Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rica

    senior tag

    válasz hm74 #15 üzenetére

    "Szóval egy kicsit legyél érzelmileg távolságtartóbb, logikailag átgondoltabb és lényegre törőbb, ha ilyen címet adsz az írásodnak!" :R
    Ez komoly segítség. Az előző három év során rengeteg mindent elolvastam és megnéztem, ami a tudatos gondolkodással kapcsolatos. Pontosan ugyanazt hiányoltam, aminek a hibájába most én magam is beleestem, nevezetesen, hogy könnyen és jól érthető, de leginkább konkrét útmutatást adjon a szerző. Ugyanakkor szerettem volna valami mást, mint például Brian Tracy és társai, valamit, ami az átlag magyarnak szól. Nem adom fel, időm van bőven, nekifutok annyiszor, amíg az eredeti szándék megjelenik az irásban is, mert ezt az űrt szeretném kitölteni.

    https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

  • buherton

    őstag

    válasz hm74 #2 üzenetére

    soviniszta, antiszemita

    Ismered e-szavak jelentését? Kérlek másolj be pár mondatot, amivel ezt alá tudod támasztani. Gondolom csak megszokásból írtad ezeket, mert ma ez lett a divat :D .

    (#4) anaqer

    Mezei turbómagyarkodás

    Miért van az, hogy nálunk így vélekednek a haza szeretetről? Romániában miért büszkék erre, és nálunk miért nem? Legjobb példa te vagy rá, kérlek válaszold is meg.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Gave

    addikt

    válasz hm74 #26 üzenetére

    Szerintem az is problémás, hogy bizonyos emberek azt gondolják, hogy egyetlen helyes gondolkodási mód létezik (jellemzően a sajátjuk).

    Pl: Az itt említett Brian Tracy munkáiból nekem is volt ami nagyon tetszett, de vannak olyan előadásai is amikkel egyáltalán nem akartam mit kezdeni, mert nem sikerült azonosulnom a felvázolt példaképével.

    Egyébként rengeteg ilyen "amerikai" legyél sikeres "most!" önfejlesztő programmal találkoztam, de többnyire elég mintaszerűek és teljesen jól látszódik, hogy azonos forrásokból hozzák az ötleteiket. Ami mellesleg nem is zavarna, ha nem az "új, egyedi és tökéletes" megoldásnak reklámoznák.

    Az is furcsa, hogy szinte minden ilyen írás alapból azt feltételei, hogy az olvasónak eddig egy kudarc volt az élete, ami lehet így is van zömében, de bizonyára olyanok is olvassák/olvasnák a könyveiket akik alapvetően "csak érdeklődnek".

    Szerintem pl az a jó, ha minél több helyről merít valaki iheletet, de végtére is saját maga formálja a gondolkodás módját. Pl csak azért mert egy vallásnak tetszik a központi mondanivalója, nem jelenti azt, hogy minden egyes ötletével és praktikájával egyet kell érteni. Legfeljebb, ha valaki a fanatikus jelzőt szeretné magán viselni.

    Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

  • anaqer

    veterán

    válasz hm74 #32 üzenetére

    A gondolkodás éppen-pont nem ott kezdődik, hogy egy szemináriumon a sikeresség érdekében magadévá teszed mások bölcsességét... mondjuk mindegy is, nyilván én tévedtem rossz topicba, carry on.

    And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

  • Rica

    senior tag

    válasz hm74 #49 üzenetére

    Eggyel feljebb a válasz.
    Brian Tracy-től egyébként nagyon tetszik a személyes célok kitűzése, kezdve azzal a felismeréssel, hogy legtöbb problémánk abból adódik, hogy egyáltalán nincsenek valódi céljai az életünknek. Nagyon tetszik továbbá, amit a családról tanít. Ezeket el is csencseltem tőle. :DDD

    https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

  • Rica

    senior tag

    válasz hm74 #55 üzenetére

    Köszi. Utána nagyon érdekelne a véleményed azzal kapcsolatban, hogy mi lenne a legszerencsésebb fő irányvonal, aminek mentén el lehetne helyezni a sok különböző témakört, úgy, hogy ne a történelmi és antiglobalista rész üsse ki elsőre az olvasó szemét. Úgy látom, hogy ez az egyik lefőbb hibám. Ezzel indítva állásfoglalásra késztetem az olvasót, akit ilyen módon a hátralévő 100+ oldal már érthetően nem is érdekel. :R

    https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

  • AndrewPeers

    tag

    válasz hm74 #6 üzenetére

    Ezzel szóról-szóra egyetértek. Legalábbis a felétől biztosan :)

    "Although metal and steel are stronger than flesh, they are not stronger than spirit!"

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz hm74 #6 üzenetére

    Hogy mi sugárzik :F
    ...lehet mégis elolvasom ;]

    Egyébként te is jól beszélsz, mi egyének szarba sem vagyunk, egyenként...ismétlem:egyenként. :N

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

  • Ivy.4.Ever

    őstag

    válasz hm74 #52 üzenetére

    "...a társadalom erősödő nemzeti mozgalmai csak egyfajta érzelmi hiánypótlékként nyertek teret az utóbbi években."
    Volt szerencsém tizenéves lázadóként ilyenfajta mozgalmárokat megismerni, sőt aktivistaként tevékenykedni is. Saját tapasztalatom alapján alátámaszthatom ezt. A templomban, keresztény ifjúsági körökben megismert emberek szintén hasonlóak. Valamilyen született, vagy szerzett személyiségi, jellembeli hiányosságaikat vagy elhúzódó traumáikat próbálták elfedni, vagy aktív erőfeszítéssel kompenzálni. Az ezen eshetőségek alapján még típusokat is fel lehetne állítani, de nem is ez a lényeg. Ahogyan a szerző is állítja magáról: "...én magam is egy vagyok az egész életében szorgalmasan dolgozó, majd nincstelenné lett átlag magyar emberek közül." Ez a negatív hangulat és a pesszimizmus végigkíséri az irományt. Óvatosan következtetve arra, hogy a szerző életét is. Hajlamosak vagyunk azt gondolni ésszel minden belátható és felismerhető, pedig az idegrendszerünkben az agyunk gondolkodásáért felelős része is csak egy fogaskerék a többi közül. A hangulatot, érzelmeket lebecsüljük az észbeli gondolkodás mellett mondván, a kettő között nincs átfedés. Átfedés valóban nincs, vannak azonban oda-vissza impulzusok. Ki ne halott volna magáról hamis vádakat, amit egy csalódott szerető, munkahelyi vetélytárs, féltékeny szülő stb. stresszelt, félelemmel teli fantáziája szült? Mi meg csak nézünk ilyenkor honnan vettek olyan dolgokat, amik nem igazak. A helyzet legtöbbször ugyanez nagyban, ha kiterjed az emberre. Mivel sz*r a világ - mert gyerekkoromban molesztáltak, mert szegény családban születtem, mert szüleim nem szerettek, mert csúfoltak az iskolában stb. - ezért el lehet hinni mindent ami ezt erősíti, hiszen bebizonyosodott és ez által adott, hogy a világ sz*r. Ha ebben a helyzetben elkezd valaki gondolkodni, csak állandósítja ezt az önvédelmi állapotot amiből egyre nehezebb lesz kiszállni és újra egészségesen megítélni a valóságot.
    Ezek miatt fontosabbnak tartom a miérteket, egy ember gondolkodásában, mint a hogyant, ami sokkal inkább egy kivetülés.

    [ Szerkesztve ]

  • tecsu

    addikt

    válasz hm74 #6 üzenetére

    Na igen, de ha valaki nem csak osztonszeruen él, hanem tényleg gondolkodik. Úgy értem, filozofál és nem csak a kicsinyes megélhetést tartja szem elott, hanem miután elért egy egzisztenciát, nem a további gazdagodás lesz mindenáron, hanem inkább a tanulás, megismerés, alapkérdések válaszkeresésére is jut ideje; bár valakinek a szurke megélhetésért kuzdés mellett is... késobb pedig, a felismerés után a tenniakarás is jelentkezik.
    Szóval ha valaki tesz vagy tenni akar az élet nagy dolgaiban, azt valószínuleg valami ideológia szerint teszi, ami ma lehet akár politika is (sajnos).

    Másrészt azzal, hogy nem foglalkozunk politikaval, attól még létezik és hatással van ránk, hazánkra, a kultúrára
    , a világ eseményeire. Tehát akkor már jó, ha mi is fogalkozunk vele, mert "elvileg" mi dontunk népszavazás esetleg forradalmak útján a politikáról is. A vélemény terjesztése pedig csoportokat mozgathat meg.

    Harmadrészt az igazság, mégha politikai jellegu is, akkor is igazság. Ha van egy csoport amelyik irányítja a bábembereket, kormányokat és a negyedik de legerosebb hatalmi ágat, a médiát, akkor ezt kimondani komoly dolog, szerintem. Hiszen ellene van mindennek, amit a manipulált társadalom sugall.
    Nem szeretem azt a filmet, de ilyenkor tényleg jó példa a Mátrix c. film. A legtobb ember talán a másik (nemtom milyen színu) pirulát venné be, mert elvan ebben a világban is, hiszen agymosott, lealacsonyodott és biztonságra torekszik, fél a radikális változástól ésinkább el a virtuális kis világában, mintsem hogy felébredjen.
    De az információ, a megismerés ezen változtathat.

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

  • sziku69

    senior tag

    válasz hm74 #156 üzenetére

    Hmmm...igen.
    Az ember az élete első 40 évében azért hajt, hogy megteremtse a hátralévő időre az anyagi biztonságot. A hátralévő idejében, pedig az addig megkeresett pénzét költi rá, a negyven év alatt elveszített egészségére.
    (Dalai Láma)

  • /SZE

    csendes tag

    válasz hm74 #6 üzenetére

    "Én nem így kezdek el gondolkodni ..."

    Le lehet írni lépésről-lépésre, hogyan kell gondolkodni, de ez nem célravezető, mert száraz. Ellenben viszont, ha van egy A kép, amit nap mint nap látsz és valaki mutat egy B képet, ami az ellentetje, akkor az agyadban a WTF érzés beindítja az értelmező folyamatokat és elkezdessz gondolkodni..
    Ahelyett, hogy tanteremben beszélnénk meg, hogyan kell futni, inkább elengedik a pitbullt és megtapasztalod milyen is a futás... :)

  • ritumitu

    csendes tag

    válasz hm74 #6 üzenetére

    Neked nincs szükséged ilyenre, ha alapból ilyen okos vagy :D Még a kétség sem merül fel, hogy esetleg nem :D Hová küldhetem az oklevelet, mellyel igazolhatom bölcsességed?

  • sziku69

    senior tag

    válasz hm74 #165 üzenetére

    Hát azt jól teszed.
    Én egy poros műhelyben dolgozom. A tüdőm olyan lehet mint a porszívó zsákja.
    Mindenki hajt, mert muszáj, ha valahogy élni akar.
    Tizenévesen amikor elkezdtem dolgozni, naivan, irigyeltem a nyugdíjasokat, hogy mennyit pihenhetnek. Mindenre van idejük. Most meg....
    Nemrég halt meg egyik falubeli osztálytársam, tüdőrákban. 44 volt.

  • Doze

    aktív tag

    válasz hm74 #165 üzenetére

    hát 40 felé azért már nem árt tudatosan ezt-azt megtenni... már ha van ideje az embernek.

    Nekem muterom 30 év munka után, tette magát tacsra. Szétment a térde, gerince stb... és még nincs 60 sem. Bár elmondása szerint nem menne vissza az időbe, és nem csinálna semmit másképp. De mikor megyek haza állandóan vitázni kell vele, tolja a fűnyírót, kapálja a kertet, mos főz takarít, soha nincs egy porszem a lakásban mert egyedül van... ő pl azt mondja lehet beteg de ha otthon van akkor milyen már az a kosz van, gazos a kert, nagy a fű? Ő pl személyes kudarcnak élné meg az egészet ha nem csinálná meg a "feladatát" pedig aztán példálózhatna hogy ilyen/olyan beteg.

    A nyugdíjról meg annyit hogy fater 35 év után a vasúttól ment nyugdíjba kallerként, élvezi a nyugdíjas éveit? Ahha :( kinn van osztrákba mosogat... :W Mondjuk világ életünkben kiegyensúlyozott család voltunk, de ezt nem tudom felfogni.... minek csinálja? Pénzért? van elég pedig.... (élete első új autóját is megvette, nem is valami fost ráadásul) Munkamánia? nem tudom, de kissé idegesít hogy harminchoz közelítve olykor kevésbé bírom a munkát mint ők. :W

    Ja és mind a ketten szerintem lassan fél évszázada napi doboz cigi elmegy... :U

  • sziku69

    senior tag

    válasz hm74 #174 üzenetére

    Szeretem én is a természetjárást. Bár több időm lenne rá. Télen voltunk a Csorba-tó környékén. Kis családommal kapaszkodtunk felfele az ösvényen. Mikor e semmiből előkerült két idősebb, 70 körüli emberke, egy férfi és egy nő, és úgy húztak el mellettünk felfele menetben, mintha lefele mentek volna.
    Remélem egyszer mi is összefutunk 70 körül, valahol, hegymenetben. Majd köszönj rám! :D

  • ritumitu

    csendes tag

    válasz hm74 #170 üzenetére

    Egyrészt offtopicként írtam, és annyiban releváns volt, hogy úgy tűnik, az egész témát struccpolitikával kezeled, amit persze leginkább azoknál a tinilányoknál szoktam tapasztalni, akik sírnak, mert bezárják az iskolájukat, de ha azt mondod, hogy a k.cs.g politikusok tehetnek róla, és alá is támasztod bizonyítékkal, akkor rögtön elkezdenek vinnyogni, hogy ne politizáljál, mert az hogy jön ide. Nem mintha nem ők hoznának döntést közügyekben...

    Nem mondom, hogy emiatt kevesebb lennél, mint azok, akik mások felelősségét hangoztatják, mert kis meg nagy színtéren is rendben kell lennie a dolgoknak, mindenki tehet a maga lehetőségei szerint valamit (pl. az egyik képviselő ismerősömet, aki zöld, igenis látom, hogy nem audival jár, hanem biciklivel, szóval nem csak törvényjavaslatokat tesz, hanem ő maga is csinál olyat, amiért kiáll a "nagy" színtéren, törvényhozáskor). A gyökere a problémának itt a vezetők túlzott mértékű retorziójában rejlik az átlagemberek stiklijeire. Ők pedig még több stiklivel reagálnak a túlzó elvárásokra... Ugye nem kell tovább fejtegetnem, mert jól láthatod a környezetedben is, hogy ez megy?

    Másrészt nem írhatok privátot, mert Valaki félreérti, és ez nem is biztos, hogy te leszel, hanem esetleg a barátom, aki az én nickemmel is feljár ide és "kicsit" féltékeny :D

  • /SZE

    csendes tag

    válasz hm74 #163 üzenetére

    Pedig egyszerű.

    A címet és a tartalmat külön kell kezelni és egyből nem lesz probléma az értelmezéssel.
    A cím nem a tartalomról szól, hanem a tartalom által jutsz el abba az állapotba, amiről a cím szól.
    A szerző beszélhetne a virág szaporodásáról is, ha ezzel megmozgat benned valamit és ezáltal eljutsz a gondolkodás (és kommentelés) fázisába. Szóval szerintem nem a témán van a hangsúly, hanem azon, hogy belegondolsz az összefüggésekbe és ezáltal elkezdesz gondolkodni.

    Nem szólom le a tartalmi részt sem, vannak benne jó meglátások, de szerintem idővel alakulni fog még a kép, így nem érdemes nagyon belekötni apróságokba.

    Remélem érthető volt :)

  • /SZE

    csendes tag

    válasz hm74 #203 üzenetére

    A gondolkodás nem más, mint egy kényszer, ami azért jön létre, hogy az élet negatív dolgait próbálja megoldani vele az ember. Ha minden OKÉ lenne, akkor nem is lenne szükség a gondolkodásra. Talán azért sem foglalkoznak a gazdagok a szegényekkel, mert náluk minden OKÉ és nincs okuk arra, hogy változást ídézzene elő. A lényeg, hogy a főnök(ök) felé tanusított negatív érzelmek mozgatórugói lehetnek a változásnak/változtatásnak. Ha nem destruktív folyamatban teljesül ki - pl. megöli a főnökét - hanem építőben, akkor nincs ezzel gond szerintem.

    A változást mindig hatalommal lehet elérni, ha valakit érdekel a világmegváltás és van 'hatalma', akkor keressen meg.

  • Rica

    senior tag

    válasz hm74 #203 üzenetére

    Koszonom, ez nagy segistseg szamomra. :R
    Valoszinuleg azert esek a sajat csapdamba (hosszu reszek szolnak a gyulolkodes, itelkezes es panaszkodas rombolo hatasairol), mert hosszu idon keresztul vezettem multikat, illetve multi uzletagakat, es nem csak az en szemelyes tapasztalatom az, hogy ha pusztan kompetencia, ratermettseg es szakmai gyakorlat alapjan kivansz a csucson emberkent megmaradni, az gyakorlatilag lehetetlen ma Magyarorszagon. A rozsaszin inges ficko egy konkret szemely, aki az egyik legnagyobb vilagceg magyar vezer-helyettese. Minden nemu emberi erzes, a legalapvetobb altalanos muveltseg es leginkabb idetartozo modon szakmai es 900 ember iranyitasara valo kepessege a nullaval egyenlo. Azt mar vegkepp nem akartam beleeroszakolni az irasba, hogy mikent mukodnek a dolgok a gazdasagi elet csucs ragadozoi kozott. A tortenelmi felresiklas is leginkabb azzal magyarazhato, hogy negyedik eve vagyok kenyszeruen tavol a Hazamtol, amit tiszta szivembol szeretek (nekem mar 35 evvel ezelott is egy nagy magyar zaszlo volt a szobam falan es nem volt a Facebook-on kiposztolva). Nem divat hullamot akartam meglovagolni, de gyakorlatilag mar ma is keso...nincs tobbe Magyarorszag, legalabbis nem a magyar nep tulajdonaban.

    [ Szerkesztve ]

    https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

  • Rica

    senior tag

    válasz hm74 #209 üzenetére

    Nem felejtettem el a tegnapi tanacsaidat. :)
    De nem csak a konstruktiv hozzaszolasokat neztem at, hanem mindet alaposan elolvastam, kiveve persze a szokasos egy soros hsz gyujtogeto semmit mondokat. Azt kell mondanom, hogy mindegyikbol tanultam tobbet-kevesebbet.
    Van viszont egy komoly dilemmam. Az elozo teszteles soran, egy masik forumon, a 35+ ertelmes csajszik mind szeretik, nehany kiemelekedoen magas intelligenciaju fickoval egyutt. Nem szeretnek a vegen ugy jarni, mint a gruz paraszt a meseben, aki vegul az unokajaval egyutt vitte a szamarat a hatan. :F

    [ Szerkesztve ]

    https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

  • DonElvis

    tag

    válasz hm74 #6 üzenetére

    " a globalizációellenes, soviniszta, antiszemita néplázítás"

    Nem unod? Mert sokan már eléggé.

    Ami nem számít, az nem érdekel

  • szucsi1962

    csendes tag

    válasz hm74 #49 üzenetére

    Szerintem a 70 éves nácikat, meg a 20 éves nagy magyarkodókat célozta meg. Az jó dolog, hogy elkezdtél gondolkodni, csak az abaj nem jó irányban, Két dolog van ami előre visz a lelki úton, a szeretet és az elfogadás, a többi csak az egó törekvése. Elfogadni a jelent, most élek, most kell boldognak lennem, megtenni a kötelességemet, hálás szívvel elfogni mindent, amit Isten, aki a Szeretet maga megad.

    [ Szerkesztve ]

    üdv, szücsi

Új hozzászólás Aktív témák