Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Fiery #61 üzenetére

    "2009-es lapot idezel? Ne vicceljunk mar..."

    De jó, hogy csak az egyik idézetet nézted meg... Az AMD-nél azóta is mint OpenCL driver jelenik meg, ami korábban külön csomag volt, most már az alap drivercsomag része, de custom installáláskor most is választható opció (default on).

    Ja, és az Intelnél is OpenCL driver van.

    Hát tudod, elég furcsa, hogy ez neked most újdonság...

    "Raadasul mar ott is ezt irjak: "OpenCL v1.0 Conformant GPU drivers". Ergo OpenCL-t tamogat a GPU drivere, ami a videodrivernek felel meg."

    NEM! Ez egy a videodrivertől függetlenül letölthető driver volt! A bevezető megjegyzésben és az összefoglalóban OpenCL drivernek nevezik/rövidítik. Nem látod!? "OpenCL v1.0 Conformant GPU drivers" = OpenCL drivers. (Mint írják, 2009 óta itt is az alap drivercsomag része, de valószínűleg itt is választható, hogy települjön vagy se.)

    "A lenyeg, hogy az OpenCL-hez nem driver kell, hanem az OpenCL tamogatast kell beepiteni a videodriverbe."

    Hát pedig de, ez egy külön driver.

    "Onnantol pedig a videodriver reszeve valik az OpenCL compiler, meg az OpenCL API tamogatas."

    Nem, legfeljebb az alap drivercsomag részévé válik az OpenCL driver is, amit szintén feltelepít a telepítő (ha nem tiltjuk meg neki).

    "De ne rugozzunk ezen, hivhatjuk igy is, ugy is"

    Mintha te kezdtél volna el ezen rugózni, anélkül, hogy vetted volna a fáradtságot, hogy utánanézz a teóriádnak, rám terhelve ennek (link keresés, magával a ténnyel azóta tisztában voltam, amikor megjelentek az első OpenCL driverek, mert már akkor feltettem és használtam) fáradtságát (nem mintha nagy fáradtság lett volna, de mégiscsak).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák