Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gege997

    csendes tag

    válasz Akheron #112 üzenetére

    Én pont fordítva látom.
    Ha a kalauz bunkó és elmegyünk mellette, akkor az is marad, ha pedig helyrerakjuk, akkor talán legközelebb jobban meggondolja, hogy bepróbálkozzon-e. Nem ingerülten, felháborodottan vágok vissza, de határozottan, erőteljesen.


    A világfelfogásunk különbözik. Te úgy gondolod, hogy ha jól viselkedünk, a akkor a világ is jó lesz. Szerintem a világ olyan amilyen, nekünk meg boldogulni kell benne, és ez néha mások jogos/jogtalan ''megsértésével'' jár. Én nem várom el, hogy azonosulj a véleményemmel csak fogadd el, hogy ilyen is van mert ez még neked is jó lehet(ha a ''helyretett'' kalauz téged lát meg következönek és nem köt beléd).

    Az, hogy vannak jogaink két dolognak köszönhető szerintem. Egyrészt a társadalomnak egymásnak biztosítunk jogokat(tiszteletben tartjuk egymásét) másrészt megköveteljük a saját jogainkat(ha valaki megsértő őket akkor fellépünk ellene). Azt könnyen beláthatod, hogy ha a kettő közül egy is hiányzik, akkor a jogok szűnnek meg(kivéve ha az emberek 100%-a ''jó'', ami erősen utópia, mondhatjuk hogy elérhetetlen)



    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák