Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz vzozo #104 üzenetére

    Szerintem mielőtt erkölcsi értékrendről oktatsz egy nyilvános fórumon (ráadásul úgy, hogy közben adod a tanácsot másnak pár sorral lejjebb, hogyan legyen "erkölcstelen"), meg kellene tanulni megkülönböztetni olyan alapvetően más jelentésű szavakat, mint a tudni és akarni. Nem akartam warezolni nem egyenlő azzal, hogy nem is tudtam volna. Az a gondom ezzel az egésszel, hogy nem veszem meg év elején a 8.1-et, ha tudom, hogy nyár közepén mindenképp tudok a 10-esre ingyen váltani (persze azt feltételezve most, hogy nem csak frissül, hanem ténylegesen ingyenes lesz). Ennek mi köze erkölcstelenséghez? :F

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz vzozo #127 üzenetére

    Egészen más? Ha én egy évig úgy nézek milliós uhd tv-t, hogy mindig élek az elállási jogommal, majd újra "megveszem", az teljesen rendben van? Jogilag lehet, de egyébként a közönséges lopás kategóriája erkölcsi értelemben. Szóval ne, ne beszélj erkölcsről inkább, ha ilyenhez hasonló tanácsokat osztogatsz egyazon hozzászólásban.

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz vzozo #159 üzenetére

    Jah mert csak egyetlen kereskedő, webáruház létezik, igaz? ;]

    Különben nagyon elkalandoztál, a téma az volt, hogy az erkölcstelenségem számodra abban volt kézzel fogható, hogy egy esetleges hivatalos kommunikációs félrevezetés felett bosszankodom. Megvettem februárban a 8.1-et, mert a hivatalos információ tudatában úgy voltam vele, hogy teljesen felesleges várni a 10-ig, 2-t kapok 1 áráért a hivatalos álláspont szerint. Ha nem mondanak semmit, akkor nem veszem meg a 8.1-et, hanem kivárom a 10-est, ez logikus. Ha közben ingyen adják már, akkor ingyen. Erről volt szó. Hogy korábban milyen tört windows-t használtam esetlegesen, arról nem. De ahhoz sem lenne sok közöd mellesleg, pláne jogalapod nincs bárkinek az erkölcsi szintjét vitatni, pusztán azért, mert egy világcég félrevezető kommunikációját kritizálja.

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz vzozo #162 üzenetére

    Úgy látszik, neked nagyon nehéz a felfogásod, komám.

    Én sem verem az asztalt a kávézóban visszakérve az elfogyasztott feketék árát, ha éppen jótékonysági napot tartanak, és ingyen szolgálnak ki bárkit egy évtizedben egyszer.

    Azt kéne megérteni, hogy ez két különböző eset (lenne, mint most kiderült, de a feltételezésnél maradva): egyik esetben a jövőre nézve nem mondtak semmilyen információt, nem mondták neked, hogy a fekete kávé biztosan nem lesz ingyen az elkövetkezendő 1 évben teszem azt. Míg másik esetben félreinformálnak konkrétan. Más dolog információt elhallgatni (akár szándékosan is) és más dolog információval félrevezetni. Remélem, sikerült értelmezni végre.

    Az erkölcsről tett megjegyzéseid pedig full feleslegesek, miközben tippeket adsz trükközésre. Semmivel sem vagy különb, különösen a te mértéked szerint nézve. Mert amit én csinálok, az szimpla ésszerűség, mi benne az erkölcstelen? Hogy máskor költöm el a pénzem más információ birtokában? Ez nálad az erkölcstelenség? :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák