Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partz

    senior tag

    válasz janos666 #28 üzenetére

    Az új uhd hdr szabvány Rec.2020-as színkonténerből dolgozik, a P3 színtér lekonvertálásnál van valami baj az Lg, és a Samsung oldalán is szoftveresen, erről hallottam valamit. Lehet ezt később egy firmware updattel orvosolják. Mindenesetre a Sony és a Panasonic ezt jól megoldotta. Nem tudom erre gondolsz-e, én még nem vettem észre ezt szabad szemmel, műszerrel meg nem mérek.

  • kokobe

    senior tag

    válasz janos666 #48 üzenetére

    Semmi baj nincs az ìràsoddal, sőt!Szerintem jóval több ilyen ember kellett volna a [moderálva] prof orientàlt cégekhez mint te és akkor lehet talàn a pdp sem hal ki nem megyünk el olyan vilàgba ahol a smart szar fontosabb mint a képminőség és akkor valszeg nem egy 8 éves tv-t istenitenénk vagy a pana zt60-t ami ugye nem mai gyerek de a kuroval csak ő van pariban...

    [ Módosította: radi8tor ]

    <---AMD___ATi--->

  • nobeige

    tag

    válasz janos666 #48 üzenetére

    Érdekes dolog ez és nyilván teljesen szubjektív.

    Természetesen mindenki olyan szempontrendszert állít fel magának, amilyet csak óhajt.

    De amit te itt tálaltál, az, hogy is mondjam, életidegen...

    Egyszerre legyen mindenben jobb, holott a plazma sem mindenben jobb, sőt, van amiben rosszabb mint a vetélytársai... :N

    Na mindegy. Reménykedjünk, hogy mindig találsz majd pótalkatrészt a plazmához.

    [ Szerkesztve ]

  • Partz

    senior tag

    válasz janos666 #48 üzenetére

    Jó írás volt, ma volt egy órás beszélgetés az ISF-es előadóval (aki az ISF alapítója és vezetője is egyben), és a rendezvény szervező VE tulajjal. Holnap felkerül youtube-ra, majd linkelem itt. A vendégek változók, utóbbi pár évben David Mackenzie végzi a kalibrálásokat a hdtvtest-ről, azért ő is elég elismert ISF/THX kalibráló.

  • Partz

    senior tag

    válasz janos666 #81 üzenetére

    Nem is igazán a szoftveres oldal. Inkább a tény, hogy pl egy 1400 cd/m^2 Samsung vagy ez az új 2000 cd/m^2-es Z9D Sony mellett, már sehogy se néz ki, egy 180 cd/m^2-es Plazma. (és akkor most finoman fogalmaztam) Mostani lcd-k már szín szaturáltságban is felülmúlják a plazmákat és évről évre fejlődik az lcd technológia. Ha csak az idei és tavalyi tévéket nézzük összevetésben, a jövő évi Samsung csúcs modellek állítólag 90%-ot meghaladó Rec.2020-as színteret ígérnek.

    SDR tartalmakra kalibrálva jobb a plazma mint az lcd-k, de képileg itt meg az oled már a plazmák felett áll. Az egy dolog hogy az Lg nem tud egy rendes szoftvert csinálni a tévéihez, de ha a panelt nézzük pl egy Pana CZ950-nél hibátlan a vezérlés, a sötét részletek is kiválóak.

    A történet igazából erről szól, hogy ha egy 700 cd/m^2-es oled tévé a plazmáknál mélyebb feketéjével alulmarad egy lcd tévével szemben a jövő videó standardje szerint, akkor mit várnak még mindig sokan egy plazmától ilyen viszonylatban?

    *kicsit össze-vissza lett, de remélem érthető mit akartam mondani

    [ Szerkesztve ]

  • Partz

    senior tag

    válasz janos666 #83 üzenetére

    Csorbulni nem csorbul, viszont veszít az ember az élményből, ha a hdr a viszonyítási alap.

    Korábban már írtam róla valahol, a hdr nem arról szól hogy folyamat tolják az ember képébe az 1000 cd/m^2-es tartalmat, legtöbb hdr filmben egy olyan jelenet sincs ahol elérik ezt az értéket, az átlag fényérték hasonló az sdr verzióhoz. Nem beszélve arról, hogy ez a készülék csúcsfényessége, tehát az egész képernyőn ilyen világos effekt nem lesz. Pár %-os léptékben meg egyáltalán nem zavaró, inkább csak a kontraszt-valóságérzetet fokozza. Egy jól eltalált hdr film mélységérzetet ad az egésznek, fokozza a 3d hatást minden féle kütyü, szemüveg nélkül.

    Én amiket hdr-ből láttam azok általában filmes összehasonlítások, sdr-hdr grade között és látványos a különbség. Ezek nem tech demók hanem konkrét példák. Tech demókban csak a marha világos túlszaturált dolgokat promózzák, azt én se szeretem. Itt egy 3 perces rövid videó Mike Sowa-tól, konkrétan a filmek színkeverésével foglalkoznak a Technicolor-nál, csak pár mondatot mond arról miről is szól ez az egész. Tavaly a Panasonic őt kérte fel, hogy segítsen nekik a CZ950 oled tévéjük színhelyességén.

    Vissza az átlagos használathoz. Meglátásom szerint pár éven belül az összes nagyobb filmnek lesz hdr remasterelt változata, szóval tartalommal nem lesz gond. Arról nem beszélve, hogy az összes gyártó dolgozik bizonyos sdr-hdr konvertáló szoftveren (hasonló mint amit manapság a felbontásoknál használnak fhd-uhd viszonylatban) Sony az X-tended Dynamic Range programjával, Samsung most júliusban indította a HDR+ szoftver frissítését, ezektől azért tartok. Mégis beszámolók szerint egész használható dolog lett és ami különösen meglepett több tulaj állítja, hogy olyan képi részek jöttek elő sdr tartalmaknál, amik eddig nem vagy alig voltak láthatóak. De magasabb profi szinten a Technicolor-Philips is fejleszt ilyen szoftvereket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák