Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FefeeX

    veterán

    rMBP és MBA tulajként nekem ez a HP masina kinézetre marhára bejön.
    Mondjuk már egy hónapja volt kb hír róla, akkor ajánlgattam egy kolleginának (mert szerintem inkább csajos), de szerintem abszolúte inkább pasis :)
    Giccsesnek szerintem bőven nem giccses, ettől függetlenül tény, hogy nem minimalista design. Ha Windows-os kicsi notit keresnék, tuti ezt venném. (mondjuk kérdés, nincsenek-e benne olyan buktatók (pl az emlegetett zsanér lehet ilyen), mint a korai szériás ZenBookokban - pl a töltő, amit anyámnak kb tizedjére sem tudtak véglegesen megcsinálni, mert tervezési hibás)

  • FefeeX

    veterán

    válasz Magnat #35 üzenetére

    Azt tudod, hogy aki így összemossa az almatulajokat, az ugyanazon a szinten van, mint azok, akik azért veszik meg, mert menő? Vagy még rosszabb... Nehéz sztereotípiák nélkül kibírni, de ha sikerül, minden sokkal jobb lesz. Csak a mai világban már a rosszindulat lett az alap...

  • FefeeX

    veterán

    válasz hallador #45 üzenetére

    Rohadt sokat kell magyarázni egy Mac működését, kezdjük ott, hogy ez tényleg OOB működik a Wines beállításkényszerekkel szemben. Ráadásul a Win7-->Win8-->Win10 beállításait is újra kellett tanulni minden alkalommal...

    Az meg, hogy volt már rá évente 1-1 speciálisan behúzható "vírus", mert ugye azért maradjunk abban, hogy a hagyományos értelemben terjedő vírusok OSX alá nem léteznek, megint nagyon messze van a Windowshoz képest; és egyébként a Linux alá is van annyi féreg és sebezhetőség, mint az OSX alá, de igen, ilyen szempontból a linux is sokkal jobb rendszer, mint a Windows.

    4!!! kollegámnak kellett rendberaknom a gépét 2 hónap alatt, mert Win10 alatt behúztak valami szart, ami a böngészőket korrumpálja, nem tudsz keresni, stbstb.

    Nem ezért nem tudod meggyőzni a magyarokat arról, hogy használjanak OSX-et, hanem mert az átlagfizetéshez képest a Mac (amin elérhető az OSX tisztán) rohadt drága. Plusz, mert nem is akarok én pl személy szerint meggyőzni senkit arról, hogy mit használ vagy használjon, mindenki használja azt amit jónak talál.

    Magnat: azért általában nem az oprendszer a hibás egy vírus vagy egyéb féreg terjedéséért, hanem maga a felhasználó. Emellett nem feltétlen azért több a Win alatt a fertőzés, mert a Win szarabb, egyszerűen csak sokkal elterjedtebb.
    Egyébként soha nem éreztem cikinek egy almás cuccot sem. Illetve ez ebben a formában nem igaz. Ha valakinek olcsó, igénytelen, szakadt ruházata van, de van hozzá új ájfónja, azt cikinek érzem egy rövid ideig, de igazából annyira nem érdekel, hogy különösebben foglalkozzak vele. Mondjuk egyébként ilyen szempontból ugyanez van egy Galaxy S6-S7, LG G4 és más egyéb felsőkategóriás telefon esetében is.

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz Magnat #52 üzenetére

    Most összekevered a rendszer "sebezhetőségét" meg a tényleges "támadásokat". Valóban, ha fel akarják törni a géped, odaül valaki, akkor ott számít az, amit linkeltél, bár általában ekkor sem ezeket használják ki, hanem a 3rd party programokat, mivel ezeken keresztül még egyszerűbb a bejutás. Ha csak a hekkerkonferenciákat nézed, állandóan ez van.

    OSX alatt nincs olyan, mint Win alatt, hogy elindítasz egy exe fájlt, és hoppá, a hálózaton minden exe fájlod vírusos lett és tovább fertőz. És nem azért, mert az OSX nem exe fájlt használ. Azért van ez főleg, mert a Win alá egyszerűbb megírni úgy, hogy az összes verzió alatt fusson, valamint sokkal nagyobb az elérhető felhasználói bázis. Nem véletlen egyébként, hogy a legtöbb vírus nem "sebezhetőséget" használ ki, hanem a "user error"t... (mindenkinek ingyen kell minden, ráadásul azonnal)

    hallador: tudod hány nem hozzáértő van a családomban, a környezetemben meg úgy amúgy? Nem sok... Tudom, nem hiszed el, de általában az emberek nem arra használják a gépet, mint amire itt a PH fórumon az átlagos IT addikt... És barátom, az OSX-et nem kell tanulni, eddig bárkinek odatettem, amit akart rajt, azt meg tudta csinálni. Egyébként azt vallom, hogy az egyszeri felhasználónak nem is kell többet tudnia. Csak amíg a Macet kibontod, és azt kapod alapból, amit egyébként azután is használsz, a Windows beállításait azért jó végigzongorázni. Tehát mondjuk egy adott géppel, hogy ugyanoda juss, hogy Marika néni boldogan fészbukozhasson meg táblázatot kezeljen, a Wines géppel mint rendszergazda, te fél órával többet töltesz el. Arról nem is beszélve, a Winnel mennyi felesleges szemetet kapsz pluszban.
    És egyébként magyarázhatsz, de aki a Vezérlőpultot már betéve tudta használni, a Win10-es gépházzal az is elszív pár tíz percet első használatkor, mi ez, ha nem újra tanulás?

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz Graphics #92 üzenetére

    Tudod, az ilyen jellegű vélemény, akár az övé, akár a tiéd, erősen szubjektív. Mint ahogy van itt egy csomó almaellenes troll (az igazi troll), akik úgy emlegetnek almát, hogy nem volt ezzel kapcsolatos előzménye. De muszáj volt nekik leírni, nem csak ide, mindenhová, hogy az Apple szerintük szar.
    Sőt, továbbmegyek, szerintem az összes fórumozó összes bejegyzését ha megnézed, mindenkinél lehet ilyet találni, és ilyen alapon ki is lehetne tiltani mindenkit, egytől egyig... :U

  • FefeeX

    veterán

    válasz hallador #111 üzenetére

    Egyre jobban hiszem azt, hogy valami Apple hater vagy, aki direkt nem akarja megérteni a dolgokat, plusz ráadásul tagadni próbálja a tényeket is...
    Ultrabook... Mond ez Neked valamit? Bár tudom, hogy igen, úgyis kitalálsz valami marhaságot, miért baromság hasonlítani, meg úgy különben is, minek mer egyáltalán bárki az Apple-re csak gondolni is...

    Den Hadnagy: ami már korábban felmerült másban is itt, az valóban igaz, miért nem Core M procival gyártották, ha ezt is legalább annyira vissza kell vennie, és annak a TDP-je is alacsonyabb alapból...

    MÁS: nem értettem a nagy csicsásságot meg a sok hasonlót, aztán rájöttem, hogy valószínűleg itt többen a speciális csicsakiadásokra gondolnak... Azért ne mossuk ennyire össze, maga az eredeti dizájn szerintem nagyon karcol, az arany-swarowsky cuccok meg másban sem tetszettek soha, mint ahogy a színarany Ferrari sem, de van egy olyan réteg, akinek már nincs mibe pakolni a lóvét...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák