Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Tigerclaw #14 üzenetére

    Ez szerintem off és a cikk szerves része, hiszen nagyon sokan várják és vizionálják jövő hétre az új iPhone-t is.

    Korábban azt olvastam, hogy az idei év egyfajta mérföldkő lesz, mert majd nagyon sokan akarják egyszerre lecserélni a régi iPhone-t újra.
    Design váltás is lesz, ami igazából az i6 óta nem volt igazából. A mostani X-Xs 11 mind az eredeti i6 "szappantartó" designra hajaz összességében.
    Plusz sokan vették az X-et és a legtöbb iPhone-os kétévente cserél telefont. Tehát annak is épp itt az ideje...
    Ja és én is most akarom lecserélni a régi ütött kopott i6-ot egy i12 pro ra. :D

    De a lényeg, hogy ez az év szerintem - és egyes pletykák szerint is - kiemelt év iPhone eladás szempontjából. Ezért kiemelt téma, hogy jövő héten bemutatják-e vagy sem. Én is úgy gondolom - illetve a korábbi keynoteokból következtetve - egy upgrade apple watch és egy iPad nem elég ahhoz, hogy elvigyen egy ilyen "Event"-et. Túl kevés.

    Azt reálisnak tartom, hogy bemutatják az új iPhone-t is - azért mégiscsak ez a termék produkálja a legnagyobb eladást náluk - ami majd csak októbertől, esetleg novembertől lesz rendelhető.

    De sok pletyka szól arról is, hogy az iPhone 12, a kiemelt helyzete miatt egy külön keynote-ot kap majd. Az indok is érdekes. Miszerint az iPhone bemutatók eddig mindig egy "special event" keretében kerültek bemutatásra és a jövő heti csak egy szimpla "event" lesz. Tehát nem lesz iPhone jövő héten.

    Hát, én kíváncsian várom. De azt tegyük hozzá, hogy aki iPhone-t akar venni, az nem fog lemondani róla 3-4 hét difi miatt. Úgy értem, hogy aki eddig várt, hogy iPhone-t vegyen vagy arra cserélje le a telefonját, az simán ki fogja várni a plusz egy hónapot ha arról van szó. Akinek meg mindegy volt, az már eddig is megvehette bármely konkurens telefonját, hiszen azok már "kijöttek", piacon vannak. Nincs konkurens bemutató a "közelben", ami elvihetné a vásárlók döntését másik irányba.

    Én pl már egy éve eldöntöttem, hogy bizony ideje lecserélni a telefont. A konkurencia nem győzött meg, ezért már fél éve eldöntöttem hogy következő iPhone-t fogom megvenni. Legalábbis ha olyan árban lesz, mint a mostani zászlóshajó. Aztán innentől kezdve plusz 1 hónap ide vagy oda, tökmindegy.

  • Dany007

    veterán

    válasz Sinesol #29 üzenetére

    Így van, azért nagy dolgot én se várok el.
    De ha megnézzük az i6 desingt: Link, meg az X-et: Link, akkor látható, hogy valódi design különbség csupán a kijelző oldalon van, a notch és a vékony káva.

    Persze még sokmindent bele lehet magyarázni, hiszen nagyobb lett, más a kamera, de ha az alap designt nézzük, akkor mégiscsak egy lekerekített téglalap, aminek az élei is lekerekítettek. És ezek nem változtak 6 éve... Ellenben az i4 szögletes élei és még az oldalgombok design-ja is más volt.

    Szóval ha az alapokat nézzük, akkor szerintem ez a kétféle design érvényesült eddig. "Szappantartó" forma az első iPhone-tól az 3GS-ig, majd szögletes az i4-től az i5s-ig, majd újra "szappantartó" i6-tól az i11pro-ig.

    És ha hihetünk a pletykáknak, akkor most megint visszatérnek a szögletesebb design irányába: Link. :)

    Tehát egyáltalán nincsenek nagy elvárásaim és ahogy te is mondtad, nagy csodát nem lehet tenni, mivel ma már egy telefon külsejének 90%-át a kijelző foglalja el szal... Ennyi.
    De nekem ez az i4 féle design sokkal sokkal jobban tetszik :) És remélem ilyen lesz!

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    Na, hát ez harmat gyenge volt...
    Új Watch, új iPad-ek a szokásos 2x és 40%-kal gyorsabb kivitelben. És a Watch már képes véroxigén szintet is mérni csakúgy, mint párom 3,5 éves Galaxy S8-asa... :U Csúcs.

    Hát valószínű - remélem - nem ez volt az idei csúcs event tőlük. Kíváncsi vagyok mikor lesz az iPhone event.

Új hozzászólás Aktív témák