Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    válasz atti_2010 #41 üzenetére

    Ezt majd kicsit tolmácsolhatnád nyugatra is, hátha ott hallgatnának rád.
    Csúcs VGA tesztekben miért mindig Intelt használnak pl? ... gondolom mert a Llano is kihajcsajé
    Pár kérdés, ha ennyire frankó az AMD CPU része:
    A pc-vel üzletszerűen foglalkozók többsége miért intelt használ? (programozók, rendszergazdák, tervezők)
    Játékban VGA limitnél és esetleg magasabb felbontásban CPU erőben nincs nagy eltérés AMD és intel közt dVGA használata mellett (Llano vs i3 pl), de sok helyen láttam, hogy a legkisebb i3 is elgyepálja az AMD-t... nemcsak játékokban. de itt egy példa FHD-nál
    Rég leszoktam arról, hogy AMD-s topikban megyek és osztom az észt, mert nincs értelme, kb annyi, hogy a ferrari-val nem lehet szántani, a traktorral meg nem lehet 300km/h-val tekerni.
    AMD nagyon jó dolgokat csinál ami az integrált grafikát és a fúziót illeti, de még nincs itt az ideje, illetve én személy szerint a saját felhasználási körömben nem látom értelmét a váltásnak.
    Drukkolok, hogy x86 CPU erőben is összeszedje magát, de már nem fogja, mert más a csapásirány.
    Jelen állás szerint egy 40K-s APU és egy 15K-s deszka elég sok annak tükrében, hogy 12-13K-ért H81-et, vagy AM1-es deszkát kapni és hozzá 13-15K-ért G-s pentiumot vagy 5350-es Athlont, amihez vesz a manus a maradék pénzen egy 260X-es radeont és pénzben ugyanott van (12k-s deszka 12k-s procit nézve és ~30K-s VGA-t), de nem függ a ram sebességtől, ezért ezen spórolhat, illetve játékokban is jobb az APU+lap-nál és más alkalmazásban sem fog hátrányt szenvedni.
    Csúszik a Broadwell.... na és van konkurencia? Nincs, akkor miért kell leállni minden intel topikban?
    Ha kihagyna egy 2 éves ciklust a kék óriás akkor sem lenne semmi, mert CPU erőben van hova fejlődni a zöldeknek. A consumer játékosok fele már tableten, vagy konzolon nyomja, a többség pedig nem fog váltani, ha kijön egy APU, max ha lehal a gépe. A HC gammerek pedig intelt vesznek, kivéve az AMD fanok.
    Öcsinek egy AM1-es deszkát fogok összerakni, mert a jelenlegi intel procijánál erősebb és kevesebbet fogyaszt (első generációs i3), mellette AMD VGA-m van, és pár ismerősnek is AMD APU-t ajánlok, ahol pl HTPC szerepét tölti be a gép, de tisztában vagyok a határokkal és nem erőltetem, ha nem alkalmas a feladatra. Peace, nem kötekedni szeretnék abszolút, de ha nincs teljesítmény speckó (cikkben szereplő broadwellről), vagy legalább valami adat amiből lehetne következtetni rá, akkor hogy jön ide a Llano és az, hogy milyen frankó az AMD?... nem látom az összefüggést. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák