Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #2 üzenetére

    Itt az egész :)

    Tessék szépen átfogalmazni:
    "Végre a 10nm-es Ice Lake processzorok elérik a korábbi generációhoz képesti órajelek töredékét, amely kellemes szívmelengetéssel látja el azon szerencsés egyént, aki majdan birtokába veheti ezen csodás platformot.. Mivel az új platformunk alacsony órajelen is megközelítőleg képes arra amire büszke elődje volt, így a korlátozott készleteket licittel fogják majd eldönteni az igénylők között. Hiszen az új emelt órajeles példányok méltán túlteljesítik a korábbi általános szintet, így ténylegesen kétség sem fér hozzá, hogy az elérhető példányokért esetlegesen vér is fog folyni... etc. etc. etc..."

    Z_A_P:
    ne aggódj, az ice lake felzárkózik a ryzenhez órajelben :DDD

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • adamssss

    veterán

    válasz Abu85 #16 üzenetére

    Abu felreertesz. Amit leirsz tenyek. Ezekkel nem lehet vitatkozni. (Pontosabban en nem tudok)
    A talalas, a hasznalt jelzok, szofordulatok, a cikkek hangulata az amiben jelentos kulonbseg van. Mas kereteket hasznalsz.
    Erdekesek ezek a keretek es sokszor tudattalanul is hasznaljuk oket. Erdemes elolvasi Lakof: ne gondolj az elefantra cimu konyvet! Valmi hasonlot erzek itt a ph-n is. :)

    De ez nem baj csak tamadasi feluletet adsz melyek tartalmilag semmit nem tesznek hozza az oldalhoz az itteni kozosseghez, ellenben gyorsan szemelyeskedesbe tud atcsapni az amugy is meddo vita.
    Ha meghezed a cikkeidhez tartozo kommenteket szinte soha sem a szakmai oldalat tamadjak az irasaidnak. Szerintem ezen erdemes kicsit elgondolkodni :)

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • adamssss

    veterán

    válasz Abu85 #22 üzenetére

    Egy 1dl-es poharban van 50ml viz
    Egy 1dl-es pohar felig ures
    Egy 1dl-es pohar felig teli van

    Parancsolj. A tenyek ott vannak. Azt gondolom en jobban nem tudom erzekeltetni hogy mire gondolok.

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • joey04

    titán

    válasz Abu85 #29 üzenetére

    Ezer és egyet eset volt akár cikkben, akár mondjuk a találgatós topikban, ahol megjósoltad miért fogja lemosni az amd az intelt vagy éppen az nv-t. Aztán nagyon nem úgy lett. Nekem aztán mindegy melyik a jobb, de pl pár éve gépet építettem, és a te cikkeidre alapoztam, mert a tudásod hatalmas. Aztán vétel előtt körbenéztem a topikokban meg az ott linkelt külföldi teszteket elolvastam, és akkor esett le mennyire félre voltam vezetve. Mert csak a jóslatokat, az itteni grafikonokat láttam. aztán az adott topikban rávilágítottak szerencsére, hogy csak itt vannak ilyen érdekes számok, de persze az is ki lett magyarázva minden esetben. Szóval én már nem adok a ph-s tesztekte. És ezzel nem a szakmai hozzáértést kritizálom, inkább azt látom, hogy hasonló a helyzet mint moonman esetében, hogy a hatalmas szakmai tudását arra pazarolta el a fórumon, hogy minden szituban a ms jöjjön ki jól. Most is tervezek gépet építeni, simán belepakolom az új amd kártyát meg az új ryzent, de csak ha a többi tesztet elolvastam. Az mindegy, hogy itt mi lesz az eredmény. De láthatóan nem akarod megérteni a problémát, szóval felesleges a billentyűzetet koptatni. Én köszönöm a többi fórumozónak, hogy anno megmentettek egy fölösleges vásárlástól. Különben most is (ha nem váltottam volna konzol + laptopra) a csoda driver-re várnék a vga-hoz, meg arra, hogy majd a ryzen-re jobban fognak optimalizálni. :R

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • adamssss

    veterán

    válasz Abu85 #44 üzenetére

    “A Prohardver filozófiája, hogy mindent elsőként mutasson meg.“

    Lehet hogy a filozofia ez de mondjuk hol van a teszt egy rtx2060-rol, egy rtx Titan, vagy a gtx16xx-rol?
    Vagy pl tavaly is a legnepszerubb OLED tv-t sikerult letesztelni bo 3/4 evvel a megjelenes utan.

    Ezek nyilvan nem rajtad mulnak de tenyleg kivancsi vagyok hogy mi van a hatterben mert valami oka biztosan van. Sok esetben meg tenyleg kijottok teszttel a megjelenes elott.

    [ Szerkesztve ]

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • joey04

    titán

    válasz Abu85 #44 üzenetére

    Én értem, hogy te nem vagy kíváncsi a legújabb funkciók melletti teljesítményre

    Ha ez jött le, akkor nem érted. Mutassátok meg azt IS. Legyen kép arról is, hogy ha ti víziótok lesz a tényleges irány a piacon, akkor mi várható majd. De ne arra legyen alapozva.

    De ez megint csak részletkérdés. Amit már korábban is mondtak sokan mások is, azzal van a fő gond, hogy egy adott történésből amiből hír, cikk születik, amd oldalon pozitív hangvételű és kicsengésű a dolog, intel, nv oldalon pedig negatív. Vannak ellenpéldák, de ez a fő csapásirány. És én nem vagyok elfogult, most jelen pillanatban is azért tervezek intel-nv pc-t építeni, mert megnézem a teszteket, és azt látom, hogy (saját példánál maradva) egy 9400f olcsóbb, mint egy 2600x, és a legtöbb játékban több fps-t hoz. Ennyi, nem több, nekem aztán mindegy milyen márka. Azt is tudom, hogy ez a helyzet miért alakult ki, sarkítva én úgy látom, hogy az évek alatt az nv meg az intel lefizette a fejlesztőket, hogy az ő cuccaikon fussanak jobban a játékok. Akkor is, ha az AMD jobb, előremutatóbb vasat tudott esetleg letenni. Megspékelve ezt azzal, hogy mondjuk egy steam statot nézve milyen gépe van a döntő többségnek, látható, hogy már kenőpénz nélkül is az intel-nv párosra éri meg fejleszteni. Szép és jó, hogy az itteni tesztekből kiderül, hogy mi lesz ha valóban kiaknázzák majd az AMD okosságait, és érdekes és kell is ez az infó, de nem erre kéne épülnie és fókuszálnia (egy lehetséges jövőre) a tesztnek, hanem az aktuális valóságra.

    De mondom, ez csak egy részletkérdés, én azt látom, hogy neked hatalmas tudásod van, ezért teljesen jól megérted és átlátod, hogy az AMD miért lehetne jobb, milyen lehetőségei vannak, és ezért sokkal többre tartod ezt a céget mint a másik kettőt, viszont sajnos ez azt hozza magával, hogy a cikkeben és hírekben nagyon feléjük húzol. Ami továbbra sem azért zavar, mert én szimpatizálok a 2 céggel, hiszen fent leírtam a véleményem róluk, szimplán azért zavar, mert torz képet festesz így fel. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • tha_answer

    őstag

    válasz Abu85 #49 üzenetére

    Grof Andras nem US szuletesu volt. Szoval mi ez a nem US born nem lehet intel ceo?

  • joey04

    titán

    válasz Abu85 #49 üzenetére

    Ezeket mind elhiszem neked, hiszen jobban értesz hozzá, jobban benne vagy, stb. De pl. évek óta az megy, hogy az intel fos hütést csinál, delid kell, le van maradva gyártástechnológiában, a sebezhetőség őket jobban érinti, kapkod, mert a nyakára lépett az amd, a ryzen megjelenésekor az volt, hogy hamarosan lelépik őket, ahogy terjednek, erre küszöbön a harmadik széria, de minden régi és új probléma ellenére azt látom, hogy ha veszek egy 53k-s 9400f-et, akkor hiába a szar hűtés, hiába a sebezhetőségek javítása miatti lassulások, hiába a kevesebb mag, hiába bármi, több fps-t kapok, mint ha vennék egy drágább 2600x-et. vga fronton ugyanez, csak ott több évre visszamenőleg van így. anno gcn így-úgy, a jövőben megszopja az nv, jön majd az új driver, terjednek az újdonságok, és el fog lépni az amd. most azt látom, hogy a legújabb tesztekben egy radeon vii-től alig marad el a 2070, az ár meg nagyjából 230 vs 160k, a 2080 meg egyenesen lemossa és az ára 220k.

    Én örülnék a legjobban, ha az AMD új kártyái és processzorai sokkal jobb ár/érték aránnyal jönnének és vernék az aktuális nv-intel konkurenciát, mert azért (is) lőttek ki az árak, mert nincs konkurencia. A ryzen valóban kiráncigálta az intelt a komfortzónájából, aminek örülök is, de ma sem venném még az intel helyett. De most is kivárok, aztán remélem májusban már kiderül, hogy tud-e tényleg robbantani az amd. legyen úgy.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • tha_answer

    őstag

    válasz Abu85 #53 üzenetére

    ? Grof Andras ota ennyire megvaltozott az intel tulajdonosi kore?

    hogy lehetnek ennyire idiotak hogy nem a legjobbat teszik meg ceonak?

    Renduchintala amdvel sem birt mit kezdeni... a radeonok elegge szarok hosszu evek ota. :DDD

    ipcben is elhuz? vagy egyszalon megint beszopja, vagy annyira csekely lesz hogy inkabb megvarjak az ice laket a piacok?

    [ Szerkesztve ]

  • joey04

    titán

    válasz Abu85 #53 üzenetére

    Két hete láttam mire képes az új EPYC. Zéró esélye lesz az Intelnek a nemrég bejelentett Cascade Lake-kel. Nem +3-5% lesz az AMD-nél, hanem +60-90%

    Na pont az ilyen elejtett infókról beszéltem (nem vagyok aktív, de időnként követem a "találgatós" topikokat). És ezek szoktak ha szűrve is, de átszivárogni végül a "hivatalos" hírekbe, cikkekbe is a PH-n. Lehet, hogy ez most valóban így lesz, de rengetegszer végül nem így lett. Na nekem ezekkel volt/van bajom. Az, ha valóban lenyomja az AMD őket nekem aztán semmi keserűséget nem okoz, akkor AMD-t veszek és kész. A többire meg: gyártástechnológia, sebezhetőség, fejlesztés (a mai állapotokat figyelembe véve, az érkező AMD-s újdonságokkal nem számolva): Pont erről beszéltem, lehet, hogy "lemaradtak", sebezhetőek, stb, stb, de én, mint user, azt látom, hogy ha ma bemegyek a boltba, akkor olcsóbban tudok leemelni a polcról olyan intel processzort, ami még több fps-t is fog hozni, mint az AMD-s társa. A PH-n olvasva a híreket viszont úgy jön le egy laikusnak, hogy az Intel MA nem versenyképes. És ezt csak erősítik azok a tesztek, amik arra mennek rá, hogy mit lehet AKÁR kihozni az AMD-s termékekből, és ez alapján van az ítélet is meghozva a tesztek végén. Ezért ugrottam bele majdnem egy AMD kártyába pár éve, mert én csak akkor figyeltem akkoriban aktívan a hardver híreket és piacot, amikor venni akartam valamit. És régebben bőven elég volt a PH-s teszteket elolvasni és nagyjából reális képet kaptam. Ezért nem is nagyon akartam máshol kutakodni. Nálatok meg azt olvastam, hogy a tesztek alapján már most egálban van az nv kártyákkal, a jövőben meg a driverek miatt, meg az AMD-s újdonságokat jobban támogató jövőben érkező játékok, grafikus motorok miatt ez az előny tovább fog nőni.Mondom akkor itt nincs is kérdés. Aztán az egyik topikban belefutottam panaszokba, és utánanéztem több külföldi tesztnek és azt láttam, hogy ott meg az nv kártyák voltak jobbak, és ez a jövőben sem változott meg. Na nekem ez a bajom az itteni hírek, tesztek hangvételével, következtetéseivel.

    btw az új ryzen 3000 száriában a 9400 ára körül érkező proci (3600?) akkor szerinted verni fogja a mai népszerű és felkapott (ám a te nézőpontod szerint elavult) játékokban az Intelt?

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • tha_answer

    őstag

    válasz Abu85 #56 üzenetére

    jogos. raja kodurival tevesztem, o ex amds inteles, minek oda mikor az rtgvel semmit se ert el?

  • joey04

    titán

    válasz Abu85 #60 üzenetére

    Nem is jobbat akarok féláron, ez tiszta sor. Csak szimplán azonos áron kapjak valamivel jobb teljesítmény. Ellenkező esetben miért venném őket?

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • adamssss

    veterán

    válasz Abu85 #49 üzenetére

    Köszönöm a választ.

    Mindazonáltal úgy gondolom, hogy vannak bajok. Az egy dolog, hogy az NV nem ad teszt HW-t, de mint Magyarország (reményeim szerint) első számú HW-ekkel foglalkozó portálja nem tud szerezni egy tesztkártyát 2 hónapon belül az egy kicsit elgondolkodtató...

    Nem akarok megmondó ember lenni de nem volt egy üzlet az országban aki felajánlott volna egy kártyát tesztelésre és mondjuk annyit kért volna, hogy a kártyát az xy bolt biztosította? Ha nekem lenne HW cégem az lenne az első dolgom, hogy megkeresem az összes magyar HW-ekkel foglalkozó hírportált és leszerződnék velük, hogy mindenből biztosítok példányt tesztelésre cserébe annyit kérek, hogy jelenjen meg a nevem a cikkben de utána tőlem azt írnak a termékről amit akarnak. Ha jó akkor bespájzolok, ha meg nem akkor alig tartok majd belőle készletet. Ezzel mindenki jó járna. Ti függetlenek maradnátok, én tudok készletet tervezni, és szart nem adnék a vevőimnek ami a hosszú távú siker kulcsa.

    De ha ennek van valami oka amiért nem megy (bár nagyon sok szektorban működik így nem látom, hogy itt miért ne menne) akkor nem igaz, hogy lehet kérni itt a fórumon, hogy valaki dobjon már meg minket 3 napra egy tesztkártyával. Persze lehet azt mondani, hogy ez ciki, de egyrészt segítséget kérni szerintem sohasem ciki, (legalább is nekem sohasem derogált), másrészt szerintem annál cikibb nincs, mint hogy magyarázkodni kell, hogy ezért meg azért nincs teszt már bő két hónapja. Ez egyszerűen gáz. Ezt ti mind "piacvezetők" nem engedhetitek meg magatoknak.

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • tha_answer

    őstag

    válasz Abu85 #73 üzenetére

    az osszes nagy portallal alairatnak vmit vagy szivnak mint Ti? a tobbiek mit talaltak ki ennek a megoldasara?
    fuggtelenek akkor vannak meg rajtatok kivul? anand, notebookcheck, stb. vagy oket is megvettek kilora?

    elegge egyet lehet erteni a tesztelesi filozofiatokkal, de akkor a tobbi portal miert nem igy nyomja?

    [ Szerkesztve ]

  • joey04

    titán

    válasz Abu85 #73 üzenetére

    Mondjuk pénzügyileg az nekem fura, hogy nem fér bele azonnal megvenni egy 2060-at, pláne ha még el is adjátok. Igazából az ország piacvezetőjeként egy 2080 ti sem kéne, hogy problémát okozzon.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • tha_answer

    őstag

    válasz Abu85 #77 üzenetére

    na erre (IS) kene az unionak odabaszni vmit. Vestager harapna az ilyenekre. nem probaltok lepni a tobbi unios kollegakkal?

    nemertem h a piac merete hogyan befolyasolja hogy a fuggetlen teszteloket mennyire veszik emberszamba.
    hh a fuggetlen media itt a westbalknanon nem jo, masutt meg jo nekik?

    [ Szerkesztve ]

  • adamssss

    veterán

    válasz Abu85 #73 üzenetére

    Én esküszöm nem értem.

    Ha én boltos vagyok és az emberek vesznek vga-t mert vesznek, akkor aztán teljesen mindegy, hogy melyik gyártóét húzzátok le és melyiket dicséritek. Nyilván elolvasom a cikket és annak alapján döntöm el, hogy NV-ből vagy AMD-ből halmozok fel nagyobb készletet. De legalább ott a nevem a cikkben. Egy mondatban: nekem mint boltosnak ceteris paribus az az érdekem, hogy tőlem vegyenek. Mindegy mit de tőlem.

    Ha meg ti megveszitek a kártyát és továbbadjátok akkor meg végképp nem értem, hogy egy RTX2060-ra miért nincs idő, pénz vagy akármi. Azért ez egy olyan termék ami érdekli a nagyközönséget ami nektek klick-et hoz, ami meg pénzt a hirdetőktől.

    Szóval nem értem én ezt az egészet... :N

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • adamssss

    veterán

    válasz Abu85 #105 üzenetére

    Én nem a nagykerekre gondolok. Hanem a kis boltokra. Tudod amit ha beütsz az árukeresőre akkor azokat dobja ki. (most nem akarok neveket írni nehogy hirdetésnek minősüljön) Ne már, hogy azoknak is alá kell írniuk minden egyes gyártóval vagy nagykerrel szerződést, hogy miből mennyit tartanak raktáron. Ha viszont igen az elég gáz és innentől kezdve kérdés az, hogy mennyire van szabad verseny és mennyire kartellezettek a végfelhasználói árak...
    A lényeg, hogy én rájuk gondolok. Én ha üzemeltetnék egy adamssss kft-t és tudom hogy ez van rögtön verném nálatok a csengőt, hogy itt a kari két hétre és csak annyit kérek, hogy a cikkben mutasson egy link a boltomra.

    Azért ha kész a teszt szóljatok már pls valamire le kellene cserélni az 1070-et. No persze csak akkor ha nem húzzátok le a 2060-at... ;] :P

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • adamssss

    veterán

    válasz Abu85 #108 üzenetére

    Akkor ha lenne egy kis eszem én lennék az első magyar kisboltos aki köt veletek egy szerződést, hogy ami kértek berendelem. Még egy félmilliós kártyán is max buknék pár tízezret ha utána használtan továbbadom. De a reklámértéke a sokszorosát hozná. Szóval továbbra sem értem én ezt. Vagy tényleg ennyire hülye minden boltos de ezt kétlem.

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • joey04

    titán

    válasz Abu85 #112 üzenetére

    btw mennyi idő kell egy teszthez? magához a tesztekhez csak, nem a megíráshoz, stb-hez. mert akár olvasói felajánlásból is lehetne tesztet írni.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • adamssss

    veterán

    válasz Abu85 #112 üzenetére

    En a ph-val szerzodnek nem Abu-val... (ergo nem csak Radeon VII-eket meg threadripper-eket kellene szallitanom minden mennyisegben) ;] :P

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Új hozzászólás Aktív témák