Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz fatpingvin #17 üzenetére

    Felelős civil és egyenlőre kb a szerencsejáték szintjén mozgó crypto piac? Hűha.... Olvastam itt (is) már sokmindent, de még mindig meg lehet lepni.
    Mitől lesz egy civil felelős gondolkodású? Hogy lázad? Vagy, hogy nem tetszik neki a rendszer? Ok, szinte mindent megértek, vagy elfogadok. Mindenkinek meg van a szubjektív véleménye, amit igyekszem tiszteletben tartani. Az megint más, hogy egyet értek e vele.
    Mivel teszi ezt a sárkupacot jobb hellyé a crypto? :U Mi az előnye nekem, neked, meg mindenkinek? Tényleg érdekelne....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz fatpingvin #19 üzenetére

    Ilyen ingadozás mellett mitől lesz jó fizetőeszköz, ha egyszer még mindig a hagyományos valutákban van mérve az értéke?
    Gondolod, hogy jobb volna a helyzet, ha az emlegetett pénzpiacot az úgynevezett polgárok irányítanák? Mert ugye egyénekre lebontva a kapzsiság és társai nem létező jelenség.... :DDD Csak olvasd el a kezdő mondatod...
    Félre ne érts, nem azt mondom, hogy tökéletes a pénzrendszer. De legalább nagyságrendekkel kiszámíthatóbb, mint akármelyik coin. A stabilitását részben a szabályozás is adja. És ugye abban egyetértünk, hogy pl fizetésként mindenki szereti tudni mennyi az annyi. Ma megkapod x Btc-ben a fizudat, de a piacnak épp olyanja van, vagy Musknak szorulása, amit tweetel, stb.... És reggelre mondjuk a havi fizetésed kevesebbet ér 10%- al.... És ugye ez nem is irreális levezetése a dolognak. Mitől jó egy ilyen fizetőeszköz?

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz UnA #26 üzenetére

    Egy szó nem esett arról, hogy menetelni kéne, mint birkáknak a vágóhídra. Amire én reagáltam, annyi, hogy mennyiben felelős gondolkodás egy bizonytalan fizetőeszközre áttérni bármilyen ideológia mentén. Ez az ideológia ebben az esetben lehet a polgári engedetlenség is. Csak kicsit eröltetettnek érzem a biztos szart a nagyon bizonytalan szarért feladni felfogást. Csak, hogy a "nagyok" szarul járjanak elven.
    Írtam is szerintem, hogy én sem vagyok feltétlen elégedett a jelnlegi standardal. Viszont komoly gondnak látom a coinok ingadozását. Nem vagyok alkalmazott sehol, sőt embereknek igyekszem munkát és fizetést biztosítani. De egy ilyen kiszámíthatalan rendszerben már nem csak a saját megélhetésemet tenné kockára, ha ebben a formában el kellene fogadni akármilyen coint.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz UnA #33 üzenetére

    Hidd el, hogy nekem is sok dolog nem tetszik. És igyekszem tenni ellene vagy épp valamiért a törvényesség határain belül. De azért ilyen szinten a két dolgot én egészen biztosan kénytelen vagyok külön választani. És nem panasznak szánom, mert én elég konkrétan a jelenlegi itthoni rendszer hülye politikájából élek az építőiparban. Nem kell nagy dologra gondolni, alapjaiban kicsi, családi cég, elég speciális szegmens.
    Én már csakazért sem húztam el az országból, mikor a nyuggerek fennhangon üvöltötték, hogy akinek nem tetszik, el lehet húzni.... ;] Csak, mint lázadás .... :U De azt hiszem ez már ide nagyon off... :R

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz alton1978 #36 üzenetére

    Öcskös.... :DDD :DDD
    Komolyan azt várod, hogy valaki komolyan vesz ilyen kezdés után? :DD Vicc vagy, pajtás :R

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Soulles #38 üzenetére

    Nem kritizáltam a tartalmát. A megjegyzésem csupán a formának szólt. Igazából nehéz eldönteni, hogy ilyen tekintetben a vicces vagy a szánalmas kategória. De talán a kettő együtt.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz alton1978 #40 üzenetére

    Gondolod, ha okoskodsz és személyeskedsz jobban áll? :DDD Bírom az ilyen betű huszárokat :DDD
    De húzzál bele, hátha tudod még égetni magad :C
    De ha elfogadsz egy szerény javaslatot, talán vissza vehetnél az arcodból, mindenki megelégedésére :R

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Soulles #41 üzenetére

    De gondolom abban egyet értünk, hogy a vélemény nyilvánítás szabadsága is mindenkit megillet. Pro és kontra egyaránt. A véleményben az a szép, hogy lehet szubjektív, egyéni értékrend mentén.
    Ha most azt írom, hogy a kripto szar szerintem, akkor ezen meg kell sértődni valakinek, aki hisz benne? Nem hiszem, és láss csodát tudtam véleményt formálni személyeskedő, hangnem nélkül is. Ráadásul nem kértem számon senkin adott esetben, hogy miért volna más. Véleményt közöltem, a sajátomat.
    Tudod én hiszek benne, hogy mindenki megérdemli a tiszteletet, amíg azt el nem játsza. Namármost a kolléga hangneme a véleménye ellenére kétlem, hogy bármilyen konstruktív beszélgetést-esetleg vitát-eredményezhet, még ha tartalmilag esetleg lenne is alapja. De így pusztán csak komolytalan... ;) Ugrálni lehet, csak elfárad az ember fölöslegesen.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz alton1978 #43 üzenetére

    Jajj, tündérkém, ne feszülj be :D Miért ne lehetne véleményem? Kex? Magyarul is megy? :U Vagy a megszokás valamelyik arctalan chat oldalról, ahol nyugodtan játszhatod a nagykislányt? ;]
    Szerintem tényleg vegyél vissza. Nem gond, ha okosan nem megy, de legalább ne ásd el magad mégjobban.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Soulles #46 üzenetére

    A negatív vélemény viszonylagos. Én nem feltétlen látom negatívnak. De pl nem szálok beléd csak azért, mert Te annak értékeled. Sőt, azt sem kérem, hogy linkelj nekem bármit, hogy szerinted miért negatív. Az, hogy Te így értékeled, a Te értékrendedet tükrözi. Az emlegetett szubjektív vélemény. És ugye, mikor reagáltál az én kommentemre sem úgy kezdted, hogy lekezeltél. Holott egyet értettél tartalmilag az elöttem szólóval. És azt gondolom, hogy érzed a különbséget.
    Ha Te normális hangnemben azt írod, hogy nem értesz velem egyet, nem foglak le öcskösözni pl, hanem megkérdezem mondjuk, hogy miért? Ez ennyire egyszerű. Lenne...

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz alton1978 #47 üzenetére

    Jó éjszakát tündérke :R

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Soulles #50 üzenetére

    Na ebben egyet értünk. És ebből adódóan azt gondolom, hogy ugyan ez igaz a nálam hozzászólást generáló kommentelőre is. Azon lehet vitatkozni, hogy érdemes e "felvenni a kesztyüt" ilyen esetben. Nálam a stílus kiverte a biztosítékot. Nem biztos, hogy helyes, de szintén véleményt tükröz. Aki ilyen hangnemet enged meg magának, jellemzően szintén valami frusztrációt próbál betükön levezetni. Ha már emlegetted a dolgot...
    Lehet, hogy hülye kifejezés lesz: komment-kultúra. Nem gond, ha nem értünk egyet, de adjuk meg a tiszteletet egymásnak. Vitázni, érvelni vagy csak véleményt nyílvánítani is lehet normális hangnemben.
    Mint már írtam volt, Te is a védelmére keltél a kollégának, mondván, hogy szerinted igaza van. És ezt közölted is velem. Mégsem éreztem a sértő szándékot a mondataidban. És én ezt az irányt érezném helyesnek.... Amitől- szánom-bánom-, de én is eltértem. Még, ha igyekeztem visszafogott is lenni ;]

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz #49155328 #53 üzenetére

    Tervnek jó. Biztosan jelent is pár száz dollár árfolyam emelkedést egy- egy ilyen hír. De azért én kivárnám, hogy mikorra valósul meg....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz alton1978 #56 üzenetére

    Tündérkém! Ha nem tudsz tovább lépni a homokozóból hozott, óvodás stílusodon, szerintem nem nagyon van miről eszmét cserélnünk! Tudod: A stílus, maga az ember. Próbálj meg eképp viselkedni és véleményt alkotni! Mert így számomra tényleg teljesen komolyan vehetetlen vagy, bármit is próbálsz meg érvként felsorakoztatni a vélt vagy valós igazad mellet. Emlékezz az első kis szösszenetemre: Vicc vagy! De látom nehezen engeded el a betü huszárkodást. Amennyiben ez sikerül, nagyon szívesen-ész érvek mentén- kifejtem neked, hogy szerintem a jelenlegi formában miért is nem jó szarra sem egyik coin sem. A technológiát sehol nem kritizáltam Sem ebben a topicban, sem máshol! De a hozzászólásod alapján, látom ez a részlet elkerülte a figyelmed.
    A tanulást javasolnám én is neked a társadalmi beilleszkedés, szicializáció, és ezek perem témaköreiben. Nem zavar, ha vannak gondjaid, bátran kérj tanácsot akár itt, de talán méginkább szakembertől! Én biztosan nem foglak ezért lenézni vagy esetleg kiközösíteni! Hidd el, ha elég konstruktív vagy, akár még szívesen segítek is. Nem vagy hülye, ebben egészen biztos vagyok! Próbáld ezt erősíteni, ne az ellenkezőjét. De eddig ez az én hozzászólásomra reagálva nem nagyon ment. :R
    u.i.: Sem Tom, sem Jerry nem tudott végérvényesen a másik fölé kerekedni. Lehet drukkolni, de a végkimenetel boritékolható. Bár, ha társadalmi öniróniának szántad, részben elfogadható.
    Szerintem tényleg engedjük el a dolog ezen oldalát. Sehová nem fog vezetni. Felőlem idegesítheted még magad, vagy mulathatsz rajtam. De a stílusodat tekintve nem foglak tudni ember számba venni. Persze, nem várhatom el, hogy ezen változtass. Hisz valószínűleg a saját hierarchikus rendszeredben már rég elhelyeztél valahol. De azért amennyiben mégis sikerül, akár még jót is dumálhatunk. Úgyhogy jelen formában zárszónak: Iszom egy sört az egészségedre! A többi rajtad áll.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz fatpingvin #67 üzenetére

    Mennyivel jobb Stephen Blood raplijánál a profit hajszolása? Írod, hogy komplexebb a történet, meg nézzen mindenki a mélyére. Ok, próbálom. Amit én látok meg tapasztalok a saját környezetembe: Van ismerősöm, aki jelzálogot vett föl a családi házukra a jövőbe vetett hittel. Gyerekek, stb.... Részletezzem hol tart most, hogy zuhantak a coinok? Ésssssss! Tádám! Semmi nem érdekli a technológiából! Csak a nyerészkedés. Szerinted hány olyan ember van aki a technológia oltárán áldozva valutától függetlenül milliókat áldoz a rendszer fejlődésére? Ha százalékosan akarjuk kifejezni, elég nagy valószínűséggel a nullához konvergál, és azt is alulról. ha már mindenáron előnyöket akarunk keresni a blokklánc mellé felhozva, akkor a bányászás pl leginkább a káros mellékhatások oldalon van. Jó esetben legalább a befektetett "munkát" vissza nyered vele. Kevésbé jóban meg csak hazardírozol, esetleg a nem létező pénzedből is.
    Decentralizáltság, rossz a bankrendszer, stb.... Ok, el tudom fogadni! De önmagában egy teljesen szabadon manipulálható coin piac mégis mivel teszi ezt jobbá?

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz fatpingvin #71 üzenetére

    Cégként gondolkozom. Hidd el, van dolgom a bankkal. A bányászásról alkotott véleményem messze nem a technológia sajátosságai miatt van. Simán csak pont az, amit írtam a pénz hajhászásáról. Gyakorlatilag szinte mindenki szarik a remélt hasznon túl a háttérre. Azon megint lehetne elmélkedni, hogy ér e ennyi energia befektetést, ahogyan most működik. Hisz a hatékonyságot azért lehetne cél hardwerekkel is biztosítani, arányaiban gazdaságosabban. Ok, akkor nem lehetne feltétlen behúzni mindenkit.
    Legyen fizetőszköz.... Hááááááát..... Rendszeresen elhangzik érvként a coinok mellett nagyon sok azok közül, amiket Te is felsorolsz. Arra viszont senki nem tudott még választ adni, hogy mitől lehetne ez stabil fizetőeszköz. Abban a pillanatban, ahogy le merem írni, hogy szabályozásra minimum szükség volna hozzá valamilyen szinten, azt kapom, hogy akkor elveszti az értelmét. És ugye sok embernek ez a bizonyos "értelme" a mostani rendszernek, pl az adók kerülése, vagy bizonyos mértékű kijátszása. Lásd, tudsz úgy tranzakciókat végre hajtani, hogy nem kapsz a seggedbe is egy szondát. És azért ez szerintem elég siralmas hozzáállás. A bankrendszer megbízhatatlansága, avagy szabályozottsága azért védi valahol pl az ügyfél megtakarításait is, ha épp úgy alakul. Ilyen megközelítésben talán a mindenki számára elfogadható rendszer talán valahol a kettő között fél úton lenne. De az már ugye szabályozást jelent, ami meg jujj, ördögtől való...
    A manipulálhatóság pedig szerintem megállja a helyét. Lásd mit tudott okozni Musk egyetlen Tweetje. Így az emlegetett fluktuáció igaz, de csak annyiban, hogy mesterségesen generálható hullámokról beszélhetünk sok esetben. Ami meg ugye valahol manipulálhatóságot jelent.... Az, hogy ez máshol is jelen van, nem jelenti azt, hogy gazdaságilag elfogadható lenne, amennyiben valóban szeretne a társadalom adott része fizetőeszközként tekinteni rá.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz #16939776 #80 üzenetére

    Az utolsó mondatodhoz, csak egy kérdés: A szarunk mindenre csak dőljön a lé a megfelelő, modern gondolkodás?
    Miért maradi valaki akinek akár erkölcsi, etikai vagy bármilyen aggájai vannak a témában? Amúgy ez sokminden másra is igaz. Csak azért kéne valakinek megváltoztatnia a saját normáit, mert ez most társadalmilag elfogadott trend?

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz #16939776 #82 üzenetére

    Értelmezni eddig is tudtam. De azt hiszem ilyen tekintetben az egyén szubjektív értékrendjét meg vagy elítélni nem feltétlen a jó út. Értem amit megfogalmazol. De egyénenként változó a reakció. Felkészülni? Persze, mindenre fel kell. Pl, hogy hogyan változtassam meg a kilőtt golyó útját, hogy maradhassak, aki voltam. Trendinek lenni erősen kompromisszumos.... Szerintem. Nem vita indítónak szántam, csak számomra alapvető emberi értékeket kérdőjeleztél meg a hozzászólásodban, azokat bizonyos tekintetben maradinak titulálva. És nem akarok álszentnek tűnni: én is hajtom a pénzt. De nem minden áron. Lehet azt elvek mentén is. Max nem kokainozok kurvák seggéről egy yachton az Adrián....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz #16939776 #84 üzenetére

    Alapvetően igazad van. Én is ezt látom. Nekem is évekbe telt megtalálni egyfajta kényes egyensúlyt. Én azt teszem és vallom, hogy nem kell védekezni.... Ha meg mégis kéne, jobb megelőzni. Olyan tekintetben talán bizonyos fokig szerencsés (?) helyzetben vagyok, hogy pl főnököm nincs. Megrendelőim vannak és válogathatok is. Így tudok hű maradni az elveimhez. Valószínűleg soha nem leszek gazdag. Viszont van sok fontosabb dolog az életemben a pénznél. Persze, nem jut időm mindenre. De azok az emberek, akik nekem fontosak számíthatnak rám. És ez kölcsönös. Amíg csak a pénz számított az életemben, ez nem így volt.
    Ahogy én látom a hiba ott van sok embernél, hogy a pénz lett az értékmérő. A pénzed mennyisége határozná meg, hogy ki vagy? Öltözködés? Autó? Ékszerek? Egy képmutató, felszínes társadalomban lehet. Épp csak én nem szeretnék beállni ebbe a sorba. Lehet én is maradi vagyok, eszerint a szemlélet szerint. De mégis többre tartanak mondjuk egy neves kávézóban, ha szaros göncben ugrok be egy kávéra is, mint jött-ment látszat ember társaim jórészét. Tudod miért?

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz #16939776 #86 üzenetére

    Valami ilyesmi.... Én nem veszek, hanem kérek. És igen, megköszönöm. És a vétel és a kérés között azt hiszem érezhető a különbség. Persze, én is kifizetem, a félre értések elkerülése végett :DDD
    Fontosnak tartom jelezni a másik félnek, hogy értékelem a munkáját. És itt nem feltétlen a jatt intézményére gondolok. Hanem viselkedésre.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák