Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xedamen

    senior tag

    válasz xedamen #7053 üzenetére

    Na akkor jelentem megcsináltam, jelentem legfrisebb 206-os szoftverem lett, megmaradt minden a telefonon, nem csinált factory reset-et :C Összedobtam egy leírást, mindenki csak saját felelősségre csinálja:

    Tehát:
    1. Töltsdle a HSTool zip-et INNEN, majd csomagold ki.
    2. Töltsd le az aktuális legfrisebb ROM-ot (206-ossal csináltam) INNEN majd a zip fájlt másold a kicsomagolt HSTool mappába.
    3. Töltsd le a "HiSuite Method" menü alol a fájlt INNEN majd csomagold ezt is ki.
    4. Uninstalláld a HiSuite programot a számítógépről, majd töltsd le a 9.0.2.301-es vezriót INNEN és telepítsd fel.
    4. Rendszergazdaként futtasd a FHHiSutieInstaller nevű fájlt.
    5. Amikor kéri a FunkyHuawei felhasználóneved, akkor már bezárhatod.
    6. Indítsd el a HSTool nevű programot és kövesd az utasításokat:
    7. Írd be, hogy "continue", ezzel megerősíted, hogy a fenti lépéseket megtetted, megkeresi a letöltött ROM-ot és ki is csomagolja neked a háttérben (kb 5 perc)
    8. Menj a C:\Windows\System32\drivers\etc mappában és ott jobb egérrel kattints a "hosts" nevű fájlra, tulajdonságok és ellenőrizd, hogy van-e írási jogod. Ha ez megvan, akkor nyisd meg a fájlt (notepad-dal) és a lent található sorokat javítani kell:
    - Az eredeti: 80.255.11.142 query.hicloud.com
    - Az új: 127.0.0.1 query.hicloud.com
    Nekem 4-5 sor is volt lent, én mindet átírtam eszerint.
    9. Menj vissza a HSTool programban és erősítsd meg, hogy elvégezted ezt a lépést egy "y" beírásával.
    10. Kapcsold ki a telefonod, majd nyomd le és tartsd nyomva a "hangerő le" gombot és közben csatlakoztasd a telefont a számítógéphez.
    11. Nyisd meg a HiSuite programot és menj a System Recovery opcióra (lehet, hogy magyarul Rendszer Visszaállítás, én angolul használom a számítógépet és a telefont is, de ez az utolsó menüpont) majd nyomj rá a "Continue" / "Folytatás" gombra, így belép a visszaállító folyamatba a PC-s szoftver.
    12. Erősítsd meg ezt a lépést egy "y" beírásával a HSTool-ban.
    13. Menj vissza az átírt hosts fájlhoz és ismét nyisd meg és módosítsd a sor/sorokat úgy, hogy egy "#" jelet teszel elé/eléjük, tehát így kell kinéznie:
    #127.0.0.1 query.hicloud.com
    14. Erősítsd meg az elvégzett lépést ismét egy "y" beírásával a HSTool-ban.
    15. Nyomj rá a "Recovery"/"Visszaállítás"-ra a HiSuit-ban és voálá elindul a frissítés.
    Ne csukd be a HSTool programot, amíg véget nem ér a frissítés.

    Valaki egy YouTube videót is csinált a folyamatról.
    Remélem segítettem, annak, aki nem kap időben frissítést. Ha a Topic gazda úgy gondolja, hogy hasznos, hozzájárulok, hogy benne legyen az összefoglalóban :R

    Kellemes frissítést mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák