Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dɨngodilɇ

    csendes tag

    válasz #16820480 #54 üzenetére

    Írtam, hogy msrp ár, én azt látom, hogy annak kb a felét éri most egy GP106 megjelenéséhez képest, de ebayen is ezt látom, akkor mutasd meg hol hibás az egyenlet. Cserélheted évente vagy egyszerre amikor megjelenik egy új generáció, senki sem akadályoz meg, csak akkor nem az ár/érték a szempont ahonnan állítólag kiindultunk.
    Ismerős nem akarja még ingyen sem a Geforce Now-ot használni, pedig a 10 éves középkategóriás laptopon nem egy élmény bármit is játszani.
    Persze, hogy erről beszél a piac, meg a játékstúdiók, de nem tartunk ott sem internetben, sem datacenter lefedettségben, hogy közel olyan érzés legyen mintha lokálban streamelnéd. A film meg a zene az konstans tartalom, sokkal egyszerűbb mint egy játékot streamelni... pillanatra elmegy a net azt észreveszed, míg a másik 2 esetben a puffer még talán kitart. [Megjegyzem nem írtam korábban egyszer sem, hogy nincs helye a piacon játék streamingnek] Ha pedig véletlenül 10 év múlva már ott tartanánk akkor meg azzal fogsz szopni, hogy megjelenik egy új AAA cím vagy bármely random ünnep jön aztán lehalnak a szerverek, mert annyira megnő a terhelés... jobb esetben kapsz 480p minőséget, de legalább el tudod majd indítani, rosszabb esetben 404et fogsz látni. Nem fognak fenntartani többszörös kapacitást egész éven át par peak miatt.
    Az, hogy ezen rugózol, hogy megpróbáltatod valakivel megnézetni/megjavítatni a tönkre ment tápod (ami nem lesz fejlettebb 10 év múlva sem!!), mosógéped, Apple iValamid, TV-d, autód ahelyett hogy kibasznád és vennél helyette másikat azonnal az szerintem kibaszott szánalmas, de akkor nem kell sírni azon sem, hogy már mire ment el megint a fizetés. Részemről ennyi, az nem egészséges vitában lehet mentálisan sem, hogy már 4x hozod fel, hogy megjavítani vmit abszurd dolog. Ha a 11 éves lapos TV-m tönkre megy akkor veszek másikat mert van értelme upgradenek, volt lényeges fejlődés felbontásban, panel technológiában is. De akkor se basznám ki a másikat szó nélkül, mert nem egy katódcsöves hulladék, nyaralóba/gyereknek/ rokonnak nekiadni még mindig jó lehet, ha nem költséges megjavítani. A legviccesebb az, hogy egy műszaki fórumon hozol fel ilyenek :C

Új hozzászólás Aktív témák