Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • venember83

    nagyúr

    válasz gege997 #109 üzenetére

    Rossz kovetkezesteteseket vontal le s nagyon tavolra is mentel a tematol... ;) Olvass vissza ugy, h kozben nezed, h mikre mennek a valaszok. S ne csak 8 szobol itelkezz. Szerintem...

    [Szerkesztve]

  • Akheron

    senior tag

    válasz gege997 #111 üzenetére

    Egész éjjel dolgoztam, és két órát aludtam, 5-től 7-ig, de megpróbálom. :)

    Te ezt mondod: Jogállamban élünk, így vannak alapvető jogaim, amelyeket megkövetelek és elvárok a mindennapjaim során. Ha a kalauz így viselkedik velem, az nyilvánvalóan sért, felháborít, ingerel, és nyilvánvalóan sértetten, felháborodottan, ingerülten reagálok a történésekre, majd mindent elkövetek, hogy megkapja méltó büntetését.

    Én ezt mondom: Csodálatos, hogy vannak jogaink, és örülök a jogaimnak. Szomorú, ha a kalauz így viselkedik velem, és sérti a jogaimat; biztosan nem lehet jó neki, ha ilyen ember, és nem szívesen lennék a helyében. Szerencsére magamról tudom, hogy milyen ember vagyok - így ehhez mérten cselekszem, ő pedig hadd eméssze magát, ha egyszer csak ennyire telik tőle. Bünteti saját magát.

    De megfogalmazhatjuk másként is: Kultúrlényként talán az a legfőbb ismérvünk, hogy nem zsigerből, ösztönösen cselekszünk, hanem az elérni kívánt eredmények és saját jólétünk szolgálatába állítjuk cselekedeteinket. Ha a kalauz bunkó, és mi ösztönösen viszonozzuk, majd mindketten neheztelünk a másik félre, abból hosszabb távon, több esemény, sok-sok apró történés hatására mindenképp a probléma eszkalálódása következik, amiből abszolút nem profitálhatunk. Ha kevesebb előítélettel, kevesebb dühvel, kevesebb agresszív adok-kapokkal élünk, akkor megtörhetjük ezt a folyamatot.

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz gege997 #113 üzenetére

    Azt nem mondtam, hogy nem lehet, vagy nem célszerű helyretenni az illetőt. Csak a helyretétel azon módját tartom problémásnak, mikor az ember belekapaszkodik a sértettségébe, és azzal súlyozva, ingerülten cselekszik, kifejezetten azzal a céllal, hogy a másik fél kárára legyen. De ha jól látom, Te is azt írtad, hogy nem ingerültem és felháborodottan cselekszel, tehát ebben egyetérthetünk. :) (Jóllehet, ha azért vágsz vissza, mert úgy hiszed, hogy elvettek tőled valamit, és a másik fél megérdemli a visszavágást, akkor ez az én értelmezésem szerint szükségképpen belső feszültséget, ingerültséget szül.)

    A felfogásról: Én úgy gondolom, hogy nem érdemes ekkora hangsúlyt fektetni a ''jóra'' és ''rosszra'', mert épp ettől válhat ''rosszá'' a világ. :) Én is csak boldogulok az életben, de igyekszem szem előtt tartani, hogy mindig lehet másként gondolkodni, és mindig lehet másként cselekedni. Végtelen az ember szabadsága, ha nem degradálja magát puszta reagenssé, és semmit sem lehet elvenni tőle, ha nem ragaszkodik, hanem pusztán megél.

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

Új hozzászólás Aktív témák