Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Béééla #10 üzenetére

    A linkelt nvidia és marvell boardokon is van a korának megfelelő slot :)

    A raspberry és az utána jött sokféle kis board az tényleg sokkal limitáltabb, mint ezek. De gondolom ez azért is van, mert a durvább boardokat maga a soc gyártó terjeszti / licenszeli - lehet nda-t is alá kell írni hozzá.
    Az olcsóbb boardok meg már egy harmadik féltől vannak, ahol nincs olyan szintű support. Meg persze a soc-októl is függ, hogy milyen dev board készül hozzá. Ami mobil telefon jellegű felhasználásra készül, azok magikban nem is támogatnak sokféle perifériát, legtöbbször usb-re van kötve minden exta rajtuk.

    Már csak azért sem fognak ilyen alaplapokat árulni, mert nincs hozzájuk való használható oprendszer. Android-ot desktop gépre nem feltétlen szerencsés rakni. Win RT sem annyira sikeres. Ráadásul ez a két rendszer hardverrel együtt kapható csak - technikailag sem lehet csak úgy feltenni bármire.

    Sok arm boardhoz elérhető linux (például a Linaro ubuntu buildek), de hétköznapi használat sokszor problémába ütközik. Próbáltam már 4 magos 1.7GHz-es, 2GB ramos boardot... a nyers adatok alapján simán gördülékeny desktop kellene legyen, de a driverek minősége miatt mégis használhatatlan.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz Béééla #10 üzenetére

    Egy "ici-picit" (nagyon-nagyon) félre érted, hogy mi is ez. Ami ezen a dev board-on van, egy egy 22x22-es lapkára fér rá, késztermékként. Soha nem lesz ARM-es "consumer alaplap"(semmi értelme), csak Raspberry PI-hez hasonló portokkal is rendelkező termékek. A piszok drágától meg elég messze vannak 100$ környékéről indul a többség.

    Azért kíváncsi lennék, hogy egy PCI-E csatlakozóval mi a fenét kezdenél egy ARM-es alaplapon. :F

Új hozzászólás Aktív témák