Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz Tyrel #53 üzenetére

    +(#54) b.

    Az 1mag/2thread terhelessel belefer.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • sb

    veterán

    válasz Tyrel #75 üzenetére

    Eddig ez mindig ment szerintem. Bár most nem esküdnék meg rá, hogy a BIOS-ban van-e (H110) mert keveset piszkáltam, inkább csak érdekességképpen. Akkor meg egyszerűbb volt sw-ből, Intel Xtreme Tuning Utility tudja ezeken a lapokon is, Dell notiban is ment. De pl. ThrottleStop is tudja állítani.

    Vcore-t pl. az egyik Asrock H110-em tudja állítani, a másik nem (a weboldaluk kiírása ellenére :U ). Így azt is a fenti sw-kből állítom.

  • sb

    veterán

    válasz Tyrel #86 üzenetére

    Tuti erős lesz és nyilván kiegyensúlyozott is ilyen órajelek mellett, de max akkor lenne nekem vonzó - már ha amúgy szükségem lenne rá :DDD - ha értelmes árban jönne. Ezt meg kizártnak tartom. Szerintem simán a 8/16-osok ársávjában jön majd. Hozzá meg a lap, mivel Z-s, garantáltan nem olcsón és még "tákolt" is. Egy 20k-s H/B lapot megvárva jó lehet, de az meg fél-3/4 év mire ideér.

    Az órajelekről is más a véleményem, de nyilván ha játékra kell akkor megértem, hogy egy ideig van aki még az órajelet hajtja. Én átlagfelhasználásra és átlagjátékra is inkább vennék Ryzent ha számít az ár is. Igaz, hogy kevesebb mag+turboval lemaradásban lesz a Ryzen, sőt, itt még 6 magnál is ha 4.3-ra felmegy az i5 de szerintem ezek már hibahatáron belüliek. Annyival lesz gyorsabb vélhetően amennyivel többe kerül az Intel. Vagy annyira se. Az a +4-600MHz meg +10-15%, nem váltja meg a világot szvsz. Itt már nem lehet csodát tenni órajelből szerintem, az új irány a több mag használata, látszik a 4+ magos tesztekből és a 6-8 magos Ryzen min fps-ekből.

    Egyedül akkor látom értelmét az Intel-favorizálásnak, ha valakinek a maximum kell. Még szarul skálázódó játékhoz MP-ben kell az utolsó +5fps is.
    + Akkor Intel kell és kap még +10-20, esetleg tuninggal 30%-ot.
    - Cserébe drágább lesz.
    - Valószínűleg 95, 120W alatt nem áll meg bármi is legyen most a TDP-ken. Tuninggal még inkább kazán lesz. Bár állítólag a 7700K mindenkinél5ghz-etmegylazán de azért a delid/hűtés hsz-ekből nem ez látszott. Ha itt is puding lesz a kupak alatt akkor az is gond lehet.
    - Az egyre terjedő többmagos támogatásnál egyre kevesebb marad a fenti egy előnyből is.

    Persze ez akkor igaz, ha hirtelen nem mennek le 2/3 fogyasztásra vagy nem táltosodik meg az órajel skálázódásuk... és szakítva a régi hagyományokkal nem adják tök olcsón. De ezekre most nem sok remény látszik. Elértek a skála végére jelenleg. A 7700K-ból és most a 7900X-ből is látszik. Perf, perf/w oldalon is.
    Akkor lesz előrelépés ha valóban lépnek egy nagyot, architekturálisan vagy gyártástechnológiailag. Az meg nem most várható.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Tyrel #114 üzenetére

    Akkor itt jön képbe, hogy mennyire maximalista az ember.

    1. Ha kell a sok (4+) mag ÉS mellé a minél magasabb órajel is akkor drága Intel a már leírt hátrányokkal.
    2. Vagy ha ez kell akkor felesleges 6 magra várni, elég a 7700K is agyonhúzva.
    De az igazi megoldás az lenne, ha valami 1-2 szálon 4GHz-en - akár egy Ryzenen - játszhatatlan, akkor mennie kéne a kukába.

    Tökéletes megoldás nincs sajnos mindenre. Ezekből a legjobb kompromisszum most szerintem egy 6 magos 3.5-4GHz minél olcsóbban. Sok maggal erős, kevés maggal pedig gyengébb ugyan de még használható bőven.

    Ha lenne Intel 6/6 3.5GHz körül mondjuk i5 árban a 4GHz+ 6/6 modell mellé - vélhetően i7 feletti árban - én speciel abból is az előbbit választanám. Ár, perf, fogyasztás/hűtés optimum miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Tyrel #116 üzenetére

    Ez akkor már erősen egyéni preferenciafüggő. Ha ránézek a nem MP héccázcsilliófps tesztekre akkor még egy G4560-nal is bőven van élet. Ami nemhogy 4GHz nincs, de még 4, sőt 3 mag se. :) Oké, nyilván itt már SP min fps-ek nem minden esetben olyan szépek, még átlag játékosnak se, de még ezzel is játszható kb. 80%.

    A Ryzen teszteket nézve se láttam olyat ami a gyári 3.5-6GHz-ek körül játszhatatlan lenne. Min fps-ben, ami igazán számít meg nyilván sokkal jobbak 4/4 vagy 4/8 felállásban.
    És azért bármennyire is lutri a tuning, a 3.8-4GHz kb. mindenkinek megvan. Ez 10-15% és a gyártástechnológiai limit miatt eléggé látszik, hogy a 4GHz a vége.

    Egyébként azért is fura nekem ez a nézet, mert Intelnél sem röpködtek eddig a 4GHz procik az 1-2db K-s csúcspéldányon és/vagy tuningon kívül. Az amúgy Kabyval órajelboostolt i5-ök, sima i7-ek is 4GHz alatt vannak az összes maggal vagy épp annyin. Ehhez képest tényleg annyira gáz egy 3.5-3.8? 10% max.

    Ha átlagprocit néznék a Ryzen előtti felhozatalból akkor egy közepes i5 az kb. 2/4-et már nevezzük kompromisszumosnak, egy 4.5GHz 4/8-at meg csúcsközelinek. Tehát az átlag 3.5-4GHz közötti 4/4.
    Innen előrelépni 6/6, 6/12, esetleg 8/16-ra 4GHz környékén vagy ugyanúgy csak 2-300Mhz-el alatta, de még 90-120W-on belül maradva szerintem kellően jó kompromisszum. Szerintem többet ér mint a 4/8 4.5-5GHz sáv.
    Vagy a Coffee-val majd ugyanez a 4.5 körüli érték, de 6 maggal majd 120-150 TDP range-ben.

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Tyrel #114 üzenetére

    Első kézből: 4,5-ös 3570K után is tudtam min pislogni, azóta is kedvenc "egyszálas játékomat" kergetem a rizsán.
    Vegyél kéket, garantáltan élvezheted az FPS számlálót, a többi ne érdekeljen ;)

Új hozzászólás Aktív témák