Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zord01

    senior tag

    "Az Intel alapvetően minden forgatókönyvet átgondolt, így a vállalat bebiztosította magát arról, hogy egy Cedar Trailhez hasonló totális kudarc ne ismétlődjön meg, vagy ha megismétlődik, akkor azt a külvilág felé el lehessen adni sikerként."

    Értem. Azaz nem. Tehát terveznek egy hulladék chippet, de mindent megtesznek azért, hogy egy esetleges kudarc esetén is sikert lehessen kommunikálni.
    Honnét ismerős ez nekem?
    Hmmm... 2006 Hungary: "Nem lesz gáz ár emelés..."

    Nem lenne egyszerűbb egy normális Atomot tervezni?? Anno az Atom azzal robbantott, hogy olyat tudott, amit senki más nem. Kicsi volt, és olcsó. Hogy ez milyen kompromisszumokkal járt, senkit nem érdekelt. Mindenki rohant netbookot venni. Én is.
    És közben mondogattuk, hogy ok, lassú is, xar is, de ember... 1 kiló és 80.000 Huf-ba került, és egy (közel) teljes értékű Windows eszközről beszélünk. Oké, nincs full-hd, de legalább X86 Simán jó.
    Közbe persze vártuk, hogy majd a 2. generáció erősebb lesz jóval. (Legalább egy full hd-t tudjon már lejátszani). De nem.

    Most ott tartunk, hogy már nem is olcsó (120-130k egy normális atomos netbook, 90-ért már komplett notit kapni. Ő... akkor most hogy van ez??), de még mindig ugyan olyan erőtlen kis foxtalicska.

    Közben már van ugyan ezen a frontont Brazos, meg Trinity, ami agyon alázza az Atomot, mégsem tud sikeres lenni, mert műxik az "Intel Maffia".

    No így kell xopatni a népeket.

    Komolyan, ha egy gyártó rendesen felkarolná az AMD-t, fele annyi pénzből kétszer akkora felhasználói élményt lehetne kisajtolni (szigorúan mobil fronton, tehát ultrabook (pontosabban UltraThin), tablet, és noti fronton) mint az Intel procis termékek esetén.

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

Új hozzászólás Aktív témák