Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Béééla #8 üzenetére

    Ez továbbra is developer board. Ilyeneket a fejlesztők használnak arra, hogy kifejlesszék azokat a funkciókat, amiket majd a rá épülő eszközökbe kerülnek (pl. telefon, médiajátszó...). A kész eszközbe már csak azok az interfészeket tervezik bele, amire a funkciója betöltéséhez szüksége lesz.

    Dev bordok eddig is voltak, csak néhány találat a keresőből: [link], [link], [link], [link]

    Szóval eddig rossz helyen kerested őket :)

  • azbest

    félisten

    válasz Béééla #10 üzenetére

    A linkelt nvidia és marvell boardokon is van a korának megfelelő slot :)

    A raspberry és az utána jött sokféle kis board az tényleg sokkal limitáltabb, mint ezek. De gondolom ez azért is van, mert a durvább boardokat maga a soc gyártó terjeszti / licenszeli - lehet nda-t is alá kell írni hozzá.
    Az olcsóbb boardok meg már egy harmadik féltől vannak, ahol nincs olyan szintű support. Meg persze a soc-októl is függ, hogy milyen dev board készül hozzá. Ami mobil telefon jellegű felhasználásra készül, azok magikban nem is támogatnak sokféle perifériát, legtöbbször usb-re van kötve minden exta rajtuk.

    Már csak azért sem fognak ilyen alaplapokat árulni, mert nincs hozzájuk való használható oprendszer. Android-ot desktop gépre nem feltétlen szerencsés rakni. Win RT sem annyira sikeres. Ráadásul ez a két rendszer hardverrel együtt kapható csak - technikailag sem lehet csak úgy feltenni bármire.

    Sok arm boardhoz elérhető linux (például a Linaro ubuntu buildek), de hétköznapi használat sokszor problémába ütközik. Próbáltam már 4 magos 1.7GHz-es, 2GB ramos boardot... a nyers adatok alapján simán gördülékeny desktop kellene legyen, de a driverek minősége miatt mégis használhatatlan.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Béééla #13 üzenetére

    Az egyik legnagyobb akadály az arm alapú általános alaplapok ellen, hogy a soc-ok többsége zárt bootloaderrel működik. Armos vonalon azt hiszem nincsen ilyen egységes boot megoldás, mint a pécén (bios / efi). Másrészt a driverek is többségében zártak. Szóval nem választhatod meg, hogy milyen oprendszer legyen rajta. Windows-ra gyakorlatilag 0 az esély. Maradnak a linuxos gépek, ott még némi esély is lenne - csak a zárt driveres support nem fog minden disztribúcióra fejleszteni. Eleve a desktop linux elég frqagmentált és nem hoz annyi fizető ügyfelet, hogy valaki belevágjon ilyenbe. A raspberry pi és társai sem alkalmasak desktop használatra, pedig ott még egészen komoly support is van mellé.

    Szóval a következő években nem valószínű, hogy készterméken és devboardokon kívül máshoz találkoznál velük. A leginkább számítógépes arm eszközök mostanság a Win RT-s, androidos, vagy chrome -os notiszerű gépek. Szerk, ja meg persze a telefonok, tabletek, média játszók esetleg nas-ok. De ezek mind célhardverek.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Béééla #16 üzenetére

    Szvsz ez erősnek számító masina:

    ODROID-X2 open development platform is based on Exynos4412 Prime 1.7GHz ARM Cortex-A9 Quad Core with 2GB memory. Enjoy PC-like performance.

    Ubuntuval próbáltam, de nagyon messze volt egy régi pécétől is felhasználói élményben. Hiába a nyers erő, mert csapnivalóak a linuxos driverek az armos eszközökhöz, főleg a gpu-hoz. Emiatt akad, laggol... :(

Új hozzászólás Aktív témák