Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Outsiderman

    tag

    válasz DigitXT #39 üzenetére

    A HDMI bemenetnél beállítottad a névszerkeztésnél hogy PC vagy PC DVI?
    (Source gomb - HDMI-re nyomsz egy Tools gombot - Névszerkeztés - PC)

    A 4k egy kötelező lépcső amit csak idővel lehet kihasználni. Ennek szinte az egyetlen formája a PC játékok jelenleg. Itt van értelme és látszata egyedül. A gond az hogy másoknak megmutatni a kettő közti különbséget csak személyesen lehet. Hiába tesz fel a sok majom 4k videót a youtube-ra ami 90%-ban nem az, akkor se tudja megnézi senki akinek nincs olyan megjelenítője. Akinek van az meg csak röhög a sok kamu videón :D

    [ Szerkesztve ]

  • Outsiderman

    tag

    válasz DigitXT #46 üzenetére

    Nálam ilyen csak akkor volt ha a PIPet használtam gépezés közben. Volt egy csíkozódás a képben.

    [ Szerkesztve ]

  • Outsiderman

    tag

    válasz DigitXT #78 üzenetére

    Hát nem keveset állítgattam, mire beállítottam az 5000-est hogy ne villogjon és még jó is legyen a képe.
    Ilyen problémám már nincs szerencsére.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz DigitXT #78 üzenetére

    "(Sajnos a Windows hírhedten rosszul skálázza a GUI-t, amit kihagynék.:D)"
    Ez majd a Windows 10-zel változni fog szerencsére: [link]
    (a lényeg a #85, #91, #93)

    [ Szerkesztve ]

  • yvsmad

    őstag

    válasz DigitXT #102 üzenetére

    Ez sem egyértelmű, mert pl. a 3 évvel ezelőtti Samsung széria aktív 3D-ben még rosszabb felbontást produkált: [link]

  • korion

    senior tag

    válasz DigitXT #78 üzenetére

    nekem ilyen,ha hdmi-vel van bekötve a gép.full hd van téve,pedig hd ready!
    visszarakom 1366x768 és tökéletesek!

    +3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

  • yvsmad

    őstag

    válasz DigitXT #127 üzenetére

    De nem sokkal ezelőtt belinkeltem egy aktív szemüveges 3D tesztjét, ahol szintén gond volt a felbontással, nem is kicsi. Szóval az aktív 3D technika önmagában még nem garancia semmire.
    Az meg megint külön történet, hogy ki melyiket szereti. Mert van, akinek a szemét annyira zavarja az aktív szemüveg vibrálása, hogy akkor sem venne olyan tévét, ha egyértelműen mindenben jobb lenne a passzívnál. Ami persze koránt sem igaz.

    [ Szerkesztve ]

  • priti

    addikt

    válasz DigitXT #124 üzenetére

    Oké, de ez két 25k-s irodai monitorral 50k-ból miért nem elég jó? Az 90 ezerért, hogy ne legyen a két panel között keret, ami mondjuk 2x8mm széles? Az a másfél centi, pláne vágásnál kit zavarhat?

    (#125) yvsmad

    Gondolom arra gondolsz, amit te polarizálva egy sima FullHD felbontásnak látnál, csak éppen 3D-ben. Szóval szerinted kétszer 4k-t kéne tolni 24FPS-el, de ahhoz azért hardver is kellene nem?
    Most ugye tol kétszer FullHD-t, amit az aktív 3D villogtat mondjuk 60+60=120Hz-en, a passzív 3D-s tévék meg kipakolják egyszerre mindkét képből a vonatkozó sorokat mindkét szemnek és ezért alacsonyabb felbontásnak látod, de az a hardvererőforrás igényétől azért független, hogy te milyennek látod.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz DigitXT #143 üzenetére

    A 40"-ra mikor lett kevés a FullHD?
    Pont, hogy 2008 végén, amikor még 250k volt a Sony 40W4000, (ami később az év TV-je is lett az akkor fura 10 bites paneljével meg 12ms input lagjával stb.) akkor volt még kevés, de azóta egy raklap grafikai ficsőr mutat abba az irányba, hogy minden él elmosott minden el meg szét van kenve, ha megmozdulsz direkt mosódik bla-bla-bla. Fényévekkel szebb ma egy játék 40"-on FullHD-ban, mint akkor, erre most lett kevés? Most kell hozzá 4K, amikor végre "fillérekért" kapsz egy 40"-os monitort TV tunerrel meg beépített hangszóróval és FullHD-ben bírja a VGA-d, hogy a grafikus menüben be is kapcsolj mindent?

    "Azzal nincs kint az ember a vízből, ha a demó kép tűéles, DE ha megmozdul egy szétmosódott paca lesz az egész"

    Ez meg aztán... nem elég, hogy semmi tartalom nincs rá, de ha ne adj Isten később lesz akkor kiderül, hogy még rossz is. :DDD

    Hardverlesen

  • #72042496

    törölt tag

    válasz DigitXT #140 üzenetére

    Sajnos nem igazán tudok messzebb ülni. Egy kompromisszumos helyzeből voltam kénytelen a legtöbbet kihozni, ezidáig ilyen eredménnyel. Később csak át kéne alakítani egy normális nappalivá minden jóval, a Studio 290-esek már megvannak hozzá. :)

    A telefonokat meg ne is említsd, nem véletlen a tartóban figyelő L700. :)

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz DigitXT #150 üzenetére

    Jah. :)

    Nem a 4K-ra mondom, hogy parasztvakítás csak a 32 ill 40" méretű tv-kre. Amit megvesznek otthonra az emberek a nappaliba és nézik mondjuk 4-5m-ről.

    Ahelyett, hogy venne egy 55" FullHD-t amihez még mindig sok a fenti nézési távolság de más élmény.
    Nem az innováció ellen vagyok, de ez pont ugyanolyan mint a FullHD meg annál nagyobb felbontást erőltetni 5-6" telefonokon. Az is parasztvakítás. :)

    [ Szerkesztve ]

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz DigitXT #154 üzenetére

    Nem úgy fogalmaznék hogy az én igényeimen túlmutat, hanem az általános igényeken is túlmutat.
    A 10-20 centit én sokallom, szerintem max pár centiről lehetne különbséget tapasztalni FullHD és 4k között mobilban ha egyáltalán lehetne.
    Nekem egy 4.3" telefonom van 720p felbontással és nem látok pixeleket ha közel hajolok pedig állítólag jó szemem van. :)

    Szóval én a parasztvakítás szót a nem életszerű használattal párhuzamban használom. Jók a 4k tv-k én is láttam már kiállításon és tök jó volt hogy 10 centiről láttad a képen egy rohadt távoli irodában hogy dolgozik a takarítónő...
    Csak ha megveszed otthon nem 10 centiről fogod nézni... :(

    Annyi féle irányba lehetne fejleszteni mind a mobiltelefonokat mind a tv-ket, mégis ezt a felbontás mizériát erőltetik ami megfelelő forrás hiányában felesleges. Itthon 1 éve még kuriózumnak számított ha a HD felbontású volt egy adás. Itt 5-10 éven belül nem fog senki 4k-ban műsort szórni akkor meg hol lesznek már ezek a tv-k?
    Persze tudom nem a fő szempont a tv-nél a tv adás, mert sokan csak filmeznek rajt de akkor is...

  • priti

    addikt

    válasz DigitXT #155 üzenetére

    Azzal érvelsz, hogy DPI-re egyezni fog a két panel a felskálázás után.
    Ezen a képen látszik, hogy alapvetően két veszteség mindenképpen van. Az egyik az időtényező (szerintem ez a fontosabb), a másik a képpontokat elválasztó "rács" és ezek körül íródott gondolatok, mert 4 pont másképpen világít, mint egy pont és a harmadik lehetne a skálázás után "összetartozó" egy pixelt képező képpontok inhomogén tulajdonságaiból eredő változás, amit most elhanyagolhatónak értékeltünk.
    Na most az ideális eset a "nem lett rosszabb" mint a FullHD, csak lassabb. Ez ugye nem érv a váltás mellett, hiszen lassabb. A másik érv lehetne, hogy "de 4k képes" a panel amellett hogy nem lett rosszabb, de a FullHD-ról a 4K-ra egy lépésben nem tudsz váltani csak horror áron, ha pedig kisebbet lépsz feljebb a grafikus erőforrás teljesítménykorlátai miatt, akkor meg ugyanabban a cipőben vagy amiben mindig is voltál, hogy nem panelnatív a felbontásod, tehát marad a "digitális képkeret TV" vagy az "olyan, mint a FullHD csak lassabb".

    (#161) Balika911

    Oké, de felteszem nem a "tegnapi" képeket és videókat nézik vissza a szüleid.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz DigitXT #159 üzenetére

    Félreértés ne essék én csak a kisebb méretű UHD tv-kről beszéltem nem azt mondtam hogy a 4k-s kijelzőknek nincs értelme, mert aki munkához használja ott nagyon is lehet, meg van is értelme illetve tényleg mindenki el tudja dönteni szüksége van-e rá vagy nem.
    Csak előbb utóbb ezzel is az fog történni mint a 3D-vel, hogy most már csak pár alap TV-n nincs 3D magasabb kategóriánál megfizeted a 3D képességet akkor is ha nincs rá szükséges mert ráerőltetik. Én is így jártam, kíváncsi vagyok ki hányszor nézett 3D-s filmet a 3D-s tvjén. Én most is inkább sima filmeket nézek mert annyi pluszt nem ad a 3D meg kényelmetlen a szemüveg. :)

    Félek pár év múlva már minden komolyabb TV 4k-s lesz akkor is ha nekem nincs rá szükségem.

  • priti

    addikt

    válasz DigitXT #163 üzenetére

    A 8Mp csak hasonló felbontás, tehát ha teljes képernyőn akarsz képet nézegetni natívban, akkor nem lesz jó, de bár ez lenne a legnagyobb baj.
    4K felbontású képet nagyon kevés gép tud lőni, de neked nem is 4K kell, mert az 4096 x 2160 viszont a 4K TV-k ezzel szemben 16:10 helyett 16:9-es arányú panellel vannak szerelve, ezért csak 3840 x 2160-at tudnak.
    Persze nem ez a fő gond, hanem az a digit "szappantartó" ami a családban régről megmaradt álá fényképezőgép és arra a felbontásra van állítva, hogy "sok" kép ráférjen, tehát az SD kártya méretén múlik, hogy hány mp-re és mivel már régen telefonnal fényképeznek (akármilyen értékelhetetlen retek képet is tud a telefon az a jó, mert az feltöltődik a guglira vagy fajbúkra vagy akárhová), ezért jó régi a szappantartó digitgép és van benne egy max 1GB-os SD tele régi képpel meg zéró szabad területtel.

    Nagyon vékony rétegnek munkája vagy dilije a fotózás. Ha BP-n látok valakit normális géppel a legritkább esetben beszél magyarul a mellette állóhoz. A sárgáknál van általában jó cucc.

    (#164) Ijk

    Az első HDD hibáig szokott tartani a lelkesedés. Akinek egyszer elszáll párezer képe az utána már nem olyan lelkes és hányan megszívták már USB-s HDD-vel, ó egek, rengetegen. Egyszer elejtette és szvsz

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz DigitXT #169 üzenetére

    Az a baj, hogy mozgás van és ha mozgás van, akkor az időtényezőt nem lehet kihagyni a buliból. Ez nem egy digitális képkeret, hanem TV. Az input lag is fontos persze, de az messze nem egy egyszerű válaszidőt jelent, hanem egy mindösszesen időtartam és önmagában arra nem mutat rá, hogy mire mennyi idő áll rendelkezésre, minek mikorra kell megtörténni, csupán az egyik idő a sok közül, amire figyelni kell.
    A CRT-ből ismert maszk nyilván nem játszik, ennyire nem értettem szó szerint, nagyon rákattantál erre a "rácsra". A stripe tök jó lett szerintem, kár hogy így hívják a gyártásban és nem találtak ki neki valami nevet, mert emiatt esélytelen gyári minőség ellenőrzésről kiszivárogtatott fotókat találni guglival. Próbáltam.
    A régi időket azért ne keverjük bele, mert óriási fejlődés volt a szoftveres oldalon is parallel.
    Tény, hogy a szembe szomszédomnál még az XT-ről megmaradt Hercules volt a 286-on, amikor megérkezett a 386DX40-em a PGA típusú asszem csak színes VGA és nem SVGA monitorral és hát másképpen nézett ki rajta a Xenon2, amivel akkoriban lődözgettünk és utána inkább a szomszéd jött át játszani. Most egy kicsit más világ van, de ahogy akkor a CGA-t megugrottam én is és ő is az sem volt szégyen, szóval tudni kell kivárni és kihagyni is szerintem. Attól mert már van 4K TV és már nem horror drága még nem kell megvenni :)

    Gondolj bele meddig tartották magasan a FullHD panel árát és ehhez képest a 4K milyen hamar zuhant le a milliós nagyságrendből oda, hogy kelet EU-ban utánad dobják 160k-ért. Azért ez nem véletlen. A piac könyörtelenül beárazta azt, amit tud és hát az nem sok egyelőre.

    Hardverlesen

  • yvsmad

    őstag

    válasz DigitXT #171 üzenetére

    Én azt mondom, hogy elméletgyártás helyett el kell menni a boltba és megnézni egy UHD tévét egy hasonló tudású FHD mellett és megállapítani, hogy jobb-e a képe vagy sem. Érdemes a hétköznapi életben felmerülő forrásokkal is kipróbálni, hogy melyikkel mit mutat. A valóság sokszor bonyolultabb és egészen más, mint amit hiányos információk alapján itt kiókumlálunk magunknak.
    Egyébként a Philipsnek is van 42" méretben UHD felbontású tévéje (42PUS7809), de ez a 40"-os Pana annál is kisebb.

    [ Szerkesztve ]

  • yvsmad

    őstag

    válasz DigitXT #173 üzenetére

    UHD tévén megnézted ugyanazt a műsort? Mert hiába nagyobb a megjelenítő felbontása, ha a végeredmény semmivel sem jobb. Ha meg nem is HD forrást néztél, akkor hiába volt FHD a megfigyelt tévé, jó hogy fos képet mutatott olyan közelről.
    Igen, a PC és a konzol is a hétköznapi források közé sorolható, jó lenne ilyenekkel is kipróbálni a tévéket, mielőtt még nagyon bevásárolnánk.
    Otthon meg valóban egész más képet mutat a tévé, mint a boltban 100 fénycső alatt.

    [ Szerkesztve ]

  • priti

    addikt

    válasz DigitXT #175 üzenetére

    Egyetlen "védhető" felhasználás egyelőre a PC

    Az is csak akkor védhető, ha van hozzá egy millás PC-d. Ezt kell tudni észrevenni.

    Minden más esetben PC-ről is csak irodai jellegű felhasználás lehetséges a szükséges grafikus számítási kapacitás hiányában. Ha meg irodai jellegű a felhasználás tehát ablakok vannak, akkor meg tökmindegy, hogy két különálló ablak kerete között van e monitor keret vagy nincs, sőt praktikusabb és sokkal olcsóbb több monitort használni, mint egyetlen 4K panelt, ráadásul a monitorok közötti pakolgatását az ablakoknak élből támogatja már pár dolog és nem vagy harmadik szoftverre ráutalva, hogy most akkor hány részre is oszthatod a 4K paneled. Egyik monitorról dolgozni a másikra sokkal jobb, elforgatod, hogy kényelmes legyen elé pakolsz az asztalra ugyanúgy stb.

    Azalatt az idő alatt mire az a grafikus számítási kapacitás elérhetővé válik az átlagos felhasználó számára ami a 4K-hoz kell a 4K képes panel mostani felára is szinte teljesen lenullázódik, tehát aki most megveszi az az árkülönbözetet kvázi az ablakon dobja ki. Kifizeti az árát annak, amit nem tud használni, ráadásul tele lesz a terméke olyan gyermekbetegségekkel, amiket a következő sorozatokban majd javítani fognak, tehát a használt ára is a béka feneke alatt lesz, tehát jó mélyen megint zsebbe kell nyúljon ha 4K-ról típust vált 4K-ra még egyszer.
    Türelem. Nem szalad el a 4K. Engem is érdekel, de nem kell kapkodni.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz DigitXT #183 üzenetére

    Szerintem "film=projektor" és nincs apelláta. Viszont attól a ponttól, hogy van otthon projektor a "nagy" képernyő inkább vicces jelző lesz a paneleknél, mint meggyőző érv. Évek óta használok 40"-os panelt monitorként pedig "csak" FullHD. Mondjátok, hogy milyen rossz, de én nem szenvedek tőle. Szerintem köztem és a többség között alapvetően az a vízválasztó, azért látom másképpen a dolgokat egy kicsit, mert mozira teljesen alkalmatlannak tartom a panelt.
    Láttam logout-ról linkelt cikket amiben a srác külső vízhűtéses HTPC-vel gurít és akkor egy TV mögött falra kipolcozott hőleadó meg mittomén és első ránézésre ott volt vagy fél milla és Úr Isten milyen projektoros mozija lehetett volna annyiból abban a szobában ami le volt fényképezve. Á én csak fogtam a fejem és zokogtam. Valahogy az emberek élből tiltják a projektort, imádják verőfényben nézni az időjárást meg retek felbontásban a non-stop reklámozott agyonra szagatott műsorfolyamot, ami kb. sorozatok régi évadjait jelenti. Ízlések és pofonok, én már feladtam.
    Neved ismerős régebbről, amikor még elég sokat pörögtem hardveraprón. Nem te hoztad be azt a gyári vizes EVGA Black Pearl 9800GX2-őt? Az volt nálam is annó, amikor valaki eladta, de már meg nem mondom kitől vettem. Az akkor a Stacker 830-ban elég jóféle kis konfig volt. Én se sz@rral gurítottam :) Most kicsit megvénültem már. Csak egy 7870 van most és nagyon nincs rajtam a dili, hogy kéne erősebb. Majd a GTA5-öt megnézem, ha kijön. Akkor talán teszek mellé még egyet CFX-ben. Talán.

    Hardverlesen

  • DigitXT

    félisten

    válasz DigitXT #183 üzenetére

    ~160K-ért amúgy ez a "nyerő" (11 ms). Kár, hogy csak 28" egérmozi (157PPI).:DDD
    Ja és igen, amíg el nem felejtem, csodák nincsenek: ebben TN panel dolgozik.:Y

    #184: nem, én gyári vizes EVGA GTX580-at hozattam UK-ból. De az elsőt hazai
    kiskerben vettem annak idején. Mondanom sem kell, hogy az volt a 200K+, LOL.

    Ui: projektort én nem szeretnék. Ha annyira mozi, hát elmegyek moziba.:))
    Sajnos a szűk keresztmetszet az, hogy ikerházban bérelek lakást, és nemigen
    szeretném a szomszédokat boldogítani az esti filmmel, 5.1-ben, szóval keveset
    van a gép mozizásra használva. És ez most független a képtől. (Kell a hang is.)

    Mondjátok, hogy milyen rossz, de én nem szenvedek tőle.
    Én nem általánosságban mondom amit. Egy konkrét (EH5000-es) Samuról írom a
    tapasztalataimat, hogy milyen gondjaim támadtak vele, amikor leváltotta a Sony-t.
    (Most nem esküszöm meg rá, de előbbi mintha IPS lett volna. De amúgy meg volt
    utánhúzása, meg minden. Szóval ez az egész csak a kompromisszumokról szól.)

    [ Szerkesztve ]

  • priti

    addikt

    válasz DigitXT #185 üzenetére

    Érdekesek vagyunk, én például tipikusan ezt nem tudom elképzelni egy otthonban, max irodában de már ott is inkább a csóróbbik félében. Szerintem ezt totál meghaladtuk már. Elmúlt. Egyszerűen nem való már ilyen otthonba, hogy talpon álló huszoncolos monitor és akkor mellette valami doboz. Nekem is megvan még a Stacker 830 a TV-vel, de már mindkettő benne van a korban nem kicsit. Még nem égő, de...
    Ha most kéne venni valamit az biztos tuti, hogy egy ilyen huszoncolos kis vacakért 160k-t az életben nem tennék le. Á, nem. Ezzel engem meg nem dumálnak az biztos tuti.
    Mondjuk én a VGA-kat is úgy vettem mindig, hogy használt garisat az aprón és még a gari ideje alatt tovább is adtam, szóval inkább cserélgettem pár havonta. Olyat, mint te, hogy újat 200k+, áhh én annál sokkal sz@rrágóbb vagyok :DDD Mintha a fogamat húznák, amikor fizetni kell. Fizetni azt nem szeretek.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz DigitXT #207 üzenetére

    Sajna nincs előttem a megoldás, hogy hogyan lehetne vízzel operálni. Már megcsináltam volna :DDD
    Az a gond, hogy itt az elektronika hűtése nem igazán számottevő, szóval a PC-ből ismert blokkos megoldás egyáltalán nem játszik.
    Itt arra van szükség, hogy az izzó által disszipált hőmennyiséget a levegővel felvetesd és a készülékből elvezesd.
    Ha nem vezeted el véged van.
    Hiába használsz hőre keményedő műanyag burkolatot, mert olyan szinten fűt az izzó, hogy leég a festék a műanyag külső faláról , tehát a dizájn burkolatról amiben gyönyörködni szeretnél. Persze nagyon lassan alakul ki a festéken szemmel látható folt, de mindvégig intenzíven büdös használat közben a gép emiatt és hát ki akarna az otthonába egy ilyen "illatosítót" amitől a feje megfájdul.
    Ha viszont túl szűkre veszed a teret és például hűtőfolyadékkal hűtenéd a reflektor falát, (megoldható lenne) az izzó fenekét meg egy kerámiasapkával hőszigetelnéd, akkor az izzó közvetlen burkolata és közvetlen környezete között akkora lenne a hőmérsékletek különbsége, hogy szerintem megrepedne, tehát kiégne, persze nem feltétlen azonnal, de az tuti, hogy az élettartamát nagyon lerövidítenéd vele . Ha növeled a teret és a teret biztosító mesterséges "falat" hűtöd folyadékkal akkor meg már valami nagyon durvát és nehezen elképzelhetőt alkottál a gépre hiszen a fényforrást optikai okoknál fogva eredeti helyéről elvinni nem nagyon tudod és egyáltalán nem biztos, hogy ha valami csodánál fogva megoldanád, akkor működne. Szerintem kiégne, hamar. Abból indulok ki, hogy ha x köbméter mennyiségű levegőt hűtök egy vízzel hidegen tartott "fallal" de nem fújom a reflektort, akkor sokkal-sokkal kisebb mennyiségű levegővel találkozik a refi, kevesebb levegővel operálok a hűteni szándékozott felületen és ezért a levegő hőfelvevő képessége messze kevés lesz, túlmelegszik attól függetlenül, hogy annak a kevés levegőnek, amivel találkozik a hőmérsékletét képes vagyok e mondjuk 40 fokon tartani, szerintem vizes "fallal" tutkó nem, max peltier rendszerűvel. Én arra jutottam, hogy teljesen halott ügy bevizezni. Az elektronikára persze lehetne tenni víz blokkot, de oda meg minek ha úgy is kénytelen vagy a lámpa miatt ventit benne hagyni, ami meg áthúzza a levegőt az egészen méghozzá izomból? Szükségtelen dísz lenne csak ott az a blokk.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz DigitXT #210 üzenetére

    Túlspilázod. Manapság egyáltalán nem vészesen hangosak a ventik. Belmagasság függő is, de egy mennyezetre szerelt géphez eleve nem tudsz olyan közel ülni, mint egy PC-hez. Gondolj bele. Átlagos látószögű gép azt a 110"-130"-os képet vetíti mondjuk 4-5méter távolságból a mennyezetről, te meg nézed mondjuk 3 méterről. Ha közvetlenül a gép alatt ülnél is lenne minimum 1 méter átlagos belmagasság esetén, mert vagy olyan 120-140cm magas ülve, ehhez képest a képhez közelebb ülsz, szóval van úgy 3 méter. Azért olyan nagyon nem kell ordíttatni a hangot. Egy 20-30dB-es ventit egy átlagos hangerő is simán elnyom ilyen messziről.

    [SARCASM]
    A családban mindenkinek van fül/fejhallgatója. Egy olyan 4 fejhallgató csatlakoztatására alkalmas fejhallgató erősítő amin külön lehet szabályozni minden fejes hangerejét mondjuk 6-8k és semmit nem hallasz a projiból.
    [/SARCASM]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz DigitXT #210 üzenetére

    Amúgy mindenkinek adott a vásárlástól való elállás joga netes rendelésnél, sőt már vagy két hét. Nem értelek. Ha izgat a téma rendelsz egyet a neten, kipróbálod otthon és ha túl hangos vagy nem tetszik, akkor közlöd hogy kösz nem és visszaadják a pénzt. Ezt látni kell. Mivel tél van még az sem gond, ha nem tudsz még sötétíteni. praktikusan megvárod, amíg besötétedik aztán csók :DDD

    Hardverlesen

  • #72042496

    törölt tag

    válasz DigitXT #213 üzenetére

    Ahogy néztem újonnan olyan 200-250 körül vannak azok a gépek amelyeket bizonyos kompromisszumokkal már lehet ajánlani. LED vagy DLP, attól függően ki mire érzékeny. Ezalatt nemigen érdemes belevágni.

  • priti

    addikt

    válasz DigitXT #213 üzenetére

    Miután átmodoltam a fejhallgatóm azóta elég kényelmes ahhoz, hogy túléljek benne egy filmet és szerintem szétalázza akármelyik mozi hangminőségét. Mozikban általában hangzavar van, aztán akcióban meg szétfingja magát a mély oldalról, de olyan szintet tilt nekik, hogy már négyszögre szakad a szinusz. Nem mindig, de sokszor nézek filmet itthon fejessel. Persze az 5.1 nyilván nem szólal meg úgy egy stereo fejhallgatóval, de én moziban is mindig hátra középre ülök. Annyira nem kavar fel. Nyilván azért, mert szinkronosan nézem a filmek többségét és a szinkronnal keresztben-hosszábban úgy megbüntetik az 5.1-et, hogy a végén semmi nem marad belőle. Tökmindegy milyen rendszeren szól a film, ha nem az angol hangsávon van akkor felejtsd el az 5.1-et. Szóval szerintem filmre alapvetően tökmindegy milyen fejhallgató, csak kényelmes legyen. Amúgy akit minden zavar annak annak nadrág le, aztán játszon azzal, amit elér. Úgy sem lesz neki jó semmi sem.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák