak egy érzés)."

    Szerintem 3GS-ből fogyott a legtöbb, mert azt már több országban és szolgáltatónál forgalmazták.

    "Gondolom részben ezeknek a zsebébe szeretne újra bele nyúlni steve, hogy vegyenek már maguknak GS-t mert megérdemlik. "

    Ez már nem pálya, az iPhone-t vásárlók zöme most már ki fog várni a nyárig, hogy az újabb modellt vegye meg.

    "Azonban már egy pc/netbook/tablet (ipad) részemről elengedhetetlen lenne. Nem tudnám elképzelni, hogy egy excel táblát be kéne csuknom, hogy meg nézek valamit a netten."

    Engem hidegen hagy, ha a megnyitás ugyanolyan gyors, mintha csak előtérbe léptetném :D

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • biker

    nagyúr

    válasz Ulkesh #577 üzenetére

    Utoljara fel eve neztem, egyik se volt ra.
    A cydia store alapfeltetele pedig a jb, ami nem uzemszeru felhasznalas ugyebar

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Ulkesh

    őstag

    válasz biker #585 üzenetére

    ezShare jó régóta létezik és szinte minden protokolt ismer, de én csak FTP-re és sFTP-re használom.

    Nem kell az üzemszerű felhasználásról beszélgetni, főleg, mikor ma az iPhone vs Android rendezvényen olyan Android alkalmazás nyerte el a fődíjat, amihez root-olás kell :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • zippofcy

    senior tag

    Egy ipados hírhez ezeket szólták hozzá ... én behaltam rajtuk :))

    "ION: Sose fogom megérteni, hogy miért nem csinálták meg ezt összecsukhatóra, hogy fele akkora helyen elférjen es hordozható legyen. Két külön kijelzőt kellett volna összerakni. Lehet hogy középen lenne egy zavaró csík, de praktikusabb lenne a kütyü és futurisztikusabb is.

    Atko: ami neked kell, azt úgy hívják, hogy Nintendo DS

    ION: Nekem az se kell. Még mindig butatelefonom van, úgyhogy igyekszem távolmaradni ettől a sok felesleges kütyütől, ami megkeserítheti az életemet még jobban.

    Vers: mar van ra 3 ezer jatek, aztan nics egy hetes, a sony psp-n nincs toredeke sem az meg 5 eves. Ne vicceljunk kerem szepen,, ez akkora forradalmi cucc , amilyen az amiga ota nem jelent meg. Amugy eladtak belole majdnem 1 milliot egy het alatt, ti nem ertitek ami e mogott van.

    deuce: ez a tapizás hatalmas divat lett, simogathatod a tartalmat, de létre nem tudsz hozni semmit = valóban elszigetel. gépelni lehetetlen, forwardolsz egy mailt, és el is fáradt az ujjad a to: mező kitöltésében
    a 3 ezer játék is izgalmas lehet, az iphone alkalmazások 90%-a defaultmód a fart.app szintjén mozog: 1 percig simogatod, aztán letörlöd, és látni sem akarod többé..
    gondoljunk bele a 100milliók által játszott farmville (@html5? hehe) és a sol.exe tapira portolt verzióinál komolyabb játékokba:
    need for speed: analóg gázkar/pedál nélkül kuka, counter strike: el se merem képzelni az idegfeszített headshot "bökdösést", pörgős mmorpg: azt sem tudod hova tapizz (félre) hirtelen.. vicc.

    pro / kontra netbook: egy ipad árán veszel 2db-ot belőle, és 2db egyszerűbb hsdpa képes mobilra is marad pénzed, bár az alábbi hátrányok fognak érni: nem tudsz tapicskolni, és pivot-mód olvasgatni, ráadásul 17mm-el szélesebb táskát kell cipelned+ a párod/gyereked úgyis elkunyerálja a felét, nem lesz rajta alma.
    az előnyöket nincs kedvem felsorolni, cadezni, sql szervert futtatni, cg-t renderelni netbookon sem fogsz, de minden mást igen, sőt többet is!
    remélem a tavaszi napsütésben elkapok valakit lehelgetni és a ruhájába dörgölni az ipad-et, ahogy az emberek többsége teszi a tapitelefonokkal miután megnyomott rajta egy ikont.. nagggyon ki fogom röhögni.

    jhunter: Látom, nem én leszek a célcsoportja az iPad-nak. (pénzem sincs rá, ha lenne sem erre lenne)

    szucsati:Ez tipikusan egy olyan dolog, amire az embernek semmi szüksége, de be lehet vele hülyíteni a népet. Drágán megveszi, aztán meg tartalmakat vesz hozzá. Ennél sokkal értelmesebben is el lehet szórni egy vödör pénzt (állatmenhely stb)"

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • majom2

    senior tag

    válasz oalex #583 üzenetére

    ezzel eggyetértek, egy telónál a multitask általában nem létkérdés. nálam legalábbis biztos nem. viszont az ipadre ez piszkosul kellett. ezzel az új fícsörrel együtt igen erősen netbook-gyilkos lett a szememben. kell még rá 1-2 apróság (előlapi kamera, gps, kártyaolvasó) és meglesz a tuti kütyü. remélem a köv változatban ezek alapból benne lesznek.

    nem télen jön egyébként az ipadre a 4.0, hanem ősszel.

  • oalex

    senior tag

    válasz majom2 #588 üzenetére

    kell még rá 1-2 apróság (előlapi kamera, gps, kártyaolvasó) és meglesz a tuti kütyü. remélem a köv változatban ezek alapból benne lesznek.

    És remélhetőleg lesz courier meg az sok másik bejelentett típus, csak győzzenek válogatni az emberek. Győzzön a legjobb :))

    Windows Phone 7-től nem voltam elájulva, de a courier koncepció az testező, persze csak ha a bemutatott formában meg tudják valósítani. Mind ettől fügétlenül, még mindig egy kisebb érintő kijelzős notebokot választanék. Tudod, aminek meg lehet forgatni a képernyőjét és úgy vissza hajtani, hogy úgy nézzen ki mint egy tablet, csak valamivel vastagabb. Mondhatni "best of both worlds"

    Viszont ha ugyan ez a multitask-soft lesz az ipadra (mint amit most az iphonera bejelentettek), akkor a lenti példám, (excel, safari) nem fog menni egyszerre.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • Ulkesh

    őstag

    válasz oalex #589 üzenetére

    "Viszont ha ugyan ez a multitask-soft lesz az ipadra (mint amit most az iphonera bejelentettek), akkor a lenti példám, (excel, safari) nem fog menni egyszerre."

    ??

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • ezek

    tag

    válasz oalex #574 üzenetére

    Én nem az ilyen beszólogatásokra gondolok (másik oldalról meg a vegyél PC-t mert az olcsóbb videók...), hanem Ulkesh által is leírt lejárató hadműveletre:

    Azért a francia robbanó iPhone-ok sem voltak rosszak, mint lejáratókampány.
    Mióta minden országban a helyi fogyasztóvédelmi hatóság folytat vizsgálatot az ilyen esetekben, azóta érdekes módon egyetlen "baleset" sem történt.

    #580
    Hát elégé újra definiálták a multitaskot. Persze szó szerint kimeríti, de erősen korlátolt hogy mi futhat párhuzamosan.
    Bármi futhat és fut is, a programozó dönti el, hogy milyen értesítéseket és funkciókat (pl. hangos navigáció) épít be az alkalmazásba...

    Szerintem az iAd zseniális!

    #589
    Viszont ha ugyan ez a multitask-soft lesz az ipadra (mint amit most az iphonera bejelentettek), akkor a lenti példám, (excel, safari) nem fog menni egyszerre.
    De menni fog :)

    #582
    Az a baj, hogy sok gyártó nem akarja megérteni, hogy egy mobil rendszert teljesen máshogy kell megközelíteni, mint egy desktop OS-t, itt sokkal fontosabb a kisebb fogyasztás, mint az, hogy minden alkalmazás fusson háttérben teljesen feleslegesen.
    Ez nagyon így van!

    -----------------------------

    Egyébként - ahogy azt az egyik, az előadáson idézett kritikus is mondta - az iPad lényege nem az amit tud, hanem az, hogy azt hogyan teszi. Így volt ez az iPhonnal is anno. Persze vannak hiányosságok, de ahogy látjuk ezeket folyamatosan pótolják. Inkább lassan haladjanak, de legyen . Legfeljebb nem veszem meg az első generációt :)

    [ Szerkesztve ]

  • Szabtom

    senior tag

    válasz oalex #580 üzenetére

    "És hogy ne legyünk ennyire off, ipad-ra csak télen lesz 4.0"

    Ősszel. Még karácsony előtt el kell simítani az ilyen fícsöröket. :)

    szerk: Ja, már majom2 is írta.

    [ Szerkesztve ]

  • majom2

    senior tag

    válasz oalex #589 üzenetére

    ja, persze, legyen csak minél nagyobb a konkurencia! ha nem lenne andriod, sztem fele ennyi funkciót kaptunk volna a 4.0-val.
    habár nálam mondjuk a mobil osx elég nagy plusszpontot jelent :)

    igen tudom milyen kialakításra gondolsz! jópofa, bár nekem annyira nem kellene külső billentyű. azaz ha mégis, arra itt van már a BT-s billentyűm... igaz, ez nincs egybeépítve.

  • oalex

    senior tag

    válasz ezek #591 üzenetére

    De menni fog

    Akkor megyek újra olvasni, mert a jelek szerint rosszul értelmeztem.
    Nekem az jöt le, hogy bizonyos fikciójú programok fognak csak egyszerre tudni futni (dedikált "service"-t tudnak párhuzamosan érvényesíteni), és mindegyikből csak egy.
    Nevezetesen: Navi, VoIP, Push, Notifications, Call, Music (Pandora) és ezek mellé egy általános program.
    Ezért gondoltam úgy, hogy a Safari (általános program) vagy a doc/excel/numbers/pdf/stopper óra/stb. (általános program)-ből nem tud több egyszerre párhuzamosan futni.

    És a fenti értelmezésemet, valóban jó ötlenek tartom az Apple-töl, mert telefonra kiváló kompromisszum, de ipad-ra már nem.

    ulkesh, ezek: Felvilágosítanátok, hogy hol siklottam félre?

    ezek:
    Amúgy miért tartod zseniálisnak az iAd-et? Azonkívül, hogy még elég keveset lehet a konkrét bevetésről tudni, még az ott összegyűlt fejlesztők és Apple rajongók is kétkedéssel fogadták. Ez a Q&A részből jött le nekem.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Szabtom #592 üzenetére

    Igen igen, kösz a jelzést. Őszt mondtak, valóban. :R

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • ezek

    tag

    válasz oalex #594 üzenetére

    Értem már, hogy mire gondolsz (azt hiszem :) ).

    Véleményem szerint minden program képes lesz a háttérben "futni" függetlenül attól, hogy mi van már megnyitva. A dedikált "service"-k közül pedig lesznek, melyeket egyszerre csak egy alkalmazás (gondolom a legutóbb megnyitott/elindított) számára engedélyeznek, ilyen pl. a navigáció vagy a zenelejátszás (pl. ha fut az iPod és elindítod a Pandorát, akkor az iPod elhallgat). Ezekből ugye felesleges lenne egynél több futtatása.
    A híváskezelés és a voip esetében pedig feltételezem szintén csak egy futhat egyszerre, de ettől még egy másik a bejövő hívásokról értesítést kapsz, mivel az értesítéseket minden háttérben várakozó alkalmazás képes lesz kezelni egyidejűleg.

    Az iAd azért lesz remek dolog, mert eddig is tele voltak szórva egyes ingyenes alkalmazások reklámokkal, de ezentúl ez egy egységesített formában fog történni, ráadásul érzésem szerint nagyszerű üzleti lehetőségek rejlenek benne. A felhasználóknak is jó lehet, pl. egy adott alkalmazás 10 euro, de az iAd-os verzió csak 1-2 euro. Persze erről sokat nem tudni még, de én pozitív dolgokat várok tőle, igaz optimista alkat vagyok :)

    [ Szerkesztve ]

  • oalex

    senior tag

    válasz ezek #596 üzenetére

    Véleményem szerint minden program képes lesz a háttérben "futni" függetlenül attól, hogy mi van már megnyitva. A dedikált "service"-k közül pedig lesznek, melyeket egyszerre csak egy alkalmazás (gondolom a legutóbb megnyitott/elindított) számára engedélyeznek, ilyen pl. a navigáció vagy a zenelejátszás (pl. ha fut az iPod és elindítod a Pandorát, akkor az iPod elhallgat). Ezekből ugye felesleges lenne egynél több futtatása.
    A híváskezelés és a voip esetében pedig feltételezem szintén csak egy futhat egyszerre, de ettől még egy másik a bejövő hívásokról értesítést kapsz, mivel az értesítéseket minden háttérben várakozó alkalmazás képes lesz kezelni egyidejűleg.

    Lényegében ugyan arról beszélünk. Várom még ulkesh válaszát, mert a tiéből nem az jöt le, hogy mást mondtak volna mint amit értettem.

    Még ami esősít a hitben, hogy jó gondolom, az az, hogy mikor rá kérdeztek, hogy hogyan lehet bezárni (kill) egy programot, akkor arra azt válaszolták, hogy sehogy, mert azt a rendszer szabályozza. Viszont ha mind a 7 API limitálva van (az elmondásuk szerint) egy egy alkalmazás csoportra (az előbb leírtam), akkor továbbra is úgy értelmezem, hogy a nem felsorolt külön kategóriákból (általános programok és persze ebből van a legtöbb) több nem képes párhuzamosan futni. Egy dokumentum szerkesztő program, vagy egy böngésző nem tudja a VoIP vagy a Navigáció API-át használni (mivel az arra van dedikálva). Ezért hívják limitált Multitask-nak. Még mindig lehet, hogy rosszul értem ezért a tévedés jogát továbbra is fenntartom :P és várom valakitől a helyes értelmezést.

    EDIT: egyébként a fentiekből kiindulva gondolom, hogy a skype és egy másik chat program sem tud majd párhuzamosan futni, mivel nekik is egy API van csak delegálva. Szóval vagy az egyik a másik.
    Azonban továbbra is tartom, hogy ez egy telefonnál (iphone) nem gond, de egy laptop/ipad-nál már igen.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    Hát, most ezt is elolvastam (plusz persze a keynote-ot is végig rágtam) és még mindig ugyan az jön le mint amit eddig írtam. :F

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • sanp

    tag

    válasz oalex #598 üzenetére

    Teljesen jól értelemezted eddig is.

    A Exceltáblás böngészős példára lesz ez az új lehetőség hogy az app-k mehetnek kvázi alvó állapotba, ez azt jelenti hogy amikor mondjuk átváltasz Mail-ből Safarira akkor az kilép de elmenti az aktuális állapotot ahol tartottál és mikor visszaváltasz onnan folytatod ahol tartottál. Ezt a megoldást a Palm már nagyon régen kitalálta. Talán annyi hátránya lesz hogy mondjuk 2-3sec egy alkalmazásváltás amíg újra elindítja azt.

  • oalex

    senior tag

    válasz sanp #599 üzenetére

    Köszönöm!
    Akkor nem tud safari és number(excel) egyszerre futni, hanem az egyik suspend/alvó módba kerül (elmenti a pillanat képet), kb. az mint amit a Microsoft jelentett be a WP7-re. És ahogy írtad is a palm is tette eddig.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

Új hozzászólás Aktív témák