Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Remittenda

    aktív tag

    válasz Morden24 #1 üzenetére

    El sem hiszem. ;]

    Most jöttem vissza a boltból, egy üveg pezsgő már dolgozik a hűlésen, a poharakat most fújom...

    [ Szerkesztve ]

    "Who are you working for, damn it?!" - レミッテンダ

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Morden24 #23 üzenetére

    "Mondjuk kurva erős beszólás, hogy a felhasználók 80%-a nem használná a Flash-t."

    Mondjuk igaz, lehet az akár 90% is. :D

    Már bocsi, de a jelenlegi mobilok hány százaléka tud bármilyen szinten html böngészni?
    Ezeknek hány százalékán használják is ezt a funkciót?
    Ezek közül vajon hány százalék hiányolja az idegesítő flash reklám bannereket és a legtöbb mobilra jellemző kis képernyőn használhatatlan flash alapú oldalakat?

    No ha ennek utána gondolsz, akkor máris nem olyan meglepő a kijelentésem.
    (Főként, hogy nagyjából 1-1,2 milliárd mobilkészülék van ma forgalomban, ennek a 10% is igen szép szám :) )

    ----

    "az mms&bt hiba ugyebár kardinális"

    Közel 600 kontakt van a névjegyzékemben de egyet nem tudnék mondani akiben biztos volnék, hogy használt életében akár egyszer is MMS-t, de abban 100%-ig biztos vagyok, hogy én az életben nem küldtem és nem is fogok (kapni is csak kettőt kaptam, mindkettő a szolgáltató reklámja volt, és azt is egyetlen kattintással meg tudtam nézni Safari-ban).

    A BT meg egy olyan dolog, hogy környezet függő. Aki olyan környezetben forog ahol divat csengőhangokat küldözgetni, annak hiányzik. Rám mondjuk eléggé furán néznének, ha valakinek BT-n próbálnék átküldeni egy doksit és nem e-mailben :)

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Typhoon47

    őstag

    válasz Morden24 #34 üzenetére

    sztereo BT füles nem akadály. felismeri.

    [ Szerkesztve ]

    "Education is important but big biceps are importanter"

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Morden24 #34 üzenetére

    "én az utóbbi időben okostelós embert mobilnet nélkül nem nagyon látok már itthon sem."

    Én mobil felhasználóról írtam, nem okostelefonról. A jelenleg használatban lévő 1-1,2 milliárd készüléknek elég kis százaléka tud netezni és még azokat sem használják ki túlnyomó részben.

    "Annyira tudtam, hogy megint jön a lenézős duma."

    Nem szántam annak.
    Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy bárkinek az én korosztályomban fontos lenne az, hogy egy másik mobilra BT-on bármit átküldözgessen, pedig nem vagyok olyan öreg, egyszerűen ez a dolog a fiatalok szórakozása, nem több. Ez nem lenézés, vagy ilyesmi, egyszerűen én csak fiataloknál, pl. unokahúgaimnál találkozom ilyen igényekkel, ismeretségi körömben, kollégáimnál nem.
    A sztereó BT hangeszköz használata más tészta, bár engem az is hidegen hagy, egyrészről a jóval gyengébb hangminőség miatt, másrészt a csudának van kedve plusz egy eszközt töltögetni.

    "Tehát ha van egy sztereó BT fülesem, kapcsolódik és sztereóban használhatom mindenre?"

    Nem.
    A BT kizárólag monó headset-hez használható.
    (A sztereó BT-t eszközt is felismeri, de nem tudja kihasználni.)

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Typhoon47

    őstag

    válasz Morden24 #36 üzenetére

    jah, basszus ezt benéztem. bocs. stereo-t nem viszi át sajna :(
    illetve van ez, de gondolom nagyobbak az igényeid ennél :B

    [ Szerkesztve ]

    "Education is important but big biceps are importanter"

  • evone

    őstag

    válasz Morden24 #36 üzenetére

    Konyorgom irjatok mar le hogy mi a hiba abban a bluetooth funkcioban ami NINCS? Mert ti itt most az obex file transferert sirtok, es az NINCS benne a telefonban, tehat ez hiba? NEM. Maximum HIANYOSSAG.

    Masreszt nem tudom, de eleg sok ismerosom van, es ok se hasznaljak az MMS-t. Inkabb E-Mail vagy MSN vagy ilyenek, komolyan sajnaljak kidobni a penzt ilyen felesleges marhasgokra. Tenyleg azert elkolt barki is penzt hogy elkuldjon egy kis felbontasu szar kepet? Persze akinek marha sok penze van ( mint itt egyeseknek ) annak biztos nagyon fontos ez a funkcio, de szerintem ( es sokak szerint is ) ELAVULT es A MINOSEGHEZ KEPEST draga.

    Az OBEX hianya amit megertek hogy tenyleg sokan hianyolnak, de majd lesz az is.

    Utolag, akit nem erdekel ez a telefon illetve nem akar ilyet venni, es nem is erdekeli mert szerinte hulyeseg ez a sok iphone cikk/hir, az minek olvassa el, es szol hozza az adott temahoz? Egy melegbárba se mentek be es kezdtek el fikazni mindenki hogy miertnem a noket szeretik. ( tudom hogy durva pelda volt, es egyaltalan nem az iphonet akartam ossze hasonlitani a melegbarral )

    [ Szerkesztve ]

    ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Morden24 #50 üzenetére

    "Általában az, ha valami nem defaultban a telefon része, hanem keresgetni, utánajárni kell."

    Aki smartphone-t vesz, azt általában nem zavarja ez a dolog. (Kivéve, ha valaki csak villantani akar vele, de azt meg amúgy sem érdeklik ezek a funkciók :) )

    "Ezt ugye csak poénból írtad? :DDD
    Az meg sajnos tény, hogy a Gmaps egy elég kevés mindenre használható valami."

    Nem, nem viccből írtam.
    Nem a Google Maps-re gondoltam, hanem a G-Map navigációs szoftverre, ami hasonló mint az iGo (ugyanúgy van 3D-s megjelenítése is), egyetlen gond, hogy egyelőre csak amerikai térképek tölthetők le hozzá, az európai térképek még nem elérhetők.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Morden24 #54 üzenetére

    "Pedig WM ellen rendszeresen felhozzák főleg iPhone topikokban, hogy utánajárás és keresgetés kell sokmindenhez. "

    Ez igaz is. Gondolj arra, hogy iPhone esetén minden alkalmazás egy helyen megtalálható, nem kell különösebben sokat keresgélni, bármire is van szükséged.

    "Elég rossz poén egy európainak azt mondani, hogy mennyé' amerikába, mert ott majd kihasználhatod a telefonodat."

    Nem egészen így értettem. Csupán arra utaltam, hogy az, hogy nincs ilyen alkalmazás az nem igaz, csupán itthon még nem használható, de ez idővel (pár hét) változni fog.

    "Ja értem. Én meg a GMaps-ra gondoltam, ami elérhető itthon is, meg működik is, csak minek, mert nem jó semmire."

    Ez sem igaz, mert nagyon jól használható, ha nem autós navigációra akarod használni, márpedig egy mobiltelefon esetén nem ennek kéne az elsődleges funkciónak lenni GPS esetén.

    "erdoke meg nyilván üzleti utakra gondol, nem nyaralásra."

    Tudom, csupán nem tartom életszerűnek, hogy egy külföldi üzleti úton a fontos dokumentumokat BT-on cserélgesse az ember, egyrészt mert ilyenkor azok a doksik nem a telefonon, hanem a notebook-on vannak, másrészt általában ilyenkor a cég központja és az utazó között folyik kommunikáció. (Az már csak apróság, hogy néhány cégnél alapból felmondási ok lenne, ha kényes üzleti dokumentációt valaki a könnyen hozzáférhető, vagy elveszíthető mobiltelefonján tárol, vagy szállít.)

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Morden24 #57 üzenetére

    "Lassú, hatalmas az adatforgalma"

    ?
    Én még GPRS-el is használtam, de nem tűnt fel, hogy lassú lenne. Igaz csak térkép nézetben használom, műholdas bohóckodás nem érdekel.

    "sok az anonim utca"

    Pass, én eddig mindent megtaláltam vele, sőt olyan körforgalmat is mutat amit 1,5 hónapja adtak át.

    "nehézkes felület meg már csak extra."

    Nem tartom nehézkesnek, sőt, de ez teljesen szubjektív dolog, így ezzel nem is akarok vitatkozni.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák