Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz Ulkesh #14 üzenetére

    Majd akkor vitatkozzunk a minőségen, ha lesz mit összehasonlítani. Én rühellem a Flasht, de sokat javult WM alatt, mióta Omniám van.

    A legjobb aláírás a héten

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #22 üzenetére

    Tekintve, hogy a felhasználók 80%-a ezeket a funkciókat soha nem használja egy mobiltelefonban, egyetértek.

    Mondjuk kurva erős beszólás, hogy a felhasználók 80%-a nem használná a Flash-t. Én egészen konkrétan örülnék neki, ha így lenne, de ez egy pirinyót bogus adat.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • eXodus

    őstag

    válasz Ulkesh #22 üzenetére

    Ezek a hasraütésszerűen előjött számok...

    Kicsit módosítva a hszedet:
    Tekintve, hogy a felhasználók 100%-a ezeket a funkciókat soha nem tudja használni egy iPhoneban, egyetértek. Tényleg minek?

    #23 Morden24
    Ulkesh nem csak a flashre értette, hanem azokra is amiket felsoroltam! (így mégdurvább :DDD )

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #32 üzenetére

    Már bocsi, de a jelenlegi mobilok hány százaléka tud bármilyen szinten html böngészni?

    Nem tudom, hogy iPhone-nál hogy áll a szitu, én az utóbbi időben okostelós embert mobilnet nélkül nem nagyon látok már itthon sem.
    Szerintem a netezők nagyrésze belebotlik ebbe a flash-hibába (ahogyan én is belebotlok, csak ugye teszek rá :) ). Nem azt mondtam, hogy hatalmas hiba (sőt, azt mondtam, hogy egyenesen fícsör), de szerintem a telón netezők 10%-ánál kicsivel nagyobb az a réteg, akinek már feltűnt, hogy nem megy a Flash.

    Közel 600 kontakt van a névjegyzékemben de egyet nem tudnék mondani akiben biztos volnék, hogy használt életében akár egyszer is MMS-t

    Ne indítsuk újra el ezt a vitát. Ezért írtam oda, hogy szerintem. A társaságomban 3 ember + én használunk sztereó BT fülest. Nekem hiányozna.

    Aki olyan környezetben forog ahol divat csengőhangokat küldözgetni, annak hiányzik.

    Annyira tudtam, hogy megint jön a lenézős duma. Komolyan, a beszélgetéseink elején mindig feltételezem, hogy normális vagy, a végére meg mindig rájövök, hogy azért kihaénnemApplecuccokkal.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #37 üzenetére

    Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy bárkinek az én korosztályomban fontos lenne az, hogy egy másik mobilra BT-on bármit átküldözgessen

    Nem mondom, hogy rengetegszer, de nem egyszer kerültem olyan szituba, ahol telefonról telefonra kellett küldeni file-t (legtöbbször doksikat, de igazából ez mindegy). Na most persze nekem nem gond, mert van mobilnetem meg okostelefonom. Másnak marad a blútyúk. Nem azt mondom, hogy világrengető, hanem azt, hogy megkönnyítheti az életemet, és én az ilyenekért szoktam fizetni, ezeket várom el.

    Az, hogy ki mennyire gyakran használ mms-t, az nem elég jó indok a kihagyására. Blútúknál is ott a szitu, de mms-nél még inkbb: egy vasába nem kerülne az Almának, ha lehetne. Miért nem lehet? Mert a mobilnet és az általa kínált szolgáltatások felé terelnek. Én ezt üzletileg megértem és egyet is értek, mint felhasználó viszont azt mondom, hogy ez számomra kényelmetlenséget, alkalmi problémát okozhat.

    A BT kizárólag monó headset-hez használható.

    Ebben az esetben visszavonom a mea culpát. Felismerni a barátnőm is felismeri a BT headsetemet. :DDD

    Sectumsempra - For Enemies

  • WiZARD

    addikt

    válasz Ulkesh #22 üzenetére

    naja, és az átlag felhasználó milyen gyakran keresne rá egy névre a telefonkönyvben. vagy küldene BT-n ezt-azt. vagy továbbítana csak egy sms-t. esetleg emailhez szívesen csatolna egyszerre több képet, ha már úgyis az a fasza, és mms hülyeség. de sokan copypaste-et is használnák, esetleg videót vennének fel. vagy csak esetleg a számítógépükön/laptopukon keresztül mobil neteznének...
    de még a gps-t is szívesen használná navigációra sok 1.0 user imho...

    pont az átlaguser aki ilyeneket használna. és aki a telefonjával szeretne egyszerre netezni, videózni, fotózni, navigálni, telefonálni, smselni stb....
    pont az ilyen telefonra sokpénztköltő, villogós átlaguser szeretné megmutatni hogy neki van stereo bt fülese, és ő mindent tud a telefonjával.

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #49 üzenetére

    "pont az átlaguser aki ilyeneket használna. és aki a telefonjával szeretne egyszerre netezni, videózni, fotózni, navigálni, telefonálni, smselni stb...."
    ...és mi tartja vissza???

    Általában az, ha valami nem defaultban a telefon része, hanem keresgetni, utánajárni kell.

    Költözz az USA-ba és ez is megoldódik

    Ezt ugye csak poénból írtad? :DDD
    Az meg sajnos tény, hogy a Gmaps egy elég kevés mindenre használható valami.

    Sectumsempra - For Enemies

  • erdoke

    titán

    válasz Ulkesh #37 üzenetére

    "Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy bárkinek az én korosztályomban fontos lenne az, hogy egy másik mobilra BT-on bármit átküldözgessen, pedig nem vagyok olyan öreg, egyszerűen ez a dolog a fiatalok szórakozása, nem több. Ez nem lenézés, vagy ilyesmi, egyszerűen én csak fiataloknál, pl. unokahúgaimnál találkozom ilyen igényekkel, ismeretségi körömben, kollégáimnál nem."

    Azért, mert gyenge a fantáziád, más felhazsnálás nem is létezhet? Tipikus strucc effektus. Ülsz otthon a kényszer 4 GB-os netelőfizuddal, és mindent emailen küldözgetsz. Mennyivel egyszerűbb ez nekem is egy autó hátsó ülésén mondjuk Dániában, és akkor a 3 telepítő fájl (kb. 10 MB) átküldéséért mindketten fizetünk több ezer Ft-ot? VIcces a megjátszott naivitásod. Vagy ha azt mondja egy kolléga (szintén mindkettőnknek roaming), hogy küldjem át XY cég 3-4 kontaktját neki, akkor elkezdünk emailezni, ugye? Az tényleg sokkal egyszerúbb, mint cégre rászűrni a telefonkönyvben, kiválasztani azt a 4-et, amire szükség van, és jobbegérrel Beam contacts... Ezt az egyzserű ujjgyakorlatot két szifon között gyári szoftverrel hogyan kell megoldani?

    Azt is elfelejted, hogy egy sztereó BT füles egyben headset is, sőt, van olyan típus, ahol a monóra tudsz rádugni egy párt, és akkor sztereó lesz belőle. Milyen egyszerű, csak éppen a felső kategóriába sorolt szifonon kivitelezhetetlen. Ahogy a multitaskinghiánya miatt a Copy/Paste is már évek óta húzódik. Persze átküldjük mailben az egész, esetenként sok megás dokumentumot, mert 4 GB-ba nbelefér. Ja, ha itthon ülsz mindig, akkor igen. Nekem is van egy 3 GB_os net előfizum, de a roaming netem a WiFi és az ingyenes (vagy külön fizetős) kapcsolatok ellenére sokkal több kes szokott lenni.

    A legjobb aláírás a héten

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #52 üzenetére

    Aki smartphone-t vesz, azt általában nem zavarja ez a dolog.

    Pedig WM ellen rendszeresen felhozzák főleg iPhone topikokban, hogy utánajárás és keresgetés kell sokmindenhez.
    Egyébként egyetértek.

    Nem, nem viccből írtam.

    Elég rossz poén egy európainak azt mondani, hogy mennyé' amerikába, mert ott majd kihasználhatod a telefonodat. Legalábbis én annak érzem.

    Nem a Google Maps-re gondoltam, hanem a G-Map navigációs szoftverre, ami hasonló mint az iGo (ugyanúgy van 3D-s megjelenítése is), egyetlen gond, hogy egyelőre csak amerikai térképek tölthetők le hozzá, az európai térképek még nem elérhetők.

    Ja értem. Én meg a GMaps-ra gondoltam, ami elérhető itthon is, meg működik is, csak minek, mert nem jó semmire.

    erdoke meg nyilván üzleti utakra gondol, nem nyaralásra.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • erdoke

    titán

    válasz Ulkesh #53 üzenetére

    Én példákat írtam, amik a közelmúltban történtek velem. Amiket te írsz, azok meg naiv képzelgések. Dániában a francia kollégámmal flotta, na persze. :DDD
    Kocsi hátsó ülésén email, hogyne. :DDD

    Elegánsan figyelmen kívül hagytad az alap kiszerelésben mono BT headset sztereóvá alakíthatóságát, de már megszoktam a szifonnal kapcsolatban a nagyvonalúság ilyetén gyakorlását. ;]

    A legjobb aláírás a héten

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #55 üzenetére

    nem kell különösebben sokat keresgélni, bármire is van szükséged

    Általában a probléma azzal szokott lenni, hogy a pontos funkció leírása nem megy a felhasználónak.

    Ez sem igaz, mert nagyon jól használható, ha nem autós navigációra akarod használni, márpedig egy mobiltelefon esetén nem ennek kéne az elsődleges funkciónak lenni GPS esetén.

    Lassú, hatalmas az adatforgalma, sok az anonim utca, a fotók meg sok helyen olyan régiek, hogy szinte látni lehet a szovjet tankokat. Ocsmány és nehézkes felület meg már csak extra. Pont iPhone-on, ahol azért sok figyelmet fordítanak a GUI-ra (mármint a GMaps szarsága nem az Apple hibája, de érted).

    Tudom, csupán nem tartom életszerűnek, hogy egy külföldi üzleti úton a fontos dokumentumokat BT-on cserélgesse az ember

    Nem az a kérdés, hogy mennyire életszerű, hanem az, hogy ebben a (és sok másik) topikban felmerült már sok ok, ami miatt jó, hogy ha van. Költséghatékony, kényelmes lehet, arról nem is beszélve, hogy nem mindenkinek van mobilnet-képes telefonja, ellenben Blútyúk szinte mindenkinek van.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ulkesh #59 üzenetére

    Budapest frekventáltabb helyein is kerestem utcát, de mivel anonim volt, ezért gondotam, bohóckodom műholdon, hátha felismerem a keresett épületet. Erre az 5-6 éve álló irodaépület és lakópark helyett egy ipartelep fogadott. Hát köszi.

    nem tűnt fel, hogy lassú lenne

    Engem idegesít, hogy bezoomolásnál várogassak arra, hogy ő most kaparja össze magát, nagy váltásnál/térképen ugrálásnál szintén.

    Mindegy, a lényeg az, hogy ofkorsz a GMaps egy ingyenes cucc, ellentétben mondjuk egy iGo-val, de a helyzet az, hogy nekem akár 20K-t is megér(t), hogy ne a Gugli ócskaságát kelljen használnom, mert összehasonlíthatatlan a két dolog.

    Mint mondtam, ezt speckó nem az Almának rovom fel (mármint a GPS-t... bár érdekes poén a Google Maps, ami szintén ugye nethasználó app, tehát ezzel is ösztönözve/növelve a mobilnetezést).

    Mindegy: számomra az iPhone NEM egy készülék, hanem egy üzleti modell megtestesítése, aminek néhány aspektusát én nem tartom szimpinek. Magával a készülékkel igazából semmi bajom, kivételt képeznek ez alól az áradozó júzerek, akik képtelenek elfogadni, hogy hibák, hiányosságok egyaránt vannak. Na de ők nem a készülék tartozékai :DDD

    Sectumsempra - For Enemies

  • erdoke

    titán

    válasz Ulkesh #60 üzenetére

    Így van, taxiban vagy metrón, esetleg sörözőben a mobilomon levelezek külföldön is, nem viszek vagy veszek elő laptopot.

    Az ominózus esetben átküldtem egy nagyobb PDF-et és két WM telepítő fájlt BT-on. Nem értem, miért annyira hihetetlen ez. Viszont a 2*10 MB adat roamingot ellenőrizd le...

    Skandináv országokban általában tartalmazza a szálloda ára a netet, de Franciaországtól Hollandiáig vagy úgy általában reptereken pl. tipikusan fizetned kell. Nézd meg, mennyi egy 60 perces vagy egy 24 órás hozzáférés díja (segítek, utóbbiért általában 20-22 eurót szoktam fizetni a Párizs-Brüsszel-Amszterdam vonalon, előbbi 30 DKK a Kastrupon), nem jársz sokkal jobban, ha azt választod mobil net helyett, különösen ha tényleg csak arra a pár percre és MB-ra kell. Na ennél mennyivel egyszerűbb és olcsóbb a BT...

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • Oliverda

    félisten

    válasz Ulkesh #64 üzenetére

    Na és mi van akkor ha éppen nem az esetek túlnyom többségével találod magadat szemben?

    Nem értem hogy miért nem lehet elismerni hogy a herélt BT egy ilyen kaliberű készülékben egyszerűen nevetésges. A többiről már nem is beszélve. Nem kicsit átlátszó lehúzás hogy ezeket szépen kihagyták. Majd az ötödik iPhone generációban talán benne lesz minden... talán.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • erdoke

    titán

    válasz Ulkesh #64 üzenetére

    Fordított logikával is sántít. A témában elfogulatlanul gondolkodó ember ezt kb. így fogalmazná meg:
    Ha valaki mellettem áll, és át akarok neki küldeni valamit, gyakran a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás a BT, emellett bizonyos mérethatárig nem is lassabb mint neten. ;)

    Nyilván az arányok lehetnek mások, ha különböző embereket vizsgálunk, de egy biztos: Ebben: "az esetek túlnyomó részében az akinek küldeni akarsz valamit, az nem melletted áll" a túlnyomó rész a szifonra biztosan nem igaz, mert azzal hiába áll melletted az illető....

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák