Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovy79

    őstag

    válasz #56573440 #87 üzenetére

    :DDD

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

  • Kékes525

    félisten

    válasz #56573440 #239 üzenetére

    +(#240) 7time:
    OK! Egyáltalán nem kötözködésnek szántam. Csak megemlítettem.

    Azért nem állom meg, megjegyzem, hogy az árképzésükben enyhén szólva más téren is van bírálni való. Az oltatási intézményektől miért kérnek pénzt? Holott ennél jobb és hatékonyabb reklám nem létezik! Azok a hallgatók, akik megtanulják kezelni a programjaikat, azok a munkahelyeiken és a magánéletben is ezeket fogják preferálni, használni. Ami hatalmas bevételhez juttatja őket. Ez enyhén szólva erkölcstelen.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz #56573440 #253 üzenetére

    A kifejezéseidet próbáld megválogatni, különösen akkor ha nem tudod mit beszél.

    Nincs ingyen az oktatásra a Microsoft szoftverei, mert az állam fizeti, amit az oktatási intézmény már valóban ingyen megkap. Hatalmas különbség! Éppen ezért amit írtam, fennáll.

    Számítástechnikai eszközök az egészen más dolog. Persze ha jártál volna közoktatási intézménybe, akkor tudhatnád, hogy milyen elmaradott a számítástechnikai géppark, de ez egy egészen más jellegű probléma.

    Amúgy Linuxot nagyon helyesen sok helyen oktatnak.

    (#255) Dilikutya: Egyetértek, nekem sem hiányzik. Persze ettől még másnak jól jöhet.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz #56573440 #267 üzenetére

    Ez így van.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz #56573440 #351 üzenetére

    + (#352) Ispy: így igaz.

    A Windows 10 fejlesztésénél ezeket figyelembe kell venniük. Annyi előnye azonban eleve meglesz a 7-esel szemben, hogy az új technológiákat (szoftverest és hardverest) jobban fogja remélhetőleg támogatni, illetve olyan is lehet, hogy csak a 10-es fogja, hogy azt vegyék.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • King Unique

    titán

    válasz #56573440 #431 üzenetére

    Én fentihez hozzáfűzve a Win10 TP verzióban is így van, mármint nem csak felhúzni lehet.
    Touch pad mindenhogyan jóformán sírógörcs én alapból rühellem, Excelbe szinte használhatatlan, ahogy más programokhoz is alapból macerás, max netezéshez jó, ahol csak lehet egerezek.
    Az "animáció" dolgot nem igazán értem, mert ennyi erővel W7-nél is van ilyesféle, amíg megjelenik bejelentkezési képernyő, 8 és 10-nél utána az az 1 kattintás (tized másodperc) mire továbblép rá, azért nem olyan súlyos.

    (#432) orbano: végigolvastam, de attól még reagálhat rá utólag más is, ha úgy tetszik neki. Okoskodásról meg annyit, h nem ő állított erővel egy ilyen dolgot...
    De ami a legszomorúbb, h átlag userek fejét meg ilyenek tucatjaival tömik tele, van aki már azon is nagyon meglepődik, h lehet bele Start menüt tenni, van asztalra boot, v épp sima asztali Skype, fájlkezelő, böngésző is.

    [ Szerkesztve ]

  • szabonagyur

    félisten

    válasz #56573440 #431 üzenetére

    Mivel másabb egy Metro-n görgetni laptoppal, mint ugyanezzel a laptoppal a Win7 start menüben? Ha nem tudsz, vagy nem olyan görgetni akkor azon kellene elgondolkozni, hogy a touchpad lehet nem megfelelő. És attól, hogy kiemeled, hogy Lenovo touchpad semmit nem mondtál, ott is bőven van annyi rossz touchpad mint bárhol máshol.

    A zárolási képernyőhöz meg annyit, hogy nálam a Ctrl+Ald+Del kombót kellett megnyomni Win7 alatt is meg most most is, céges környezetben ritka az egyből gépelni kezdek dolog (főleg ha tartományba léptetett a User).

    Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

  • szabonagyur

    félisten

    válasz #56573440 #435 üzenetére

    A touch dologra nem tudok mit mondani, nekem a gépeimmel lehet görgetni nyugodtan, de tény én is írok egyből szóval nem foglalkoztat az sem ha nem lenne se start menü se metro semmi.

    Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

  • orbano

    félisten

    válasz #56573440 #452 üzenetére

    szerintem náluk még nagyon max win95 lehet ;]

    A vér nem válik VAZZE!™

  • King Unique

    titán

    válasz #56573440 #456 üzenetére

    MS pusztán a piaci igényekhez kell muszájból igazodjon, azért nem arról van szó, h maga a rendszer annyira rossz, v használhatatlan, ne mossuk már egybe a dolgokat. Vistához meg pláne ne hasonlítsuk, mert ott voltak egyéb gondok is és sokaknál a fő ok, a gyenge hardver volt, ahogy sok XP-snél még a mai napig is, de egyes cégeknél szintúgy. No meg persze a mítoszok, ahogy mindig és napjainkban is...
    Ez az eszköz van értem, megint a nagy általános duma, csak ezzel akkor lehetne igazán dobálózni, ha az új rendszer eleve totál használhatatlan, v teljesen máshogyan kéne kezelni (pl. csak metro lenne). Csak épp a fő munkaterület, asztal szinte dettó uaz, ahogy a használata, billentyűkombinációk is. Idő? Ja, kb. az a fél-pár óra, v max. pár nap használat, amíg teljesen felfedezi az ember, megszokja, az nagyon sok, azt tényleg annyira tanulgatni kell...Ennyi erővel ott az új Office-ok, szakítottak ott is hagyományokkal, átalakították kicsit a felhasználói felületet. Ha vki épp 2003-ashoz szokott, aztán elérakják újabbakat, főleg a '13-ast, akkor már hátraarc, nem használjuk, mi... csak egy rugalmas user nem ezeken akad le és simán megszokja azt is, sőt egy idő után már a régi használata lesz neki körülményes. Az átlagnak meg eleve tök mindegy, mert ahogy a rendszert se nagyon, úgy az Office-t meg pláne nem tudja kezelni és nem verziószám, meg ribbon a fő gond. Másrészt egy szgép felhasználónak tudnia kell egy megkövetelhető alap szinten megoldania bizonyos problémákat, elvégezni rendszerszinten bizonyos műveleteket (program telepítés, vírusírtás, vezérlőpultban pár alap beállítás), hiába r=1 user. Aki erre nem képes, nem is akarja megcsinálni, az jószerivel jobb, ha nem ül ilyen összetett OS-ek elé...

    Sokan nem tudnak leakadni, erről a Win7 formáról...lehet hatásvadász, üzletileg jó húzás lett volna, bár ugyanakkor egyben elég olcsó is harmadjára ellőni uazt a felületet. Ilyen téren 8, de 10-es is kb. "win7 forma", AG, 3D gombok nélkül. MS-nél is biztos akad gépeiken 7-es, de 8 is bőven és hibrid, érintős cuccok is, amcsiban már nem nagy extra. Nemrég vmi felmérést is mutattak, h házon belül munkatársak java inkább utóbbin dolgozgat.

    Másrészt a téged zavaró, mások számára triviális dolog, mint a zárolási képernyőn 1 katt a bejelentkezési képernyőig szintén benne van/lesz az új OS-ben, ahogy appok, Modern UI is. De még Start menü (mini start screen) is jóval másabb, leállítás, kijelentkezés is totál máshol van. Akkor ez már megint elegendő ok lesz a nemhasználatra???
    Illetve a Windows 10-nél eleve nagymértékű feljesztések várhatóak, ráadásul folyamatosak. Másik topik infói alapján, folyamatosan érkeznek majd a rendszerhez a 8-nál megszokott "Update x" mértékű újítások, amik érinthetik akár majd felületet is. Akkor majd ott is mki tiltakozni fog, neki nem kell xy új funkció és megint kezdődik a cirkusz elölről ? Igaz persze egy részének nem lesz gond, mert hülye módon itt is első dolga lesz letiltani a WU-t... :DDD

  • King Unique

    titán

    válasz #56573440 #474 üzenetére

    Persze próbálhatod ilyen oldalról is beállítani, ami innen nézve igaz is lehet, csak objektíven nézve már nem feltétlenül. Ennyi erővel userek más része jónak találja. A átlag oldalnak, meg minden ami kicsit más, már egyből szar, ami szerintem nem feltétlen helytálló vélemény.... de az igaz, h ezen sötét réteghez kell jobbára igazodniuk.
    Csak akkor ennyi erővel mi lesz a Win10 esetében, mert az is "más" lesz, az se lesz olyan, mint a 7-es...? :DDD
    Vistát meg még manapság is használják bizonyos cégeknél (talán mégse annyira rossz), majd akkor váltanak, ha megszűnik 2017-ben a supportja, v nem lesznek egyéb igényiek, amihez az új Windows kellene.
    "Használhatatlan" - na pont ez az ami nem igaz, v csak részben (charms és társai) mivel sokx le volt írva, az asztal uaz=ugyanúgy használható. Akkor te vagy leragadtál 2012-es 8.0-nál és/vagy nem sikerült odakattintani az asztal csempére...
    Office dettó...aki tudja normálisan kezelni őket, az elkezelgeti újabbakat is, annyival egyáltalán nem bonyolultabb. Én ennyi erővel 2000/2003-ast használtam sokáig, ahogy sokan, aztán csak meg tudja szokni másikat is, amihez nem kell "felfedezőnek" lenni. Ráadásul, ahogy XP, úgy Office 2003 támogatása is megszűnt, az meg a másik...
    Sokkal, akár melóhely, akár ismerősök, családtagok révén, pontosan tudom milyen szinten vannak, de legtöbbször az a baj, h egyáltalán nem is érdekli őket, csak "lepasszolják" egyből a problémát másnak, hívogatnak telón stb. Szerintem ez a hozzáállás, egyből megfutamodás se igazán jó. A felhozott példával is ott a gond, h 2012-es szintű, az h vki meg mikor elő van téve asztal feliratú vmi, nem képes odakattintani, megint külön történet...azóta van ám nyócegy, asztalra boot, appoknak fejléce, de 2012 tájt is volt CS, ahogy alap billentyű kombinációk bezárásra, mint Alt+F4, amit azért azért illene ismerni.
    Ez a gépház, vezérlőpult dolog, megint kicsit fals, mert gépházban max modern UI-s beállítások vannak külön, amiket egy olyan aki nem használja, v nem is akarja, értelemszerűen nem is fog babrálni. Többi más ugyanúgy megtalálható asztalon verérlzőpultban, ahogy mostani Windows 10-ben is.
    Van Start menü, aztán milyen? Nekem tetszik, nektek már szerintem nem annyira. A virtual desktop 7-ben sem volt, illetve kicsit hülyén van megcsinálva, mert átlépve másik asztalra ugyanúgy mutatja az a tálcán az előzőn megnyitott dolgokat is, ami egyeseknek zavaró. Bizonyos más OS-ekben pl. nem így van megoldva.
    Ja , lett tádám, de csak félig, mert a másik tábort igényeit, elvárásait is szem előtt tartották, nekik is készült nagyban ez az új Start menü, h még sima desktop környezet se legyen annyira idegen 8 után. :)
    Fejlesztésekről meg annyit, h biztos, h fogja az MS, nem hiszen, h jön majd hozzá csomó pakk és a felülethez abszolút nem fognak hozzányúlni. Csak ami elsőre kicsit nagy lépés volt, azt majd a továbbiakban beadagolják apránként. :D

    (#475) orbano : mint fentebb leírtam, mindent megtalálsz desktop vezérlőpultban, gondolom modern felületet nagyon nem állítgatja, aki nem is kíváncsi rá, tehát ilyet nem kéne ráfogni nagy általánosságban.
    Egyébként kereső most is így működik, ahogy néztem, de majd megnézem jobban is.
    Ha WP tetszik, akkor mit fércmunkázol, mikor jobbára, főleg kinézet terén az is jobbára uaz? És ugyanaz a megjelenés a mostani Win10 TP-ben is és nem hiszem, h végeleges verzióig annyira átszabnák magát a felületet. Lett ablakban futó app, h ne visítsanak azért se, azt kb. ennyi az újítás, v max appok menüjét kicsit kibővítik, átrendezik áruházat, kínálatát, azt többre nagyon nem kell számítani.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #56573440 #488 üzenetére

    Meddig akarod még nyomatni ezt a piti kis kötekedést (mert nem más), ráadásul olyan nagy, meggyőző dolgokat egyáltalán nem tudsz írni...? :D
    Magába a rendszerbe sem tudsz komolyabban belekötni a metrón kívül, lehet nem is nagyon használtad annyira, csak a szokásos olcsó, általános szöveg kerül újra és újra beírogatásra...Azt gondolom érzed, h van különbség a között, h egy OS eleve teljesen xar, v h pusztán csak nem tetszik egyeseknek bizonyos része....egy rétegnek, még, ha szűkebb is, tetszik és nem akad le pár triviális dolgon, hanem a rendszer egészét nézni. A nagy átlag user réteg, meg mint fenti hsz-ben példáztam, csak folyamatos kifogáskeresésre képes és mítoszokkal birka módjára terelhető....egy Start menüre nem képes rákeresni, de a többi cifra dologra már annál inkább és fura módon az nem okoz neki problémát, de előbbi meg igen, milyen érdekes, hogyan is van ez... ? :DDD
    Win10-nél mit írtál te le, nem sok érdemlegeset...még el sem készült, már megkérdőjelezed, h vajon jó lesz-e, csak mert épp jelenleg inkább a 8-as vonal dominál benne, nem a 7-es és az mekkora nagy probléma... Hát elárulom, h vsz a véglegesbe se a 7-es fog dominálni, v nem fogják olyanra szabni, csak szólok előre.
    Értő olvasás látom nem tartozik erősségek közé....Vistánál pusztán arra próbáltam utalni, h sok cég géppel együtt veszi az OS licenszet, anno így egyesek a Vistát is. És használják a gépet a vásárolt OS-el, amíg a hardver, v OS-csere feltétlenül nem indokolt, v az OS támogatása meg nem szűnik. Vannak ilyen helyek még ma is, sőt vannak, ahol még éppen XP-znek. Ez nem azt jelenti, h a Vista annyira jó, ha nem sikerült megérteni a dolog lényegét...

    Hátrálj csak, mert míg a többiek itt, v más topikokban tudnak azért megfelelő stílusban és szakmai tartalommal bíró hsz-eket is írogatni, addig nálad jobbára csak ez az olcsó szint dominál... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #56573440 #490 üzenetére

    Igen, megmutattam, ahogy más is...
    Azért ezt a réteget sem kell leszólni, mert ők legalább veszik bizonyos dolgokra a fáradságot és törekszenek az elvárható minimum szint meglépésére, v a fölé...akit nyugodtan leszólhatsz ilyen szemszögből, az a nagy átlag réteg, akinek még ez, a minimum is derogál.
    De, pontosan a mítoszok nagyon sokat nyomnak a latban....ha csak Vista esetét nézzük home user szinten, azt is hányan használták? Állítom jó 70-80 % ki sem próbálta ezeknek hatására, ahogy uez, bár kisebb %-ban de 8-asoknál is megvan, ott mennyi 40-50 % biztos nem, v ki tudja mennyi...mert nekik FB-n a haver, meg a szomszéd 14 éves Veér István mondja meg a tutit. :D
    Ez, h rajtam kívül, merő túlzás, még ebben a topikban sem állja meg a helyét, nem hogy itt a PH-n, v máshol.
    Az, h egy réteget birka módjára terelnek egyik karámból a másikba egy dolog, nem muszáj beállni közéjük. Talán el tudja dönteni a user maga, h maga mende-mondák nélkül is, h számára megfelel-e az adott rendszer, v sem. Én szerencsére akadnak szép számmal ilyenek is, mármint akik szeretnék kihasználni, az új OS adta előnyöket is és lépést tudnak tartani a fejlődéssel.
    Viszont ez már rég nem a W8 vs. W10 dologról szól....az MS célja, h a korábbi Windows-okat is minél hamarabb parkolópályára küldje, ahogy XP-ről, úgy W7-ről is már rég levették a kezüket...utóbbi funkcionális fejlesztése is jövő év elejére véget ér és nagyon nem szeretnék, ha XP 2 válna belőle, vsz 51 %-nak sem örülnek kifejezetten... :N A Windows 10 lesz erre az eszköz, csatasorba állítják Cortana babájukat, h ne csak házon kívül, de házon belül is végezzen egy kis tisztogatást, dózerolja le a régebbi Windows kiadásokat is...
    Ugyanakkor meg hiába tiltakoztak userek az egész metró és csempe dolog miatt, MS most röhög a markában és kifejezetten büszke magára, h Insider program keretében a felmérések szerint, egyrészt sokan próbálgatták, másrészt, mivel új Start menübe bepakolték csempéket ---> user arcába tolták ismét, sokan rá is kattintottak és ők ennek külön örülnek. Mert ezzel pont elérték a céljukat, a 8-as legnagyobb újítását továbbvitték, ahogy már ott használgatták csempéket egyesek és vásároltak áruházból. Vsz ennek hatása még inkább fejlesztgetik majd és még inkább bedrótozzák a rendszerbe... :D
    És mi lesz majd később?? Széthintik globális szinten a 10-est, mint a magot, h törje meg a 7-es uralmát, az az 5x % menjen le 20, v az alá, 5 %-ra...igen ám, de ugye az új rendszer megint más lesz, jól átdolgozott kezelőfelület, vsz új skin, hibrid Start menü, új értesítési központ stb., még leválaszt egy USB-eszközt, értesítést már nem képernyő jobb alsó sarkában jelenik meg, hanem jobb felül, kis piros ablakban...+ modern UI...
    Lesz megint egy réteg, aki erre azt fogja mondani, neki ez már too mutch és inkább menjen vissza a 7-es, v élből azon marad. Akkor majd annak is ugyanúgy nekiugrasz, h ember miről beszélsz, átterelték már a népet a másik karámba, java 10-esre váltott, a 7-esről már MS is levette a kezét, akkor ti még minek használjátok, minek véditek, nézzétek meg piaci részesedését, %-okat...??? :DD

Új hozzászólás Aktív témák