Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andy19770128

    aktív tag

    válasz tha_answer #33 üzenetére

    azért szar lehet az intelben szembesülni azzal a tudattal hogya haswell ota csak maszturbáció folyik. Mára broadwell cpuknál látszott hogy valami nem okés. tuning és fejlesztés meg innováció nuku. bármilyen másik cégnél ez a cég halálát jelenti. nekik szerencsélyük van hogy van annyi mobil tőke hogy megtehették 4 genereáción keresztül hogya ddr4 kompatibilitáson kivül értelmes dolog nem jött ki.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz tha_answer #50 üzenetére

    Még a nyomtatott CanardPC hozta le először, hogy azért nem Perlmutter lett a CEO, mert izraeli születésű volt. Ezt először nem hittem el, de aztán volt egy vezető beosztású programozó, aki otthagyta az Intelt, és azt írta nekem, hogy többen azért léptek ki Perlmutter után, mert kiderült, hogy az Intel akkori tulajdonosi köre csak a származása miatt döntött Krzanich mellett. Más szempontból minden tekintetben Perlmutter volt a nyerő. Azóta megint volt egy keresés, és azt hittem, hogy majd Renduchintala lesz a CEO, de nem ő lett, hanem ismét egy amcsi, pedig alkalmasságban egy Renduchintala kaliberre lenne szükséges az Intelnek, aki meg tudja mondani, hogy 4-5 év múlva milyen fejlesztésekre van szükség, hogy újra az élre kerüljenek. Egy Bob Swan erre nem képes, ő nem ért a hardverekhez. A pénzügyhöz biztos ért, de az Intelnek nem ez a gondja.

    (#51) joey04: A kupaktalanítás valójában egy picit túl van tolva. Mi azért számolunk be az új procik skalpolásáról, mert nagyon sokan olvassák ezeket a híreket, de mindről beszámolunk, nem csak az Inteléről. Az, hogy mi a jó, egy nagyon komplex kérdés. A forrasztás nem sokkal drágább, tehát anyagilag beleférne, de van egy rakás másik tényező, ami miatt esetleg ellene dönthet az Intel.

    A gyártástechnológiával nem tudunk mit kezdeni. Az Intel lemaradt. Ők voltak ebben a legjobbak, és most a harmadikok. A TSMC és a Samsung is lelépte őket. Ez van. Nem kellett volna elküldeni Krzanichnak a tapasztalt mérnököket az első leépítésekor.

    A sebezhetőséggel se tudunk mit kezdeni. Nem mi keressük ezeket meg a processzorokban.

    Azzal se tudunk mit kezdeni, ahogy az AMD fejleszt. Két hete láttam mire képes az új EPYC. Zéró esélye lesz az Intelnek a nemrég bejelentett Cascade Lake-kel. Nem +3-5% lesz az AMD-nél, hanem +60-90%. De eleve az AMD két gyártástechnológiai lépcsővel jobbat fog használni az Intelnél. Ilyen különbség már erősen megmutatkozik.

    Az Intel problémája egyébként nagyon röviden az, hogy az eredeti tervek szerint már az Ice Lake szerververzióját kellene árulniuk. Ez ellen tervezte az AMD is a Rome-ot, tehát nem az AMD csinált valami őrületesen nagyot, hanem az Intel nem hozta időre az Ice Lake-et.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz tha_answer #55 üzenetére

    Szerintem itt pár vízfejű van csak, akik így döntenek. Azért látod, hogy Trump milyen értékrendű ember, nem ő az egyetlen ilyen típusú befektető. Van egy szint, amikor a pénz tönkreteszi a józan ítélőképességet.

    Renduchintala sose dolgozott az AMD-nél. A Qualcomm szakembere volt, de Krzanich 25 millió dollárt fizetett neki a váltásért. Plusz állítólag pokolian komoly fizetést kap, rengeteg prémiummal. Sokkal többet keres, mint a CEO.

    Mindenben elhúz a Rome. Egyedül a nyolcutas rendszerekre nem koncentrál az AMD, de arra azért nem, mert a teljes szerverpiac 0,00043%-a (konkrét új adat), és ennyiért nem éri meg dolgozni.
    Az Intel szempontjából mindegy. Mire kint lesz az Ice Lake, addigra az AMD hozza a Milan platformot. Itt most már hosszabb távon kell gondolkodni, mert ha a rövidtávú projekteket tolod, akkor viszed a hátadon Krzanich örökségét. Minél hamarabb kell egy teljes reset, és 4-5 év múlva egy nagyon erős visszatérés. Emiatt lett volna jó CEO Renduchintala, mert ő képes megmondani, hogy 4-5 év múlva mennyi kell, hogy az Intel platformja legyen újra a leggyorsabb. Az AMD is ezt csinálta. Az Opteront háttérbe nyomta, és visszatértek az EPYC-kel. Renduchintala egyébként egy tipikus Lisa Su típusú CEO, komoly mérnöki tudással, és nyilvánvaló hozzáértéssel a pénzügyi háttérhez is.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz tha_answer #74 üzenetére

    Az Anand, Notebookcheck, stb, nem balkán. Nekik van hardver a gyártóktól, még idő előtt. A probléma a balkáni régió. Úgy képzeld el ezt, hogy itt egybeveszik Szerbiát, Makedóniát, Magyarországot, Romániát, Bulgáriát, Görögországot és Ukrajnát. Na most például az AMD ezekbe az országokba egy, azaz egy!!! teszthardvert küld. Nem egyenként, hanem összesen. Ezért az egyetlen egy teszthardverért veri egymást mindenki. Az Intel és az NV nem küld semmit. Nem tényező számukra a piac mérete. Az országokon belüli influenszereket kiszolgálják, de a független média nem igazán jó dolog manapság számukra. Később persze adnak hardvert, ha már eleget pedáloztál, de akkorra már rég lement a hype. És ez egyébként igaz az AMD-re is. Egy hardverrel nem sokra megyünk. Megkapjuk mi, vagy számunkra rosszabb esetben más, de nem csak mi vagyunk a balkáni régióban.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák