Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Elkezdtem visszanézni a live stream ismétlést, de úgy tűnik meg kell várnom a youtube videókat, mert ebben volt 40 perc néma csend (amit áttekertem) és ~20 percnyi bevezető előadás, aztán "signal lost" felirat (amit már nem tudtam áttekerni).

    Amit ebből kommentálni tudok, az az ISF-es előadó szavai az üzletszerű bér-kalibrálás lélektanáról. Nekem is nagyjából ezek voltak a tapasztalataim néhány év alatt, hogy jó hobbi, mert érdekes emberekkel találkozol, akiket változatos és többnyire szép otthonokban látogatsz meg, ahol általában szívesen fogadnak..., de ugyan így levontam én is ezt a következtetést, hogy mivel a szűkebb értelemben vett konkrét munkavégzés többnyire egy next-next-finish technikusi munka (amire kis túlzással egy közmunkást is be lehetne tanítani), így a munka során inkább a "szórakoztatás" kerül előtérbe (azt hiszem ő elmerészkedett eddig, de én nem akarok nagyképű lennie azzal, hogy szórakoztató művésznek nevezzem magam :D). tehát legalább olyan fontos, ha nem a legfontosabb eleme ennek az egész dolognak az, hogy aki kimegy és méricskél, állítgat, nézelődik, kérdezősködik és kommentál, az őszintén és tényszerűen próbálja meggyőzi a tulajt arról, hogy az 'elfogadható' és 'jó' közt helyezkedik-e el készüléke/rendszere, illetve pillanatnyi szempontból megpróbáltuk belőle kihozni a maximumot, amit korrekt és szabványkövetési szemszögből lehetett. Szóval ha nincs is "tökéletes" megjelenítő (vagy akár lejátszó, stb), de amit lehetett, az megtettük, optimalizáltuk a dolgot, amennyire lehetett (és ezzel akár növeltük az eszközök ár/érték arányát, illetve talán épp ezzel ütöttük meg végre abszolút értelemben is azt a szintet, amit elvárt a kliens).

    Persze nem mindig sikerül minden jól. Nálam azért nagyobb a hangsúly azon, hogy ez szerintem csak hobbinak jó, mert azt éreztem, hogy a magyarországi potenciális vásárlókör mérete és pénztárcája (és adóterhek, stb) mellett ezt nagyon nehéz, ha nem lehetetlen a gyakorlatban hosszú távon is számottevő profitot termelve végezni. A reklámok és marketing irányba pedig sohasem szerettem volna elmenni, mert az növelte volna a kiadásokat és ezzel a kockázatot, miközben elvette volna a dolog szépségét, hogy aki kihív magához, azt mind önszántából, saját ötletéből és óhajából hív, nem pedig én győztem meg arról, hogy neki kell egy ilyen szolgáltatás és akar érte fizetni, mert akkor lesznek olyanok, akik akkor is átverve érzik magukat a nap végén, akik egyébként tényleg hasznos munkát fizettek (pl. szkeptikusak voltak, pedig borzasztó volt a készülék alapbeállítása, viszont sikerült jól beállítani, csak ő ezt mégsem biztos, hogy így élték meg), ami elveszi az én örömöm is (ami számomra tagadhatatlanul a fizetés része, minimum a "borravaló").

    Na meg a szórakoztatással kapcsolatban felmerül, hogy a munkámmal kapcsolatban mindig én voltam a leg szkeptikusabb (dacára annak, hogy saját magamtól is nagyon jól felismertem és felfogtam azt, hogy fontos lenne a szórakoztatás eleme a munkának) és mivel igyekeztem mindig őszinte maradni, így rendre csak csalódást tudtam nyújtani a legtöbb LCD tulajnak, avagy igazából csak PDP-ket kalibráltam szívesen, mikor tényleg őszintén tudtam azt mondani, hogy "igen, szerintem is jó készülék és jól is van beállítva, biztos élvezetes lesz használni", LCD-knél nagyon ritkán tudtam magam visszafogni, hogy megemlítsem az LCD-kkel kapcsolatban, hogy nevetségesen alacsony az ~1000:1 kontrasztarányt, de hogy még a ~3000:1 sem az igazi, és hiába kezd kielégítő lenni az utóbbi (3000:1) kontraszt, ahogy hiába kezd kielégítő, vagy néha akár gyakorlatilag tökéletes lenni a mozgókép kezelés is agresszív BFI-vel némely LCD-ken, nekem még műszerekkel színhelyesre beállítva is "műanyag hatású" és "idegen, fura" a kép az LCD-ken, és hogy én csak a PDP-k képét tudom élvezni, stb. (Szubjektíven is igaz, hogy az LCD-ken inkább csak a hibákat tudom keresni, míg a PDP-ken megengedőbb vagyok a saját gyengeségeik tekintetében, bár amiatt, mert szerintem összességében úgyis utóbbi nyer már a rajtvonalban.) Ez pedig nyilván nem a legjobb ötlet "szórakoztatási" szempontból. Akkor is beleestem ebbe a csapdába, ha közben kiemeltem az adott LCD minden relatív erősségét (hogy pl. ez kivételesen homogén, vagy hogy kivételesen jó a kontraszt egy LCD-hez képest [még ha PDP-hez nem is], vagy hogy a legtöbb PDP-től jobb a mozgáskezelés az agresszív impulzus móddal, ami ennek a készüléknek az erőssége [amit úgysem fog az illető bekapcsolni, hiába próbálom rábeszélni, mert míg nem szokik hozzá addig vibrálni látja és nem fogja úgy nézni, míg hozzászokik...]). De, hogy nyers és őszinte legyek, én nem voltam hajlandó cirkuszi majombohócot csinálni magamból, főleg nem azért a kvázi nulla pénzért, amit ki tudtam belőle termelni, szóval miután elfogytak a PDP-k és nem jött olyan OLED, ami nekem tetszett, inkább visszamondtam ezt a vállalkozást még akkor is, ha egyébként legtöbbször szívesen járkáltam és találkoztam azokkal, akik házhoz hívtak. De ugyan úgy utáltam azt is, ha magamról megfeledkezve szidtam egy méreg drága LCD-t, hogy minden szar: se kontraszt, se normális színek, se homogén háttérvilágítás, se BFI, aztán a tulaj szomorúan fontolgatni kezdte, hogy eladja a frissen vásárolt drága készüléket, amit nyilván nem szerettem volna még sugallni sem, és el is mondtam, hogy nyilván nagyon kockázatos több éves használt PDP-t venni, így "azt kell szeretni, ami van" és nem is mindenki tud hozzászokni a PDP-k képalkotásához, mindig lesz aki vibrálni látja őket, stb.

    Szóval... én még ilyen önkényes célból is várom, hogy csináljon végre valaki egy olyan OLED panelt, ami megfelel az én elvárásaimnak is (ami nem is sok, mert jöhet 1:1 ugyan ez, amit most tol az LG, csak az a kib@szott impulzus mód ne legyen elfelejtve/kispórolva, mert az szerintem igen is fontos... lenne...!). Csináljon végre valaki olyat, ami mindenben utoléri és esetleg lehagyja (lassan 10 év után talán ideje lesz majd lehagyni is) a 2008-as 9G Kuro-kat (nem csak kontrasztban, vagy csak statikus képpont felbontásban, vagy egyedül csak mozgáskezelésben, hanem egyszerre mindenben), de legalább az utolsó generációs, mára szintén több éves Panasonic és Samsung PDP-kkel legyen egy mezőnyben (mindenben egyszerre, ne csak néhány diszkrét szempontból). Láthassak olyat, ami tetszik és örülhessek együtt azokkal, akiknek szintén tetszik, csak arról kelljen őket meggyőzni, hogy "igen, tényleg jó, minden forintot megért, nem csak győzködöd magad, vagy elhiszed a marketinget, hanem tényleg így van".

    A fentiek miatt nem érdekelnek túlzottan az ilyen új technológiák sem, mint a HDR és Rec2020, mert nekem mind irreleváns, míg nincs olyan készülék a piacon, ami ezektől függetlenül mindenben utoléri vagy lehagyja a régi PDP-ket. Nem akarok gyengébb nyers képminőséget több extrával, hanem jobb nyers képminőséget akarok. De ugyan ez előjön minden tesztoldalt és híreket olvasgatva is, hogy látom mások beadják a derekukat és dicsőítik a HDR-es LCD-ket, hogy mekkora királyság és ez a jövő, illetve az LG OLED-t sem szidják soha a BFI hiánya miatt, csak a kiváló kontrasztját méltatják....

    Szerintem talán még az sem véletlen, hogy Davis (D-nice) sem volt már ott idén a VE Show-n, még akkor sem, ha most is odabiggyesztették a régi Pio plazmát (ami neki is a kis szerelme, mint nekem) a többi mellé. Nyugodtan el tudom képzelni, hogy mivel ő is imádta a PDP-ket, benne is van legalább egy minimális összeférhetetlenség ez ügyben (még ha ő nem is tárgyalja ezt ki magában sem, nem még nyilvános fórumokon), még akkor is, ha ő mindig egyszerre volt elismert szakmailag és szórakoztatóművészként is (nálam azért mindkettő vitatható, mert sohasem volt hivatalos ISF vagy THX minősítésem, plusz egy átlagos magyar "depis hipszter" voltam, nem egy olyan szerethető arc, mint pl. ő -> ami köszönhető az ilyen megnyilvánulásaimnak, mint pl. ez is :))).

    Na, egyelőre ennyi jutott erről eszembe. Majd ha végig tudom nézni az egész VE Show-t (persze áttekerve a "reklámokat"), akkor még biztos írok, remélhetőleg kevésbé személyes dolgokat, csak ez most kibukott belőlem, miután végighallgattam az ISF-es emberkét. :D

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák