Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

(#1) Devid_81

Devid_81
(veterán)

Alakulgat.
Sony elemet a Sony gépbe, milyen meglepő :)

RoboKaland, Természettudományos Robotika szakkör és tábor -- https://robokaland.eu/ --

(#2) Angel1981

Angel1981
(veterán)

Az ilyen dolgok régóta részei a konzolok fejlesztésének - valszeg megy még lejjebb is csíkszél.

(#3) atike

atike
(nagyúr)

10-15 watt csökkenés... Nem néztem utána, de alapból mennyi volt?

(#4) Osibaa válasza atike (#3) üzenetére

Osibaa
(senior tag)

200W :D

[link]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#5) Sundesz válasza Osibaa (#4) üzenetére

Sundesz
(őstag)

Ez 2007-es teszt, eléggé nem mérvadó. Az első Slim modell 90W körül fogyaszt, a cikkben lévő új meg már csak 70W körül.

Hörcsög Powa'

(#6) Osibaa válasza Sundesz (#5) üzenetére

Osibaa
(senior tag)

Jogos, köszi a korrekciót. Ha belegondolok, hogy a haverjaim folyamatosan ezt használják media lejátszónak... :U

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#7) iSonic

iSonic
(addikt)

Hát mindig jól egy kis súlycsökkentés és egy kis fogyasztás esés ezeknek a gépeknek ;)

(#8) boeing

boeing
(senior tag)

Na akkor lassan be fizetek egyre. :K

(#9) Apollyon

Apollyon
(Korrektor)

Mi van akkor ha kikerül onnan az elem? Tönkremegy?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10) Joachim21

Joachim21
(aktív tag)

"Az új modell fogyasztása a változások hatására átlagosan 10-15 wattal redukálódott, így az eddig alkalmazott hűtést is modernizálni lehetet." :C :DD Ennél szebben megfogalmazni hogy kisebb hűtőt kap nem is lehetett volna.

:)

(#11) P00By

P00By
(nagyúr)

Ezen a típusú PS3-on mekkora a haszna a Sonynak?

(#12) schawo válasza P00By (#11) üzenetére

schawo
(titán)

origó köb körüli.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#13) AXisBOLD válasza P00By (#11) üzenetére

AXisBOLD
(addikt)

nem sok, inkább a játékokon zsebel.

Aurea mediocritas

(#14) Sicilian

Sicilian
(addikt)

igen, az az igazi biznisz hosszútávon...

nothing is true everything is permitted..

(#15) P00By válasza AXisBOLD (#13) üzenetére

P00By
(nagyúr)

Igen, csak arra lennék kíváncsi hány + dollár nyereséget hoz ez a változtatás.

Egyébként kicsit fura a cím! Sztem az a lényeg, h kevesebbet fogyaszt! Nem az, h könnyebb. Ez nem PSP :D

(#16) ^Clown

^Clown
(veterán)

Az a pár watt is számít manapság, úgyhogy hajrá :)

(#17) hoffman_ válasza Sundesz (#5) üzenetére

hoffman_
(veterán)

És hol fogyasztja azt a 70W-ot? Mert ha load, akkor megeszem a kalapom.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18) Integra

Integra
(titán)

kétlem, hogy az ára csökkenne..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19) schawo válasza hoffman_ (#17) üzenetére

schawo
(titán)

Simán elképzelhető, hogy terhelés alatt fogyaszt annyit. A gyengus videokari 40nm-en szinte alig fogyaszthat, a 40nm Cell sem túl sokat ehet.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#20) Sundesz válasza hoffman_ (#17) üzenetére

Sundesz
(őstag)

Idle 70W, load 80W: [link]

Hörcsög Powa'

(#21) #40731136

(törölt tag)

Egy számítógépes alaplaphoz képest ennek az alaplapja sokkal "egyszerűbbnek" tűnik. :Y

(#22) JColee válasza Joachim21 (#10) üzenetére

JColee
(őstag)

csak hiányzik egy "t"

Én már a következő rendszert is utálom.

(#23) harry válasza #40731136 (#21) üzenetére

harry
(veterán)

Hát, nem is nagyon kell (lehet) egyéb dolgokat rákötni (pci/e, sata, ide, előlapi kábelezés, stb), szóval nem is nagyon kellenek interfészek/belső csatik.

[ Szerkesztve ]

(#24) BalaNce87

BalaNce87
(addikt)

És ha ez a Cell processzor ennyire jó, akkor miért nem kapni asztali és mobil gépekbe? Ilyen jó fogyasztással és ilyen erővel tökéletes lenne! ;)

One plus voucher: https://oneplus.net/hu/invite#EZBIHNX2HA7SBC7

(#25) BalaNce87

BalaNce87
(addikt)

dupla

[ Szerkesztve ]

One plus voucher: https://oneplus.net/hu/invite#EZBIHNX2HA7SBC7

(#26) brumesz válasza BalaNce87 (#24) üzenetére

brumesz
(aktív tag)

met nem x86/x64 :)

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#27) schawo válasza BalaNce87 (#24) üzenetére

schawo
(titán)

Mert felépítés alapján jobban hasonlít egy GPU-hoz, mint egy CPU-hoz. GPU meg van jobb ;)
Amúgy lehet kapni video encoder kártyát cell procival. Nem nagy szám, GPU-k lenyomják olcsóbban.

(#28) hoffman_ válasza Sundesz (#20) üzenetére

hoffman_
(veterán)

Ezt mondjuk nem hittem volna. Ha azt vesszük, hogy egy átlag LCD TV, vagy monitor is bezabál 50-100W között, ebben meg van még kakaó is, és egy brutál gép 500W-ot is felfal, én nem saccoltam volna 150W alá. Nem tudom elhinni. :) És a 10W idle-load különbség is durva nekem nagyon, ha egy filmnézést, meg egy kis játékot hasonlítunk össze. Érdekes a hardver kihasználása ezesetben.

[ Szerkesztve ]

(#29) schawo válasza hoffman_ (#28) üzenetére

schawo
(titán)

Mi zabál föl 500 wattot? :Y
Még egy Fermi + i7 980 sem

(#30) Eddie141 válasza schawo (#29) üzenetére

Eddie141
(senior tag)

Ohh dehogynem :)
Nekem: AMD Phenom II 965BE + 285GTX sli=640W :) :P

Szerintem ez sokkal mutatósabb mint a nagytestvére :) Ha csökken az ára, akkor már lassan tényleg érdemes venni playstationt.
Még mindig nem törhető fel? (másolt játékok elleni védelem)

(#31) harry válasza Eddie141 (#30) üzenetére

harry
(veterán)

... pontos mérővel lett az ellenőrizve? milyen hatásfokú a táp? mert gondolom a cikkben a gép tényleges fogyasztása van, más kérdés, hogy mennyit vesz fel a táp.

(#32) AXisBOLD válasza Eddie141 (#30) üzenetére

AXisBOLD
(addikt)

nem, de ez súrolja a warez témát.

egyébként én fatot vettem pont a kinézete miatt, mert az jobban tetszett, de ez csak sub vélemény.

Aurea mediocritas

(#33) hoffman_ válasza schawo (#29) üzenetére

hoffman_
(veterán)

Ahogy írtam is, egy csúcs konfigról beszéltem, de az biza megeszi. Az én kis szerény középkategóriám is 300 fölött eszik. A fent említett sli rendszer tény, hogy kicsit erős példa - :DDD - de az is van. Abból vonj le egy karit, és 450W-nál vagy.

(#34) harry válasza hoffman_ (#33) üzenetére

harry
(veterán)

Azért a legtöbb középkategóriás gép fogyasztása nem nagyon lépi át a 250W-ot, és azért ezeken már lehet játszani rendesen. Ha a felsőt nézzük, az is megáll 300-350 körül. Itt pl. nagyon brutál VGA-k vannak: [link] Azért már az 5870 sem piskóta, és az maradt is 300 alatt (a többi meg nagyon felső kat. cucc). Az átlag gamer meg ezalatt marad.
És akkor ezek is a konnektor felől mért értékek, amit ténylegesen használ a cucc, kevesebb, úgy 20%-kal.

[ Szerkesztve ]

(#35) schawo válasza hoffman_ (#33) üzenetére

schawo
(titán)

A te motyód nem vesz fel 230W-nál többet.
E6320: 65W TDP
4850: 110W TDP
alaplap: 20W
apró: 20-30W
---------------
Mind: 215-225W

A max. mérhető fogyasztás normális táppal: 250-260W

Persze ha húzod, az más tészta, de azt ne hasonlítsd egy játékdobozhoz, ahol a fogyasztás a hűtés miatt fontos szempont.

szerk: Az enyém még húzva sem lépi át a mért 250W-t

[ Szerkesztve ]

(#36) Shsummer válasza schawo (#35) üzenetére

Shsummer
(csendes tag)

Látom mindenki nagy watt számolgatásba kezdet de most nézzük a slim ps3at az minden játékot visz és fogyaszt 80 wattot.Ha csak a játékokat nézzük akkor jobban megéri a ps3.

(#37) hoffman_ válasza schawo (#35) üzenetére

hoffman_
(veterán)

Tény, szeretek kcisit nagyobb számokkal beszélni :D És az is igaz, hogy húzva van a proci. A 250-et így is megeszi, az a minimum. De a fene se akarja ezt ennyire megerőszakolni. Egy középkategóriás gép 250-300W-ot eszik, és van olyan gép is ami 400-600 között. Ennyi. Ehhez mérten kevés nekem annyira a PS3 felvétele, mégha ténylegesen is 80W. :)

(#38) dezz válasza schawo (#19) üzenetére

dezz
(nagyúr)

A Cell most 45nm-es,

(#27): Csak azt felejtetted ki, hogy az az encoder kártya tökéletes minőséget produkál, ami az eddigi GPU-s megoldásokról nem mondható el... (Mellesleg a kártya konvertálás közben mindenféle effekteket is tud, annak lassítása nélkül.)

(#39) siti válasza AXisBOLD (#32) üzenetére

siti
(senior tag)
LOGOUT blog

persze ha a kisgyerek összekarcolja a lemezt, akkor lehet venni megint. a backup lemeznek is lenne értelme...

Gyertek el az 6. Bacsis Retro Számítógép Kiállítására Fülére! 2020 Május (kb)

(#40) Mazsika válasza siti (#39) üzenetére

Mazsika
(őstag)

tudtommal ezeket a bd lemezeket nem lehet karcolni, valami réteg van rajtuk, vagy micsoda. meg amúgy is szétjátsza addigra a "kisgyerek", és úgyse teszi be többet!

Dáccsika

(#41) Chosen

Chosen
(addikt)

Ez a NYÁK pofonegyszerű az X360-hoz képest :Y

(#42) dezz válasza Chosen (#41) üzenetére

dezz
(nagyúr)

Az első verzió ebből sem volt túl egyszerű kinézetű... Bár már akkor is sokkal elegánsabb volt! ;)

(#43) Dömi

Dömi
(csendes tag)

Sziasztok. Egy kérdésem lenne, akinek van ps3 slimje, mit tapasztalt a hangjával kapcsolatban; mármint amit (szerintem) a hűtőventilátor generál hangot, az enyém ugyanis eléggé hangos. Sajnos nincs mihez hasonlítanom és azért kérdezek olyat, akinek van, hogy ez normális-e vagy vigyem vissza még 3 napon belül? A segítséget előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.