Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz vicze #12 üzenetére

    Nem értettem félre, hogy mi ez. Én a végállomásáért, mint konzumer ARM alapú PC szurkolok - ami még nincs de ha így folytatódik, lehet lesz elég erő hogy csináljanak egyet.
    És addig van értelme, amíg más lehetőséget ad, mint egy x86 (más fogyasztási mutatók például vagy az, hogy bőven elég a hétköznapi feladatokra). És 100, meg afölötti USD egy olyan gépért, aminek nincs normális befogatása meg felszereltsége igenis sok.
    2-3 SATA, esata, (az hogy esetleg IO-ban nem bírja a proci feldolgozni, az más kérdés) meg USB 3.0 tüsisor, normális hangkártya és elkezdhetünk beszélni a normális gépekről.

    És a PCI-E-be mehetne mondjuk combosabb GPU - azon jövőbeni alkalmazásoknak, amelyek ki is használnák. Basszus, egy tech oldalon ennyire maradinak lenni :D

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz vicze #14 üzenetére

    Ha nő a fogyasztás, akkor egy asztali gép esetén piszok egyszerű egy vaskosabb bordát feltenni rá, esetleg egy aktív hűtést. Épp azért asztali, mert nem kell kézben tartani :P

    Ha lesznek consumer ARM alapú számítógépek, akkor azok kivétel nélkül bővíthetetlen egybe gépek lesznek
    Amivel meg is lennék elégedve; legyen ráírva hogy mit tud, mit támogat. Még a beépített OS, recoverys telepítő meg miegymás is tökéletes lenne (azért egy telepítő férjen el 8 giga emmc-ben és kiválaszthasd, melyik eszközre akarod tenni --> partícionálás és uccu neki, használd) mivel raspbira is van letöltős telepítő, ezekre is lehetne 3-4 oprendszert kiválasztani és az elég.

    Extra GPU-hoz HW támogatás se ártana
    Hát, még a gép támogatás se szokott jól sikerülni, azt azért nem képzelem hogy bármit be lehetne pattintani. Csak mégis, az lenne a cseresznye a tejszínhab tetején :K

    Lehet Trabantra Ferrari műanyag burkolatot rakni, csak értelme nincs...
    De amíg Konzumer József nem tudja megmondani a különbséget még beülve sem, tökéletesen meg lesz elégedve a matricás trabival is. Próbáltam anno mazoista módon raspbival netezni, meg néhány dolgot ellátni; többé-kevésbé ment, csak a sebességével volt komoly gond. Egy erős SoC mellett már a sebességre sincs panasz. Legyen egy kicsit csicsásabb az asztalkezelő és szerintem már most mehetne otthoni PC helyettesítőnek egy ilyen gép. Főleg ha lesz hozzá 1 gombos újratelepítés :D

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák