Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz joey04 #28 üzenetére

    Nem én tervezem a 10 nm, nem én neveztem ki Krzanichot, nem én töröltem projekteket az Intelnél, nem én dobtam az 5G-t, nem én hoztam sorozatos hibás döntéseket, ami miatt nem működnek az új hardverek. Én csak beszámolok ezekről. Tudtam, hogy kapok azért, amikor például először megírtam, hogy az Ice Lake gondja, hogy alacsony órajelre képes, de látod, hogy arra képes. Kaptam azért is, hogy az Intel 5G-s problémáiról is írtam, hogy rohadtul nem mutatták be működés közben és ez gond, de látod gond lett, lelőtték az egész a fenébe. Viszont ezeket a döntéseket az Intel nem azért hozta meg, mert én egyszer megírtak a problémákat, amiket láttam/hallottam. Azért hozták meg, mert valóban problémák voltak, és ezekkel együtt nem működnek a fejlesztések.

    Ezeknek amúgy semmi köze nincs az AMD-hez. Ők sem igazán szólnak bele abba, hogy az Intel milyen döntéseket hoz. Ha bűnbakot keresel, akkor Krzanich az, illetve mostanában Swan, de ő valójában beleesett abba a szarba, amit Krzanich hagyott maga után, és rövidebb távon csak tűzoltásra van lehetősége. Emiatt azért őt még nem feltétlenül érdemes bántani. A legnagyobb bűnös egyébként az Intel tulajdonosi köre, akik még ma is makacsul ragaszkodnak ahhoz, hogy az Intelt nem vezetheti USA-n kívül született ember, pedig Perlmutter sokkal alkalmasabb volt Otellini helyére, és most is sokan Renduchintalát akarták CEO-nak, de hát kurva nagy pechük, hogy előbbi izraeli, míg utóbbi indiai.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Cyberboy42

    senior tag

    válasz joey04 #28 üzenetére

    Én még soha nem éreztem úgy hogy Abu valamelyik cikke Elfogult lett volna az amd-vel kapcsoltban. Mindig nagyon tényszerű és pontos leírások. Nagyon jók pl. az egyes GPU-k ról írt részletes beszámolói.
    Én inkább pont az AMD-t érzem valahogy bűnösnek abban, hogy mikor jön valami nagy durranás, konkrétan mondjuk a vega, akkor azt nagy dirrel-durral harangozzák. Teljes pontos leírást adnak a működésről, és funkciókról, amiből aztán az újságíróknak fergeteges részletes és hosszú cikket írhatnak. Csak aztán mikor eljön az igazság pillanata, akkor kiderül hogy hiába a sok feature, a mezei gémer azt látja hogy egy fél éves játékban kevesebb az fps mint a konkurenciánál, miközben a vas többet eszik. Ilyenkor meg a legkönnyebb egy bűnbakot keresni, Abu személyében mivel hogy hisz ő megírta hogy ez mennyire zsíros kenyér lesz, közben meg nem is.

    ...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

  • andy19770128

    aktív tag

    válasz joey04 #42 üzenetére

    húú gyerekek..... pszihoszomatika az egész. leirtam már, nincs független oldal. nincs objektív ujságirás . itt sem. magad tesztelj annak higgy. kicsit megkapargatjátok a "független" oldalak hátterét vagy esetrenként az ujságíróit. érekes érdekeltségek derülnek ki. de ne csodálkozzatok. már a 3dfx idelyén is igy mentek a dolgok 98 ban. mennyi pénzt toltak bele anno abba hogy mindig a voodoo legyen a tesztekben a jó.

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz joey04 #42 üzenetére

    Én a cikkekben technológiákról írok, azok hatásairól, mit csinálnak, gyorsítanak, hol, nagyjából mennyit. Ezek így is lettek.

    Ezerszer el lett mondva, hogy az itteni grafikonon miért mások. A Prohardver filozófiája, hogy mindent elsőként mutasson meg. Emiatt például más médiával ellentétben elsőként tértünk át a DirectX 11-re az évtized elején. És igazunk lett, mert a játékok is követték a trendet. Úgy gondolom, hogy elsőként fogunk áttérni idén a csak explicit API-t használó játéktesztekre, és valószínűleg megint igazunk lesz, mert látod, hogy mennyire elkezdett terjedni a DX12 és a Vulkan. Ezen belül is megpróbálunk mindig elsőként lépni, ami a címeket illeti. A Vulkan 1.1 subgroup funkcióját végre használja egy játék, konkrétan a World War Z, és már készülünk a tesztcsomagba való felvételére. Ez okozhat olyan dolgokat, hogy az egyes gyártók nem olyan ütemben fejlesztik a meghajtóikat, hardvereiket, stb., amivel esetlegesen a nagyon új, egy éven belül bevezetett funkcióknál lehetnek az érintetteknek teljesítményproblémái, de mivel ezek a szabványos funkciók úgyis elterjednek, így azt tartjuk ideálisnak, hogy megmutassuk itt mit tudnak a komplett rendszerek, mert azt ismeri a felhasználó, hogy mire számíthat DX9-ben, DX10-ben, DX11-ben, de azt speciel nem biztos, hogy tudja, hogy milyen változásokat hoz a Vulkan 1.1 subgroup, vagy ennek a DX12-es megfelelője, a shader modell 6 wave programozása. Utóbbira még nincs példa, de amint kiveszik a DX11-es leképezőket, nem kell majd ragaszkodni a régi HLSL specifikációkhoz, és egy közös kódból megoldható az egész. Akinek ez nem tetszik, és nem akarja tudni, hogy mik a legújabb fejlesztések hatásai, akkor megnézheti máshol, hogy mit tudnak a hardverek, de DX11-ben eleve marha erős mindegyik, hiszen az API már nem fejlődik, míg a hardverek igen.

    Én értem, hogy te nem vagy kíváncsi a legújabb funkciók melletti teljesítményre, mi viszont nem tartjuk értékesnek a régen ismert dolgok ismételgetését. Sokkal hasznosabb az új funkciók tesztelését bevezetni a lehető leghamarabb, mert a DX11-es teljesítményt mindenki ismeri, és a Microsoft már nem fejleszti az API-t. Ellenben a DX12 és a Vulkan félévente-évente változik.

    A processzorokra nagyon ritkán optimalizálnak manuálisan a fejlesztők. A legtöbb esetben csak a nagyon kritikus kódok vannak ASM-ben írva, de ez is ritka már. A Ryzen esetében annyi változott csak, hogy az AMD kialakított egy csapatot, ami odamegy a fejlesztőkhöz, és megcsinálja helyettük az alacsony szintű optimalizálást. Ez eleinte azért jött létre, mert a megjelenéskor szenvedett némelyik játék a Ryzenen, de azt patch-ekkel korrigálták, viszont magát a csoportot nem oszlatták fel, hanem megmaradt, így az újabb játékokban ezért lehet, hogy esetenként a Ryzen elhúz. Ugye nyilván az AMD programozói nem optimalizálnak Intelre. Az Intelnek is volt amúgy egy ilyen csoportja, de Krzanich elkaszálta az egészet, és még nem építették újjá. Jelen pillanatban a GPU-s csoport élvez prioritást, de oda is nehéz komolyabb embereket találni, mert az AMD-hez és az NV-hez nagyon be vannak betonozva a rendszerprogramozók, akik pedig régen vitték ezt az Intelnél, nem igazán akarnak visszamenni, mert jól érzik magukat az egyes játékfejlesztőknél. Josh Barczak, egyébként az aki ezt az Intelnél vezeti. Ő elég komoly szakember, azért választották erre a pozícióra, mert GCN-nel és Intel architektúrával is van nagyon sok tapasztalata. És az Intelnek mindkettő fontos, mert ma még Radeonokat is árulnak a hardvereikben. Vele jó lóra tettek, az egyik legjobb szakember az iparágon belül, ha egy Nick Thibieroz vagy egy Aurelio Reis elérhetetlen. Viszont kellenének neki emberek.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • #04430080

    törölt tag

    válasz joey04 #51 üzenetére

    Most akkor a hangvétel érdekel vagy a tények? :DDD

    Ha tuningolni akarsz, kell a delid.
    Le van maradva gyártástechnológiában? Le van.
    Jobban érinti őket a sebezhetőség? Jobban.

    Én azt látom, hogy a 2600 és a 9600k között játékokban van 10% különbség a 9600k javára, árban meg 100 euró (+2 ingyen játék). Jó mindkét proci? Jó. De minek támogassam az Intelt a már így is túlárazott procival? Hogy még drágább legyen a már sok-sok éve görgetett technológia?

  • kikikirly

    senior tag

    válasz joey04 #57 üzenetére

    Nem tőlem kérdezted.

    60-90% előny ha tényleg lesz,legfeljebb a munkára használt programoknál.Játékoknál hozza azt amit az aktuális Intel már örülhetünk.(9700K-9800K vagy ha addig kijön valami újabb 14nm refresh)
    Biztató AMD procik gaming teljesitmét illetően hogy az új konzolokba Zen 2-es procik lesznek,ha az a kérdés javulni fog-e Ryzen processzorok teljesítménye vagy sem,reálisabb hogy felzárkózik Intelhez.
    Megelőzni nem fogja, számottevően nagyobb piaci részesedés miatt Intel élvez prioritást.Sikerül Ryzennek tovább piacot szerezni, arányosan javul a helyzet. :)

    [ Szerkesztve ]

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz joey04 #57 üzenetére

    mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy az amd videó kártyái rendszerint "szebben" öregednek, és úgy 4-5 éves korára, egy kategóriával feljebbi NV ellen is felveszi a tempót a megjelenéskori teljesítményéhez képest (legalábbis a korábbi generációkra ez igaz... a mostaniakra persze, nem tudni még)...
    vagyis van igazság az "előremutatóbb" felépítésben, csak az alap nyers erő sokszor "kevés" a konkurencia jelenlegi dolgaihoz képest ... de hát másra költötték a tranzisztort amit megjelenéskor még esetleg nem használt ki teljesen a piac...
    más kérdés, ez megéri e...

    a vega/polaris se lenne olyan "éhes" ha nem tolnák egekbe a chip órajelet és feszültséget, aztán emiatt esne ki az ideálisból tartományból úgy plusz 10-20% teljesítményért...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz joey04 #57 üzenetére

    Majd a bejelentésnél meglátod, hogy mit tud. De én itt dolgozok, velem sokkal hamarabb megosztanak információkat a cégek. :)

    De egyébként meg tudod nézni az Intelnek a Skylake-SP-jét ARK-ban. Az AMD új EPYC-jében 64 processzormag, 128 szál, 288 MB L2+L3, nyolccsatornás DDR4, 128(+1) PCI Express 4.0-s csatorna lesz. A fogyasztás pedig hasonló. Tényleg úgy gondolod, hogy itt lesz kérdés?

    Szerintem rossz boltban vásárolsz. :))

    Az Intel ma versenyképes. Nem a "most" a problémája a cégnek, hanem a "holnap".

    Az árakról még nincsenek konkrétumok, de már nem egy alaplapgyártótól halottam, hogy most nem lesz az a tipikus "jóárasítás". Az AMD tisztában van vele, hogy a legjobban fogja kínálni, amit az Intel nem tud megközelíteni, és ennek meg fogják kérni az árát. Az Athlon X2-nek is megkérték anno. Amikor egy cég egyértelműen jobbat csinál, akkor ott nincs pénztárcakímélés. Az X570 is drága lesz, hiszen PCI Express 4.0-s megoldás, ebbe lesz majd hardver is. Egyébként a Ryzen 3000 eléggé vissza lesz fogva, ahhoz képest, amit valóban tud, az AMD elrakta későbbre a még 25-35%-kal gyorsabb csúcsholmikat. Egyszerűen nem kellenek most. Valószínűleg a Comet Lake-re ráeresztik őket, de azt az Intel csak a következő CES-en hozza.
    Az augusztusi Castle Peak árát pedig jobb el se képzelni. Arra 3000-3500 dollárt hallani most. És ez csak a CPU. :(

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • andy19770128

    aktív tag

    válasz joey04 #47 üzenetére

    Csúsztatsz barátom. A ryzen olcsóbb bár jelentéktelen szinten. Az álltalad emlitett 6 magos intel cpu igen jó termék.. A 2600 viszont 12 szálon dolgozik..... Mostanra ezt a legtöbb játék használja.. A munka opciókról nem is beszélve. Ebben az összehasonlitásban az intel szálonkénti teljesitménye picit jobb. De egyben nézve ez nem igaz. Van itthon egy berhelt 7640x es rendszer. Tuning biosszal hogy a 4 mem csati menjen. Imádom. De sajna egy natur 2600 as faszra huzza kikapcsolt magokkal is. Persze az eltérés nem nagy

  • Alogonomus

    őstag

    válasz joey04 #57 üzenetére

    "Nálatok meg azt olvastam, hogy a tesztek alapján már most egálban van az nv kártyákkal, a jövőben meg a driverek miatt, meg az AMD-s újdonságokat jobban támogató jövőben érkező játékok, grafikus motorok miatt ez az előny tovább fog nőni.Mondom akkor itt nincs is kérdés. Aztán az egyik topikban belefutottam panaszokba, és utánanéztem több külföldi tesztnek és azt láttam, hogy ott meg az nv kártyák voltak jobbak, és ez a jövőben sem változott meg. Na nekem ez a bajom az itteni hírek, tesztek hangvételével, következtetéseivel."

    Az NV célzottan egy-egy program adott verziójára fókuszál a meghajtóprogramja profiljaival, hogy azokban magas fps értéket érhessen el. Ha már nem is olyan pofátlanul, mint az ominózus 3DMark botrány során [link] , de kioktatja a meghajtóprogramot a magasabb fps érték elérése érdekében. Abu a 2080-as teszt 33-as hozzászólásában fejtette ki ezt részletesebben. "DX12-ben a driverben érkező specifikus optimalizálás nem program, hanem programverzióhoz szabott, vagyis amint jön egy frissítés a játékhoz, minden driveres trükk odavész, amíg az adott gyártó újra meg nem csinálja. Egyszerűen arról van szó, hogy az NVIDIA nem akar újabb két hónapot áldozni az erőforrásaiból a Hitman új frissítésére."
    Nem nehéz kitalálni, hogy azokban a programokban "tartja így" mesterségesen magasan az fps értékeket az NV, amikkel vagy nagyon sokan játszanak, vagy a tesztekben köszönnek vissza. Ez viszont azt is jelenti, hogy amint az NV számára már nem fontos egy játék, akkortól a driveres trükkökkel nem követik a játék verziófrissítéseit, és azonnal zuhan is 10-20-akármennyi %-ot az fps abban az adott játékban.

    Abu ugyanebben a hozzászólásában leírta az AMD hozzáállását is az optimalizáláshoz "Az AMD például többször is mondta, hogy ők inkább a PAL-t javítják, ha teljesítményt akarnak nyerni, mert az ICD réteg felett hiába javítanak, ha egy programfrissítés ezeket a javításokat kivégzi. ... Az AMD elgondolása valójában kevésbé hatékony, ha a nyereséget nézed, és több humánerőforrásba is kerül, viszont előnye, hogy ha egyszer beépítették, akkor onnantól kezdve a nyereség örökké megmarad, a patch-ektől függetlenül."

    NV kártyái addig teljesítenek egy játékban kiemelkedően, amíg a "support" megvan hozzá.
    Botoxoló/kés alá fekvő sztárok is jól néznek ki, csak ne hagyják abba, vagy elszörnyedünk a valóságtól.

    Ennek is köszönhető az a tendencia, amit DraXoN írt az 59-es hozzászólásban, hogy "mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy az amd videó kártyái rendszerint "szebben" öregednek, és úgy 4-5 éves korára, egy kategóriával feljebbi NV ellen is felveszi a tempót a megjelenéskori teljesítményéhez képest". Ez pont annak köszönhető, hogy az AMD nem akar minket "átverni" a kártya valódi képességét tekintve, nem a driver verziójától függ a játékban a teljesítmény, de így évekkel és programverziókkal később is ugyanazt a teljesítményt tudja hozni az AMD kártyája, míg az NV kártya teljesítménye a "kioktatás" nélkül masszívan bezuhan.

  • andy19770128

    aktív tag

    válasz joey04 #68 üzenetére

    Hát barátom javaslom teszteld le saját magad. a 6 mag mind két esetben kihasználódik... 4 k alatt simán. a ryzen 12 szála pedig pláne sokat ér. a 6 mag os i5 egy marhaság. 4/8 töbett ért volna. az i 7 esek meg lehettek volna 6/12 és 8/16 . A logikai szálak kezelése és kihasználása nem azonos a fizikai magok felhasználásával.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz joey04 #69 üzenetére

    Aki csak az aktuálisan mainstream játékokkal játszik, annak ez nem gond. Annak viszont gond, aki "csak" 20-30 millió játékossal bíró játékkal is játszani szeretne, mert annak nem segít az NV a "plasztikázott" driverrel. NV nem húz el nagyon sehol, de cserébe a látszólag egál állapotot adott esetben mesterségesen tudja csak hozni.
    Jó persze egy jelentősen drágább NV-kártya nyers erőből is verné az olcsóbb AMD-st.

  • andy19770128

    aktív tag

    válasz joey04 #75 üzenetére

    pont erről beszélek ÉN magam letesztletem mind a 2 procit. sőt ez a két proci van itthon azonos vga val. és ramokkal. bár az intelnél nem számit ugy a 3000 mhz es ram. Ismerem a teszteket. és a tesztekkel futtatott játékok sorát is ilettve a környezetet. i5 melett majdnem mindegy hogy 2400 as magy 3000 res ramok vannak. az amd nél ez nem mindegy. Mondom tesztelj magadnak nem más tesztjei felett hajlongj..... mekka nem arra van

    [ Szerkesztve ]

  • andy19770128

    aktív tag

    válasz joey04 #81 üzenetére

    áhá értem láttál egy videót arról hogy valki látott olyat aki készitet egy videót mi???? de most komolyan. direkt a kedvedért megnéztem 3-4 jkátékot. 12 szálat teljesen jól kihasználja a következő: civ 6 dx12 vel. Doom 2016. Eve Online, WoW dx12 alatt, és Wot. de elismerem ha letiltom a HT a amd nél akkor tényleg a intel jobb 7-8% kkal átlagban. Ja igen csak 4 k ban méricsgélek. fhd a múlt század... túl kéne lépni rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • andy19770128

    aktív tag

    válasz joey04 #83 üzenetére

    olvastam ez a cikket.. és kipróbáltam. és láss csodát letiltott HT melett tényleg az az eredmény FHD ben

    Most tesztelgetam a Metros exodust.. 4 kban. hát ez is tökéletesen használja a 12 szálat.

    [ Szerkesztve ]

  • koko52

    veterán

    válasz joey04 #83 üzenetére

    Ahhoz a + 2-3 FPS-hez kell ám Z-s lap is, hogy normális ramot meghajtson. És a költségek máris csúnyán elszálltak.
    Ja és a min FPS-eket vesszük ugye alapul, a többi xart sem ér.

    [ Szerkesztve ]

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

  • andy19770128

    aktív tag

    válasz joey04 #90 üzenetére

    kikapcsolt HT vel . tudod mit . a az i5 ttel összehozol 4 kban annyit mint én a 2600 zassal akkor az i5 árának a 25% kát kifizetem. de ha bukta akkor te fizetsz

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz joey04 #90 üzenetére

    Csak referenciának a vitátokhoz, költséghatékony konfig Ryzenhez:
    Asus prime plus B450 lap 31e - ez egy ajánlott lap
    G.Skill Aegis 2x8GB 3000MHz CL16 ram 27e - ezt a ramot sok Ryzen tulaj vette, megelégedéssel használják
    2600X - 61e

    Ha kicsit aprózol, akkor vehetsz Asus B350 prime plus lapot is Ryzen alá 20e alatt (én is úgy vettem), és az is pont ugyanolyan jó lesz hozzá. :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • koko52

    veterán

    válasz joey04 #90 üzenetére

    A linkelt képeden sem látok mérési hibahatáron kívüli eredményt. Youtubon is hol ide hol oda billen minimálisan a mérleg nyelve sima 2600 esetén.
    Én nem akarlak meggyőzni, totál a te dolgod de 2600+b450 (nem a legalja mert van 18-ért is) 49+26 ezer, 9400+z390 (legalja) 51+37 tehát 75 vs 88 ezer. És tök egyformák minimum FPS-ben, + a ryzen húzható

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

  • andy19770128

    aktív tag

    válasz joey04 #96 üzenetére

    hjaaa értem. akkor esetleg 320x200 ban? netán monochrom monitoron?

  • andy19770128

    aktív tag

    válasz joey04 #96 üzenetére

    érdekes ember vagy, mint egy jehova tanuja. szépen érvelgetsz. majd egszer csak hivatkozol a bibliára aztán a valóságalapja kérdésnél lesöpöd az érveket hogy : az van a bibliában irva hogy ....... majd a kérdésre hogy miért hiszed el hogy mi van oda irva azt válaszolod hogy mert az az ur hangja, De miért hiszed hogy az az ur hangja? mert a bibliába van irva. gratulálok. vallást is alapithatsz. körbe érvelni már tudsz

  • #04430080

    törölt tag

    válasz joey04 #96 üzenetére

    Még mindig a 2600X -hez hasonlítod. Ne ahhoz hasonlítsd, hanem a 2600 -hoz. Ha szándékosan egy rossz ár/érték alapú procihoz hasonlítod, akkor persze hogy igazad lesz.

  • koko52

    veterán

    válasz joey04 #96 üzenetére

    A sima 2600, Aorus B450m, Aegis 3000, rtx 2060 kombóm 1440p-n 63 minimum FPS-t hoz. 9400 ból 37 fps-t találok.
    A min FPS-ért a CPU felel. Ez van.
    Szerk FarCry New Dawn

    [ Szerkesztve ]

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

  • koko52

    veterán

    válasz joey04 #111 üzenetére

    Itt megnézheted, hogy fogy el az ereje 3:30-tól 1440p. 37-40 fps tartósan. Este berakom neked az én rendszerem amin 63 fps a minimum, itt jön képbe, hogy a 2600 az 6/12 :K
    És itt láthatod hogy az i7 8700k@5.0ghz-en hozza az én eredményemet (min 66 fps). Tehát a 9400 cpu limites rtx 2060 esetén. Ezek tények.

    [ Szerkesztve ]

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

  • s.bala31

    őstag

    válasz joey04 #118 üzenetére

    Üdv. Itt van pár mérés az adatlapomon lévő cfg-vel FC:New Dawn

    1920x1080 hd text on Ultra

    Min 68 fps

    Avg 95 fps

    1920x1080 hd text off Ultra

    Min 75 fps

    Avg 100

    2560x1440 hd text off Ultra

    Min 68

    Avg 85

    Ami tény hogy akinek szinte csak játékra kell a gép jelenleg még mindig jobban jár egy intellel. Pl 9400F, 8400 ezek már elég jó ár/teljesítmény mutatóval rendelkeznek. Persze a helyedben mindenképp megvárnám a Ryzen 2-t és utána döntenék. Ami szintén tény hogy itt ph fórumon nem írhatod azt hogy intel-t vennél inkább vagy az intel valamiben jobb mert jön a vörös kommandó és leolt.

    [ Szerkesztve ]

  • VirsLee

    őstag

    válasz joey04 #126 üzenetére

    Ez nettó hülyeség. Olvass vissza a milyen procit vegyek topicban néhány évet, látni fogod, csak Intel proci ajánlás ment. Most, hogy van életképes alternatíva, most próbálja pár Inteles úgy beállítani, mintha itt mindenki Intel ellenes lenne...

  • VirsLee

    őstag

    válasz joey04 #132 üzenetére

    Nem haragszok, valóban AMD fan vagyok :) Ez azonban nem korlátozott abban, hogy a Ryzen előtt i5-t használtam jó darabig, mert sokkal jobb volt, mint az AMD procik :) A notebookban most is i5 van... A fórumot is rendszeresen olvasom, régebben mindig az Intel volt ajánlott, mert AMD a fasorban sem volt. Most elég gyakran az AMD az ajánlott, mert az emberek általában nem ellenségei a pénztárcájuknak. Amikor az emberben kialakul egy szimpátia, az általában egy folyamat eredménye. Nekem pl. tetszett, hogy az AMD
    - folyamatosan fejlesztett az elmúlt 10 évben (bulldozer, fusion, ryzen, stb) ez alatt az intel a core-t reszelte
    - 330$-ért hozott 8/16-os procit, akkor, amikor az Intel ezért 1000$-t kért
    - nem adták fel úgy, hogy 2 generációnyi gyártástechnológiai hátrányuk volt
    - nem fűződik botrány, vagy törvénytelen üzleti tranzakció a nevükhöz

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák