Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz DigitXT #207 üzenetére

    Sajna nincs előttem a megoldás, hogy hogyan lehetne vízzel operálni. Már megcsináltam volna :DDD
    Az a gond, hogy itt az elektronika hűtése nem igazán számottevő, szóval a PC-ből ismert blokkos megoldás egyáltalán nem játszik.
    Itt arra van szükség, hogy az izzó által disszipált hőmennyiséget a levegővel felvetesd és a készülékből elvezesd.
    Ha nem vezeted el véged van.
    Hiába használsz hőre keményedő műanyag burkolatot, mert olyan szinten fűt az izzó, hogy leég a festék a műanyag külső faláról , tehát a dizájn burkolatról amiben gyönyörködni szeretnél. Persze nagyon lassan alakul ki a festéken szemmel látható folt, de mindvégig intenzíven büdös használat közben a gép emiatt és hát ki akarna az otthonába egy ilyen "illatosítót" amitől a feje megfájdul.
    Ha viszont túl szűkre veszed a teret és például hűtőfolyadékkal hűtenéd a reflektor falát, (megoldható lenne) az izzó fenekét meg egy kerámiasapkával hőszigetelnéd, akkor az izzó közvetlen burkolata és közvetlen környezete között akkora lenne a hőmérsékletek különbsége, hogy szerintem megrepedne, tehát kiégne, persze nem feltétlen azonnal, de az tuti, hogy az élettartamát nagyon lerövidítenéd vele . Ha növeled a teret és a teret biztosító mesterséges "falat" hűtöd folyadékkal akkor meg már valami nagyon durvát és nehezen elképzelhetőt alkottál a gépre hiszen a fényforrást optikai okoknál fogva eredeti helyéről elvinni nem nagyon tudod és egyáltalán nem biztos, hogy ha valami csodánál fogva megoldanád, akkor működne. Szerintem kiégne, hamar. Abból indulok ki, hogy ha x köbméter mennyiségű levegőt hűtök egy vízzel hidegen tartott "fallal" de nem fújom a reflektort, akkor sokkal-sokkal kisebb mennyiségű levegővel találkozik a refi, kevesebb levegővel operálok a hűteni szándékozott felületen és ezért a levegő hőfelvevő képessége messze kevés lesz, túlmelegszik attól függetlenül, hogy annak a kevés levegőnek, amivel találkozik a hőmérsékletét képes vagyok e mondjuk 40 fokon tartani, szerintem vizes "fallal" tutkó nem, max peltier rendszerűvel. Én arra jutottam, hogy teljesen halott ügy bevizezni. Az elektronikára persze lehetne tenni víz blokkot, de oda meg minek ha úgy is kénytelen vagy a lámpa miatt ventit benne hagyni, ami meg áthúzza a levegőt az egészen méghozzá izomból? Szükségtelen dísz lenne csak ott az a blokk.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák