Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz #56474624 #149 üzenetére

    Ha én egy évig úgy nézek milliós uhd tv-t, hogy mindig élek az elállási jogommal, majd újra "megveszem", az teljesen rendben van?

    Hát ha találsz olyan kereskedőt, akivel ezt el tudod játszani, és neked is megfelel, hogy hetente visszaküldöd, pár napig nélkülözöd, majd újra megkapod, mindezt kvázi egy végtelen ciklusban - hát üsse kő, nem vagyok én a boldogságod elrontója, csináld!

    A példád azért sántít, nem is kicsit, mivel habár az egyetlen közös pontja az én példámmal az egy-egy loophole kihasználása, csakhogy miközben a te esetedben a második próbálkozásra egy nagy fuckoffot fog mutatni a kereskedő, ezzel szemben az MS direkt tette elérhetővé az eval változatokat a rearmolás lehetőségével együtt.

    Hogy miért? Mert valószínűleg egy kézen megszámolható, hogy a fejlett országokban hányan élnek vissza ezzel a lehetőséggel - mivel rearm ide vagy oda, előbb-utóbb beadja a rendszer a derekát. Utána pedig jöhet a gyalu és a hosszadalmas reinstall - adatok, programok visszatöltése.

    Namármost mivel az OS ára az kb. néhány órányi munkabére egy képzett, vagy csak simán jó helyre született embernek, ezért kb. mindenki inkább megveszi (főként előtelepítve, a hardverrel együtt), mintsem hosszú órákat szopjon utána a trükközésekkel. Órabérben ugyanis rosszabbul jönne ki.

    Persze lehet trükközni, hajrá. Csak ezt mifelénk ún. fillérbaszásnak nevezik.

    (Egyébként továbbra is áll az az állításom, hogy a legális eval verziók "illegális" "túl"használata még mindig jóval kevesebb kárt okoz mind a gyártónak, mind pedig worldwide gazdasági szinten - pont a kártevők, botnetek, adatlopások, etc. hiánya miatt -, mint a valódi kalóz-tört változatok.)

Új hozzászólás Aktív témák