Hirdetés

2019. március 23., szombat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-01-11 16:58:05

PROHARDVER!

Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#34251) xyzikeee válasza StaChys (#34245) üzenetére

xyzikeee
(fanatikus tag)

szia!

Köszi a válaszotokat, bár ellentétes visszajelzéseket kaptam.

A kábel amit a telefonhoz adtak eléggé szétjövőben van, konkrétan megszakadt a fehér boritás és elkezdett egy helyen lejönni, még jó hogy a töltéssel nincs gond egyenlőre.

Kábelt gondolom nem adnak ha esetleg ráírom a bejelentő lapra hogy kezd tönkre menni.

(#34252) Redchucky válasza grafnet (#34250) üzenetére

Redchucky
(tag)

Köszi, szétnézek az öbölben.

(#34253) peti85 válasza Redchucky (#34247) üzenetére

peti85
(fanatikus tag)

Nekem egy 3m-es kínai microUSB kábelem van, amit még az előző telefonomhoz vettem, mert messze van a konnektor. Ehhez vettem microUSB-TypeC adaptert (legolcsóbbat Aliról) és tökéletesen működik a gyorstöltés.
Az autóban van egy USAMS gyorstöltő meg egy 50cm-es spirál microUSB-TypeC adapteres kábel, az is tökéletesen viszi a gyorstöltést.

HP Elitebook 8560w DreamColor - Honor 8

(#34254) Samus válasza grafnet (#34250) üzenetére

Samus
(PH! addikt)

Nagyon budget SPEDU kábelem van (nem volt 2 dodó, és szép szövetborítású), megy vele a gyorstöltés.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#34255) borat26 válasza StaChys (#34245) üzenetére

borat26
(senior tag)

Köszönöm! :R :R

MSI P67A-C45(B3)|Intel i5 2500K|Corsair XMS3 2x2GB DDR3 1600 Kit|ASUS HD6970 Direct CUII 2GB GDDR5|Thermaltake Element V3|Thermaltake ToughPower 550 W|LG Flatron W2261V-PF

(#34256) Fecogame

Fecogame
(PH! kedvence)

Szervíz tapasztalatom:

Hétfőn késő délután leadtam a telefonom a József körúti Huawei ponton akku cserére, illetve az ujjlenyomatolvasó és a jack csatlakozó sem működött jól.

Felajánlottak cserekészüléket, de nem kértem.

Másnap délután 2-kor már kész is lett a telefon, átvettem, és az alaplapon kívül mindent cseréltek, tökéletesen működik, nagyon elégedett vagyok :)

A leadáshoz elég volt maga a készülék, és a hozzá kapott számla (amin rajta van a telefon serial száma).

Sorbanállási idő minimális volt, vagy csak mindig jókor mentem :)

ÚJ Honor 8 DualActive, másfél év garancia, 46ezer Ft ---> https://bit.ly/2CycwB7

(#34257) Lackooo84

Lackooo84
(PH! addikt)

A postákon leadott készülékek hová mennek?

There's only room for one Boss... and one Snake...

(#34258) rosejbli válasza Lackooo84 (#34257) üzenetére

rosejbli
(senior tag)
LOGOUT blog

Budaörs tmx

(#34260) Lackooo84 válasza rosejbli (#34258) üzenetére

Lackooo84
(PH! addikt)

Akkor valahogy meg kell oldani, hogy a József körútra menjen.Úgy lászik ott rendesen cserélnek mindent, amott meg valamit tuti taknyolnak, ha a gyárilag egybe levő alkatrészt nem egyben cserélik ki.

Upsz, előző hsz törölhető. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34261) Micsurin válasza Lackooo84 (#34259) üzenetére

Micsurin
(PH! kedvence)

Nekem 2/2 telefonban cseréltek konkrétan mindent, Akku / Akku + laza USB (srác szerint még jó volt de felvette mint "panaszt") és az alaplapon kívül mindkét telefon újra épült. Utóbbi kapott új csatlakozó panelt is.

Azóta is tökéletesek előbbi anyámé ~4 óra Wazet tud, utóbbi nálam meg hozza a 3,5 órát hardcore felhasználás mellett, 1 óra netezés, 2 óra játék, + zene bt fülessel és apróságok.

Nagyon korrekten dolgoznak ott.
De szerintem onnan is kiküldik, különben miért lenne "Elhagyta a szervizközpontot" és stb állapotok? :F

"We're the patsies. The cover up. Don't forget... we're the bad guys." Floyd Lawton - Honor 8 Sapphire Blue - Nexus 9(R.I.P)

(#34262) rosejbli

rosejbli
(senior tag)
LOGOUT blog

Szerintem is mindig Budaörsre kerül.
Ez az egybe alkatrész meg csak akkor van egybe, ha képernyőt cserélnek sztem. Érdemes megnézni egy szétszedős videót.
Ugye ha képernyő kuka, akkor le kell szedni az akksit, amit elég nehéz anélkül, hogy nem hajlítják, gyötrik meg. Viszont a képernyőben nem okozol vele kárt.
Így ha képernyőt kell cserélni az akksit biztos ami biztos cserélik, viszont fordítva nem. Nekem legalábbis így lenne logikus.

(#34263) Lackooo84 válasza rosejbli (#34262) üzenetére

Lackooo84
(PH! addikt)

Nem, akku cserénél is kell(ene) cserélni, mert a Huawei hivatalos álláspontja az, hogy az akku a kijelzővel együtt egy alkatrésznek számít, így együtt cserélendő. Eleve baromi erősen van ráragasztva, ha azt lefeszegetik stb az biztos, hogy nem tesz jót a kijelzőnek, ha nem is egyből, de később lehet belőle gond.

(#34264) Redchucky

Redchucky
(tag)

Ilyen mágneses fejet használ valaki? Van értelme?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34265) edk- válasza Redchucky (#34264) üzenetére

edk-
(senior tag)

Nem ilyet, hanem Essagert, és jónak tartom, hogy nem koptatja a csatlakozót a sok ki-be dugás. Több ilyen kábelt is vettem már. Egy mágneses dugó zárlatos lett, amit helyette vettem, az nem minden kábelbe megy bele... Kínai minőség.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://is.gd/edkelado

(#34266) Redchucky válasza edk- (#34265) üzenetére

Redchucky
(tag)

Köszi.

(#34267) Sub-ZeRo válasza Redchucky (#34264) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)

Egyszer vettem egy pár darabot. A kamionba tök jó volt. Hazahoztam, rádugtam hálozati töltőre és elfüstölt a kábel és dugó között. Szerencsére a telefont nem vitte magával. (Honor 8) :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#34268) Micsurin válasza Sub-ZeRo (#34267) üzenetére

Micsurin
(PH! kedvence)

Azt hittem a Wsken vagy milyen csodával csak én jártam így.
P8-nál anno szép feketére égett a kábel a töltő felőli oldalon. :DDD

"We're the patsies. The cover up. Don't forget... we're the bad guys." Floyd Lawton - Honor 8 Sapphire Blue - Nexus 9(R.I.P)

(#34269) Sub-ZeRo válasza Micsurin (#34268) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)

Juj de jó lehetett! :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#34270) Redchucky válasza Sub-ZeRo (#34267) üzenetére

Redchucky
(tag)

Durván hangzik, meggondolom a dolgot :)

(#34271) Csabapa válasza Energie X (#34239) üzenetére

Csabapa
(újonc)

Szia!

Ma újra megpróbáltam az Oreo telepítést, eljutottam a 394-es ROM-ig, de ott megakadtam.
Lackoo leírásában valami kézi IP cím, alhálózati maszk és átjáró szerepel, oda nem tudom, mit írjak be?!
A másik a DNS. azt kell beírni, amit Ő a leírásban szerepeltet, vagy az FF -ben szereplő "copy DNS to clipboard" megnyomása után Ctrl-v-vel kell bemásolni a felajánlottat?

Segíts, mert megakadtam és nem akarom újrakezdeni!
Köszi!

Honor 8 32/4Gb

(#34272) Energie X válasza Csabapa (#34271) üzenetére

Energie X
(senior tag)

Nem kell kézi IP-t megadni, jó az ami van a gépednek.
Csak a DNS-t kell beállítanod kézzel az alábbiak szerint:

Vezérlőpult -> Hálózati és megosztási központ (Itt látod az aktív hálózatod amin keresztül netezel)
Bal oldalt fent kiválasztod az Adapterbeállítások módosítása feliratot
Itt láthatod a géped/laptopod milyen módokon csatlakozhat a hálózatra. Amelyik ikonnál látsz valami zöldet azon jobb klikk -> Tulajdonságok

Előjön egy ablak. Itt megkeresed a TCP/IP Protokoll 4-es verziója (TCP/IPv4)-et rákattintasz és lejjebb találod a Tulajdonságok gombot (Megnyomod)

Most az általános fülön vagy. Amit itt állítani kell:
A következő DNS kiszolgáló címének használata előtt legyen a pötty.
Az elsődleges DNS-kiszolgálónál kell bepötyögni azt amit neked adott meg a FirmwareFinder.

Ha megvan, alatta van egy olyan, hogy beállítások érvényesítése kilépéskor. Ezt pipáld be.
Ezután OK gomb, majd Bezárás gomb. Elindul a hibaelhárító, amint végzett (pár másodperc) rányomsz a bezárás gombra.

Ezzel eljutottál oda, hogy a Firmware Finder le tudja tölteni a B412-t a gépedre és Hisuite-on keresztül fel tudja rakni a telefonra.

Ha rajta van a telefonodon a rom vissza kell álltani a DNS-t a gépeden, annyi a változás, hogy eljutsz a TCP/IP4-es verziója ahogy fentebb írtam s eljutottál és kiválsztod ezt: A DNS kiszolgáló címének automatikus kérése -> OK

Ezután Hisuite bezár, majd újra elindítod (még mindig az 5-ös verziót, rámész a Rendszerfrissítésre és feldobja az Oreot :)

Új Lenovo V310 Palmrest: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/energie_x/index.html

(#34273) Csabapa válasza Energie X (#34272) üzenetére

Csabapa
(újonc)

Mindent így csináltam, de a 394-et írja ki legutolsó verziónak.... :(
A Firmware Finder-rel mit kell csinálni, hogy letöltse a 412-őt? Vagy automatikusan mennie kellene?

[ Szerkesztve ]

Honor 8 32/4Gb

(#34274) Energie X válasza Csabapa (#34273) üzenetére

Energie X
(senior tag)

Írtam PÜ-t. Amúgy Hisuite 5 van fent?

Új Lenovo V310 Palmrest: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/energie_x/index.html

(#34275) Energie X válasza Csabapa (#34273) üzenetére

Energie X
(senior tag)

Skacok van valakinek ötlete?
Átvettem a kolléga gépét Teamviewerrel, mindent úgy csináltunk nála mint ahogy én is magamnál, mégis a Hisuite a B394-et írja a legfrissebbnek....
Mit nem állíthattunk be vajon?

(#34276) Lackooo84 válasza Energie X (#34275) üzenetére

Lackooo84
(PH! addikt)

Sim kártya van a készülékben?

(#34277) Energie X válasza Lackooo84 (#34276) üzenetére

Energie X
(senior tag)

Én csak teamviewereztem ezt a tulajnak kell tudni meg eszembe se jutott megkérdezni, hisz már annyiszor leírták a kollégák itt a fórumon, h anélkül nem fog menni :)) . Amúgy ha a gép IPv6-ot kap az nem zavarhat be? Az FF csak IPv4-es DNS ad...

[ Szerkesztve ]

(#34278) Csabapa válasza Lackooo84 (#34276) üzenetére

Csabapa
(újonc)

Van benne SIM kártya.

Honor 8 32/4Gb

(#34279) Csabapa válasza Energie X (#34277) üzenetére

Csabapa
(újonc)

Kikapcsoltam az IPv6-ot és tölti is a 412-őt! :)
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R :R :R

Honor 8 32/4Gb

(#34280) Energie X válasza Csabapa (#34279) üzenetére

Energie X
(senior tag)

Zsíííír! Ha felment a 412 ne felejtsd el visszaállítani a DNS-t!
Sok sikert! :)) :)) :))

(#34281) Csabapa válasza Energie X (#34280) üzenetére

Csabapa
(újonc)

Oké, köszi még egyszer!!!

Honor 8 32/4Gb

(#34282) kárátékutyá

kárátékutyá
(őstag)

Ma újra kellett indítanom B562-es telefonomat, mert a fotózásnál befagyott kicsit, de azután észhez tért. Megnéztem, 54 napja volt újraindítva utoljára. :)

(#34283) namito

namito
(újonc)

Nemrég frissítettem B416-ra és azóta nem működik rendesen a dokumentum beolvasás a fényképező alkalmazásban. Előtte remekül működött. Mi lehet a baj?

(#34284) mantequilla

mantequilla
(fanatikus tag)

Szerintetek van meg egy olyan telefon aminek az ujjlenyomat olvasoja ennyi gesztusvezerlest tud?

(#34285) rosejbli válasza mantequilla (#34284) üzenetére

rosejbli
(senior tag)
LOGOUT blog

Vannak már olyan alkalmazások, amikkel be lehet állítani elég sok mindent, de ugye azok csak simítgatásra reagál ugyanúgy. Viszont bármilyen telefonra felmegy.

(#34286) xyzikeee

xyzikeee
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Ma bevitem a Huawei szervizbe a telefont (József körút) és a kedves ügyintéző tudatta velem hogy cseh a telefon az IMEI alapján szóval nem javítják, intézzem a garit a mobilcorneren keresztül mivel ott vettem.
Aksit szerettem volna csereltetni.
Erről valakinek valami tapasztalata van esetleg hogy ilyen esetben mit lehet tenni?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#34287) Lackooo84 válasza xyzikeee (#34286) üzenetére

Lackooo84
(PH! addikt)

Csehország nem eu tagállam? :U Csak mert eun belül kötelezőek lennének javítani.

(#34288) xyzikeee válasza Lackooo84 (#34287) üzenetére

xyzikeee
(fanatikus tag)

Kérdeztem hogy biztos nem lehetne e megoldani de azt mondta hogy az eredeti számla kéne neki amivel eredetileg eladaták Csehországba vagy vmi ilyesmi....

(#34289) nrg_52 válasza Lackooo84 (#34287) üzenetére

nrg_52
(őstag)

De, de ez Magyarorszag. Igy szeretjuk. :DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#34290) Micsurin válasza Lackooo84 (#34287) üzenetére

Micsurin
(PH! kedvence)

Abszurdisztánban élünk.... :W :W

Srácok GPS és Spotify megférnek egymással? (Konkrétan GoogleMaps vagy HERE)

Lesz csütörtökön egy ~300km-es karika pályán és nem szeretnék csak szelet hallgatni a mocin, ellenben a GPS-t hasznosnak találnám mert nem vágom hol melyik lehajtó kell. :D

(#34291) fant0mi válasza Micsurin (#34290) üzenetére

fant0mi
(őstag)

A Waze integralt Spotify vezerlest kapott.

(#34292) Micsurin válasza fant0mi (#34291) üzenetére

Micsurin
(PH! kedvence)

Köszi!
Mennyi netet eszik?

[ Szerkesztve ]

(#34293) grafnet válasza Micsurin (#34290) üzenetére

grafnet
(PH! addikt)

Én Here-t használok.
Fut a háttérben, motyog amikor akar, de attól tudok bármi mást hallgatni. (Max néha bex@rok, mert megijedek. :D)
A Spotify az nem csak zene hallgatásra való?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi Mix 2S (XA: 6/128, EU 10 dev) + Mi Band 2 < R5+ < RN3SE < Mi4c < RN2p < OT-997D < Nokia Fanatic; második vonal: Honor 8 + Mi Band 2 < HP8 < R4X < H4C < BB Leap < BB Q5

(#34294) lbence válasza Micsurin (#34292) üzenetére

lbence
(senior tag)

Már nem emlékszem pontosan, de úgy rémlik, hogy Győr - Isztriai félsziget 30 mega volt. Nem eszik sokat.

(#34295) fant0mi válasza Micsurin (#34292) üzenetére

fant0mi
(őstag)

Nem sokat. Kb amit a kolega is irt. De azt is tudod csinalni, hogy megtervezed, aztan otthon wifin, vegignezegeted az utvonalat. Csak azt fogja utkozben letolteni, ami valtozott. Tobbi cache.

[ Szerkesztve ]

(#34296) Vesporigo

Vesporigo
(fanatikus tag)

Van arra lehetőség, hogy konnektoron keresztüli akku töltés esetén ne gyorstöltéssel töltsön? (USB-n keresztül töltve nem tölt gyorstöltéssel, ez kellene az előbbi esetében is.)
Android 8.0 a rendszer, beállításokban nem láttam választási lehetőséget a gyors és a sima töltés váltására.

[ Szerkesztve ]

(#34297) Game-over válasza Vesporigo (#34296) üzenetére

Game-over
(senior tag)

Szoftveresen nincs erre beállítás, annyit tudsz tenni, hogy nem a gyári töltőfejet használod, és máris nem lesz gyorstöltés.

(#34298) Micsurin

Micsurin
(PH! kedvence)

Köszi a válaszokat! :R

@grafnet: de, de mikor beállok egyenletes tempóra 200km-re jó lenne a zene a szimpla szélzaj helyet ezért a Spotify. De a P8 rendszeresen buggolt a kettőtől együtt.

(#34299) Vesporigo válasza Game-over (#34297) üzenetére

Vesporigo
(fanatikus tag)

Köszönöm a segítséget! :R
Az akku csere óta igyekszem jobban óvni a telefont, pl. most már nem hagyom fent éjszakára töltőn, lehet az is hozzájárult az akku tönkremeneteléhez. Meg 20-80% között igyekszem tartani a töltöttséget. A gyorstöltés kérdés is emiatt merült fel.

(#34300) Samus válasza Vesporigo (#34299) üzenetére

Samus
(PH! addikt)

Én is hasonlóképp cselekszem, de igyekszem csak a gyári gyorstöltőt használni. Eddig 2.4A BlitzWolf töltő töltötte, de egész éjjel rajta volt. Minden nap. Most este felrakom, és elalvás előtt le. Ha 80%, akkor is. A napot kibírja így is, pedig nyomkodom rendesen, estére még marad benne 30% általában. Az új akku jó :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#34301) xyzikeee

xyzikeee
(fanatikus tag)

Sziasztok!

A történetem röviden:

Aksicserére vittem be készülékemet a József körúti szervízbe melyet a Mobilcorner.hu áruházba vettem.
Elhajtottak hogy cseh a készülék, ezért nem veszik be, intézzem a mobilcorneren keresztül.

Szerdán beadtam postaponton keresztül a TMX-be mert a fórumon többen írták hogy így működi ka dolog.
Ma érkezett vissza a telefon, nem csináltak vele semmit mert nem mellékeltem garancia jegyet.

Nem is kaptam vásárláskor garancia jegyet a telefonhoz csak számlát.
A számlát természetesen elküldtem.

Szval vissza érkezett a telefon javítás nélkül.

Én ezt már nem értem... Másnak pedig elvileg javitották.

(#34302) Sanki válasza xyzikeee (#34301) üzenetére

Sanki
(Topikgazda)

TMX-es papírra mik vannak írva? Garanciáról említ valamit?

Képeim: https://www.flickr.com/photos/150171133@N05/

(#34303) mati12 válasza Micsurin (#34290) üzenetére

mati12
(senior tag)

Ha Spotifyt összepárosítod a Wazeval még akkor is jelzi előre a véda kapukat ha közben nem fut a navigáció.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.